Άρης-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Άρη με τον Ατρόμητο, που διεξάγεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

21:01
21:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Άρη με τον Ατρόμητο, που διεξάγεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by www.sport-fm.gr
21:03
Πρόκειται, ουσιαστικά, για την πρόβα τζενεράλε των δύο ομάδων, ενόψει των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων, την επόμενη εβδομάδα για τα προκριματικά του φετινού Europa League. by www.sport-fm.gr
21:04
Εκεί όπου οι μεν «κιτρινόμαυροι» θα αντιμετωπίσουν την ΑΕ Λεμεσού, εντός έδρας, η δε ομάδα των δυτικών προαστίων θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού Κρακόβια-Ντουνάισκα (σ.σ. 1-1 το πρώτο ματς, 1-0 στο ημίχρονο η ρεβάνς). by www.sport-fm.gr
21:05
Το σημερινό είναι το πρώτο εν Ελλάδι φιλικό για τον Άρη και ήδη στο… ανανεωμένο γήπεδο του βρίσκονται αρκετοί οπαδοί του! by www.sport-fm.gr
21:06
Να σημειώσουμε πως το παιχνίδι θα δει δια ζώσης και ο Ντούσαν Κέρκεζ, ο προπονητής της ΑΕΛ, που έχει ήδη πάρει… γεύση από τους Θεσσαλονικείς, τους οποίους είδε στο φιλικό με την Αϊντχόφεν. by www.sport-fm.gr
21:08
Στο βασικό σχήμα του Άρη ξεκινούν οι: Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Βέλεθ, Κόρχουτ, Μπάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Τόνσο, Ντιγκινί και Ιντέγε. by www.sport-fm.gr
21:09
Ενώ την αρχική 11άδα του Ατρόμητου απαρτίζουν οι: Μέγερι, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Ουμπίντες, Ουγκράι, Μανούσος και Βέλλιος. by www.sport-fm.gr
21:10
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Έμαν, Κωνσταντινίδης, Σόουζα, Δεληζήσης, Τσαγκαλίδης, Μπακούτσης, Ντουάρτε, Μαρτίνες και Σάσα. by www.sport-fm.gr
21:11
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Θεοδωράκης, Νάτσος, Αθανασίου, Γαρουφαλλιάς, Κορτ, Ενσικουλού, Γιακουμάκης, Ρόσα, Κωτσόπουλος και Ταλ. by www.sport-fm.gr
21:12
21:14
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανση και βρίσκονται στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών... by www.sport-fm.gr
21:23
Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία για την έναρξη του αγώνα και ο κόσμος συνεχίζει να έρχεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by www.sport-fm.gr
21:26
21:27
21:29
21:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
21:30
21:31
21:33
21:38
21:41
7' Προσπάθεια του Τόνσο να βρει τον Ιντέγε, που ανοίγει το κοντρόλ στο ύψος της αντίπαλης περιοχής... by www.sport-fm.gr
21:41
21:43
10' Δυνατό σουτ του Ματίγια, μπλοκάρει ο Μέγερι με δεύτερη προσπάθεια, προ του Ιντέγε! by www.sport-fm.gr
21:44
12' Πρώτο κόρνερ στο ματς, από αριστερά, για τον Άρη, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
21:51
13' Δυνατό σουτ του Μπάσα, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από την εστία του Μέγερι! by www.sport-fm.gr
21:52
21:57
24' Σέντρα σουτ του Ντιγκινί, που ψάχνει για τον Ιντέγε, αλλά ο Ρισβάνης παρεμβάλλεται και η μπάλα καταλήγει στον Κουέστα. by www.sport-fm.gr
21:59
25' Γκοοοοολ! 1-0 ο Άρης, με τον Γούτα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με κεφαλιά, προ του Ιντέγε, μετά τη σέντρα του Ντιγκινί από τα αριστερά. by www.sport-fm.gr
22:00
22:02
22:09
22:11
38' Ωραίο γέμισμα του Κατράνη από αριστερά, η μπάλα περνάει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Μανούσος δεν μπορεί να κάνει την προβολή, βάζοντας λάθος το σώμα του... by www.sport-fm.gr
22:18
22:19
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται του Ατρομήτου με 1-0, με το αυτογκόλ του Γούτα από το 25ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
22:22
22:36
22:38
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν Άρης και Ατρόμητος, που θα αντιμετωπίσει τελικά την σλοβάκικη Ντουνάισκα. by www.sport-fm.gr
22:38
22:41
22:43
50' Σουτ του Ματίγια, ο Μάντσον βάζει την κόντρα και η μπάλα περνάει κόρνερ, αλλά χωρίς όφελος για τον Άρη. by www.sport-fm.gr
22:44
22:47
22:48
55' Ούμπιντες, Ουγκράι και Βέλλιος αντικαθιστώνται από τους Κορτ, Ρόσα και Ενσικουλού αντίστοιχα από πλευράς Ατρομήτου. by www.sport-fm.gr
22:49
22:51
59' Ο Ιντέγε μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά κόβεται από τον Μάντσον την τελευταία στιγμή! by www.sport-fm.gr
22:56
22:57
64' Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ, για διαμαρτυρία μετά την υπόδειξη φάουλ εναντίον του πάνω στον Χαρίση. by www.sport-fm.gr
22:58
23:00
66' Αυστηρό πέναλτι για τον Άρη, από την προσπάθεια του Φετφατζίδη, που μπαίνει στην περιοχή και μονομαχεί με τον Κυβρακίδη, ο οποίος ακόμα κι αν τον ανατρέπει το κάνει εκτός περιοχής. by www.sport-fm.gr
23:00
67' Γκοοοοολ! 2-0 ο Άρης , με τον Ιντέγε να ευστοχεί στην εσχάτη των ποινών, με δυνατό χτύπημα δεξιά και ψηλά στην εστία του Μέγερι. by www.sport-fm.gr
23:03
68' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ντουάρτε και Μαρτίνες αντικαθιστούν τους Φετφατζίδη-Ιντέγε. by www.sport-fm.gr
23:04
70' Γκοοοοολ! 2-1 ο Ατρόμητος, με την πολύ ωραία «λόιμπα» του Μανούσιου, σε τετ α τετ με τον Κουέστα, μετά την ωραία πάσα του Ενσικουλού... by www.sport-fm.gr
23:10
23:11
23:13
23:15
23:19
84' Ωραία προσπάθεια του Μαρτίνες, που κάνει το γέμισμα από διαγώνια θέση, αλλά ο Ντουάερτε δεν προλαβαίνει και η μπάλα περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
23:20
86' Τελευταίες αλλαγές για τον Άρη. Τσαγκαλίδης αντί Κόρχουτ και Μπακουτσής αντί Ματίγια. by www.sport-fm.gr
23:23
23:24
90'+1' Κόρνερ για τον Άρη, κανένας κίνδυνος για τον Ατρόμητο που απομακρύνει. by www.sport-fm.gr