Πορτογαλία-Ολλανδία 1-0

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη του τελικού του Nations League ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Ολλανδία μέσω του sport-fm.gr.

21:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελικού του Nations League ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Ολλανδία στο «Ντραγκάο» by Κώστας Μιαούλης
21:20
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports1 και το Open TV by www.sport-fm.gr
21:21
21:21
Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος): Ρουί Πατρίσιο, Γκερέιρο, Φόντε, Ρούμπεν Ντίας, Σεμέδο, Καρβάλιο, Μπρούνο Φερνάντες, Ντανίλο, Γκέδες, Μπ. Σίλβα, Ρονάλντο by www.sport-fm.gr
21:22
Ολλανδία (Ρόναλντ Κούμαν): Σίλεσεν, Μπλιντ, Φαν Ντάικ, Ντε Λιχτ, Νταμφρίς, Ντε Γιονγκ, Βαινάλντουμ, Ντε Ρουν, Μπάμπελ, Μπεργβάιν, Ντεπάι by www.sport-fm.gr
21:22
21:23
Χωρίς κάποια μεγάλη έκπληξη οι επιλογές Ρόναλντ Κούμαν για την Ολλανδία, που ακολουθεί την επιτυχημένη… συνταγή της νίκης επί της Αγγλίας. by Κώστας Μιαούλης
21:23
Ο Φερνάντο Σάντος επαναφέρει τον Ντανίλο, που εξέτισε την ποινή του, ο Φόντε παίρνει τη θέση του τραυματία Πέπε, ενώ ο Γκέδες επιλέχθηκε στην επίθεση και όχι ο Ζοάο Φέλιξ, με τον Σεμέδο να παίζει στην άμυνα και όχι ο Κανσέλο. by www.sport-fm.gr
21:27
Πορτογάλοι και Ολλανδοί έχουν αναμετρηθεί 13 φορές στο παρελθόν, με τους Ίβηρες να έχουν 7 νίκες, 4 ματς να έχουν λήξει ισόπαλα και τους «οράνιε» να έχουν επικρατήσει στα υπόλοιπα δύο. by www.sport-fm.gr
21:27
21:27
Ο νικητής, εκτός από το τρόπαιο, παίρνει και ένα ποσό που ξεπερνούν τα 10 εκατ. ευρώ, ενώ τα κέρδη για τον φιναλίστ φτάνουν τα 7 εκατ. ευρώ! by www.sport-fm.gr
21:27
Διαιτητής είναι ο Αλμπέρτο Ουντιάνο Μαγιένκο (Ισπανία) by Κώστας Μιαούλης
21:28
Βοηθοί: Αλόνσο, Γιούστε (Ισπανία), Διαιτητής VAR: Ερνάντεθ (Ισπανία), Βοηθός VAR: Μαρτίνεθ (Ισπανία), 4ος διαιτητής: Λαόθ (Ισπανία) by Κώστας Μιαούλης
21:45
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
21:45
Ο πρώτος τελικός του Nations League, βρίσκεται σε εξέλιξη. by Κώστας Μιαούλης
21:46
Παραχωρεί φάουλ ο Ντε Ρουν. by Κώστας Μιαούλης
21:48
3' Παιχνίδι κέντρου ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
21:49
4' Φάουλ του Ντάμφρις στον Γκερέιρο. by Κώστας Μιαούλης
21:49
4' Πτώση του Μπερνάρντο Σίλβα στην περιοχή των Ολλανδών, "παίζετε" από τον Μαγιένκο. by Κώστας Μιαούλης
21:51
6' Οι Ολλανδοί δείχνουν να θέλουν να πάρουν την πρωτοβουλία, αλλά ακόμα δεν έχουν φτιάξει καλή επιθετική προσπάθεια. by Κώστας Μιαούλης
21:54
9' Πρώτη απόπειρα της Πορτογαλίας να βγει στον ανοικτό χώρο, κακό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, περνάει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:56
11' Ο Ρονάλντο, ανοίγει στον Φερνάντες, ο Μπλιντ κοντράρει και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:56
12' Σουτ του Φερνάντες, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
21:57
Πήγε να βάλει το κεφάλι στην πορεία της μπάλας ο Καρβάλιο, δεν την ακούμπησε όμως. by Κώστας Μιαούλης
22:00
15' Ο Βαϊνάλντουμ δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ, πλάγιο για την Πορτογαλία. by Κώστας Μιαούλης
22:02
17' Ο Ρούμπεν Ντίας, κόβει έξοχα τον Μέμφις Ντεπάι σε επικίνδυνη κίνηση του. by Κώστας Μιαούλης
22:04
19' Ο Ρονάλντο έχει δεχτεί μια γερή κλωτσιά από τον Ντε Λιχτ. by Κώστας Μιαούλης
22:04
Συνεχίζει κανονικά ο σούπερ σταρ της ομάδας του Σάντος. by Κώστας Μιαούλης
22:05
20' Γύρισμα του Ρονάλντο, αλλά δεν υπήρχε συμπαίκτης του στην καρδιά της περιοχής. by Κώστας Μιαούλης
22:06
21' Κόρνερ για τους Πορτογάλους. by Κώστας Μιαούλης
22:08
23' Το παιχνίδι δεν είναι καλό ως τώρα και επιπλέον ο Μαγιένκο σφυρίζει συνεχώς. by Κώστας Μιαούλης
22:10
25' Αρχίζει να παίρνει πρωτοβουλίες ο Βαϊνάλντουμ που κερδίζει φάουλ από δεξιά, μεταξύ σέντρας και περιοχής. by Κώστας Μιαούλης
22:13
28' Ο Φαν Ντάικ, παραχωρεί κόρνερ, κόβοντας τον Ρονάλντο τη στιγμή που πήγε να σουτάρει από δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
22:13
28' Κεφαλιά του Φόντε, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
22:15
30' Καλή στιγμή για τους Πορτογάλους, Διαγώνιο σουτ του Φερνάντες απομακρύνει ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
22:16
Απόκρουση του Σίλεσεν σε κεφαλιά του Ρονάλντο, αλλά δεν υπάρχει φάση, αφού έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο CR7 by Κώστας Μιαούλης
22:19
33' Κρατιούνται πίσω από το κέντρο οι Ολλανδοί ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
22:20
35΄Σουτ του Γκέντες, απομακρύνει ο Φαν Ντάικ. by Κώστας Μιαούλης
22:21
36' Σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, βάζει την κόντρα ο Φαν Ντάικ και παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:23
38' Καλό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Σίλεσεν. Έχουν ανέβει οι Πορτογάλοι. by Κώστας Μιαούλης
22:26
41' Καλή κίνηση του Ρονάλντο, που συγκλίνει από αριστερά και σουτάρει, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
22:29
44' Πρώτο κόρνερ για τους Ολλανδούς. by Κώστας Μιαούλης
22:30
45' Σουτ του Σεμέδο, πάνω στο σώμα του Φαν Ντάικ, κόρνερ για τους Πορτογάλους. by Κώστας Μιαούλης
22:31
45+1' Κεφαλιά του Φόντε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
22:31
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ by Κώστας Μιαούλης
22:32
Πιο δραστήριοι οι Πορτογάλοι από τους Ολλανδούς, αλλά τα πρώτα 45' λήγουν χωρίς γκολ. Καλύτερη στιγμή το σουτ του Φερνάντες που απέκρουσε ο Σίλεσεν στο ημίωρο. Από το 25' και μετά οι Ίβηρες είναι ξεκάθαρα καλύτεροι στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
22:45
46' Αλλαγή για την Ολλανδία, ο Πρόμες στη θέση του Μπάμπελ by Κώστας Μιαούλης
22:46
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
22:51
50' Ο Βαϊνάλντουμ ήταν οφσάιντ, αλλά έτσι κι αλλιώς ο Πατρίσιο τον νίκησε στο τετ-α-τετ. by Κώστας Μιαούλης
22:52
52' Σέντρα του Ντεπάι, μπλοκάρει ο Ρουί Πατρίσιο. by Κώστας Μιαούλης
22:53
52' Κόρνερ παραχωρεί ο Φαν Ντάικ by Κώστας Μιαούλης
22:53
53' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Ντε Ρουν by Κώστας Μιαούλης
22:54
53' Ο Μπερνάρντο Σίλβα εκτέλεσε, ένας όμιλος παικτών πέφτει πάνω στην μπάλα, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
22:55
54' Ο Γκέντες βγάζει σέντρα, ο Ντε Λιχτ παραχωρεί νέο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:55
55' Σουτ του Γκέντες, κόντρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
22:57
57' Κόντρες και μπέρδεμα στην περιοχή των Πορτογάλων ο Πατρίσιο σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23:00
60' ΓΚΟΟΟΛ ο Γκέντες για την Πορτογαλία. Μόλις έκανε την 2η αλλαγή ο Κούμαν, με τον Φαν Ντε Μπέεκ αντί του Μπεργβάιν, δέχτηκε το γκολ η Ολλανδία. by Κώστας Μιαούλης
23:01
Ο Μπερνάρντο Σίλβα αφού του άφησε την μπάλα ο Γκέντες, την ξανακόβει στον επιθετικό της Βαλένθια και αυτός με δεξί σουτ θα βάλει μέσα το χέρι του Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
23:05
65' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Κώστας Μιαούλης
23:06
65' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Σέντρα του Φαν Ντε Μπέεκ, κεφαλιά του Ντεπάι, ο Ρουί Πατρίσιο επεμβαίνει. by Κώστας Μιαούλης
23:09
69' Εξαιρετικό κόψιμο του Ρούμπεν Ντίας, σε επικίνδυνο γύρισμα του Μπλιντ από αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
23:12
71' Γύρισμα του Πρόμες, κόβει ο Φόντε. by Κώστας Μιαούλης
23:15
75' Ο Ράφα Σίλβα στη θέση του σκόρερ, Γκονσάλο Γκέντες. by Κώστας Μιαούλης
23:19
79' Ο Ντε Ρουν από καλή θέση, θέση αστοχεί για λίγο, αφού η μπάλα φεύγει πάνω από τη συμβολή των δοκαριών. by Κώστας Μιαούλης
23:21
80' Σουτ του Μπρούνο Φερνάντες, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
23:21
81' Ο Ζοάο Μουτίνιο αντί του Μπρούνο Φερνάντες. by Κώστας Μιαούλης
23:22
81' Ντε Γιονγκ αντί Ντε Ρουν by Κώστας Μιαούλης
23:23
82' Κόρνερ για την Ολλανδία by Κώστας Μιαούλης
23:24
83' Ο Λουκ Ντε Γιονγκ πιάνει κεφαλιά, η μπάλα έξω. by Κώστας Μιαούλης
23:26
85' Ο Μπλιντ φαίνεται να κρατάει για λίγο τον Μουτίνιο, τίποτα λέει ο Μαγιένκο. Σουτ του Σεμέδο στη συνέχεια, μπλόκαρε ο Σίλεσεν. by Κώστας Μιαούλης
23:28
87' Σέντρα του Πρόμες, ο Ρουί Πατρίσιο μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
23:29
88' Κίτρινη του Ντάμφρις για μαρκάρισμα στον Ράφα Σίλβα. by Κώστας Μιαούλης
23:29
89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, η μπάλα περνάει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23:31
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
23:32
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γιόνγκ για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
23:33
90'+3' Αλλαγή για την Πορτογαλία, με τον Ρούμπεν Νέβες να αντικαθιστά τον Καρβάλιο και να... τρώει χρόνο από το ματς. by Κώστας Μιαούλης
23:34
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντάικ. by Κώστας Μιαούλης
23:35
90'+4' Λήξη του ματς, με την Πορτογαλία να κερδίζει με 1-0 την Ολλανδία και να κατακτάει το πρώτο Nations League. by Κώστας Μιαούλης
23:36
Ο Φερνάντο Σάντος φτάνει στο δεύτερο τρόπαιο με την εθνική ομάδα της πατρίδας του, την ώρα που οι «οράνιε» χάνουν έναν ακόμα τελικό, μετά από εκείνους του 1974, του 1978 και του 2010! by Κώστας Μιαούλης
23:37
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας το σημερινό ματς... by Κώστας Μιαούλης