Ολλανδία-Αγγλία 2-1

Παρακολουθήστε ζωντανά από το control-room του sport-fm.gr τον δεύτερο ημιτελικό του Nations League, ανάμεσα στην Ολλανδία και την Αγγλία.

21:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο ημιτελικό της τελικής φάσης του Nations League ανάμεσα στην Ολλανδία και την Αγγλία. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
Το ματς διεξάγεται στο Γκιμαράες, όπου σχεδόν όλη τη μέρα έβρεχε καταρρακτωδώς. Το παιχνίδι πάντως θα διεξαχθεί κανονικά, παρά τον μικρό κίνδυνο αναβολής που υπήρξε. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
Ο νικητής, θα αντιμετωπίσει την Κυριακή την Πορτογαλία, που επικράτησε στον πρώτο ημιτελικό με 3-1 της Ελβετίας με χατ-τρικ του Κριστιάνο. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:18
Πάμε να δούμε τις 11άδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
Ολλανδία (Ρόναλντ Κούμαν): Σίλεσεν, Ντάμφρις, Ντε Λιχτ, Φαν Ντάικ, Μπλιντ, Ντε Ρουν, Ντε Γιονγκ, Βαϊνάλντουμ, Μπέργουιν, Μπάμπελ και Ντεπάι. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ, Ράις, Ντελφ, Σάντσο, Στέρλινγκ, Μπάρκλεϊ και Ράσφορντ. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
21:19
21:25
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κλεμάν Τουρπέν με βοηθούς τους Νικολά Ντανός και Σιρίλ Γκρινγκόρ. Τέταρτος ο Τάσος Σιδηρόπουλος. by www.sport-fm.gr
21:40
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:41
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους by Γιώργος Σπανομανώλης
21:46
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Λέναρτ Γιόχανσον που έφυγε από τη ζωή by Γιώργος Σπανομανώλης
21:46
Σέντρα στην αναμέτρηση by Γιώργος Σπανομανώλης
21:49
Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Αγγλία by Γιώργος Σπανομανώλης
21:50
4' Σουτ του Μαγκουάιερ η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:54
9' Σουτ από τον Μπέργουιν μπλοκάρει ο Πίκφορντ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:56
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς. Πάντα 0-0 χωρίς την κλασική φάση ως τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
Πολλά λάθη ως τώρα, κακός ρυθμός και αδιάφορο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
22:07
Πραγματικά για να δεις αυτό το παιχνίδι στα πρώτα 20 λεπτά, χρειάζεσαι μανταλάκια στα μάτια. Λογικό αφού μιλάμε για παίκτες που έχουν ακόμα υποχρεώσεις μετά από μια χρονιά με γεμάτο καλεντάρι. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:07
21' Σουτ του Ντεπάι, μπλόκαρε ο Πίκφορντ. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:11
22:16
22:16
22:17
22:18
22:18
Ο Ράσφορντ στέλνει στην άλλη γωνία τον Σίλεσεν και κάνει το 1-0 για τα "Λιοντάρια" by www.sport-fm.gr
22:24
Ο Ράσφορντ βγαίνει φάτσα με την εστία, φοβερό τάκλιν από τον Ντάμφρις που σώζει τους οράνιε by www.sport-fm.gr
22:25
22:26
22:28
42' Καλό σουτ του Ντελφ η μπάλα στα χέρια του Σίλεσεν by Γιώργος Σπανομανώλης
22:30
Κίτρινη στον Ντάμφρις by Γιώργος Σπανομανώλης
22:31
Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά στο ματς. Πάμε για καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:32
Δύο λεπτά έξτρα χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
Με το γκολ του Ράσφορντ από την άσπρη βούλα η Αγγλία είναι μπροστά με 1-0. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:50
Βγαίνουν οι παίκτες των δύο ομάδων για τα επόμενα 45 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:51
Περνάει στο ματς ο Κέιν στη θέση του Ράσφορντ που τραυματίστηκε by Γιώργος Σπανομανώλης
22:51
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:00
54' Τεράστια φάση για την Αγγλία. Κεφαλιά εξ επαφής από τον Σάντσο μπλοκάρει ο Σίλεσεν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:01
55' Απάντηση από τους οράνιε, σουτ του Ντεπάι διώχνει δύσκολα ο Πίκφορντ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:07
23:07
23:07
23:09
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η ομάδα του Κούμαν, αλλά οι Άγγλοι αμύνονται σωστά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:14
Μέσα οι Προμς και Φαν Ντε Μπέικ, έξω Μπάμπελ και Ντε Ρουν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
70' Οι Άγγλοι έχουν το γκολ της πρόκρισης, αλλά έχουν οπισθοχωρήσει στην πίεση της Ολλανδίας στο δεύτερο μέρος by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
Κίτρινη στον Κέιν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:19
73' Γκοοοοοοολλλλ για την Ολλανδία με τον Ντε Λιχτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:19
Προωθήθηκε ο Ντε Λιχτ στο κόρνερ, νίκησε όλη την άμυνα της Αγγλίας και ισοφάρισε by Γιώργος Σπανομανώλης
23:21
Το μομέντουμ είναι με την Ολλανδία τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:23
Μέσα ο Χέντερσον, έξω ο Ντελφ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:24
78' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία ο Φαν Ντεν Μπεκ από κοντά στέλνει την μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
86' Ζητούν πέναλτι για χέρι οι Ολλανδοί by Γιώργος Σπανομανώλης
23:33
Δεν υπάρχει τίποτα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:34
Για εκατοστά οφσάιντ ο Λίνγκαρντ στην αμέσως προηγούμενη φάση. Σωστή απόφαση με VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
23:35
Το ματς πάει προς παράταση by Γιώργος Σπανομανώλης
23:36
90' Σουτ του Κέιν η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:55
97' Γκοοοοοοολλλλ για την Ολλανδία με τον Πρόμες by Γιώργος Σπανομανώλης
23:56
Τραγικό λάθος από τον Στόουνς που πουλάει την μπάλα, ο Ντεπάει πλάσαρε με τον Πίκφορντ να αποκρούει αρχικά και στη συνέχεια ο Πρόμες ήρθε τρένο για το 2-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:58
98' Τεράστια επέμβαση του Πίκφορντ σε κεφαλιά εξ επαφής από τον Ντεπάι by Γιώργος Σπανομανώλης
00:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης by Γιώργος Σπανομανώλης
00:10
Απομένουν 10' για να ολοκληρωθεί η παράταση. Οι Ολλανδοί κρατούν σκορ πρόκρισης στον τελικό της Κυριακής. Να δούμε αν μπορούν οι Άγγλοι να φτάσουν στην ισοφάριση by Γιώργος Σπανομανώλης
00:15
114' Γκοοοοολλλλλλ για την Ολλανδία by Γιώργος Σπανομανώλης
00:17
Ο Μπάρκλεϊ κάνει δώρο στον Ντεπάι εκείνος στρώνει και ο Προμές κάνει το 3-1! by Γιώργος Σπανομανώλης
00:21
Όλα έχουν τελειώσει. by Γιώργος Σπανομανώλης
00:21
Η Ολλανδία είναι στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλία. by Γιώργος Σπανομανώλης