Παρακολουθήστε σε real-time τον πρώτο ημιτελικό του Nations League ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Ελβετία, μέσω του sport-fm.gr.

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον ημιτελικό του Nations League, ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης
Θυμίζουμε πως ο άλλος ημιτελικός διεξάγεται την Πέμπτη, ανάμεσα στην Αγγλία και την Ολλανδία. by Κώστας Μιαούλης
20:57
Ο μικρός και ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθούν την Κυριακή. by Κώστας Μιαούλης
21:05
Τεράστιο το οικονομικό κίνητρο για τις ομάδες που συμμετέχουν στο Final-4, αφού η νικήτρια αυτού του τουρνουά θα πάρει 10.5 εκ ευρώ, η φιναλίστ 9 εκ.,η νικήτρια του μικρού τελικού 8εκ. και η 4η 7 εκ. Γι' αυτό άλλωστε και οι αντίπαλοι βλέπουν πολύ σοβαρά τη διοργάνωση και κατεβάζουν την καλύτερη δυνατή σύνθεση. by Κώστας Μιαούλης
21:10
Πορτογαλία: Ρουί Πατρίσιο, Σεμέντο, Πέπε, Ρούμπεν Ντίας, Γκερέιρο, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Μπρούνο Φερνάντες, Νέβες, Μπερνάρντο Σίλβα, Ζοάο Φέλιξ, Κριστιάνο Ρονάλντο by Κώστας Μιαούλης
21:11
Ο 19χρονος Ζοάο Φέλιξ που εντυπωσίασε με την Μπενφίκα, κάνει την παρθενική του εμφάνιση. Τιμωρημένος είναι ο Ντανίλο. by Κώστας Μιαούλης
21:13
Ελβετία: Ζόμερ, Εμπαμπού, Ακαντζί, Σερ, Ρικάρντο Ροντρίγκεζ, Φρόιλερ, Τζάκα, Ζακαρία, Ζούμπερ, Σακίρι, Σεφέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:15
Το ματς μεταδίδεται από το cosmotesport 1, αλλά και από το OPEN BEYOND στις 21:45. by Κώστας Μιαούλης
21:46
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
21:47
1' Πιέζουν ψηλά οι Πορτογάλοι από την αρχή. by Κώστας Μιαούλης
21:50
3' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ. Ο Σακίρι μόνος από αριστερά στην μεγάλη περιοχή, ο Ρουί Πατρίσιο με τα πόδια απομακρύνει. by Κώστας Μιαούλης
21:51
5' Νέα καλή στιγμή με τον Ζακαριά για τους Ελβετούς και τον Σεφέροβιτς να σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:53
7' Ο Μπερνάρντο Σίλβα, κινείται σαν δεκάρι πίσω από Φέλιξ και Ρονάλντο σε 4-4-2 με ρόμβο ο Σάντος. by Κώστας Μιαούλης
21:56
9' Σκληρό φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες στον Εμπαμπού by Κώστας Μιαούλης
21:57
10' Αρχίζει να γίνεται σκληρό το ματς, με τον Τζάκα, να πατάει τον Σεμέδο. by Κώστας Μιαούλης
21:58
12' Πρώτη ευκαιρία για τον Κριστιάνο, αλλά το σουτ είναι άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
22:01
14' Νέα ευκαιρία για την Ελβετία. Ο Σακίρι σέντρα από δεξιά, ο Σεφέροβιτς δεν βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι για ν' ανοίξει το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
22:02
15' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Κώστας Μιαούλης
22:02
Απανωτά κόρνερ για Πορτογαλία. by Κώστας Μιαούλης
22:03
17' Από την εκτέλεση του Φερνάντες, κεφαλιά του Πέπε, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:05
18' Σέντρα ο Εμπαμπού, ο Σεφέροβιτς κεφαλιά, μπλοκάρει ο Ρουί Πατρίσιο. by Κώστας Μιαούλης
22:07
20' Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους Ελβετούς στο ματς. Έχουν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, τους λείπει το γκολ,. by Κώστας Μιαούλης
22:07
21' Σουτ του Σακίρι, πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
22:11
24' Φάουλ κερδίζει ο Κριστιάνο Ρονάλντο, σε καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
22:11
25' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ρονάλντο με έξοχη εκτέλεση. by Κώστας Μιαούλης
22:13
Η κατάληξη ήταν η απολύτως αναμενόμενη, η μπάλα πέρασε πάνω από τον συμπαίκτη του Κριστιάνο, που είχε πάει στην άκρη του τείχους των Ελβετών (Καρβάλιο). Κανένα περιθώριο για τον Ζόμερ. by Κώστας Μιαούλης
22:14
Ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού οι Ελβετοί είχαν μπει καλύτερα στο παιχνίδι. by Κώστας Μιαούλης
22:14
28' Κακή σέντρα από τον Σακίρι. by Κώστας Μιαούλης
22:16
29' Ένα λάθος της άμυνας, λίγο έλειψε να φέρει την ισοφάριση για τους Ελβετούς, που κέρδισαν μόνον κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:17
30' Φάουλ σε ιδανική θέση για την Ελβετία και σε καλό σημείο για το αριστερό του Σακίρι. by Κώστας Μιαούλης
22:17
31' Εκτέλεση στο τείχος και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:18
Νέο κόρνερ για την Ελβετία by Κώστας Μιαούλης
22:23
36' Τώρα προσπαθεί να κοντρολάρει τον ρυθμό του ματς η Πορτογαλία και τα καταφέρνει. Οι Ελβετοί δεν μπορούν να βρουν διαδρόμους, όπως στα πρώτα 20'. by Κώστας Μιαούλης
22:26
40' Πλαγιοκοπούν αρκετά από τα αριστερά οι Πορτογάλοι. by Κώστας Μιαούλης
22:28
42' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ! by Κώστας Μιαούλης
22:29
Από δημιουργία του Σακίρι και γύρισμα του Εμπαμπού, ο Σεφέροβιτς τελειώνει με σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Άτυχη η Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης
22:32
45' Ο Φέλιξ πάει να κρεμάσει τον Ζόμερ, χωρίς επιτυχία. by Κώστας Μιαούλης
22:32
45' Ένα λεπτό επιπλέον by Κώστας Μιαούλης
22:32
45+1' Σακίρι σουτ η μπάλα έξω. by Κώστας Μιαούλης
22:33
ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Πορτογαλία με το απευθείας φάουλ του Ρονάλντο προηγείται 1-0. Άδικο το σκορ για τους Ελβετούς που είχαν και δοκάρι στο 42' με τον Σεφέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
22:47
Η Ελβετία είναι ήδη στο γήπεδο, τώρα μπαίνουν οι Πορτογάλοι. by Κώστας Μιαούλης
22:48
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
22:50
47΄ Ανοίγει το ματς από την αρχή του β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
22:50
48' Κόρνερ για Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης
22:52
49' Ο Πατρίσιο μπλοκάρει πάνω από το κεφάλι του Σεφέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
22:53
51' Καλή στιγμή για την Πορτογαλία. Ο Μπερνάρντο Σίλβα στρώνει στον Ρονάλντο, που σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:55
Ζητούν πέναλτι οι Ελβετοί. by Κώστας Μιαούλης
22:56
53' Και αμέσως μετά το κερδίζουν οι Πορτογάλοι με τον Μπερνάρντο Σίλβα. by Κώστας Μιαούλης
22:57
Παει στο VAR o Mπριχ, αλλά για ποιά φάση; Θα δει και αυτό που ζητούν οι Ελβετοί. by Κώστας Μιαούλης
22:58
Έχει προηγηθεί το πέναλτι υπέρ της Ελβετίας. Ο Σεμέδο πάνω στον Τσούμπερ. by Κώστας Μιαούλης
22:59
56' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Τζέι Ροντρίγκες. Ισοφάρισε η Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης
23:02
59' Κόρνερ για Πορτογαλία. by Κώστας Μιαούλης
23:02
60' Τραυματισμός για τον Πέπε. by Κώστας Μιαούλης
23:03
Διακοπή λόγω του τραυματισμού του Πέπε στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
23:05
Αρχίζει πάλι το ματς, αλλά ο Πέπε δύσκολα θα συνεχίσει. Πρέπει να έπεσε με όλο το βάρος του σώματος στον καρπό του. by Κώστας Μιαούλης
23:05
63' Φόντε αντί Πέπε by Κώστας Μιαούλης
23:09
65' Ευκαιρία του Σεφέροβιτς που αστοχεί από καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
23:10
67' Σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:11
68' Κίτρινη ο Σαρ, by Κώστας Μιαούλης
23:13
70' Γκουέδες αντί Ζοάο Φέλιξ by Κώστας Μιαούλης
23:14
71' Φερνάντες αντί Ζακαριά by Κώστας Μιαούλης
23:15
72' Σουτ του Νέβες άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:17
74' Σουτ του Φρόιλερ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:19
76' Κερδίζει μέτρα σταδιακά η Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης
23:24
81' Κακές επιθέσεις από την Πορτογαλία. by Κώστας Μιαούλης
23:25
82' Σουτ του Τσούμπερ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:25
83' Στέφεν αντί Τσούμπερ by Κώστας Μιαούλης
23:27
85' Κίτρινη ο Σακίρι για φάουλ στον Γκέδες. by Κώστας Μιαούλης
23:30
90' ΓΚΟΟΟΛ η Πορτογαλία με Κριστιάνο από ασίστ του Μπερνάρντο Σίλβα. by Κώστας Μιαούλης
23:34
90+1' Ο Ρονάλντο με άλλη μια προσωπική ενέργεια κάνει το 3-1 και καθαρίζει το ματς. by Κώστας Μιαούλης
23:38
Με χατ-τρικ του Ρονάλντο η Πορτογαλία πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Nations League με 3-1 με την Ελβετία. by Κώστας Μιαούλης