Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την πρόβα τζενεράλε του Ολυμπιακού απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

20:46
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ. by www.sport-fm.gr
20:47
Με το ματς στο Φάληρο ολοκληρώνεται ο κύκλος των φιλικών προετοιμασίας των ερυθρόλευκων. by www.sport-fm.gr
20:50
Την επόμενη Τρίτη (23/07) ακολουθεί η πρώτη επίσημη αναμέτρηση της χρονιάς, απέναντι στην Βικτόρια Πλζεν στην Τσεχία. Συνεπώς, το αποψινό ματς αποτελεί και την πρόβα τζενεράλε της ομάδας του Μαρτίνς. by www.sport-fm.gr
21:05
21:05
21:06
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Βαλμπουενά, Μασούρας, Γκερέρο by www.sport-fm.gr
21:06
Νότιγχαμ Φόρεστ (Λαμουσί): Μούριτς, Κας, Ρόμπινσον, Γουόραλ, Γουάτσον, Ντόουσον, Γκράμπαν, Λόλεϊ, Σίλβα, Αντόμαχ, Όσμπορν by www.sport-fm.gr
21:20
21:20
21:22
21:25
Αυτή την ώρα στα μάτριξ του σταδίου παίζει ένα βίντεο με όλους τους παίκτες του Ολυμπιακού να στέλνουν μήνυμα στον Κώστα Φορτούνη για γρήγορη ανάρρωση μετά τον τραυματισμό του. Το βίντεο έκλεισε με τον Βασίλη Σπανούλη να εύχεται κι εκείνος στον αρχηγό των ερυθρόλευκων, που αποθεώθηκε από τον κόσμο της ομάδας! by www.sport-fm.gr
21:28
21:31
21:35
21:38
Ο Γκερέρο ανέβηκε ψηλά και πίεσε τον Μούριτς, που αναγκάστηκε να διώξει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:38
21:39
Εκτέλεση κόρνερ, ο Γκερέρο πήρε την πρώτη κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που με ωραίο σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
21:42
21:43
Πάλι από κόρνερ. Αυτή τη φορά ο Σεμέδο πήρε την κεφαλιά, ο Μούριτς έδιωξε και ο Γκερέρο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
21:47
12' Με εξαίρεση τα δύο γκολ, οι ερυθρόλευκοι προσπαθούν να κρατήσουν ψηλά την άμυνά τους και να πιέσουν ψηλά τη Νότιγχαμ, που μέχρι στιγμής δεν έχει απειλήσει. by www.sport-fm.gr
21:51
16' Εξαιρετική αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Στο φινάλε της, ο Ποντένσε έσπασε στον Ομάρ, όμως οι αμυντικοί της Νότιγχαμ απομάκρυναν. by www.sport-fm.gr
21:56
22:01
25' Ένα κόρνερ για την Νότιγχαμ πέρασε ανεκμετάλλευτο αφού ο Αβραάμ απομάκρυνε και πήρε και το επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
22:04
22:07
22:07
22:08
Αυτή τη φορά ύστερα από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που έπιασε καλό σουτ, ο Μούριτς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, ο Σεμέδο διεκδίκησε την κεφαλιά, η μπάλα στρώθηκε στον Γκερέρο που σκόραρε για δεύτερη φορά με δυνατό σουτ. by www.sport-fm.gr
22:10
35' Ο Μασούρας, ο οποίος είναι πολύ κινητικός, έκλεψε ψηλά την μπάλα, τελείωσε μόνος τη φάση με σουτ το οποίο έφυγε άουτ, αλλά πήρε και ζεστό χειροκρότημα από την κερκίδα. by www.sport-fm.gr
22:12
37' Ωραία προσπάθεια και του Σεμέδο στην άμυνα, που βγήκε μπροστά στον Όσμπορν και δεν τον άφησε να γίνει απειλητικός. by www.sport-fm.gr
22:13
38' Πρώτη τελική για τη Νότιγχαμ. Μακρινό σουτ του Τιάγκο Σίλβα, η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:16
40' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα, ο Βαλμπουενά έκοψε στον Μασούρα που έπιασε το σουτ αλλά ο αμυντικός της Νότιγχαμ έδιωξε. Στη συνέχεια της φάσης ο Γκερέρο έπιασε το σουτ κι έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
22:18
43' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Φαλτσαριστό σουτ του Βαλμπουενά, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μούριτς. by www.sport-fm.gr
22:20
22:20
22:20
22:21
Όλα τα γκολ για τους ερυθρόλευκους, που έχουν τον απόλυτο έλεγχο, ήρθαν από κόρνερ. Μασούρας (4') και Γκερέρο (7' και 32') οι σκόρερ. by www.sport-fm.gr
22:34
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά παίρνει την θέση του Μπουχαλάκη στον άξονα. by www.sport-fm.gr
22:36
Αλλαγές για τη Νότιγχαμ. Παντιλίμον, Άπια και Αμεόμπι στο ματς, αντί Μούριτς, Τιάγκο Σίλβα και Αντόμα. by www.sport-fm.gr
22:36
22:38
48' Αδύναμη κεφαλιά του Αβραάμ ύστερα από σέντρα του Βαλμπουενά, μπλόκαρε εύκολα ο Παντιλίμον. by www.sport-fm.gr
22:42
52' Ωραία σέντρα του Βαλμπουενά, ο Γκερέρο πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Ντόουσον. Βρήκε στο χέρι, αλλά ήταν ακούσιο by www.sport-fm.gr
22:46
55' Ευκαιρία για τη Νότιγχαμ. Κεφαλιά του Ντόουσον ύστερα από κόρνερ ο Σα έδιωξε την μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:48
22:50
22:53
63' Αλλαγές για τη Νότιγχαμ. Κας, Ντόουσον και Ρόμπινσον εκτός. Στις θέσεις τους οι Νταρίκβα, Μιλόσεβιτς και Ριμπέιρο by www.sport-fm.gr
22:53
22:54
22:55
22:57
22:58
68' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ελ Αραμπί και Μπρούνο στο ματς, στις θέσεις των Γκερέρο και Μασούρα, που είναι και οι σκόρερ του ματς. by www.sport-fm.gr
23:02
72' Νέες αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ομάρ και Σεμέδο εκτός, Τοροσίδης και Μπα στο ματς. by www.sport-fm.gr
23:07
77' Πολύ όμορφη ενέργεια του Λόλεϊ, που έπιασε και το σουτ έξω από την περιοχή όμως ο Σα ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:08
78' Νέα φάση για τη Νότιγχαμ. Ο Μιλόσεβιτς βρήκε την μπάλα ύστερα από κόρνερ και την έστειλε δίπλα απ' την εστία. by www.sport-fm.gr
23:09
79' Νέα διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς αντί του Βαλμπουενά και ο Κούτρης αντί του Τσιμίκα. by www.sport-fm.gr
23:11
23:12
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτος αντί του Γκιγιέρμε και ο Ντουρμισάι αντί του Ποντένσε. by www.sport-fm.gr
23:13
82' Ωραία προσπάθεια του Ελ Αραμπί ύστερα από πέρασμα του Ραντζέλοβιτς. Κέρδισε κόρνερ ο Ολυμπιακός. by www.sport-fm.gr
23:14
23:16
23:19
88' Ωραία μπαλιά του Τοροσίδη από τα δεξιά για τον Ελ Αραμπί, αλλά ο φορ του Ολυμπιακού, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, καθυστέρησε να εκτελέσει και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα. by www.sport-fm.gr
23:21
90' Καλή στιγμή για τη Νότιγχαμ. Σωτήρια προβολή του Τοροσίδη προ του Αμεόμπι. by www.sport-fm.gr
23:21
23:22
90+1' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ύστερα από αδράνεια της άμυνας των Άγγλων, ο Ραντζέλοβιτς λίγο έλειψε να δώσει έτοιμο γκολ στον Ντουρμισάι by www.sport-fm.gr
23:23
23:24
Ο Γιώργος Μασούρας (2’) και ο Γκερέρο (7’, 32') πέτυχαν τα γκολ στην πρόβα τζενεράλε του Ολυμπιακού ενόψει των αναμετρήσεων με την Πλζεν. Από εμάς, καλό σας βράδυ by www.sport-fm.gr