Ολυμπιακός-Χάποελ Μπερ Σεβά 2-2

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη του δεύτερου φιλικού του Ολυμπιακού επί πολωνικού εδάφους, κόντρα στη Χάποελ Μπερ Σεβά, μέσω του sport-fm.gr.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στη Χάποελ Μπερ Σεβά, με την οποία οι Πειραιώτες έχουν... προηγούμενα by www.sport-fm.gr
Αφού πριν από λίγα καλοκαίρια τον είχε αφήσει εκτός συνέχειας στα προκριματικά του Champions League by www.sport-fm.gr
Πρόκειται για back to back φιλικό για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, που ήρθε 1-1 με την Πογκόν την Παρασκευή by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα, Κούτρης, Βούκοβιτς, Μπα, Ελαμπντελαουί, Τοροσίδης, Σουρλής, Γιώργος Μασούρας, Φορτούνης, Ποντένσε, Ντουρμισάι. by www.sport-fm.gr
Ο Σα βρίσκεται κάτω από τα γκολπόστ. Ο Κούτρης αριστερός μπακ και ο Ελαμπντελαουί δεξιός, Βούκοβιτς και Μπα στο κέντρο της άμυνας. Στα χαφ οι Τοροσίδης - Σουρλής, δεξιό εξτρέμ ο Μασούρας, αριστερό ο Ποντένσε (πιθανό να αλλάζουν πλευρές μέσα στο παιχνίδι) και ο Φορτούνης πίσω από τον προωθημένο Ντουρμισάι. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα και της Χάποελ Μπερ Σεβά: Σέτκους, Μπεν Μπίτον, Γκόλντμπεργκ, Αμίτ Μπίτον, Μίγκελ Βίτορ, Σαμίρ, Σαμπάγκ, Σαφούρι, Μάριν, Χάσελμπαϊνκ και Σαχάρ by www.sport-fm.gr
Σε σχέση με χτες είναι βασικός ο Μπα και πάλι, ενώ ξεκινάει ο Ντουρμισάι, ο οποίος μπήκε αλλαγή χτες. by www.sport-fm.gr
Πάλι υπήρξε πρόβλημα, όπως και χθες στη διεκδίκηση η μπάλα κατέληξε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
7' Ο Ολυμπιακός έκλεψε μια μπάλα ψηλά από την πίεση που άσκησε, αλλά από την πάσα του Μασούρα, ο Φορτούνης δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του για σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
9' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Ο Φορτούνης έβγαλε πάσα στον Ομάρ, που έκανε κάτι σαν γυριστό, η μπάλα έφυγε έξω. by Κώστας Μιαούλης
10' Φάουλ σε καλή θέση, κερδίζει ο Ποντένσε. by Κώστας Μιαούλης
11' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, μπλόκαρε ο Σέτκους. by Κώστας Μιαούλης
12' Σουτ του Χασελμπάινκ, πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
14' Οι παίκτες του Ολυμπιακού πιέζουν ψηλά, υποχρεώνεται ο Βίτορ να διώξει σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
16' Νέο φάουλ κερδίζει ο Ποντένσε. by Κώστας Μιαούλης
19' Πάμε για το πρώτο εικοσάλεπτο. Πιο ικανοποιημένος ο Μαρτίνς από άποψη τακτικής σε σχέση με το χθεσινό φιλικό. by Κώστας Μιαούλης
24' Φάουλ για την Μπερ Σεβά. Ο Μιγκέλ Βίτορ πιάνει την κεφαλιά η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
28' ΓΚΟΟΟΛ ο Ντουρμισάι, από σέντρα Ποντένσε. by Κώστας Μιαούλης
Λίγο πριν το cool break o Oλυμπιακός άνοιξε το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
34' ΓΚΟΛ η Μπερ Σεβά. by Κώστας Μιαούλης
Από ασίστ του Σαφουρί, ο Μπεν Σαχάρ σκοράρει. Ίσως και σε αντικανονική θέση ο σκόρερ. by Κώστας Μιαούλης
38' Κάρτες για Μαρίν, Ποντένσε για την αψιμαχία που είχαν. by Κώστας Μιαούλης
40' Ο Ντουρμισάι θέλει να ταϊσει τον Ποντένσε, διώχνουν οι Ισραηλινοί. by Κώστας Μιαούλης
41' Σύγκρουση του Ποντένσε, με τον Αμίτ Μπίτον. by Κώστας Μιαούλης
44' Βαλμπουενά αντί Ποντένσε. Μάλλον γιατί έχει πολλά νεύρα ο Πορτογάλος, πριν τελειώσει το ημίχρονο, αλλά και για προληπτικούς λόγους μετά τη σύγκρουση με τον Μπιτόν, για τον φόβο κάποιου τραυματισμού. by Κώστας Μιαούλης
45+1' Φινάλε πρώτου μέρους. Ο Ντουρμισάι από σέντρα του Ποντένσε άνοιξε το σκορ στο 28', ισοφάρισε ο Μπεν Σαχάρ στο 34'. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
Γκιγιέρμε αντί Τοροσίδη και Τσιμίκας αντί Κούτρη. by Κώστας Μιαούλης
47' Σύγκρουση του Ντουρμισάι κεφάλι με κεφάλι με αντίπαλο, μικρή διακοπή στο ματς. Πάντως υπάρχουν σκληρά μαρκαρίσματα. by Κώστας Μιαούλης
51' Σκληρό φάουλ του Σαμίρ στον Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
51' Ο Φορτούνης έστρωσε στον Μασούρα, ο Σέτκους μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
52' Γύρισμα του Μασούρα από δεξιά, ο Σέτκους μαζεύει. by Κώστας Μιαούλης
54' Μαρίν σουτ για την Μπερ Σεβά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
57' Σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Σέτκους. by Κώστας Μιαούλης
60' ΓΚΟΛ η Μπερ Σεβά με τον Χασελμπάινκ. by Κώστας Μιαούλης
61' Γκερέρο, Σολδάνο, Παπαδόπουλος, Ραντζέλοβιτς, αντί των Μασούρα, Ντουρμισάι, Φορτούνη και Μπα by Κώστας Μιαούλης
65' Έχει ξεφύγει η κατάσταση από τους Ισραηλινούς με ένα αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Ομάρ. Μαρς κόκκινη έπρεπε να δείξει εδώ ο διαιτητής, έβγαλε μόνον κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
69' Αρκετά κινητικός δείχνει ο Ραντζέλοβιτς, από την ώρα που πέρασε στο ματς. Η πρώτη του εμφάνιση με τα "ερυθρόλευκα". by Κώστας Μιαούλης
Ο Ανδρούτσος πέρασε αντί του Ομάρ για προληπτικούς λόγους. by Κώστας Μιαούλης
72' Κίτρινη ο Γκερέρο. by Κώστας Μιαούλης
73' Μπήκε στο ματς και ο Σεμέδο αντί του Βούκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
74' Ο Βαλμπουενά εκτελεί, με γροθιές ο Σέτκους. by Κώστας Μιαούλης
77' Στο ματς και ο Μπρούνο by Κώστας Μιαούλης
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό, παραμένει το 2-1 υπέρ της Μπερ Σεβά κόντρα στον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντάντια. by Κώστας Μιαούλης
Ένα πεντάλεπτο ακόμα... by Κώστας Μιαούλης
Προλαβαίνει την αντεπίθεση της Μπερ Σεβά και διώχνει ο Αβραάμ. by Κώστας Μιαούλης
91' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Το κερδίζει ο Βαλμπουενά από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μετά από κάθετη πάσα που του έβγαλε ο Μπρούνο. by Κώστας Μιαούλης
92' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-2 το σκορ με την Μπερ Σεβά! Ο Βαλμπουενά εκτελεί στην αριστερή γωνία και πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με την ερυθρόλευκη φανέλα. by Κώστας Μιαούλης
Τέλος στο ματς. Ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος με την Μπερ Σεβά, με σκορ 2-2. Ντουρμισάι και Βαλμπουενά σκόραραν για τον Ολυμπιακό, πετυχαίνοντας τα πρώτα τέρματά τους με την ερυθρόλευκη φανέλα. by Κώστας Μιαούλης