Άγιαξ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ για τον 3ο προκριματικό του Champions League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:55
20:56
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. by www.sport-fm.gr
21:00
21:04
Με 4-4-2 θα παραταχθεί ο ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης – Ζαμπά, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ – Πέλκας, Άκπομ by www.sport-fm.gr
21:06
Με το κλασικό 4-3-3 ο Άγιαξ: Ονάνα - Μαζραουί, Φέλτμαν, Μαρτίνες, Ταλιαφίκο - Μάριν, Φαν ντε Μπέεκ, Μπλιντ - Ζίγιεκ, Νέρες, Τάντιτς by www.sport-fm.gr
21:06
21:11
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι, Λημνιός, Μίσιτς, Ντάγκλας, Στοχ. by www.sport-fm.gr
21:16
Θυμίζουμε ότι ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από τον Άγιαξ στα προκριματικά του Champions League το 2010 και το 2016. by www.sport-fm.gr
21:18
Στον πάγκο για τον Άγιαξ οι Βαρέλα, Σουρς, Βελάσκες, Χούντελααρ, Πρόμες, Ντεστ, Ντε Βιτ. by www.sport-fm.gr
21:21
21:22
Περισσότεροι από 2.000 φίλαθλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται στις εξέδρες του "Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα". by www.sport-fm.gr
21:23
Αξιοπρόσεκτο πως ο ΠΑΟΚ παρέμεινε αήττητος στα 7 τελευταία εκτός έδρας του σε προκριματικά Champions League (1-6-0). by www.sport-fm.gr
21:24
Να σημειωθεί πως όποια ομάδα περάσει από το ζευγάρι Άγιαξ-ΠΑΟΚ, θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ στα playoffs του Champions League. Οι Κύπριοι νίκησαν 2-0 την Καραμπάκ στο Αζερμπαϊτζάν και πήραν παλικαρίσια πρόκριση. by www.sport-fm.gr
21:27
21:30
21:31
21:32
1' Με επιθετική διάθεση μπήκε στο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ, αλλά οι αμυντικοί του Άγιαξ απορρόφησαν την πίεση. by www.sport-fm.gr
21:34
21:35
21:38
21:40
9' Σκληρό φάουλ του Πέλκα στον Φαν ντε Μπέεκ, γλίτωσε την κίτρινη κάρτα ο μέσος του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
21:42
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Φαν ντε Μπέεκ μόνος του στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ. Η φάση ξεκίνησε από τρομερή κάθετη πάσα του Τάντιτς. by www.sport-fm.gr
21:43
21:44
13' Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Στην αντεπίθεση ο Ζαμπά, έδωσε στον Άκπομ, που σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
21:47
21:49
18' Επικίνδυνα στην περιοχή του ΠΑΟΚ ο Ζίγιεκ, αλλά του έφυγε το κοντρόλ και η μπάλα κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
21:51
20' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα από πλάγια θέση, αλλά ο Ονάνα έδιωξε σε κόρνερ σε μια δύσκολη επέμβαση. by www.sport-fm.gr
21:54
21:55
Σέντρα του Πέλκα στην περιοχή, οι αμυντικοί του Άγιαξ έδιωξαν, αλλά η μπάλα έφτασε στον Μπίσεσβαρ, που σούταρε από το ύψος της περιοχής και εκτέλεσε τον Ονάνα για να δώσει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
21:57
22:00
22:01
29' Ο Φέλτμαν πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:01
22:02
Σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Ελ Καντουρί έσπρωξε τον Νέρες χωρίς λόγο και αιτία και ο διαιτητής έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα. by www.sport-fm.gr
22:09
38' Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Σουτ του Ταλιαφίκο μέσα από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του ο εκπληκτικός Πασχαλάκης. Κόρνερ για τον Άγιαξ. by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
Σέντρα του Μπλιντ, ο Μπίσεσβαρ είχε απλωμένο το χέρι του μέσα στην περιοχή, η μπάλα βρήκε σε αυτό και ο διαιτητής καταλόγισε αμέσως την παράβαση. by www.sport-fm.gr
22:14
22:15
22:16
22:17
22:18
Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Ζίγιεκ σε μια έξοδο του Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
22:19
22:20
22:21
22:22
Ο ΠΑΟΚ στέκεται όρθιος, ενώ προηγήθηκε στο 23' με τον Μπίσεσβαρ. Στο 43' ισοφάρισε με πέναλτι του Τάντιτς ο Άγιαξ, με τον Σέρβο μέσο να αστοχεί από την άσπρη βούλα στο 32'. by www.sport-fm.gr
22:23
Με βάση το μέχρι τώρα σκορ, ο Άγιαξ προκρίνεται, αλλά ο ΠΑΟΚ είναι ζωντανός και κοιτάει στα μάτια τους Ολλανδούς. by www.sport-fm.gr
22:36
22:38
22:38
22:38
22:40
22:41
48' Κεφαλιά του Φέλτμαν μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης, αν και λίγο έλειψε να του φύγει η μπάλα από τα χέρια. by www.sport-fm.gr
22:41
22:43
50' Φάουλ για τον Άγιαξ σε πολύ καλό σημείο. Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί. by www.sport-fm.gr
22:45
52' Ο ΠΑΟΚ βγήκε επικίνδυνα στην αντεπίθεση, αλλά ο Πέλκας έκανε λάθος πάσα. by www.sport-fm.gr
22:46
53' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ γύρισε στην περιοχή, αλλά ο Πέλκας δεν μπόρεσε να ακουμπήσει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
22:47
Οι πρωταθλητές Ελλάδας βρίσκουν χώρο στις αντεπιθέσεις και πρέπει να το εκμεταλλευτούν. by www.sport-fm.gr
22:47
22:50
22:52
59' Πάλι ο ΠΑΟΚ έφυγε σε επικίνδυνη αντεπίθεση, με τρεις παίκτες έναντι ενός, αλλά ο Πέλκας έκανε λάθος πάσα. by www.sport-fm.gr
22:54
22:54
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Σουτ του Νέρες μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:55
22:57
22:58
23:00
67' Ο Μαρτίνες βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Πασχαλάκης είπε πάλι "όχι". by www.sport-fm.gr
23:02
23:02
23:04
23:09
77' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Τάντιτς από το ύψος της μικρής περιοχής τσίμπησε την μπάλα, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:10
23:10
23:11
23:11
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάντιτς, ο Ταλιαφίκο βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην περιοχή, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη για το 2-1. by www.sport-fm.gr
23:14
23:14
23:15
23:16
23:17
Ο Μάτος έπεσε πάνω στον Ταλιαφίκο στην περιοχή, κάπως αυστηρή η απόφαση του διαιτητή. by www.sport-fm.gr