Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης, για την πρώτη αγωνιστική της Super League 1.

20:19
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την πρώτη αγωνιστική της Super League 1. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από την μεγάλη νίκη με 4-0 επί της Κράσνονταρ για το πρώτο μεταξύ τους ματς για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, με τους Πειραιώτες να βρίσκονται... αγκαλιά με την είσοδό τους στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Το μόνο που μένει είναι να... σφραγίσει την πρόκριση στην Ρωσία την ερχόμενη Τρίτη! by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Ο Πέδρο Μαρτίνς στο σημερινό ματς θα κάνει εκτεταμένο ροτέισον καθώς θέλει να δώσει ανάσες σε αρκετούς ποδοσφαιριστές του ενόψει του επαναληπτικού της Τρίτης! Συγκεκριμένα, κάνει έξι αλλαγές σε σχέση με την ενδεκάδα της περασμένης Τετάρτης. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Ολυμπιακός (Πέδρο Μάρτινς): Σα, Ομάρ, Σισέ, Σεμέδο, Κούτρης, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Ποντένσε, Ραντζέλοβιτς, Σουντανί, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Αλέν, Μπουχαλάκης, Γκερέρο, Μασούρας, Μεριά, Βαλμπουενά και Τοροσίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ιγκλέσιας, Άντριαν, Λουίς Φερνάντεθ και Μαρκ Φερνάντεθ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Νεόφυτος, Πασκουάλ, Μπαράλες, Τασουλής, Βλάχος και Οσόριο Σουάρεθ στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Διαιτητής είναι ο Κουμπαράκης Στέφανος (Θράκης), με βοηθούς τους Χατζηνάκο Γεώργιο (Δράμας), Τζιώρτζιο Χρήστο (Θράκης), ενώ τέταρτος είναι ο Φωτιάδης Φώτιος (Καστοριάς). Τζοβάρας Γεώργιος - VAR (Φθιώτιδας) και Καλαμπόκης Κων/νος -AVAR (Αιτ/νιας) by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες. Περίπου επτά λεπτά για τη σέντρα στο φαληρικό γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι, με τον Αστέρα να δίνει χώρο όπως είναι λογικό στους Πειραιώτες. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
5' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Ο Ραντζέλοβιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Πασαλίδη να κάνει το τάκλιν και να... διώχνει την μπάλα με το χέρι. Σωστά δόθηκε η παράβαση υπέρ του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
6' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι του Ελ Αραμπί, με τον Παπαδόπουλο να μαντεύει την γωνία αλλά να μην μπορεί να... φτάσει την μπάλα! 1-0 ο Ολυμπιακός, ντεμπούτο στην ενδεκάδα με γκολ για τον Ελ Αραμπί! by Γιώργος Τσανάκας
21:37
8' Ο Κούτρης έκανε το γύρισμα με την μία αλλά ήταν πιο δυνατό απ' ότι έπρεπε και η μπάλα πέρασε κατευθειαν άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
9' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Παπαδόπουλο να πέφτει και να διώχνει. Ο Σουντανί πήρε το ριμπάουντ και αστόχησε αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
Ο Ολυμπιακός βρίσκει, λοιπόν, το γρήγορο γκολ και διώχνει το άγχος από πάνω του. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
12' Φοβερή ντρίμπλα του Ποντένσε στον Κώτσιρα, έπαιξε το ένα-δύο στη συνέχεια με τον Ελ Αραμπί αλλά δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα εντός γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
15' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντες βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Σα να έχει καλή θέση και να μπλοκάρει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Πρώτο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης χάρη στο γκολ του Ελ Αραμπί με πέναλτι στο ξεκίνημα του ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Πατάει καλύτερα στο γήπεδο ο Ολυμπιακός αλλά οι παίκτες του φαίνεται πως... ψάχνονται. Λογικό μεν, καθώς ο Πέδρο Μαρτίνς έχει κάνει έξι αλλαγές στην ενδεκάδα και οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να βρεθούν. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
27' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Κούτρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
31' Ο Ομάρ έκοψε για τον Ποντένσε, αυτός με τρομερό τακουνάκι έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Σουντανί, ο οποίος με άψογο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεν μέτρησε, όμως, σωστά το γκολ καθώς ο Σουντανί ήταν σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Ιγκλέσιας να κάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά να μην βρίσκει στόχο από πολύ καλό σημείο! by Γιώργος Τσανάκας
22:05
35' Κεφαλιά του Ραντζέλοβιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, φάνηκε πως καλυπτόταν ξανά από αντίπαλό του! by Γιώργος Τσανάκας
22:07
37' Σουτ του Ραντζέλοβιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
38' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σουντανί κατέβασε άψογα την μπάλα και μοίρασε αριστερά για τον Ραντζέλοβιτς, ο οποίος του την επέστρεψε με τρομερό τρόπο και τον έβγαλε απέναντι από τον Παπαδόπουλο, με τον πορτιέρε του Αστέρα να βγαίνει νικητής στο τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Έχει ανεβάσει στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός και ψάχνει το δεύτερο γκολ που θα του δώσει ηρεμία στο παιχνίδι του. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο γκολ του Ελ Αραμπί στο 6ο λεπτό με πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
46' Ωραία ατομική προσπάθεια και λόμπα του Ποντένσε, έκανε πίσω βήματα και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
51' Ο Σουντανί κάνει το... χλιαρό πλασέ αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
Έχει αποκτήσει γρήγορο ρυθμό το ματς, έχει ανοιχτεί και ο Αστέρας και ψάχνει την κόντρα-επίθεση και το γκολ της ισοφάρισης με συνέπεια ο Ολυμπιακός να βρίσκει χώρους. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
54' Σουτ του Ριέρα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:43
57' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ραντζέλοβιτς, ο Σεμέδο έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο. Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
60' Παράλληλη μπαλιά του Ραντζέλοβιτς, δεν πρόλαβε να τσιμπήσε ο Λουίς Φερνάντεθ και να φύγει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
63' Φάουλ για τον Αστέρα σε εξαιρετικό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
Ο Λουίς Φερνάντες εκτέλεσε το φάουλ πάνω στο τείχος, με τον ίδιο παίκτη να παίρνει το ριμπάουντ αλλα το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Σα. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βαλμπουενά αντί Σουντανί και Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς by Γιώργος Τσανάκας
22:52
67' Αλλαγή για τον Αστέρα. Σίτο αντί Λουίς Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
69' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ταχύτατη κόντρα για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμπουενά να ανοίγει για τον Ποντένσε, αυτός έκανε το γύρισμα στον Ελ Αραμπί αλλά η προβολή του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
71' Ο Ποντένσε βγάζει ωραία τον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει το γύρισμα πίσω από τον Μασούρα που περίμενε να σκοράρει σε κενή εστία. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
71' Μεγάλη επέμβαση του Σα με τα πόδια σε διαγώνιο τελείωμα του Μαρκ Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή. Απειλεί εδώ ο Αστέρας και... ταρακουνάει τον Ολυμπιακό που έχει χαλαρώσει. by Γιώργος Τσανάκας
23:02
76' Σουτ του Σίτο, μπλόκαρε ο Σα. by Γιώργος Τσανάκας
23:05
79' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπαράλες αντί Μαρκ Φερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Βαλιέντε έκανε την προβολή, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
Ζητάει πέναλτι στην ίδια φάση ο Αστέρας, για τράβηγμα του Μπαράλες. Έχει δίκιο ο Αργεντινός και φωνάζει, του έχει τραβήξει τη φανέλα παρατεταμένα ο Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
82' Αποφασίζει πως δεν υπάρχει πέναλτι ο Κουμπαράκης, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Καπίγια αντί Ιγκλέσιας. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
91' Ο Παπαδόπουλος θα βγει νικητής σε ακόμη ένα τετ-α-τετ με τον Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
92' Γκερέρο αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Τέλος στο ματς. Ο Ολυμπιακός πήρε αγχωτική νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης με 1-0. Το μκοναδικό γκολ ο Ελ Αραμπί, φωνάζουν για πέναλτι στον Μπαράλες στο 81ο λεπτό οι Αρκάδες σε τράβηγμα του Αργεντινού από τον μοναδικό σκόρερ του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας