ΟΦΗ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».

18:45
18:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης». by www.sport-fm.gr
18:48
Όταν παίζουν ο ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό, «μιλάει» πάντα η έδρα! Οι συναντήσεις των δύο ομάδων έχουν μια ξεχωριστή παράδοση, που δεν υπάρχει σε άλλο ζευγάρι της κατηγορίας, αφού και τα δέκα παιχνίδια στην ιστορία τους στην Α' Εθνική και την Super League τα έχει κερδίσει ο εκάστοτε γηπεδούχος... by www.sport-fm.gr
18:49
Μάλιστα στα δέκα παιχνίδια ο εκάστοτε φιλοξενούμενος μετράει συνολικά μόνο τρία γκολ. Ένα στο Ηράκλειο, που πέτυχε ο Καμαρά τον Δεκέμβρη του 2013 και δύο στο Αγρίνιο, όπου όμως δεν τα έχουν πετύχει παίκτες του ΟΦΗ, αφού και τα δύο ήταν αυτογκόλ! by www.sport-fm.gr
18:50
Το 3-0 του ΟΦΗ τον περασμένο Γενάρη είναι η μεγαλύτερη διαφορά σκορ στα 10 παιχνίδια τους. Η πρώτη τους συνάντηση στο Ηράκλειο ήταν στις 20 Φεβρουαρίου 1977, με τον ΟΦΗ να επικρατεί με 2-0 χάρη σε γκολ του Γιαλαμά με κεφαλιά στο 50' και του Παπαδόπουλου με σουτ στο 59'. by www.sport-fm.gr
18:51
Οι Κρητικοί ξεκίνησαν φέτος με δύο αγώνες εκτός έδρας, αλλά μάζεψαν τέσσερις βαθμούς με ισοπαλία με τον Άρη και νίκη επί του Παναθηναϊκού. Πέρσι τέσσερις βαθμούς είχαν στα… 11 πρώτα εκτός έδρας παιχνίδια τους! by www.sport-fm.gr
18:52
Παράλληλα, ο ΟΦΗ είχε να μην χάσει τα δύο πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος από το 2012, από το 2008 να μην χάσει τα δύο πρώτα εκτός έδρας και από το 1999 να ξεκινήσει με νίκη και ισοπαλία το πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
18:53
Ο σύλλογος της Αιτωλοακαρνανίας αντιθέτως ξεκίνησε το πρωτάθλημα με δύο ήττες. Είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του στην κατηγορία που το… παθαίνει αυτό! Ανεξάρτητα κατηγορίας, δε, έχει να συμβεί από το 2004, όταν στην Γ’ Εθνική ο Παναιτωλικός είχε χάσει από ΠΑΣ Γιάννινα και Αναγέννηση Καρδίτσας. by www.sport-fm.gr
18:54
Στην 11άδα του ΟΦΗ ξεκινούν οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέδο και Μάνος. by www.sport-fm.gr
18:55
Όσο για το αρχικό σχήμα του Παναιτωλικού; Αυτό απαρτίζεται από τους: Κνετ, Σανιά, Μαλή, Γιοβάνοβιτς, Λουτσιάνο, Ντάλσιο, Λουσέρο, Ντίαζ, Μιμίτο, Ντουάρτε και Μπαϊροβιτς. by www.sport-fm.gr
18:57
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Ουάλι, Σακόρ, Κουτρουμπής, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Δεληγιαννίδης και Μπράουν. by www.sport-fm.gr
18:58
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Φυτόπουλος, Μοράρ, Αριγίμπι, Σιέστεντ και Ταχάρ. by www.sport-fm.gr
18:59
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Δημήτριος Καραντώνης από τον Σύνδεσμο Ημαθίας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αθανάσιος Σέζος του Συνδέσμου Κιλκίς. by www.sport-fm.gr
19:01
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων βρίσκονται πλέον στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές. by www.sport-fm.gr
19:04
Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο αυτή την ώρα, με τους οργανωμένους του ΟΦΗ μάλιστα να έχουν ετοιμάσει και μια εντυπωσιακή χωρογραφία! by www.sport-fm.gr
19:07
Ο Μιχάλης Μπούσης έδωσε πλακέτα στον Βαγγέλη Νοικοκυράκη, για την επιτυχία του παίκτη της κρητικής ομάδας να περάσει στο Πανεπιστήμιο. by www.sport-fm.gr
19:09
Παράλληλα, από τα μάτριξ του γηπέδου προβάλλεται η ταινία από τα περυσινά μπαράζ του ΟΦΗ με τον Πλατανιά! by www.sport-fm.gr
19:12
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:13
19:13
19:14
Πάντως,ο αγωνιστικός χώρος δεν φαίνεται να είναι σε καλή κατάσταση εκ πρώτης όψεως... by www.sport-fm.gr
19:15
19:16
2' Φάουλ στα αριστερά που κερδίζει ο Κοροβέσης σε καλό σημείο, απομακρύνεται η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:22
7' Σέντρα του Κοροβέση από τα αριστερά, με την άμυνα του Παναιτωλικού να διώχνει τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:24
9' Πρώτη φάση στο ματς, για τον ΟΦΗ, με τον Μάνο να κάνει ανενόχλητος την κεφαλιά, μετά το γέμισμα του Κοροβέση αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
19:25
10' Απαντάει ο Παναιτωλικός, με τον Μπαϊροβιτς να κάνει τη σέντρα σουτ από δεξιά και τον Ντουάρτε να μην καταφέρνει να βάλει την προβολή... by www.sport-fm.gr
19:25
19:30
14' Διακοπή προσωρινά στο ματς, λόγω προβλήματος του Σανιά, με 10 για λίγο ο Παναιτωλικός. by www.sport-fm.gr
19:30
19:33
19:34
19:39
19:40
25' Ωραία μπαλιά του Τσιλιανίδη για τον Μάνο, αλλά ο Κνετ κάνει τελικά έξοδο και, σε συνδυασμό με το ανοιχτό κοντρόλ του δεύτερου, μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:44
19:47
19:48
19:50
35' Κόρνερ υπ' αριθμόν τρία για τον Παναιτωλικό, η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή αλλά ο Ντίαζ δεν κατάφερε να σουτάρει. by www.sport-fm.gr
19:59
37' Πτώση του Νέιρα μέσα στην περιοχή, δεν υπάρχει παράβαση και ορθώς ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το ματς. by www.sport-fm.gr
19:59
45' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, στην εξέλιξη της φάσης ο Μάνος κάνει ένα σουτ αλλά είναι αδυναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Κνετ. by www.sport-fm.gr
20:00
20:01
45'+1' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Σεμέδο να πασάρει στον Ναμπί, το σουτ του οποίου από πλάγια θέση καταλήγει πάνω στον Κνετ. by www.sport-fm.gr
20:02
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
20:18
20:19
20:24
20:28
54' Γκοοοοοολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με τον Σεμέδο να κάνει το σουτ λίγο έξω από το ύψος της περιοχής, τον Κνετ να αποκρούει με δυσκολία αλλά πλάγια και τον Τσιλιανίδη να σκοράρει στην επαναφορά... by www.sport-fm.gr
20:29
55' Ελέγχεται το γκολ μέσω του VAR, για οφσάιντ του Νέιρα, αλλά κατακυρώνεται. by www.sport-fm.gr
20:31
57' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να αδειάζει τον Γιοβάνοβιτς πολύ ωραία, να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
20:32
58' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Νάστο να διώχνει λίγο πριν τη γραμμή την προβολή του Αριγίμπι, μετά από τη σέντρα του Ντουάρτε! by www.sport-fm.gr
20:34
20:35
61' Γκοοοοοολ! 2-0 ο ΟΦΗ, με τον Μάνο να φεύγει ωραία στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας και με ωραίο πλασέ να νικάει τον Κνετ, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
20:38
20:42
65' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, μετά το... σλάλομ του Αριγίμπι, χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
20:45
69' Γκοοοοοολ! 2-1 ο Παναιτωλικός, με τον Αργίμπι να σεντράρει από αριστερά, τον Μοράρ να κατεβάζει ωραία τη μπάλα και με δυνατό σουτ να μειώνει για την φιλοξενούμενη ομάδα... by www.sport-fm.gr
20:46
20:47
73' Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να βγαίνει από τα δεξιά και να σουτάρει με δύναμη, αντί να πασάρει δίπλα στον Μάνο, στέλνοντας τη μπάλα στο πρόσωπο του Κνετ, που πέφτει στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
20:49
74' Διακοπή στο ματς, για να λάβει τις πρώτες βοήθειες ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού. by www.sport-fm.gr
20:52
78' Το παιχνίδι διακόπτεται εκ νέου, με τον Κνετ να ζητάει αλλαγή, όντας ζαλισμένος. by www.sport-fm.gr
20:53
20:54
20:59
85' Γκοοοοοολ! 3-1 ο ΟΦΗ, με τον Τσιλιανίδη να κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά, να νικάει τον Γιαννακόπουλο στην «κλειστή» του γωνία και να σκοράρει για δεύτερη φορά σήμερα... by www.sport-fm.gr
21:01
21:05
21:07
21:10
90'+4' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μπράουν που σέντραρε στο πρώτο δοκάρι και τον Φιγκεϊρέδο να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα... by www.sport-fm.gr