Παναιτωλικός-ΑΕΚ

Ο Παναιτωλικός φιλοξενεί την ΑΕΚ και ψάχνει τους πρώτους του πόντους στο πρωτάθλημα, την ίδια ώρα που η Ένωση θέλει να πετύχει την τρίτη διαδοχική της νίκη.

19:26
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Ο Παναιτωλικός αγνοεί τη νίκη τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, έχει ισάριθμες ήττες και αναζητά σήμερα τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα. Θα έχει δύσκολο έργο, βέβαια, καθώς, η ΑΕΚ είναι σε καλή κατάσταση και αναζητά το τρίτο διαδοχικό της τρίποντο! by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Θυμίζουμε πως χθες είχε βγει ξαφνικά απαγόρευση της οργανωμένης και μεμονωμένης μετακίνησης των οπαδών της ΑΕΚ αλλά τελικά η απόφαση αναιρέθηκε και οι φίλοι της Ένωσης βρίσκονται στην κερκίδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα του ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Παναιτωλικός (Μανουέλ Φερέιρα): Κνετ - Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μαλής, Μπάλμπι - Λουσέρο, Ταχάρ - Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι - Μοράρ. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας - Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες - Παουλίνιο, Κρίστισιτς, Σιμόες, Μάνταλος, Λόπες - Αλμπάνης, Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Γιαννακόπουλος, Φυτόπουλος, Λιάβας, Μπαϊροβιτς, Πάρρας, Τσιγγάρας και Καββαδίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Αθανασιάδης, Οικονόμου, Χουλτ, Βέρντε, Ζεράλδες, Γαλανόπουλος και Γιακουμάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Διαιτητής είναι ο Παπαπέτρου (Αθηνών), με βοηθούς τους Σαμοΐλη (Αθηνών), Πάτρα (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος είναι ο Φωτιάδης (Καστοριάς). Διαιτητής VAR ο Σκουλάς (Θεσσαλίας) και AVAR ο Νικολακάκης (Ηρακλείου). by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Σε ένα πεντάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς στο Αγρίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
20:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Τηρείται το ένα λεπτό χωρίς να παιχθεί ποδόσφαιρο ως διαμαρτυρία για το γεγονός ότι οι παίκτες της Super League 2 και Football League είναι ανασφάλιστοι. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Και τώρα, παίζεται κανονικά ποδόσφαιρο... by Γιώργος Τσανάκας
20:05
3' Σε θέση οφσάιντ καταλογίζεται ο Λόπες, φάνηκε να γέρνει το σώμα του πιο μπροστά. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
6' Φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Λόπες, ο Μάνταλος επιχείρησε το γυριστό αλλά η μπάλα πέρασε δύο-τρία μέτρα από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
8' Έχει πέσει στο έδαφος ο Μοράρ καθώς τον βρήκε πάνω στη φάση ο Μπάρκας στην προσπάθειά του να μπλοκάρει την μπάλα. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα, συνεχίζει κανονικά ο φορ του Παναιτωλικού. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
10' Σουτ του Αλμπάνη από πλάγια αριστερά και μέσα από την περιοχή, ήταν κακό και πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
11' Κεφαλιά του Μάνταλου, είναι αδύναμη και καταλήγει στην αγκαλιά του Κνετ! Πατάει καλά η ΑΕΚ, πιέζει και ψάχνει το γρήγορο γκολ που θα της δώσει το προβάδισμα και θα διώξει το άγχος. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
16' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Περνάει ανεκμετάλλευτο αφού ο Κνετ μπλόκαρε τη σέντρα του Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
18' Σουτ του Λόπες στην κίνηση, μπλόκαρε ο Κνετ. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
25' Καθαρό φάουλ πάνω στον Λόπες, άουτ δίνει ο διαιτητής Παπαπέτρου! by Γιώργος Τσανάκας
20:30
28' Ο Μοράρ σκοράρει με... αλήτικο τσιμπητό τελείωμα αλλά το γκολ δεν μετράει καθώς ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ! Αν μετρούσε αυτό το γκολ, πάντως, θα μιλάγαμε πραγματικά για ένα αριστούργημα από τον φορ του Παναιτωλικού. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Έχει χαλάσει ο ρυθμός του ματς. Παρότι η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο πρώτο τέταρτο, στη συνέχεια ο Παναιτωλικός κατάφερε και ισορρόπησε το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
33' Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς καθώς βρήκε με το πόδι στο κεφάλι τον Μοράρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
38' Κεφαλιά του Λουσέρο, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
41' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό και τα πόδια του Μοράρ... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
42' Συρτή εκτέλεση του Μοράρ, μπλόκαρε ο Μπάρκας που είχε καλή θέση στη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
45' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Τίποτα ξανά, περνάει ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Τέλος στο πρώτο μέρος. Παναιτωλικός και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς γκολ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
49' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ντάλσιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
50' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μοράρ. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
52' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Λιβάγια μετά το στρώσιμο του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Κνετ που είναι πολύ σταθερός. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
55' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
57' Ο Μάνταλος έδωσε στον Λιβάγια, αυτός έκανε το σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
59' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εξαιρετική σέντρα του Λόπες, ο Λιβάγια έπιασε την γυριστή κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
21:23
61' Κεφαλιά του προωθημένου Βράνιες, η μπάλα λίγο άουτ. Καλή φάση για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
62' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εξαιρετική μπαλιά του Μάνταλου, με τον Λιβάγια να φεύγει απέναντι από τον Κνετ αλλά να πλασάρει ψηλά άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
65' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Αλμπάνη. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Πιέζει η ΑΕΚ και ψάχνει το γκολ που θα της δώσει το προβάδισμα, ψάχνει την κόντρα για να... χτυπήσει ο Παναιτωλικός που παίζει πιο «σφιχτά». Παραμένει το 0-0 στο 67ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
69' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Μία ακόμη αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να ανοίγει στον Λιβάγια, αυτός να κλείνει προς τα μέσα και να πιάνει φοβερό σουτ που δεν κατάφερε να... βγάλει ο Κνετ! 1-0 για την ομάδα του Κωστένογλου, ποιος άλλος, ο Μάρκο Λιβάγια! by Γιώργος Τσανάκας
21:37
75' Στη θέση του Λουσέρο ο Καββαδίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
79' Γαλανόπουλος αντί Κρίστισιτς για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού... by Γιώργος Τσανάκας
21:43
82' Τσιγγάρας αντί Ταχάρ για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
86' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Καταπληκτική σέντρα του Παουλίνιο, ο Λιβάγια έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Κνετ και το οριζόντιο δοκάρι δεν του επέτρεψαν να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
21:49
88' Μακρινό σουτ του Ντάλσιο, μπλόκαρε ο Μπάρκας. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
90' Σουτ του Γαλανόπουλου, έπεσε και έδιωξε ο Κνετ. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 στο Αγρίνιο χάρη στο γκολ του Μάρκο Λιβάγια, πετυχαίνοντας την τρίτη διαδοχική της νίκη. Παραμένει χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας