Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Βόλο by www.sport-fm.gr
Ξάνθη: Άμπαντ, Στάρτζεον, Μαλεζάς, Κοβάτσεβιτς, Ρενέλα, Μουλέν, Σόσα, Ντε Αμορίμ, Καρασαλίδης, Τεσέιρα, Ντίρεσταμ by www.sport-fm.gr
Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Μπασόνγκ, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Τόρες, Μυστακίδης, Γέντρισεκ. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο της Ξάνθης: Σάο Μπέντο, Τζουρίτσκοβιτς, Τερκί, Φοσέ, Ντε Λούκας, Φασίδης, Μπαριέντος by www.sport-fm.gr
16:53
Στον πάγκο του Βόλου: Μελίσσας, Τσαούσης, Διαμαντής, Μαξ, Ατιγιάτ, Ηλιόπουλος, Μάντζης by www.sport-fm.gr
16:57
Διαιτητές: Τζήλος (Κουρομπύλια, Δημόπουλος Μ., 4ος Γκορτσίλας - VAR: Σέζος, Μπούξμπαουμ) by www.sport-fm.gr
16:59
17:03
2' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Άμπαντ έδιωξε με το κεφάλι, αλλά ο Μυστακίδης από μακρινή θέση δεν μπόρεσε να σημαδέψει εστία. by www.sport-fm.gr
17:04
Ξάνθη (4-2-3-1): Άμπαντ - Ντίρεσταμ, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Σόσα - Κοβάτσεβιτς, Μουλέν - Στάρτζεον, Τεσέιρα, Ντε Αμορίμ - Ρενέλα by www.sport-fm.gr
17:06
Βόλος (4-2-3-1): Γκαραβέλης - Ντεντάκης, Μπασόνγκ, Δημόπουλος, Φεράρι - Τσοκάνης, Μπαλογιάννης - Τόρες, Μουνίθ, Μυστακίδης - Γέντρισεκ by www.sport-fm.gr
17:07
Κεντρικό πρόσωπο της αναμέτρησης ο Έρικ Γέντρισεκ που είχε δύο θετικές σεζόν με τη φανέλα της Ξάνθης by www.sport-fm.gr
17:10
17:13
13' Καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Μυστακίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή ανενόχλητος από εκτέλεση κόρνερ, θέλησε να πλασάρει με το δεξί, βρήκε αέρα και η μπάλα αφού χτύπησε το αριστερό, πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:17
17:19
19' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάτσεβιτς για φάουλ στον Μυστακίδη. Ένας πιο αυστηρός ρέφερι θα σκεφτόταν και την κόκκινη. Ευτυχώς ο Μυστακίδης που δέχθηκε τις τάπες του αντιπάλου του στο πρόσωπο, είναι καλά. by www.sport-fm.gr
17:20
20' Ευκαιρία για τον Βόλο. Σέντρα από αριστερά και ο Δημόπουλος που έκανε το γυριστό με το αριστερό, σημάδεψε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:26
27' Νέα ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα από τα δεξιά και ο Κοβάτσεβιτς λίγο έλειψε να παραβιάσει την εστία της ομάδας του, στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
17:28
28' Ευκαιρία για την Ξανθη! Σουτ του Ρενέλα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:29
29' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Ντίρεσταμ έκανε το πλασέ μετά την εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο Γκαραβέλης έπεσε στην αριστερή γωνία και μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
17:33
34' Νέα φάση για την Ξάνθη! Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά από τον ανενόχλητο Ντε Αμορίμ, που δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα, σημαδεύοντας άουτ. by www.sport-fm.gr
17:39
40' ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ! 1-0 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΤΕΣΕΪΡΑ! Γρήγορο επιθετικό τρανζίσιον των γηπεδούχων με τον Στάρτζεον να πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Τεσέιρα εντός περιοχής και ο τελευταίος με αριστερό πλασέ, άνοιξε το σκορ by www.sport-fm.gr
17:46
45'+1' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μουνίθ πήρε ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά σούταρε άστοχα by www.sport-fm.gr
17:47
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την Ξάνθη να προηγείται 1-0 με το γκολ του Τεσέιρα στο 40' by www.sport-fm.gr
17:49
Ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες και κάλλιστα θα μπορούσε ο Βόλος να πετύχει γκολ, αν ήταν καλύτερα μέσα στο κλίμα του αγώνα ο Μυστακίδης. Από την άλλη, η Ξάνθη στηριζόμενη στις ατομικές ενέργειες του Στάρτζεον δημιουργεί φάσεις και ευτύχησε με το εξαιρετικό τελείωμα του Τεσέιρα να ανοίξει το σκορ. by www.sport-fm.gr
17:59
Η Ξάνθη τίμησε τον Κώστα Φλίσκα που αποσύρθηκε από την ενεργό δράση, έχοντας 290 συμμετοχές. Μάλιστα, οι Ακρίτες απέσυραν τη φανέλα με το νούμερο «21» που φορούσε ο παλαίμαχος σέντερ μπακ. by www.sport-fm.gr
18:01
18:01
18:08
18:11
Σύμφωνα με τον ρεπορτάζ που μεταφέρεται από την κρατική τηλεόραση, υπάρχει βλάβη στο VAR by www.sport-fm.gr
18:12
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! 2-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΝΤΕ ΑΜΟΡΙΜ! Οι γηπεδούχοι έκαναν ό,τι ήθελαν από την αριστερή τους πτέρυγα με Ντε Αμορίμ και Σόσα, ο πρώτος με υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. by www.sport-fm.gr
18:45
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! 3-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΟΣΕ! Πρώτο πλασέ του Φοσέ στο δοκάρι, ο ίδιος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε σε ανυπεράσπιστη εστία. Η φάση άρχισε από την υπέροχη ασίστ του Μπαριέντος by www.sport-fm.gr
18:47
91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 3-1 ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΙΓΙΑΤ! Ωραίο σουτ με τη μία από μακρινή μπαλιά, δεν είχε απάντηση ο Άμπαντ by www.sport-fm.gr
18:49
18:50
18:51
Η Ξάνθη επικρατεί 3-1 και επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την ΑΕΛ και φτάνει τους 12 βαθμούς σε πέντε αγωνιστικές. Δεύτερη ήττα για τον Βόλο by www.sport-fm.gr