Ελλάδα-Ιταλία

Παρακολουθήστε μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6 και του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ελλάδας με την Ιταλία, για τα προκριματικά του Euro 2020, στο Ολυμπιακό στάδιο.

21:17
Καλησπέρα σας από το Ολυμπιακό Στάδιο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:18
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Εθνικής μας απέναντι στην Ιταλία για τα Προκριματικά του Euro 2020 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
Η Εθνική μας μετρά 1 νίκη και 1 ισοπαλία στις δύο πρώτες αγωνιστικές και αναζητά το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στο φαβορί του ομίλου by Γιώργος Σπανομανώλης
21:20
Οι Ιταλοί έχουν το δύο στα δύο απέναντι σε Φινλανδία και Λιχτενστάιν και θέλουν σίγουρα τη νίκη στο πρώτο τους εκτός έδρας ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Η ενδεκάδα της Εθνικής: Μπάρκας, Σταφυλίδης, Μανωλάς, Σιόβας, Ζέκα, Φορτούνης, Μασούρας, Κολοβός, Παπασταθόπουλος, Κουρμπέλης και Σάμαρης. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Στον πάγκο: Βλαχοδήμος, Πασχαλάκης, Κώτσιρας, Ντουρμισάι, Σιώπης, Κουλούρης, Πέλκας, Μπακασέτας, Βαλεριάνος, Μαυρίας, Μάνταλος και Κούτρης by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Η ενδεκάδα της Ιταλίας: Σιρίγκου, Κιελίνι, Παλμιέρι, Βεράτι, Ζορζίνιο, Μπελότι, Ινσίνιε, Κιέζα, Φλορένζι, Μπαρέλα και Μπονούτσι. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Στον πάγκο: Κράνιο, Τζιολίνι, Ντε Σίλιο, Μαντσίνι, Πελεγκρίνι, Κεάν, Ρομανιόλι, Σένσι, Παβολέτι, Μπερναντέτσκι, Κουαλιαρέλα και Κριστάντε. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:25
Βλέποντας τις 11άδες μπορούμε να πούμε ότι οι Ιταλοί θα παραταχθούν με ένα 4-3-3 ενώ ο Άγγελος Αναστασιάδης μάλλον πάει σε ένα σχήμα 3-5-2 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:27
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 20 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Άντονι Τέιλορ με βοηθούς τους Γκάρι Μπέσγουικ και Άνταμ Ναν. Τέταρτος ο Γκρεγκ Πόουσον by Γιώργος Σπανομανώλης
21:30
Η Φινλανδία νωρίτερα κέρδισε με 2-0 τους Βόσνιους. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:37
Η προθέρμανση των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε και σε λίγο ξεκινάει το τελετουργικό by Γιώργος Σπανομανώλης
21:52
Τελικά η Εθνική παίζει με 4-3-3. Σωκράτης και Μανωλάς, Ζέκα δεξί μπακ, αριστερά ο Σταφυλίδης και στα χαφ ο Σιόβας με Σάμαρη και Κουρμπέλη και τους Κολοβό, Μασούρα μαζί με Φορτούνη μπροστά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:53
5' Ο Μπελότι έπεσε πάνω στον Μπάρκα αφού γλίστρησε μετά τάκλιν του Ζέκα στην περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
21:56
Οι Ιταλοί έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχουν βγάλει ακόμα μεγάλη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
22:01
13' Οι παίκτες του Μαντσίνι έχουν κλείσει την Εθνική στο μισό γήπεδο, αλλά δεν έχουν δημιουργήσει τελική by Γιώργος Σπανομανώλης
22:01
14' Κόρνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
14' Μπαλιά του Ζορζίνιο, μάζεψε ο Μπάρκας by Γιώργος Σπανομανώλης
22:03
Πάντως σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά. δεν έχουν κρατήσει μπάλα. Ζήτημα είναι αν έχει αλλάξει τρεις πάσες η Εθνική. Η Ιταλία πιέζει ψηλά και έχει μπλοκάρει την ανάπτυξη της ελληνικής ομάδας by Γιώργος Σπανομανώλης
22:04
22:06
18' Κίτρινη στον Σάμαρη για μαρκάρισμα στον Μπαρέλα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
Η κατοχή είναι 33% - 67% υπέρ των Ιταλών by Γιώργος Σπανομανώλης
22:07
19' Σουτ του Σιόβα στην αγκαλιά του Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
22:09
21' Σουτ του Μπελότι η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:10
Σιγά-σιγά η Εθνική προσπαθεί να κρατήσει μπάλες και να πιέσει την Ιταλία ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:11
24' Γκολ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
22:12
Ο Μπελοτι από αριστερά πάτησε περιοχή, έσπασε την μπάλα στο πέναλτι και ο επερχόμενος Μπαρέλα άνοιξε το σκορ για την "σκουάντρα ατζούρα" by Γιώργος Σπανομανώλης
22:13
Στην πρώτη επί της ουσίας καλή στιγμή για την ομάδα του Μαντσίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:14
Πάνω που η Εθνική έδειξε ότι μπορεί να κρατήσει μπάλα, ήρθε το γκολ και η ψυχρολουσία by Γιώργος Σπανομανώλης
22:17
30' Γκοοολ για την Ιταλία και 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:17
Το 0-1 από τον Μπαρέλα:
by Γιώργος Σπανομανώλης
22:18
Ο Ινσίνιε έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή και με όμορφο τελείωμα νικάει τον Μπάρκα για το 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:20
33' Κόρνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
33' Γκολλλλλ για την Ιταλία και 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
Μπαλιά του Έμερσοβ από δεξιά, η ελληνική άμυνα κοιμήθηκε και ο Μπονούτσι με κεφαλιά νίκησε τον Μπάρκα για το 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:22
Σε τρεις τελικές η ελληνική ομάδα έχει δεχθεί τρία γκολ και το πείραμα του Αναστασιάδη έμεινε απλώς... στο πινακάκι του! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
Σε ένα δεκάλεπτο η Ιταλία πέτυχε τρία γκολ και μόνο με... θαύμα θα γλιτώσουμε το κάζο απόψε. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
40' Πέντε λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου, με την Εθνική να τα έχει χαμένα, έχοντας δεχθεί τρία γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών by Γιώργος Σπανομανώλης
22:31
43' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ιταλία να κάνει το 4-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:31
Μπαρέλα και Μπελότι νικήθηκαν από τον Μπάρκα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:32
44' Σουτ από τον Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:33
Επιπλέον χρόνος δύο λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ελλάδα-Ιταλία 0-3 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:54
Μαυρίας και Σιώπης στο ματς, στη θέση των Κουρμπέλη και Κολοβού by Γιώργος Σπανομανώλης
22:54
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:58
Γύρισε στην άμυνα ο Σιόβας και ο Σιώπης πήγε στο κέντρο. by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
53' Σουτ από τον Μπαρέλα, μπλόκαρε ο Μπάρκας by Γιώργος Σπανομανώλης
23:04
Στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης έχει πέσει ο ρυθμός by Γιώργος Σπανομανώλης
23:06
57' Σουτ του Φλορέντσι από μακριά, η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:07
"Ελλάς, Ελλάς" στις εξέδρες μήπως και ξυπνήσει η Εθνική by Γιώργος Σπανομανώλης
23:10
Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά στο παιχνίδι. Τίποτα απολύτως στην επανάληψη by Γιώργος Σπανομανώλης
23:12
64' Κάτι σαν σέντρα σουτ από τον Μαυρία, η μπάλα εύκολα στον Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
23:13
65' Κορνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
23:18
69' Καλή στιγμή για την Εθνική by Γιώργος Σπανομανώλης
23:18
Καλό σουτ του Φορτούνη, έδιωξε με υπερένταση ο Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
23:19
Στη θέση του Έμερσον ο Ντε Σίλιο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:20
70' Σουτ του Ντε Σίλιο η μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:24
75' Μεγάλη επέμβαση του Μπάρκα σε τετ α τετ του Ινσίνιε by Γιώργος Σπανομανώλης
23:26
77' Αντεπίθεση για την Εθνική μετά από κλέψιμο, ο Μασούρας μπερδεύτηκε και στη συνέχεια ο Σιώπης έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια by Γιώργος Σπανομανώλης
23:29
Συμπληρώθηκε το 80ο λεπτό στο ΟΑΚΑ. Οι Ιταλοί μπροστά με 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:30
Έξω ο Βεράτι, μέσα ο Πελεγκρίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:33
84' Έξω ο Μπελότι, μέσα ο Μπερναντέρσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:35
86' Δυνατό σουτ του Φλορέντσι και απόκρουση του Μπάρκα σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
88' Πολύ δυνατό σουτ με το πλασέ από τον Ινσίνιε, πέφτει στη γωνία του ο Μπάρκας και πραγματοποιεί νέα επέμβαση by Γιώργος Σπανομανώλης
23:39
Μόλις δύο λεπτά καθυστερήσεων by Γιώργος Σπανομανώλης
23:41
Λήξη της αναμέτρησης by Γιώργος Σπανομανώλης
23:42
Η Ιταλία σε ρυθμό... προπόνησης επικράτησε 2-0 της Ελλάδας και φεύγει χωρίς προβλήματα από το ΟΑΚΑ. by Γιώργος Σπανομανώλης