Βικτόρια Πλζεν-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Βικτόρια Πλζεν με τον Ολυμπιακό, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League.

19:31
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Βικτόρια Πλζεν με τον Ολυμπιακό, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. by www.sport-fm.gr
19:33
Οι Τσέχοι αποτελούν το πρώτο εμπόδιο στη φετινή προσπάθεια της ομάδας του Πέδρο Μαρτίνς στα ευρωπαϊκά Κύπελλα, όμως σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν φόβητρο για τους «ερυθρόλευκους»! by www.sport-fm.gr
19:34
Ο Πορτογάλος τεχνικός παρακολούθησε από κοντά την αποψινή αντίπαλο του Ολυμπιακού, είδε τα δυνατά της σημεία και τις αδυναμίες της και τα μετέφερε στους ποδοσφαιριστές του... by www.sport-fm.gr
19:35
Εκείνο που ζήτησε ο 49χρονος προπονητής από τους παίκτες του να κρατήσουν το «μηδέν» στην άμυνα και να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες πρόκρισης στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αναμετρηθούν με την Μπασάκσεχιρ. by www.sport-fm.gr
19:37
Στο γήπεδο θα βρεθούν περίπου 700 οπαδοί των Πειραιωτών, αλλά και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ, Βαγγέλης Μαρινάκης, που φρόντισε μάλιστα να μιλήσει μαι με κάποιους παίκτες! by www.sport-fm.gr
19:38
19:39
19:40
19:41
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Κόζατσικ, Χέιντα, Προχάτσκα, Τσόρι, Κόβαρικ, Μίχαλικ και Γιάνοσεκ. by www.sport-fm.gr
19:42
Ενώ σε εκείνον των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Τζολάκης, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Μπρούνο, Μπα, Τοροσίδης και Ραντζέλοβιτς. by www.sport-fm.gr
19:43
19:48
19:52
Με τη γκρίζα φανέλα θα παίξει σήμερα ο Ολυμπιακός, ενώ η Βικτόρια Πλζεν με τις... κοκκινομπλε. by www.sport-fm.gr
19:57
19:57
19:58
19:59
20:09
20:10
10' Το εκτελεί ο Ποντένσε, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο, αλλά δεν μπορεί να σουτάρει όπως θα ήθελε... by www.sport-fm.gr
20:11
12' Σέντρα του Τσιμίκα από αριστερά, ο Γκερέρο δεν μπορεί να κάνει την προβολή, από το ύψος του πέναλτι! by www.sport-fm.gr
20:14
20:15
20:16
17' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Ποντένσε να πασάρει στον Βαλμπουενά, αλλά το σουτ του από καλή θέση να είναι άστοχο. by www.sport-fm.gr
20:18
18' Καλή στιγμή για την Πλζεν, με το σουτ του Καγιάμπα μέσα από την περιοχή, είναι σε ετοιμότητα ο Σα όμως και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:19
20:20
22' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Μπα να αντικαθιστά τον τραυματία Παπαδόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:30
30' Νέο κόρνερ για τους Τσέχους, από τα δεξιά αυτή την φορά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
20:31
20:32
20:34
35' Ωραία κάθετη πάσα του Βαλμπουενά για τον Γκερέρο, αλλά ο δεύτερος υποδεικνύεται -σωστά- οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
20:38
38' Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Πλζεν να σκοράρει, με τον Κόπιτς να βγάζει ωραία κάθετη μέσα στην περιοχή για τον Τσερμάκ, το πλασέ του οποίου αποκρούει με το ένα χέρι εντυπωσιακά ο Σα! by www.sport-fm.gr
20:43
20:44
44' Τυχερός ο Ολυμπιακός, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Σα, μετά την αδράνεια της άμυνας και την προσπάθεια του Πέρνιτσα μέσα από τη μικρή περιοχή, κι ενώ πρώτα έχει παρεμβληθεί άθελά του ο Γκιγέρμε! by www.sport-fm.gr
20:45
20:45
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ πάνε στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
21:01
21:01
21:07
50' Καλή φάση για την Πλζεν, με τον Καγιάμπα να γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ύψος της μικρής περιοχής, μετά την έξοδο του Σα και την επαφή του με τον Χάβελ, αλλά να σουτάρει άστοχα. by www.sport-fm.gr
21:10
21:12
56' Δεύτερη αλλαγή για τους Πειραιώτες. Ο Καμαρά αντικαθιστά τον Βαλμπουενά. by www.sport-fm.gr
21:19
21:22
21:25
21:27
71' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από τα αριστερά, χάρη στην προσπάθεια του Ποντένσε. by www.sport-fm.gr
21:29
21:30
21:32
75' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Καμαρά να γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και να σουτάρει, αλλά τη μπάλα να βρίσκει σε αντίπαλο! by www.sport-fm.gr
21:34
77' Νέα καλή στιγμή από πλευράς φιλοξενούμενων, με το πλασέ του Μπουχαλάκη, στην αντεπίθεση, να περνάει λίγο άουτ... by www.sport-fm.gr
21:37
21:40
21:47
87' Εντυπωσιακή επέμβαση του Σα, σε προσπάθεια του Μίχαλικ που υποδεικνύεται -λανθασμένα, πάντως- οφσάιντ και η φάση δεν μετράει... by www.sport-fm.gr
21:47
21:51
90'+4' Λήξη της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς... by www.sport-fm.gr