Άρης-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1, στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

21:01
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάστηκαν πολύ δυνατοί στην έδρα τους στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος την περασμένη σεζόν. Συγκεκριμένα, μέσα στο 2019 έχουν κερδίσει έξι και έχουν χάσει μόνο ένα, αυτό από τον Ατρόμητο, από τις εννιά αναμετρήσεις τους στη Θεσσαλονίκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
Στα χρόνια της Super League, μόνο δύο φορές δεν κατάφερε το «τριφύλλι» να νικήσει στα δύο πρώτα παιχνίδια του. Και οι δύο είναι στις τρεις τελευταίες σεζόν. Το 2017 και φέτος. Ενδιάμεσα, πέρσι δηλαδή, ξεκίνησε με πέντε νίκες... by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Πέρυσι ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με πέναλτι στο τέλος του αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», παραμένοντας για έβδομη φορά αήττητος στις εννιά τελευταίες επισκέψεις του εκεί. Παράλληλα, δεν έχει χάσει τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους ματς, ενώ έχει ηττηθεί μόνο σε ένα από τα τελευταία επτά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Ο Απόστολος Τερζής θα είναι υπηρεσιακός προπονητής του Άρη για δεύτερη φορά, καθώς κάθισε στον πάγκο του και στη Ριζούπολη τον περασμένο Νοέμβρη, όταν απολύθηκε ο Πάκο Ερέρα και πριν αναλάβει ο Σάββας Παντελίδης. Οι Θεσσαλονικείς είχαν νικήσει με 2-1 τον Απόλλωνα, τότε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
Παράλληλα, σαν ποδοσφαιριστής, ο Τερζής αντιμετώπισε μια φορά τους «πράσινους», με τη φανέλα της Δόξας Δράμας, πριν από 25 χρόνια σε ένα… καθόλου ευχάριστο παιχνίδι. Ήταν στις 27 Μαρτίου 1994, στο «Σπύρος Λούης», όταν η ομάδα του είχε γνωρίσει τη συντριβή με 8-0! Μάλιστα, το 7ο τέρμα του Παναθηναϊκού είχε βάλει ο… Γιώργος Δώνης, που θα κάθεται στον αντίπαλο πάγκο σήμερα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
Κι εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Εμάν, Δεληζήσης, Ντουάρτε, Λάρσον, Μαρτίνες, Κωνσταντινίδης και Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Κότσαρης, Κολοβός, Χατζηθεοδωρίδης, Μολό, Περέα, Νούνες και Αλεξανδρόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Παπαπέτρου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Αρκετός ο κόσμος που βρίσκεται αυτή την ώρα στις κερκίδες του «Κλεάνθης Βικελίδης»... by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
Τώρα αποσύρονται στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων, για τις τελευταίες οδηγίες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Στεφάνι στη μνήμη του οπαδού του Άρη που έφυγε από τη ζωή, κατέθεσε αντιπροσωπεία της Θύρας 13 με τον Ντόκεν, που υπήρξε προσωπικός φίλος του αδικοχαμένου «Κουκ», ανάμεσα τους! by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
Στα αξιοσημείωτα και η επιστροφή του Γκάμα μετά από σχεδόν οκτώ μήνες στον Άρη, αλλά και η παρουσία του Βέλεθ στο αρχικό σχήμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
Ενώ από πλευράς Παναθηναϊκού για πρώτη φορά ξεκινούν βασικοί φέτος οι Μπουζούκης-Μαυρομμάτης, με τον Ζαχίντ να είναι η μοναδική μεταγραφή που αρχίζει στην 11άδα σήμερα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
4' Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ιντέγε να κάνει την κεφαλιά, μετά τη σέντρα του Κόρχουτ, τον Μαυρομμάτη να τον... μιμείται και τον Διούδη να διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
5' Νέα κεφαλιά του Ιντέγε, μετά την εκτέλεση, αλλά δεν είναι καλή και η μπάλα φεύγει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
9' Σέντρα του Ζαχίντ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
12' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, το εκτελεί ο Ματίγια, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.... by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
14' Λάθος γύρισμα του Γιόχανσον για τον Διούδη και κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
14' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Φετφατζίδη, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
15' Αντεπίθεση για τον Άρη, με τον Φετφατζίδη να κάνει την σέντρα από θέση μέσα αριστερά και τον Διούδη να πέφτει για να αγκαλιάσει τη μπάλα, ενώ πίσω του βρισκόταν ο Ιντέγε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
20' Γκοοοοοολ! 1-0 ο Άρης, με το λάθος του Ζαχίντ που επιλέγει αναίτια να γυρίσει τη μπάλα παράλληλα προς την εστία του Διούδη και τον Φετφατζίδη να κλέβει, να στοπάρει και με κεφαλιά να νικάει τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
21' Γέμισμα του Γιόχανσον από δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
22' Διπλή φάση για τους γηπεδούχους, με τα σουτ των Γκάμα αρχικά και Ντιγκινί στην εξέλιξη της φάσης να σταματούν πάνω στον Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ιντέγε να βγαίνει στην πλάτη του Πούγγουρα και να πλασάρει τον Διούδη που έχει κάνει έξοδο, αλλά τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας! by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Οι παίκτες του Άρη πανηγυρίζουν το 1-0 με πρωταγωνιστή τον Φετφατζίδη... Εικόνα live21962857/16066.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
27' Σέντρα του Γιόχανσον από δεξιά, ο Βέλεθ «μπλοκάρει» ουσιαστικά τον Μακέντα και η μπάλα πάει στην αγκαλιά του Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
33' Νέα διπλή ευκαιρία για τους «κιτρινόμαυρους», με το σουτ του Ιντέγε να αποκρούεται από τον Διούδη, τον Φετφατζίδη να παίρνει το ριμπάουντ και να σουτάρει και τον Διούδη να αποκρούει ξανά, για να φύγει τελικά η μπάλα από την περιοχή του ΠΑΟ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
35' Σέντρα του Κόρχουτ από αριστερά, η μπάλα περνάει πάνω από τον Ιντέγε και καταλήγει στον Ινσούα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
37' Φάουλ έξω από την περιοχή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να το εκτελεί και τον Κουέστα να διώχνει μακριά με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
38' Νέο σουτ του Μπουζούκη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
38' Τρίτο κόρνερ για τον Άρη, από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
41' Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να κάνει τη σέντρα από δεξιά και τον Μακέντα να μην μπορεί, υπό πίεση να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
43' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΠΑΟ, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
43' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το δυνατό σουτ του Γιόχανσον από μακριά να σταματάει πάνω στον Κουέστα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
44' Γκοοοοοοολ! 2-0 ο Άρης, με τον Βέλεθ να φεύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση και από την πολύ ωραία κάθετη πάσα του Φετφατζίοδη να νικάει με πλασέ στην απέναντι γωνία τον Διούδη, που βρήκε πάντως τη μπάλα, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται με 2-0 του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
Ο Κολοβός περνάει στο ματς αντί του Μαυρομμάτη για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:35
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:39
48' Σέντρα του Μακέντα από αριστερά ο Κουέστα βγαίνει και να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
Νέα πανηγύρια για τους παίκτες του Άρη, αυτή τη φορά με πρωταγωνιστή τον Βέλεθ! Εικόνα live21962857/21131.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
54' Γκοοοοοολ! 3-0 ο Άρης, με τον Ντιγκινί να σκοράρει ανενόχλητος μετά από ασίστ και παράλληλο γύρισμα από αριστερά του Φετφατζίδη, τον οποίο ο Γιόχανσον δεν μπορεί να κόψει κι ενώ ακολούθως ο Γκάμα αφήνει τη μπάλα να περάσει για τον συμπαίκτη του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
59' Δεύτερη αλλαγή από πλευράς φιλοξενούμενων, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Ζαχίντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
62' Μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
63' Λάρσον αντί του Γκάμα, η πρώτη αλλαγή του Άρη by Σπύρος Σιαμπλής
22:53
64' Γκοοοοολ! 4-0 ο Άρης, με τον Ντιγκινί να φεύγει στην κόντρα και να γεμίζει από τα δεξιά, τον Ιντέγε να υποδέχεται την μπάλα, να κάνει μια προσποίηση και με δυνατό σουτ να νικάει τον Διούδη, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:56
67' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για φάουλ πάνω στον Σάσα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:58
69' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναικός. Ο Περέα παίρνει τη θέση του Ινσούα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
71' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:01
23:02
73' Εκτέλεση κόρνερ από τον Χατζηγιοβάνη, ο Κολοβέτσιος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία... by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
74' Ο Φετφατζίδης δίνει τη θέση του στον Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
74' Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:09
76' Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
80' Ατομική ενέργεια και σουτ του Κολοβού, με τον Χατζηγιοβάνη δίπλα του, πέφτει και μπλόκαρει ο Κουέστα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
83' Τελευταία αλλαγή και για τον Άρη, με τον Δεληζήση να αντικαθιστά τον Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
84' Γκολ ο Παναθηναϊκός, 4-1! Ο Περέα με ατομική προσπάθεια έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Άρη και πλάσαρε τον Κουέστα by Σπύρος Σιαμπλής
23:14
Γίνεται έλεγχος στην αίθουσα του VAR, για να δούμε... by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
Θα πάει να το δει και ο διαιτητής το βίντεο by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
Υπάρχει ένα πλάνο που δείχνει τον Μακέντα να χτυπάει τον Σάσα, λίγο πριν φύγει στην κόντρα ο Κολομβιανός by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ, παραμένει το 4-0! Για τον λόγο που σας προαναφέραμε... Κίτρινη στον Μακέντα by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
89' Σέντρα-σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από τ' αριστερά, διώχνει ο Κουέστα σε κόρνερ by Σπύρος Σιαμπλής
23:19
23:19
23:20
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
90+1' Κίτρινη στον Γιόχανσον by Σπύρος Σιαμπλής
23:22
90 + 3' Άστοχη κεφαλιά του Κολοβέτσιου από καλή θέση, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουέστα by Σπύρος Σιαμπλής
23:23
90+4' Καλή ευκαιρία του Άρη για πέμπτο γκολ. Σε διεκδικούμενη μπάλα με τον Ιντέγε, ο Κολοβέτσιος άφησε για τον Διούδη και ο δεύτερος έδιωξε άτσαλα πάνω στον Άγγλο φορ και στη συνέχεια ο Ντιγκινί πλάσαρε από απόσταση, άουτ η μπάλα by Σπύρος Σιαμπλής
23:24
90+5' Άστοχο σουτ του Χρήστου Δώνη by Σπύρος Σιαμπλής
23:25
90+6' Κι άλλη ευκαιρία του Άρη. Ο Σούντγκρεν έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Ντιγκίνι έπιασε σουτ στην κίνηση από θέση βολής, αλλά αστόχησε by Σπύρος Σιαμπλής
23:25
Κάτι λιγότερο από ένα λεπτό για το φινάλε by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
Άστοχο σουτ του Κολοβού, που ελίχθηκε ωραία από τ' αριστερά by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
Τέλος στο ματς. Άρης-Παναθηναϊκός 4-0! Φετφατζίδης (20’), Βέλεθ (44’), Ντιγκινί (54’), Ιντέγε (64’) πέτυχαν τα γκολ by Σπύρος Σιαμπλής