Σπορ FM LIVE EventsChampions League

Δεύτερη ημέρα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, και το sportfm.gr σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων!

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων τoυ Champions League. Χθες, είχαμε την πρεμιέρα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, σήμερα συνεχίζεται η πρώτη αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
Χθες, είχαμε κάποιες σπουδαίες αναμετρήσεις όπως το Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα (0-0) και το Νάπολι-Λίβερπουλ (2-0), ενώ η ομάδα που εντυπωσίασε ήταν η Σάλτσμπουργκ, η οποία επικράτησε με 6-2 της Γκενκ στο ντεμπούτο της στη διοργάνωση! by Γιώργος Τσανάκας
Σήμερα, μεταξύ των οκτώ αγώνων υπάρχει και αυτό του Ολυμπιακού με την Τότεναμ, το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε από ξεχωριστό live, εδώ! by Γιώργος Τσανάκας
Όπως και χθες έτσι και σήμερα και σε κάθε αγωνιστική, τα ματς θα διεξάγονται σε δύο σετ. by Γιώργος Τσανάκας
Στις 19:55 ξεκινάνε τα Ολυμπιακός-Τότεναμ και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι. by Γιώργος Τσανάκας
Στις 22:00 έχουμε σέντρα στα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας. by Γιώργος Τσανάκας
Φυσικά, το Παρί-Ρεάλ και το Ατλέτικο-Γιουβέντους είναι τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια από το σημερινό πρόγραμμα και φυσικά το Ολυμπιακός-Τότεναμ, λόγω της παρουσίας των Πειραιωτών! by Γιώργος Τσανάκας
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις ενδεκάδες από το Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι. by Γιώργος Τσανάκας
Κι εδώ μπορείτε να δείτε τις ενδεκάδες από το Ολυμπιακός-Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
Ένα δεκάλεπτο για να ξεκινήσουν τα δύο παιχνίδια. Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι και Ολυμπιακός-Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
Έχουν φτιάξει ένα τρομερό κορεό οι οπαδοί του Ολυμπιακού, σε λίγο θα υπάρχει και φωτογραφικό υλικό για να το δείτε. by Γιώργος Τσανάκας
Σέντρα στις δύο αναμετρήσεις σε Βέλγιο και Ελλάδα! by Γιώργος Τσανάκας
Πρώτο τέταρτο στα δύο ματς. Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0 και Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
19' Ολυμπιακός-Τότεναμ: Μεγάλη διπλή φάση για τον Ολυμπιακό. Αρχικά, ο Γκερέρο είδε το σουτ του να σταματάει στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Γκιγέρμε πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
25' Ολυμπιακός-Τότεναμ: Πέναλτι για την Τότεναμ σε μαρκάρισμα του Μεριά στον Κέιν. by Γιώργος Τσανάκας
26' Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-1: Ο Κέιν εκετελεί με δύναμη στο κέντρο και δίνει προβάδισμα στους Άγγλους. Από το πουθενά, η Τότεναμ χωρίς να έχει απειλήσει βρίσκει το γκολ χάρη στο ανόητο πέναλτι του Μεριά. by Γιώργος Τσανάκας
30' Ολυμπιακός-Τότεναμ 0-2: Ο Λούκας Μόουρα με φοβερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα εκεί που δεν μπορεί να το... βγάλει ο Σα και δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Άγγλους. by Γιώργος Τσανάκας
35' Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0: Στο Βέλγιο δεν υπάρχει σκορ αλλά φουλ φάσεις και εξαιρετικός ρυθμός. Στο 31' ο Μπάμπελ έχασε τετ-α-τετ, με τους γηπεδούχους να απαντάνε στο 34' με δοκάρι του Ρίκα. by Γιώργος Τσανάκας
45' Oλυμπιακός-Τότεναμ 1-2: Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό με ωραίο διαγώνιο τελείωμα του Ποντένσε, μετά την πάσα που δέχθηκε από τον Βαλμπουενά. by Γιώργος Τσανάκας
Ημίχρονο και στα δύο ματς. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-2 και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Φάληρο και Μπριζ by Γιώργος Τσανάκας
49' Ο Ντέλε Άλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, όμως δεν βρίσκεται σε κανονική θέση και παραμένει το 1-2 στο Καραϊσκάκη. by Γιώργος Τσανάκας
52' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Τσανάκας
Ο Βερτόνχεν πάτησε από πίσω τον Βαλμπουενά, που είχε πλάτη στην εστία και ο Ρόκι έδειξε την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ. Παραμένει το 0-0 στο ματς με την Γαλατά. by Γιώργος Τσανάκας
54' ΓΚΟΟΟΛ 2-2 επιστρέφει ο Ολυμπιακός με τον Βαλμπουενά να νικάει τον Γιορίς. by Γιώργος Τσανάκας
Νέα τρομερή ευκαιρία για την Μπριζ, με τον Μουσλέρα να κρατάει το 0-0 για την Γαλατά με εξαιρετική επέμβαση σε κεφαλιά ύστερα από κόρνερ (54') by Γιώργος Τσανάκας
Ο Φεγκουλί αγγίζει το γκολ για την Γαλατά στο Βέλγιο, όμως η μπάλα για εκατοστά δεν του έκανε το χατίρι. Παραμένει χωρίς γκολ το παιχνίδι με την Μπριζ (0-0, 61') by Γιώργος Τσανάκας
65' Μεγάλη απόκρουση του Σα, που κρατάει το 2-2 για τον Ολυμπιακό στο σουτ από πλάγια θέση που επιχείρησε ο Ντέλε Άλι. by Γιώργος Τσανάκας
Οδεύουμε προς το 75ο λεπτό. Ολυμπιακός-Τότεναμ 2-2 και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
Παραμένει το 0-0 στο Μπριζ και το 2-2 στον Πειραιά. by Γιώργος Τσανάκας
Στο 90' μπήκαμε στο Βέλγιο, παραμένει το 0-0. Στο 92' στο Φάληρο, στο 2-2 το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στις δύο αναμετρήσεις! Ολυμπιακός-Τότεναμ 2-2, Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάνε τα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας. by Γιώργος Τσανάκας
Σέντρα στις έξι αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
Πρώτο δεκάλεπτο στα ματς, δεν υπάρχει σκορ πουθενά. 'Ολα στο 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
10' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 1-0: Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με προβολή του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Μάριν Λέοβατς.
by Γιώργος Τσανάκας
14' Παρί-Ρεάλ 1-0: Ο Άνχελ Ντι Μαρία σκοράρει από κοντά με ωραίο σουτ και δίνει το προβάδισμα στους Παριζιάνους. Φέρει ευθύνη και ο Κουρτουά που δέχεται το γκολ στην κλειστή γωνία. by Γιώργος Τσανάκας
16' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 0-1: Ο Κριχόβιακ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, παγώνει το Λεβερκούζεν.
24' Σαχτάρ-Σίτι 0-1: Ο Μαχρέζ παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει μετά από σουτ του Ρόδρι στο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
25' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-1: Μετά από σουτ του Αρανγκίζ, ο Χέβεντες έβαλε την προβολή και έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
31' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 2-0: Μετά από γύρισμα του Λέοβατς, ο Όρσιτς σκόραρε με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής.
33' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Ντι Μαρία σκοράρει ξανά, με άψογο πλασέ έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
34' Μπάγερν-Ερυθρός Αστ. 1-0: Άψογη σέντρα του Πέρισιτς, ο Κομάν σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
35' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Μπέιλ σκοράρει με φοβερό τελείωμα αλλά ο διαιτητής δεν το μετράει γιατί στο κοντρόλ έκανε χέρι ο Ουαλός. by Γιώργος Τσανάκας
37' Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ 1-2: Ο Μπαρίνοφ με σουτ από τα 35 μέτρα μετά το λάθος του Χραντέτσκι, δίνει ξανά προβάδισμα στους Ρώσους. by Γιώργος Τσανάκας
38' Σαχτάρ-Σίτι 0-2: Ο Γκουντογκάν δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τού Πεπ Γκουαρδιόλα. by Γιώργος Τσανάκας
42' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0: Τι κάνουν οι Κροάτες, φοβερά πράγματα! Ο Όρσιτς μετά το γύρισμα του Αντέμι δίνει αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του!
Ημίχρονο σε όλα τα ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης 2-0, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 1-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 0-0, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
Η συνομιλία μεταξύ Κριστιάνο Ρονάλντο και Ζοάο Φέλιξ πριν τη σέντρα στο Ατλέτικο-Γιουβέντους.
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα όλων των αγώνων. by Γιώργος Τσανάκας
48' Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-1: O Ιγκουαΐν έδωσε στον Κουαδράδο, ο οποίος με φοβερό σουτ στο απέναντι «Γ» άφησε... άγαλμα τον Όμπλακ για το 0-1.
Φτάσαμε στο 62ο λεπτό, δεν έχει αλλάξει κάτι στα ματς. by Γιώργος Τσανάκας
65' Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-2: Φοβερή σέντρα του Σάντρο, ο Ματουιντί βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και με καρφωτή κεφαλιά δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Γιουβέντους. by Γιώργος Τσανάκας
70' Ατλέτικο-Γιουβέντους 1-2: Ο Σάβιτς με κοντινή κεφαλιά μειώνει για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
69' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0: Χατ-τρικ από τον Όρσιτς και το... πάρτι συνεχίζεται για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by Γιώργος Τσανάκας
76' Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Μπενζεμά σουτάρει και σκοράρει από κοντά. Δεν μετράει το γκολ για οφσάιντ . by Γιώργος Τσανάκας
76' Σαχτάρ-Σίτι 0-3: Σκοράρει ο Ζέσους για το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
80' Μπάγερν-Ερυθρός 2-0: Ο Λεβαντόφσκι σκοράρει και καθαρίζει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
90' Ατλέτικο-Γιουβέντους 2-2: Κεφαλιά του Ερνάντες και 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
91' Παρί-Ρεάλ 3-0: Ο Μενιέ από κοντά δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Παρί. by Γιώργος Τσανάκας
90' Μπάγερν-Ερυθρός 3-0: Ο Μίλερ σκοράρει αυτή τη φορά. by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος σε όλα τα ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης 3-0, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 3-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-3, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 2-2, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2. by Γιώργος Τσανάκας