Λαμία-Παναιτωλικός 0-0

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναιτωλικό για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

19:36
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Παναιτωλικό που ρίχνει την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στην Super League. by Κώστας Μιαούλης
19:36
Λαμία: Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Nτελ Πίνο Τιρόνε, Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον by Κώστας Μιαούλης
19:37
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μοράρ, Σανιά, Ντάλσιο, Ντίας, Λουσέρο, Μπάλμπι, Ρόμαν, Σιέστεντ, Ταχάρ, Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
19:40
Στον πάγκο για την Λαμία: Κάτσικας, Τζανετόπουλος, Βασιλογιάννης, Τουράμ, Μπάχανακ, Σαλιάκας, Μπουλούλης by Κώστας Μιαούλης
19:40
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό:Θεοδωρόπουλος, Ντουάρτε, Αριγίμπι, Μιμίτο, Τσιγγάρας, Πάρρας, Μπαΐροβιτς by Κώστας Μιαούλης
19:41
Διαιτητής της συνάντησης ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης, με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Κόλλια. by Κώστας Μιαούλης
19:43
H γηπεδούχος έχει τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα, μετά από ισάριθμες ισοπαλίες, αλλά και δύο ήττες, οπότε ψάχνει την πρώτη της νίκη. Ο Παναιτωλικός είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει πάρει ακόμα βαθμό στο πρωτάθλημα και είναι προτελευταίος, μιας και ο Πανιώνιος ακόμα βρίσκεται στο -2. by Κώστας Μιαούλης
19:46
Οι δύο αντίπαλοι προέρχονται από ήττα με το ίδιο σκορ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Η Λαμία ηττήθηκε 2-0 από τον Ολυμπιακό, ενώ οι Αγρινιώτες έχασαν στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο. by Κώστας Μιαούλης
19:57
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους οι δύο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
19:59
Βροχόπτωση αυτή την ώρα στην Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
20:00
1' Σέντρα αγώνα. by Κώστας Μιαούλης
20:02
1' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Τιρόνε μπήκε από δεξιά και έκανε το σουτ, ο Γιαννακόπουλος σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία. by Κώστας Μιαούλης
20:05
4' Σκληρό φάουλ του Ταχάρ στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
20:05
5' Εκτέλεση του φάουλ, με γροθιές ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:06
6' Κερδισμένο φάουλ του Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
20:07
7' Εκτέλεσε ο Μπάλμπι, η μπάλα μετά από λάθος απόκρουση της άμυνας στα χέρια του Βελλίδη. by Κώστας Μιαούλης
20:09
9' Σέντρα του Σανιά, ο Πλιάτσικας παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:10
10' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Το κόρνερ από δεξιά με την αναπήδηση της μπάλας, Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι πετάγεται και πιάνει κεφαλιά ο Βελλίδης σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:13
12' Φάουλ κερδίζει σε καλή θέση ο Παναιτωλικός, που έκανε ο Βύντρα στον Ρομάν. by Κώστας Μιαούλης
20:14
13' Ο Μοράρ εκτελεί ο Βελλίδης μπλόκαρε σταθερά. by Κώστας Μιαούλης
20:17
16' Σουτ του Δημούτσου, σταθερά ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:18
17' Νέο σουτ του Ρόμανιτς, από δεξιά, πάλι μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:19
19' Ο Σανιά θέλησε να γεμίσει, αλλά η σέντρα του ήταν εντελώς άστοχη. by Κώστας Μιαούλης
20:22
21' Kίτρινη στον Τιρόνε by Κώστας Μιαούλης
20:23
22' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!Μεγάλη επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε πλάγιο τετ-α-τετ με τον Δημούτσο μετά την πάσα του Τιρόνε. by Κώστας Μιαούλης
20:27
26' Γεμάτο ματς από φάσεις, παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο. Η Λαμία έχει περισσότερες στιγμές, αλλά και οι φιλοξενούμενοι δείχνουν αποφασισμένοι για την πρώτη νίκη. by Κώστας Μιαούλης
20:27
27' Κίτρινη στον Μοράρ, για σκληρό φάουλ στον Αντέτζο. by Κώστας Μιαούλης
20:29
28' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Ο Ρόμανιτς έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, προς τα αριστερά, τελείωσε με το αριστερό τη φάση, η μπάλα μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:33
33' Σέντρα του Σκόνδρα, με δυσκολία και διπλή προσπάθεια, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:35
34' Χέρι του Ντίαζ και φάουλ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
20:36
36' Σουτ του Μοράρ, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:37
36' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση του Μπάλμπι, ο Βελλίδης βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, ο Σκόνδρας σε νέο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:38
38' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
20:42
41' Σέντρα του Μπάλμπι, καίρια η παρέβαση του Πλιάτσικα με το κεφάλι για να φύγει ο κίνδυνος. by Κώστας Μιαούλης
20:45
44' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ. Ο Μαρσιάλ κάνει δώρο στον Ρόμανιτς, που πάει να βγει σε τετ-α-τετ αλλά ανοίγει το κοντρόλ. by Κώστας Μιαούλης
20:45
44' Κεφαλιά του Τιρόνε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:00
Tο α' μέρος βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα, με τους γηπεδούχους να έχουν δημιουργήσει περισσότερες φάσεις. by Κώστας Μιαούλης
21:01
Επιστρέφουν οι δύο αντίπαλοι για το δεύτερο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
21:02
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
21:03
46' Φάουλ του Πλιάτσικα στον Ρομάν, μεταξύ σέντρας και περιοχής της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
21:05
48' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα για κράτημα στον Ντάλσιο. by Κώστας Μιαούλης
21:06
49' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
21:07
50' Κίτρινη ο Ντίας για μαρκάρισμα στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
21:07
50' Ο Τουράμ αντί του Τιρόνε. by Κώστας Μιαούλης
21:09
53' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, κερδίζει ο Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
21:12
56' Πιο προσεκτικές οι δύο ομάδες στην επανάληψη, δεν είναι τόσο ανοικτό το ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:15
58' Ο Καραμάνος κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή, ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
21:16
59' Σέντρα του Μπάλμπι, ο Πλιάτσικας απομακρύνει προς τα πίσω, ο Βελλίδης μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
21:17
60' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, παραχωρεί ο Πλιάτσικας. by Κώστας Μιαούλης
21:17
61' Αριγίμπι αντί Ρομάν. by Κώστας Μιαούλης
21:18
62' Κίτρινη στον Ταχάρ. by Κώστας Μιαούλης
21:19
62' ΔΟΚΑΡΙ Η ΛΑΜΙΑ. Ο Βάντερσον μετά την απομάκρυνση της άμυνας σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου. by Κώστας Μιαούλης
21:22
65' Βασιλόγιαννης αντί Βύντρα by Κώστας Μιαούλης
21:23
66' Ο Μπάλμπι κάνει χέρι και παραχωρεί φάουλ, πλάγια δεξιά για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:24
67' Κεφαλιά του Αντέτζο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:25
Σε 4-4-2 πλέον η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:26
69' Κίτρινη ο Σανιά. by Κώστας Μιαούλης
21:27
70' Σουτ του Μπεχαράνο πάνω από τα δοκάρια. Η Λαμία αναζητά επιτακτικά το γκολ, αλλά χάνει ευκαιρίες. by Κώστας Μιαούλης
21:30
72' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Από την σέντρα του Ρόμανιτς, ο Καραμάνος πιάνει κεφαλιά, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει και ο Τουράμ σε κενό τέρμα σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:30
73' Μιμίτο αντί Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
21:31
74' Νέο στοπ του Γιαννακόπουλου στον Ρόμανιτς που πήρε την μπάλα από πάσα του Καραμάνου. by Κώστας Μιαούλης
21:33
76' Κίτρινη στον Μπάλμπι, φάουλ από δεξιά για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:34
77' Ο Ντουάρτε αντί του Ντίας η τελευταία αλλαγή για τον Λουίς Κάστρο. by Κώστας Μιαούλης
21:37
81' Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Τουράμ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:40
83' Σέντρα του Σκόνδρα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:40
84' Σάλιακας αντί Σκόνδρα by Κώστας Μιαούλης
21:44
87' Κεφαλιά του Βασιλόγιαννη, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
21:46
88' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΌ! Ο Αριγίμπι συγκλίνει από αριστερά, φτάνει στο ημικύκλιο και κάνει σουτ, μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:47
90' Τρία λεπτά έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
21:52
90+4' Το ματς έμεινε στο 0-0, με την Λαμία να χάνει απίθανες ευκαιρίες αλλά να σταματά πάνω στον απίθανο Γιαννακόπουλο που απέδειξε πως δικαίως αντικατέστησε τον Κνετ απόψε. Δοκάρι ο Βάντερσον στο 62' μεγάλη διπλή ευκαιρία με Καραμάνο - Τουράμ στο 72' οι γηπεδούχοι, λίγο έλειψε να "κλέψει" το ματς ο Παναιτωλικός στο 88' με Αριγίμπι. by Κώστας Μιαούλης