Παναθηναϊκός-Ξάνθη

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη, στο ΟΑΚΑ.

20:02
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
Αυτό είναι το τελευταίο και δέκατο συνολικά φιλικό του «τριφυλλιού» πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων, καθώς το επόμενο Σάββατο αντιμετωπίζει τη Λαμία εκτός έδρας για την πρεμιέρα της Super League 1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Εκτός αποστολής του Παναθηναϊκού έχουν μείνει -όπως αναμενόταν- ο Γιάννης Μπουζούκης, ο οποίος έκανε ατομικό πρόγραμμα την Παρασκευή, όπως και ο Βασίλης Ξενόπουλος, αλλά και ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης, που αναμένεται να δοθεί δανεικός στον Πανιώνιο. Φυσικά, δεν είναι σε θέση να αγωνιστεί ο Ούφε Μπεκ, που αποκτήθηκε πρόσφατα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται αυτή την ώρα στο γήπεδο, δεν ξεπερνάει τα 500 άτομα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Στο αρχικό σχήμα της Ξάνθης βρίσκονται οι Αμπαντ, Μπαξεβανίδης, Καρασαλίδης, Στάρτζεον, Κοβάτσεβιτς, Ντουρίτσκοβιτς, Φάουτσερ, Μαλεζάς, Σόσα, Τέρκι και Λισγάρας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Κότσαρης, Αποστολάκης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Θεοχάρης, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής, Βέργος και Μολό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Ενώ σε εκείνον των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Μπέντο, Ντίρεσταμ, Μπαριέντος, Ντε Λούκας, Τεξέιρα, Θυμιάνης, Γκαργκαλατζίδης, Ρενελα και Ντε Αμορίμ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Κώστας Περράκης από τον Σύνδεσμο Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση των δυο ομάδων και οι παίκτες πηγαίνουν στα αποδυτήρια... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί της Ξάνθης και ακολουθούν του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
Ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί με πράσινη φανέλα και άσπρο σορτσάκι, αλλά μόνο στο σημερινό φιλικό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
3' Ο Κολοβός δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός γηπέδου, μετά από μπαλιά του Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
5' Ο Δώνης ζητάει πέναλτι, για χέρι του Μπαξεβανίδη, συνεχίζεται το παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
12' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, μετά την απομάκρυνση του Λισγάρα, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
13' Γέμισμα του Κολοβού για τον Χατζηθεοδωρίδη, αυτός θέλει να βρει τον Ζαχίντ, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω στον Αμπαντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
17' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κολοβό, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ, που περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Παναθηναϊκό... by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
21' Νέο κόρνερ για το «τριφύλλι», αυτή τη φορά από δεξιά, σέντρα του Ζαχίντ στο δεύτερο δοκάρι με τον Δώνη να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
25' Εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ, κεφαλιά του Μακέντα, ο Νούνες προσπάθησε να πάρει νέα κεφαλιά, αλλά ο Αμπάντ βγήκε και μπλόκαρε τη μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
28' Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Ζαχίντ, ανάμεσα σε Σόσα και Καρασαλίδη, που σουτάρει από πολύ πλάγια θέση στο ύψος της μικρής περιοχης και δεξιά, με τη μπάλα να περνάει παράλληλα με την εστία του Αμπάντ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
29' Νέα καλή έμπνευση του Ζαχίντ, που βρίσκει τον Ινσούα με μεταβίβαση στην απέναντι πλευρά, αλλά το σουτ του δεύτερου είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Αμπάντ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
31' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από το διώξιμο του Σόσα προ του Χατζηθεοδωρίδη, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
33' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα, για σκληρό φάουλ πάνω στον Δώνη που έκλεψε νωρίτερα από τον Κοβάτσεβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
34' Ο Μακέντα εκτελεί απευθείας το φάουλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πολύ ψηλά η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
37' Γκοοοοοοολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την ωραία ενέργεια του Μακέντα που μπήκε στην περιοχή από αριστερά, πήρε την κόντρα από τον Λισγάρα και με έξοχο πλασέ νίκησε τον Αμπάντ, ανοίγοντας το σκορ για τους «πράσινους»... by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
41' Γκοοοοοολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τη συνεργασία των Γιόχανσον και Ινσούα να καταλήγει σε γέμισμα του δεύτερου για τον Μακέντα, το σουτ του οποίου αποκρούει με δυσκολία ο Αμπάντ, αλλά ο Κολοβός παίρνει το... ριμπάουντ και με νέο σουτ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
43' Εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, ο Διούδης αφήνει τη μπάλα που περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 2-0 την Ξάνθη και να καταθέτει δείγματα από τα... προσεχώς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Μια αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ρενέλα αντικαθιστά τον Λισγάρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Πέντε αλλαγές για τον ΠΑΟ. Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Αποστολάκης, Ζαγαρίτης και Μολό μπαίνουν στο ματς αντί των Νούνες, Πούγγουρα, Γιόχανσον, Ινσούα και Χατζηθεοδωρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ξάνθη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
21:45
53' Γκοοοοοολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ζαχίντ να βρίσκει με πολύ ωραία κάθετη πάσα τον Μακέντα, ο οποίος βγαίνει απέναντι στον Αμπάντ και με πλασέ στην απέναντι γωνία, διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
54' Αλλαγή για την Ξάνθη. Τεξέιρα αντί του Φάουτσερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
55' Κόρνερ για την Ξάνθη από αριστερά, ο Ντουρίτσκοβιτς σουτάρει πάνω στον Κολοβέτσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
57' Λάθος γύρισμα του Κολοβέτσιου στον Διούδη, ο Ρενέλα σουτάρει σε κενή εστία από το σημείο του κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
61' Ντε Αμορίμ αντί Στάρτζεον για την Ξάνθη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
62' Για τον Παναθηναϊκό μπαίνουν οι Κότσαρης, Θεοχάρης, Αλεξανδρόπουλος, Βέργος και Καμπετσής, στις θέσεις των Διούδη, Κουρμπέλη, Δώνη, Μακέντα και Κολοβού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
70' Ο Ντε Λούκας αντικαθιστά τον Ντουρίτσκοβιτς και ο Μπαριέντος τον Τερκί. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
74' Προσπάθεια του Βέργου την αντεπίθεση, ο Καρασαλίδης τον κόβει σωτήρια με τάκλιν πριν βγει απέναντι στον Αμπάντ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
75' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντίρεσταμ αντί Μπαξεβανίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
76' Μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, πέφτει και μπλοκάρει ο Κότσαρης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
79' Νέο μακρινό σουτ του Ντε Αμορίμ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
80' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λούκας, για μαρκάρισμα πάνω στον Ζαχίντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
82' Κόρνερ για την Ξάνθη, μετά το σκαφτό σουτ του Ντε Αμορίμ που διώχνει με δυσκολία ο Κότσαρης, χωρίς αντίκρισμα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
88' Δυνατό σουτ του Μολό έξω από την περιοχή, αναγκάζει τον Αμπάντ να διώξει με δυσκολία σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
90' Νέο κόρνερ για την Ξάνθη, από δεξιά, ο Κολοβέτσιος διώχνει με κεφαλιά, με το κόρνερ να εκτελείται αυτή την φορά από αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
90' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
90'+2' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 3-0 της Ξάνθης! by Σπύρος Σιαμπλής