Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Παναθηναϊκού στην Τουρκία με την Μπεσίκτας by www.sport-fm.gr
4-3-3: Διούδης - Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Ινσούα - Δώνης, Χατζηθεοδωρίδης, Ζαχίντ - Χατζηγιοβάνης, Κολοβός, Μακέντα by www.sport-fm.gr
Πρόκειται για το προτελευταίο φιλικό των «πρασίνων» πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος by www.sport-fm.gr
20:00
20:01
20:05
20:07
5' Δοκάρι για την Μπεσίκτας! Από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, σύγχυση στα καρέ του Διούδη και ο Ουμούτ την έστειλε στο οριζόντιο της εστίας του «τριφυλλιού». by www.sport-fm.gr
20:10
20:11
20:14
12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ! 1-0 με γκολ του Ερντέμ. Όλη η άμυνα του Παναθηναϊκού είχε ανέβει πολύ ψηλά στην επίθεση, οι Τούρκοι βρήκαν ελεύθερο γήπεδο με τον Λενς και εκείνος την κατάλληλη στιγμή πάσαρε για τον νεαρό κεντρικό χαφ, που έκανε το 1-0 με πλασέ από το ύψος του πέναλτι by www.sport-fm.gr
20:19
17' Ευκαιρία για την Μπεσίκτας. Λάθος στη μεσαία γραμμή του Παναθηναϊκού, ο Λενς πάσαρε και πάλι στον Ερντέμ, αλλά αυτή τη φορά το σουτ ήταν κακό. by www.sport-fm.gr
20:20
19' Σουτ του Δώνη από μακριά, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στην αγκαλιά του Ερσίν. by www.sport-fm.gr
20:20
19' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, συνέκλινε προς την περιοχή και σούταρε, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι της εστίας των Τούρκων. by www.sport-fm.gr
20:26
25' Έχει ισορροπήσει ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί από τις πτέρυγες να αναπτυχθεί by www.sport-fm.gr
20:31
20:37
Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μπεσίκτας με αρκετούς πιτσιρικάδες και με τον Λενς να είναι θεωρητικά ένας βασικός ποδοσφαιριστής by www.sport-fm.gr
20:38
37' Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από τα δεξιά και εκτός περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by www.sport-fm.gr
20:39
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ΚΑΙ 2-0! Σκόρερ ο Οκτάι! Ο Τούρκος πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και στην ευθεία του Σωκράτη Διούδη, ανενόχλητος μπήκε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε για το 2-0. by www.sport-fm.gr
20:42
41' Σουτ του Ινσούα εντός περιοχής από διαγώνια και αριστερά, η μπάλα εκτός στόχου by www.sport-fm.gr
20:45
43' Γκολ για τον Παναθηναϊκό που έπρεπε να μετρήσει. Ο Ζαχίντ την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Μακέντα που ήταν εντός περιοχής, αλλά το γκολ που πέτυχε ο Ιταλός δεν μέτρησε λόγω υπόδειξης οφσάιντ. Ο επιθετικός του «τριφυλλιού» καλυπτόταν κανονικά by www.sport-fm.gr
20:47
Λήξη α' ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 από την Μπεσίκτας. by www.sport-fm.gr
21:06
21:06
21:08
48' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουρμπέλης με ωραία μπαλιά βρήκε τον Ζαχίντ, αυτός με τη μία έκανε την παράλληλη μπαλιά για τον Μακέντα, αλλά ο Ιταλός νικήθηκε στο τετ-α-τετ by www.sport-fm.gr
21:15
21:16
55' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Μακέντα. Νικήθηκε και πάλι σε τετ-α-τετ από τον Τούρκο γκολκίπερ by www.sport-fm.gr
21:22
61' Aλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Χατζηγιοβάνης και ο Χατζηθεοδωρίδης, μέσα ο Μολό και ο Καμπετσής by www.sport-fm.gr
21:23
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Δώνης μειώνει σε 2-1. Ο Ινσούα επιμένει στις μονομαχίες έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Δώνη μέσα στην περιοχή και με αριστερό σουτ μείωσε στο σκορ by www.sport-fm.gr
21:32
21:32
21:36
74' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαγαρίτης στη θέση του Ινσούα, ο Μαυρομάτης αντί του Πούγγουρα και ο Αποστολάκης αντί Γιόχανσον by www.sport-fm.gr
21:40
21:42
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 2-2! Εκπληκτική μπαλιά του Ζαχίντ και ο Δώνης δεν κάνει λάθος στο τετ-α-τετ και κάνει το 2-2 by www.sport-fm.gr
21:43
21:48
21:51
21:52
Ο εμφανώς βελτιωμένος Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο, φεύγει ισόπαλος 2-2 από την Τουρκία κόντρα στην Μπεσίκτας που από την πλευρά της αγωνίστηκε με πολλούς αναπληρωματικούς. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Δώνης by www.sport-fm.gr