ΟΦΗ-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο, για την έκτη αγωνιστική της Super League 1, στο Ηράκλειο.

16:46
16:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο, για την έκτη αγωνιστική της Super League 1, στο Ηράκλειο. by www.sport-fm.gr
16:48
Η ήττα στον Βόλο δεν στάθηκε ικανή να σταματήσει την εξαιρετική πορεία της κρητικής ομάδας, που επέστρεψε στις νίκες με τον Αστέρα Τρίπολης, με ανατροπή, δείχνοντας ότι επιμένει ως το τέλος... by www.sport-fm.gr
16:49
Άλλωστε και στις δύο νίκες στην έδρα του, με Παναιτωλικό και Αστέρα, ο ΟΦΗ πέτυχε από τρία γκολ, όλα στην επανάληψη. Και συνολικά τα οκτώ από τα δέκα γκολ του είναι στο δεύτερο ημίχρονο! by www.sport-fm.gr
16:50
Οι «ομιλήτες» είναι αήττητοι πλέον για επτά παιχνίδια στην έδρα τους, μαζί με τον αγώνα με τον Πλατανιά, αφού μέσα στο 2019 μόνο η Λαμία έχει νικήσει εκεί! Ήταν η τέταρτη και τελευταία ήττα στην έδρα του ΟΦΗ την περασμένη σεζόν, μετά τις φθινοπωρινές από ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Άρη. by www.sport-fm.gr
16:51
Ο επισκέπτης του «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» Πανιώνιος προέρχεται από ήττα από τον Παναθηναϊκό με 1-0, ενώ και οι τρεις ήττες που έχει είναι στο γκολ! by www.sport-fm.gr
16:52
Στα δύο παιχνίδια που έχουν δώσει εκτός έδρας οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν, χάνοντας όμως από τον ΠΑΟΚ και παίρνοντας τον βαθμό από τη Λαμία. Έχουν μαζέψει τέσσερις βαθμούς, ωστόσο έχουν να καλύψουν την ποινή των έξι βαθμών, και είναι τώρα στους μείον δύο. by www.sport-fm.gr
16:53
Εκτός έδρας ο Πανιώνιος έχει μια νίκη στα τελευταία 13 ματς, αυτή στη Λιβαδειά τον περασμένο Απρίλιο, ενώ έχει χάσει τα εννέα από αυτά. Η μια από τις τρεις ισοπαλίες του ήταν στο Ηράκλειο τον περασμένο Ιανουάριο. by www.sport-fm.gr
16:54
Παράλληλα, οι Νεοσμυρνιώτες είναι αήττητοι στα έξι τελευταία επίσημα ματς με αντίπαλο τον ΟΦΗ, έχοντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες, αλλά και στα έξι τελευταία για το πρωτάθλημα, με δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες! by www.sport-fm.gr
16:55
Στο Ηράκλειο ο Πανιώνιος πήρε δύο ισοπαλίες στις δύο τελευταίες επισκέψεις του για το πρωτάθλημα και ανάμεσα σε αυτές έχει και μια νίκη χωρίς αγώνα. Ο ΟΦΗ νίκησε για τελευταία φορά στις 19 Ιανουαρίου 2013, 2-1 (43’ Λαμπρόπουλος, 47’ Περογαμβράκης – 88’ Αραβίδης). by www.sport-fm.gr
16:56
Ενώ οι δύο ομάδες παίζουν Οκτώβρη για πρώτη φορά από το 2004. Είναι εντυπωσιακό ότι ο αγώνας αυτός είναι μόλις ο δεύτερος στους 12 τελευταίους στο Ηράκλειο, που γίνεται πριν την Πρωτοχρονιά! Και τα τρία προηγούμενα ταξίδια του Πανιωνίου εκεί ήταν μήνα Ιανουάριο. by www.sport-fm.gr
16:57
Στο αρχικό σχήμα του ΟΦΗ βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σακόρ, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέντο και Φιγκεϊρέδο. by www.sport-fm.gr
16:58
Ενώ την βασική 11άδα του Πανιωνίου απαρτίζουν οι: Κότνικ, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ευαγγέλου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Παπανικολάου, Τσιλούλης, Μιλόγεβιτς και Αραμπούλι. by www.sport-fm.gr
16:59
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Γουάλι, Κουτρουμπής, Ντίνας, Μάνος, Βαζ, Στάικος και Μπράουν. by www.sport-fm.gr
17:00
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Μάλερμπ, Καμαρά, Μασούρας, Δούμτσιος, Λυμπεράκης, Οικονομίδης και Ρέντζας. by www.sport-fm.gr
17:01
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αθανάσιος Σέζος από τον Σύνδεσμο Κιλκίς και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by www.sport-fm.gr
17:03
Στα αποδυτήρια βρίσκονται πλέον οι παίκτες των δύο ομάδων, για τις τελευταιες οδηγίες... by www.sport-fm.gr
17:04
17:06
17:09
17:12
Πλέον έχουν μαζευτεί αρκετοί φίλοι του ΟΦΗ στο γήπεδο, ενώ δεν υπάρχουν οπαδοί του Πανιωνίου... by www.sport-fm.gr
17:12
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:13
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
17:14
17:16
17:18
2' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα, για τον ΟΦΗ, στην αριστερή γωνία της περιοχής. by www.sport-fm.gr
17:18
3' Πρώτη καλή φάση με την απευθείας εκτέλεση του Ναμπί, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κότνικ! by www.sport-fm.gr
17:23
7' Γέμισμα του Παπανικολάου μέσα από την περιοχή, από τα δεξιά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Γιαννούλης. by www.sport-fm.gr
17:24
17:24
9' Γκολ! 1-0 ο Πανιώνιος, με τον Μαξίμοβιτς να βγάζει τον Αραμπούλι στην κόντρα και τον δεύτερο να νικάει στο τετ α τετ τον Σωτηρίου, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους με πλασέ... by www.sport-fm.gr
17:28
12' Νέο φάουλ υπέρ του ΟΦΗ σε καλή θέση, ξανά από τα αριστερά, ο Σακόρ κάνει επιθετικό φάουλ μετά την εκτέλεση. by www.sport-fm.gr
17:31
15' Κι άλλο φάουλ για τον ΟΦΗ με τον Σεμέντο να το κερδίζει από τον Μαξίμοβιτς και τη μπάλα να περνάει απευθείας άουτ από την εκτέλεση του Ναμπί. by www.sport-fm.gr
17:36
21' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με το μακρινό σουτ του Ναμπί και τον Κότνικ να διώχνει με γροθιές σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
17:37
21' Νέο κόρνερ από την απομάκρυνση του Σταυρόπουλου στο γέμισμα του Ναμπί... by www.sport-fm.gr
17:38
22' Ο Ναμπί εκτελεί από τα αριστερά, αλλά καταλογίζεται επιθετικό φάουλ στον Φιγκεϊρέδο. by www.sport-fm.gr
17:41
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο να προηγείται και να αμύνεται με τις γραμμές του όλες κοντά και τον ΟΦΗ να προσπαθεί κυρίως από τα αριστερά, να φτάσει στην ισοφάριση, έχοντας για μπροστάρη τον Ναμπί που εκτελεί όλα τα «στημένα». Γρήγορος ο ρυθμός, από δύο τελικές η κάθε ομάδα... by www.sport-fm.gr
17:42
26' Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, με τον Τσιλούλη να μην τροφοδοτεί σωστά τον Αραμπούλι, αλλά και τον Παπανικολάου που ακολουθούσε, σπαταλώντας μια καλή ευκαιρία... by www.sport-fm.gr
17:42
27' Φάουλ που κερδίζει ο Φιγκεϊρέδο από τον Σταυρόπουλο στο όριο της μεγάλης περιοχής, με τον ΟΦΗ να απειλεί ξανά με «στημένη» μπάλα. by www.sport-fm.gr
17:43
28' Ο Ναμπί το εκτελεί, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ από το κεφάλι του Αραμπούλι. by www.sport-fm.gr
17:45
17:46
30' Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την αριστερή πλευρά, χωρίς αντίκρισμα όμως. by www.sport-fm.gr
17:47
31' Γκολ! 1-1 ο ΟΦΗ, με τον Τσιλιανίδη να εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, τον Φιγκεϊρέδο να μην μπορεί να σουτάρει από κοντά, αλλά τον Σεμέντο να κάνει την προβολή σε δεύτερο χρόνο και να φέρνει το ματς στα ίσα κι ενώ έχει ελεγχθεί η φάση και μέσω VAR... by www.sport-fm.gr
17:49
17:53
37' Σέντρα του Μαρινάκη και σουτ του Ναμπί, λίγο πίσω από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα στο σώμα του Σταυρόπουλου! by www.sport-fm.gr
17:55
40' Γκολ! 2-1 ο Πανιώνιος, καθώς ο Αραμπούλι έφυγε στην κόντρα, «έσπασε» τη μπάλα στον Μιλογεβιτς, εκείνος βρήκε τον Παπανικολάου που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου, ανακτώντας το προβάδισμα για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
17:59
Ο διαιτητής Σέζος πάει να δει το γκολ στο μόνιτορ, για φάουλ του Παπαγεωργίου πάνω στον Σεμέντο στο ξεκίνημα της φάσης και ακυρώνει το γκολ μέσω VAR... by www.sport-fm.gr
18:00
18:02
18:05
18:09
Ο ΟΦΗ συνέχισε να έχει την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας και στο δεύτερο μισό του πρώτου μέρους, έψαξε το 1-1 με πολλές στατικές φάσεις, είτε κόρνερ είτε φάουλ και έφτασε στην ισοφάριση, απέναντι σε έναν Πανιώνιο ο οποίος είχε σαν στόχο να... χτυπήσει στην κόντρα και το κατάφερε, αλλά το «ίδιο» γκολ του Παπανικολάου δεν μέτρησε με τη χρήση VAR! by www.sport-fm.gr
18:22
18:22
18:24
18:24
48' Καλή φάση για τον ΟΦΗ με τη σέντρα του Ναμπί και τον Σαραμαντά να διώχνει προ του Φιγκεϊρέδο σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
18:26
18:28
52' Κόρνερ υπ' αριθμόν έξι για τον ΟΦΗ, από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
18:30
53' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Σεμέντο να βγαίνει τετ α τετ με τον Κότνικ, να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά και τον δεύτερο να αποκρούει! by www.sport-fm.gr
18:31
55' Γκολ! 2-1 ο ΟΦΗ, με Ναμπί, Σεμέντο και Φιγκεϊρέδο να συνεργάζονται και τον Νέιρα να κάνει το σουτ από το σημείο του πέναλτι και να στέλνει τη μπάλα στην δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Κότνικ... by www.sport-fm.gr
18:36
18:38
60' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Σεμέντο να σουτάρει από τα δεξιά μέσα από την περιοχή και τον Κότνικ να διώχνει σε κόρνερ, χωρίς κάποιο όφελος... by www.sport-fm.gr
18:42
65' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Πανιώνιο, ο Μιλόγεβιτς το εκτελεί αλλά ο Ευαγγέλου κάνει επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
18:43
18:44
18:47
70' Μακρινό σουτ του Ναμπί, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κότνικ! by www.sport-fm.gr
18:48
Με τα 3/4 του ματς συμπληρωμένα, ο ΟΦΗ όχι μόνο παραμένει κυρίαρχος και στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας κλείσει τον Πανιώνιο στην περιοχή του, αλλά πλέον προηγείται κιόλας, ενώ ψάχνει κι ένα τρίτο γκολ για να «καθαρίσει» το παιχνίδι, με τον αντίπαλό του να έχει ανέβει κάπως πιο ψηλά στα τελευταία λεπτά, για να ισοφαρίσει... by www.sport-fm.gr
18:48
71' Γκολ! 3-1 ο ΟΦΗ, με τον Σεμέντο να φεύγει στην αντεπίθεση, να πασάρει στον Τσιλιανίδη που μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με δυνατό σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με το γκολ να κατακυρώνεται και μέσω VAR... by www.sport-fm.gr
18:53
75' Σουτ του Σεμέντο, έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Σταυρόπουλο και απομακρύνεται, by www.sport-fm.gr
18:54
18:55
18:56
18:57
18:58
81' Γκολ! 4-1 ο ΟΦΗ, με τον Σεμέντο να κάνει ωραία ενέργεια και με σουτ στην απέναντι γωνία του Κότνικ, δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
19:02
19:03
84' Φάση για τον Πανιώνιο, με τον Καμαρά να μην μπορεί να νικήσει τον Σωτηρίου, σουτάροντας αδύναμα. by www.sport-fm.gr
19:05
19:05
19:06
88' Σουτ του Δούμτσιου, μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταματάει πάνω στο σώμα του Νάστου. by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
90'+2' Ο Μάνος σκοράρει, μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά είναι εκτεθειμένος και το γκολ ακυρώνεται με τη χρήση VAR. by www.sport-fm.gr
19:11
19:12
90'+5' Λήξη του ματς με τον ΟΦΗ να κερδίζει με το επιβλητικό 4-1 τον Πανιώνιο. by www.sport-fm.gr