Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1, στο Περιστέρι.

18:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς που ανοίγει την αυλαία της 3ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Ο Ατρόμητος προέρχεται από δύο ισοπαλίες με Λάρισα εντός και Λαμία εκτός, ενώ ο ΠΑΟΚ διατηρεί το απόλυτο με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς κόντρα σε Παναιτωλικό και Πανιώνιο στην Τούμπα. by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Πρέπει να δούμε και πως θα αντιδράσουν οι δύο ομάδες μετά την διακοή λόγω των εθνικών ομάδων, αφού τόσο ο Ατρόμητος όσο και ο ΠΑΟΚ έδειξαν στην έναρξη του πρωταθλήματος να... ψάχνονται! by Γιώργος Τσανάκας
18:40
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Θεοδωράκης, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Καχίλα, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ρόσα, Βέλλιος. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Στον πάγκο οι Μανδάς, Μπαένα, Ταλόχα, Δαβιώτης, Ούμπιδες, Ουγκράι και Ενσικουλού. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Διάταξη 4-3-3 με αμυντικούς προσανατολισμούς από τον Αναστασίου, με τα δύο από τα τρία χαφ που χρησιμοποιεί (Μάντσον, Καχίλα) να είναι... κόφτες! by Γιώργος Τσανάκας
18:42
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Γιαννούλης, Εσίτι, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Στον πάγκο οι Ζίφκοβιτς, Ίνγκασον, Ντόουγλας Αουγκούστο, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Στοχ, Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Με το κλασικό 4-4-1-1 παρατάσσει τους φιλοξενούμενους ο Άμπελ Φερέιρα, με τον Βαρέλα να επανέρχεται στην ενδεκάδα μετά τον τραυματισμό του. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Παναγιώτη Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας), Βασιλείο Καλύβα (Φθιώτιδας), ενώ τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου). by Γιώργος Τσανάκας
18:51
Διαιτητής VAR ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), με διαιτητή ΑVAR τον Παντελή Σπυρόπουλο (Ανατ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Σε κάτι περισσότερα από πέντε λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. Οι δύο ομάδες παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες στα αποδυτήρια από τους προπονητές τους και σε λίγο θα πατήσουν χορτάρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Το ματς μπορείτε να το παρκαολουθήσετε τηλεοπτικά από το ΕΡΤ SPORTS HD και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Παύλου Κουστέρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Θυμίζουμε πως χθες ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε τις μεταγραφικές του κινήσεις με την απόκτηση του πρώην δεξιού μπακ της ΑΕΚ και του Παναιτωλικού, Ροντρίγκο Γκάλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική τριάδα. Σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:05
3' Επιθετικό φάουλ του Καχίλα σφυρίζει ο διαιτητής, με τον Γούτα να στέλνει την μπάλα στη συνέχεια στα δίχτυα. Δόθηκε σωστά το φάουλ πάντως καθώς έσπρωξε ο Καχίλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
4' Κεφαλιά του Άκπομ μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Θεοδωράκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο. Προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες αλλά δυσκολεύονται. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Δείχνει να ανεβάζει ρυθμούς ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να πιέσει τον Ατρόμητο που παίζει στο δικό του μισό. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
14' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με τον Πέλκα να κάνει το μακρινό σουτ και τον Θεοδωράκη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
17' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο Πέλκας έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, περνώντας σαν... σταματημένους τους αντιπάλους του, έκανε το γύρισμα με τον Ρισβάνη να βρίσκει την μπάλα αυτή να χτυπάει στο κεφάλι του Θεοδωράκη και στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να στρώνεται στον Άκπομ που σκόραρε σε κενή εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Στο όριο ήταν ο Άκπομ, δεν φάνηκε ξεκάθαρα αν είναι οφσάιντ ή όχι καθώς ήταν φουλ οριακή η φάση και η κάμερα ήταν λίγο πλάγια! Ο διαιτητής, πάντως, κατακύρωσε το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
19:20
19' Φοβερό σουτ του Μάντσον, λίγο άουτ η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
19:21
19' Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε τράβηγμα του Κρέσπο στον Ρισβάνη. Συνέχεια στο παιχνίδι από τον Τζοβάρα. Έπεσε εύκολα ο Ρισβάνης στην διεκδίκηση θέσης με τον Κρέσπο, σε μια... κλασική φάση μέσα σε κάθε περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
19:22
21' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση για φάουλ στον Κρέσπο, σωστός ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
22' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Ο Μάτος εξαπολύει την... οβίδα από τα 25 μέτρα, με τον Θεοδωράκη να μην βάζει καλά τα χέρια του και να μην καταφέρνει να αποσοβήσει το γκολ! Παρόμοια αντίδραση ο πορτιέρε του Ατρομήτου είχε και στο προηγούμενο ματς, κόντρα στην Λαμία! by Γιώργος Τσανάκας
19:28
26' Γλιτώνει την κίτρινη κάρτα ο Μάτος για φάουλ στον Χαρίση, αφού του έβαλε και τα δύο χέρια όταν τον πέρασε πάνω του! Το ένα μάλιστα σοτ πρόσωπό του. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Ένα δεκάλεπτο ακόμη για το ημίχρονο. Σίγουρα θα υπάρχουν και καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
36' Σέντρα του Νάτσου, κεφαλιά του Βέλλιου αλλά η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Προσπαθεί ο Ατρόμητος, θέλει να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο αλλά δυσκολεύεται πολύ. Η διάταξη με τα τρία αμυντικογενή χαφ δεν βγαίνει για ακόμη ένα ματς στον Αναστασίου, που θυμίζει πολύ τη ρεβάνς με την Λέγκια για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
44' Σουτ του Νάτσου, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
45'+1' Γκοοοολ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Ο Μανούσος έκανε τη σέντρα και ο Βέλλιος με καρφωτή κεφαλιά, μειώνει σε 2-1 για τον Ατρόμητο. Ο επόπτης είχε σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ αλλά δεν υπήρχε φυσικά καμία τέτοια περίπτωση αφού έφυγε ένα μέτρο πίσω ο Μανούσος! by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι χάρη στα γκολ των Άκπομ και Μάτος. Ο Βέλλιος με καρφωτή κεφαλιά στο φινάλε του ημιχρόνου, μείωσε στο σκορ και βάζει ξανά τον Ατρόμητο στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας, ο Γιαννούλης γύρισε στο ύψος του πέναλτι την μπάλα αλλά ο αμαρκάριστος Πέλκας έκανε τραγικό τελείωμα και έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
51' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση κόρνερ του Ρόσα, ο Ρισβάνης πήρε την κεφαλιά από τον Κρέσπο αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
51' Νέα φάση για τον Ατρόμητο. Εξαιρετικό πάρσιμο της μπάλας από τον Ρόσα και κάθετη μπαλιά στον Μανούσο (καλυπτόταν) αλλά το διαγώνιο σουτ του τελευταίου πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
52' Γκοοοοολ για τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Ο Ρόσα δίνει στον Βέλλιο, ο οποίος αδειάζει πανέμορφα τον Κρέσπο και στη συνέχεια με... τάκλιν νικάει τον Πασχαλάκη για το 2-2! Τρομερό γκολ από τον Βέλλιο, είναι εξαιρετικός παίκτης και το δείχνει! by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Ούτε σε αυτή τη φάση υπήρχε οφσάιντ, με τον Βέλλιο να καλύπτεται από τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:17
55' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Λημνιό από τον δεύτερο βοηθό. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
57' Νέα λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ, αυτή τη φορά στον Μανούσο. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Μιλάμε ότι οι επόπτες σήμερα είναι... τραγωδία, δεν πετυχαίνουν φάση! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
61' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί και Ζαμπά μέσα, Εσίτι και Μπίσεσβαρ έξω. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Ο Κρέσπο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Για να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Μπαίνει πάντως ξανά στο ματς ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
Πολύ κακό πρόσωπο από τους παίκτες του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος, δεν κρατάνε μπάλα, δεν την κυκλοφορούν και δεν φτιάχνουν φάσεις! Εξαιρετικός ο Ατρόμητος από την άλλη μεριά. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
73' Γύρισμα του Πέλκα, ο Νάτσος προλαβαίνει να βάλει την προβολή και να διώξει, με τους Ζαμπά και Άκπομ να είναι αφύλαχτοι ακριβώς από πίσω του. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
74' Πλασέ του Ελ Καντουρί στην κίνηση, δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπαένα αντί Καχίλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Ντεμπούτο για τον Ισπανό χαφ με τη φανέλα του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
77' Κακό σουτ του Άκπομ στην αντεπίθεση, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
79' Ο Σφιντέρσκι στη θέση του Πέλκα για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
80' Ενσικουλού αντί Μανούσου για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
82' Έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ για φάουλ που δεν δόθηκε πάνω στον Ζαμπά. Ήταν φάουλ, πάντως, έξω από την περιοχή αφού ο Ρισβάνης του έκανε φράγμα! by Γιώργος Τσανάκας
20:44
83' Κίτρινη κάρτα στο μέλος του τεχνικού επιτελείου του ΠΑΟΚ στον Χρήστο Καρυπίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Τελευταίο πεντάλεπτο στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
88' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς, με τον Βαρέλα να πιάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Θεοδωράκη που δεν μπορούσε να αντιδράσει. Προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ που... αγκαλιάζει το εκτός έδρας τρίποντο! by Γιώργος Τσανάκας
20:51
89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ουγκράι αντί Χαρίση. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
90' ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΓΚΟΛ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΓΙΑ ΟΦΣΑΙΝΤ! by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Παραμένει το 2-2 στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ καθώς το σώμα του Βαρέλα έγερνε προς τα μπροστά και ήταν έστω και οριακά εκτεθειμένος! by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Έξι λεπτά καθυστερήσεις στο ματς! Για να δούμε τι άλλο θα δούμε σήμερα! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
90'+2' Γκοοοολ για τον ΠΑΟΚ, 3-2! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Παρόμοια φάση με την προηγούμενη! Ο Μίσιτς εκτέλεσε το φάουλ και ο Κρέσπο με γυριστή φάση νίκησε τον Θεοδωράκη για το 3-2! Αυτή τη φορά το γκολ μετράει, είναι καθαρό! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
94' Κίτρινη κάρτα στο Ρόσα. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
96' Κίτρινη κάρτα στον Μπαένα. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ πέρασε δια πυρός και σιδήρου από το Περιστέρι, επικρατώντας με 3-2 του Ατρόμητου χάρη στο γκολ του Κρέσπο στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας