Άγιαξ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Άγιαξ με τον Παναθηναϊκό, που διεξάγεται στο Ολυμπιακό στάδιο του Άμστερνταμ.

19:32
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Άγιαξ με τον Παναθηναϊκό, που διεξάγεται στο Ολυμπιακό στάδιο του Άμστερνταμ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Αυτό θα είναι το τρίτο φιλικό προετοιμασίας των «πράσινων» στα… ξένα, μετά το 3-0 απέναντι στη Φέγενορντ, στην Ολλανδία και την ήττα με 2-1 από τη Μπέρσοτ, στο Βέλγιο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα με την οποία ξεκινάει ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Όσο για το βασικό σχήμα του Άγιαξ; Αυτό απαρτίζεται από τους Βαρέλα, Φέλτμαν, Σουρς, Μπλιντ, Ντεστ, Φαν Ντε Μπεκ, Μάριν, Άιτινγκ, Τάντιτς, Ντόλμπεργκ και Πρόμες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Το σημερινό φιλικό αποτελεί την πρόβα τζενεράλε για τον «Αίαντα», ο οποίος ως γνωστόν θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ, ενόψει της νέας σεζόν και του τελικού για του ολλανδικό Σούπερ Καπ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Αντιθέτως, οι «πράσινοι» θα παίξουν ακόμα τρία φιλικά, με Φένλο, Μπρέντα και Μπεσίκτας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Το Ολυμπιακό στάδιο του Άμστερνταμ έχει ήδη αρκετό κόσμο, ενώ αναμένεται να είναι γεμάτο, με τους Ολλανδούς άλλωστε να έχουν προαναγγείλει sold out! by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
Στο γήπεδο βρίσκεται για λογαριασμό του ΠΑΟΚ και ο Τιάγκο Μαγκαλιάες, προκειμένου να... κατασκοπεύσει τον προσεχή αντίπαλο του «δικέφαλου του Βορρά»! by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί και σήμερα, όπως και με τη Φέγενορντ, με τις μαύρες εμφανίσεις του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Ιδού πως αντιμετωπίζει το «τριφύλλι» τη σημερινή αναμέτρηση... by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
Από τα αποδυτήρια προς τον αγωνιστικό χώρο του Ολυμπιακού Σταδίου του Άμστερνταμ. Μια διαδρομή γεμάτη αναμνήσεις θριάμβου για τον Γιώργο Δώνη!
by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Ο Παναθηναϊκός θα έχει κι αυτός τη δική του υποστήριξη, με τους οπαδούς του να βρίσκονται «διάσπαρτοι» στις κερκίδες του γηπέδου... by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Άγιαξ, από το διώξιμο του Πούγγουρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
3' Εκτέλεση του Τάντιτς, ο Διούδης μπλοκάρει εύκολα την κεφαλιά του Ντεστ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
9' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκη, ο Κουρμπέλης παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν ανησυχεί ο Βαρέλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
10' Γκοοοοοολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβάνη να κάνει την εξαιρετική σέντρα από αριστερά για τον Μακέντα, ο οποίος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
14' Ευκαιρία για τον Άγιαξ, με το σουτ του Μάριν έξω από την περιοχή να αποκρούεται από τον Διούδη ασταθώς και τον Φαν Ντε Μπεκ να σουτάρει στην επαναφορά από κοντά, αλλά τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
17' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
18' Νέο κόρνερ για τους «πράσινους», μετά το σουτ του Ινσούα από θέση μέσα αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
18' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, για τον Μακέντα, προλαβαίνει και διώχνει ο Μπλιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
20:23
20' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
25' Γκοοοοοολ! 1-1 ο Άγιαξ, με τον Χατζηθεοδωρίδη να χάνει τη μπάλα από τον Ντεστ, που πασάρει στον Φαν Ντε Μπεκ κι εκείνος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους... by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
29' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, για τον Μακέντα, διώχνει η άμυνα του Άγιαξ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
40' Εκτέλεση φάουλ από τον Τάντιτς, από αριστερά, ο Διούδης βγαίνει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
42' Νέα διακοπή, λόγω προβλήματος του Δώνη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
45' Σουτ του Πρόμες, μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Διούδης, πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Άγιαξ και ΠΑΟ είναι ισόπαλοι με 1-1, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ως τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
Πολύ ανώτερη η εικόνα του Παναθηναϊκού σε σχέση με όσα είδαμε προ δύο ημερών, στο φιλικό με τη Μπέρσοτ και μάλιστα απέναντι σε έναν ποιοτικότερο και πιο έτοιμο αντίπαλο, όπως είναι ο Άγιαξ! Καλή ανασταλτική λειτουργία και η... γνωστή αποτελεσματικότητα στην επίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Αισθητή η παρουσία των φίλων του Παναθηναϊκού και στο Άμστερνταμ! Εικόνα live21962794/17958.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Χωρίς αλλαγές θα ξεκινήσουν αμφότερες οι ομάδες, με εξαίρεση την αντικατάσταση του Διούδη με τον Κότσαρη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Θυμίζουμε ότι ο Νούνιες είναι στην Αθήνα, προκειμένου να υπογράψει... by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άγιαξ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
47' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Κουρμπέλης παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά είναι άστοχη... by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
48' Γκοοοοολ! 1-2 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπουζούκη να εκτελεί το φάουλ από δεξιά και τον Ινσούα να «στρώνει» ουσιαστικά για τον Μακέντα που με δυνατό σουτ από κοντά ξαναδίνει προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
51' Κόρνερ για τον Άγιαξ, μετά το διώξιμο του Ινσούα στη σέντρα του Τάντιτς, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
56' Πρώτη αλλαγή για τον Άγιαξ. Μαρτίνες αντί του Άιτινγκ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
57' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με τον Ινσούα να κάνει τη σέντρα σουτ από θέση μέσα αριστερά για τον Μακέντα, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
58' Νέο κόρνερ για τον Άγιαξ, ξανά από τα δεξιά, με το μακρινό σουτ του Μπλιντ να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
62' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Κολοβός αντικαθιστά τον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
64' Νέα αλλαγή από τον Δώνη, που ρίχνει στο ματς τον Βέργο, αντί του Χατζηθεοδωρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Ο Κίκο Μακέντα ετοιμάζεται να παραβιάσει την εστία του Άγιαξ για δεύτερη φορά. Εικόνα live21962794/53443.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
65' Σέντρα του Πρόμες από δεξιά, ο Πούγγουρας κάνει κεφαλιά για να απομακρύνει, αλλά ο Κότσαρης καταφέρνει και μπλοκάρει τη μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
72' Γκράβενμπεργκ αντί του Μάριν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
72' Μαυρομμάτης στη θέση του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
75' Βγαίνει ο Γιόχανσον, μπαίνει ο Αποστολάκης στη θέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
78' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αλεξανδρόπουλος και Εμμανουηλίδης αντί των Κουρμπέλη και Μπουζούκη αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
79' Ωραία επίθεση του Άγιαξ και φοβερή επέμβαση του Κότσαρη στο δυνατό σουτ του Φαν Ντε Μπεκ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
80' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βέργο να κλέβει τη μπάλα να δίνει στον Κολοβό, αλλά το πλασέ του είναι αδύναμο και ο Βαρέλα μπλόκαρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
84' Μαζεμένες αλλαγές και από τις δύο ομάδες.Στη θέση του Κολοβέτσιου ο Θεοχάρης και στη θέση του Ινσούα ο Ζαγαρίτης. Μπήκε και ο Τραορέ αντί του Ντόλμπεργκ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
86' Σουτ του Γκράβενμπεργκ, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κότσαρη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
87' Νέα αλλαγή από τον Άγιαξ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
90' Σουτ του Φέλτμαν, στην αντεπίθεση, η μπάλα περνάει αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
90'+1' Ο Πούγγουρας δίνει τη θέση του στον Σερπέζη και ο Δώνης στον Καμπετσή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
90'+3' Ο Κότσαρης μπλοκάρει το σουτ του Γένσεν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
90'+4' Τέλος του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 2-1 τον Άγιαξ! by Σπύρος Σιαμπλής