Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Ξάνθη για την δεύτερη αγωνιστική της Super League.

18:39
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Ξάνθη για την 2η αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Ο Παναιτωλικός την πρώτη αγωνιστική ηττήθηκε με 2-1 από τον ΠΑΟΚ, ενώ η Ξάνθη επικράτησε με 2-1 στο ΟΑΚΑ της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Ευνοϊκή η παράδοση για τους Ακρίτες κόντρα στους Αγρινιώτες, αφού δεν έχουν χάσει στα τελευταία 10 ματς! by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Παναιτωλικός: Κνετ, Σανιά, Μαλής, Γιοβάνοβιτς, Λιάβας, Λουσέρο, Ντάλσιο, Φυτόπουλος, Ντουάρτε, Ντίας, Μπαΐροβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Ξάνθη: Μπέντο, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Σόσα, Τερκί, Κοβάτσεβιτς, Μπαριέντος, Τζουρίτσκοβιτς, Στάργκεον, Ρενέλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Διαιτητής είναι ο Τζοβάρας Γεώργιος (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Κωνσταντόπουλο Παναγιώτη (Κορινθίας), Καλύβα Βασίλειο (Φθιώτιδας), ενώ τέταρτος είναι ο Κουτσιαύτης Αριστομένης (Άρτας). by Γιώργος Τσανάκας
18:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
2' Πέσιμο του Σανιά στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Μπαξεβανίδη, ζητάνε πέναλτι οι γηπεδούχοι. «Παίζετε» λέει ο διαιτητής και μάλλον έχει δίκιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Πατάει καλύτερα στα πρώτα λεπτά ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Σε ένα εικοσάλεπτο, να πούμε, ότι ξεκινάει το Παναθηναϊκός-ΟΦΗ, ενώ στις 21.30 το Βόλος-Άρης. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
11' Ο Ντουάρτε τσιμπάει την μπάλα και περνάει τον Μπέντο αλλά βγαίνει σε πλάγια θέση. Στη συνέχεια, κάνει το γύρισμα αλλά η προβολή που επιχείρησε ο Φυτόπουλος πέρασε άουτ. Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
12' Σουτ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
17' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό αλλά το γυριστό που επιχείρησε ο Ντίας μέσα από την περιοχή, πέρασε πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
21' Φάση για τον Παναιτωλικό, με τον Ντάτσιο να βρίσκει τον χώρο και να σουτάρει αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
22' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ωραίο γύρισμα του Μπαριέντος, σουτ με την μία του Ρενέλα αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
25' Σουτ του Φυτόπουλου, μπλοκαρε ο Μπέντο. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
26' Ευκαιρία για την Ξάνθη, με προβολή του Ντουρίτσκοβιτς την οποία έβγαλε εξ επαφής ο Κνετ. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Φτάσαμε στο 30ο λεπτό. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Ξάνθη, με το ματς να έχει καλό ρυθμό και φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
38' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντίρεσταμ αντί Μπαξεβανίδη by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Τέλος στο πρώτο μέρος. Παναιτωλικός και Ξάνθη πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρσιάλ και Μιμίτο αντί Γιοβάνοβιτς και Φυτόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
53' Γύρισμα του Σανιά, βρίσκει σε αντίπαλο και περνάει κόρνερ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
57' Αλλαγή για την Ξάνθη. Φοσε αντί Μπαριέντος. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
59' Ο Ρενέλα καθυστέρησε πολύ στην κόντρα και το σουτ που επιχείρησε βρήκε σε σώμα αμυνομένου του Παναιτωλικού. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
60' Κίτρινη κάρτα στον Ντίρεσταμ. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
65' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μπαϊροβιτς, δεν υπήρχε παράβαση, πάντως. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
68' Τεσέιρα αντί Ρενέλα για την Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
69' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. O Nτίρεσταμ ανέτρεψε τον Ντάλσιο στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
70' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Φοβερή εκτέλεση από τον Μπαΐροβιτς, δεν δίνει κανένα δικαίωμα στον Μπέντο να το... βγάλει. 1-0 ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
72' ΓΚΟΟΟΛ για την Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Άμεση απάντηση από την Ξάνθη με τον Τεσέιρα! Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Τεσέιρα που έχει πέντε λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Κνετ. 1-1 για την Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
77' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Ο Τερκί κράτησε την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου και έκανε τη σέντρα, με τον Στάργκεον να σκοράρει με... περίεργο τρόπο (προσπάθησε να κάνει σέντρα αλλά η μπάλα βρήκε στο σώμα του) και να γράφει το 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Φτάσαμε στο 82ο λεπτό, ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Τέλος στο ματς! Η Ξάνθη επικράτησε 2-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και... ζευγάρωσε τις νίκες της στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας