Παρακολουθήστε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Βαλένθια, στο ΣΕΦ, για τη δεύτερη αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Ευρωλίγκας.

Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Βαλένθια, στο ΣΕΦ, για τη δεύτερη αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:40
Οι Πειραιώτες έρχονται από τη βαριά ήττα στην πρεμιέρα από τη Βιλερμπάν και θα υποδεχθούν τις «νυχτερίδες» με τον Κεστούτις Κεμζούρα στον πάγκο, μετά την απομάκρυνση του Ντέιβιντ Μπλατ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:43
Από την άλλη και η Βαλένθια μπήκε με το... αριστερό στη διοργάνωση, καθώς ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:49
Τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες ήταν τον Φεβρουάριο του 2018, όπου οι «ερυθρόλευκοι» είχαν επικρατήσει 80-70, στο ΣΕΦ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:50
Μάλιστα, η ομάδα του Πειραιά έχει σούπερ παράδοση απέναντι στις «νυχτερίδες», καθώς μετράει μόλις μία ήττα και αυτή πριν από 16 χρόνια στο Κορυδαλλό, το 2003. Έκτοτε, μετράει επτά σερί νίκες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:52
Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:53
Προβλήματα τραυματισμών δεν αντιμετωπίζει ο Κεστούτις Κεμζούρα, ωστόσο αποφάσισε να αφήσει εκτός δωδεκάδας τον Ίθαν Χαπ και να συμπεριλάβει τον Αντώνη Κόνιαρη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:54
Στον αντίποδα, ο Τζάουμε Πονσαρνάου δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Λουί Λαμπιρί. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:55
Διαιτητές του αγώνα είναι ο Σλοβένος Ματέι Μπολτάουζερ, ο Φινλανδός Πέτρι Μάντιλα και ο Γάλλος Ζοζέφ Μπισάνγκ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:58
Τα ματς που ξεκίνησαν στις 20:00 είναι στο ημίχρονο, με τη Χίμκι να προηγείται 43-39 της Μπασκόνια και την Μπαρτσελόνα να είναι μπροστά με 43-40 κόντρα στη Ζενίτ, μέσα στην Αγία Πετρούπολη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:58
Στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, η Αναντολού Εφές δυσκολεύεται απέναντι στην Άλμπα Βερολίνου, καθώς προηγείται 32-28, στο 12'. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:00
Ακριβώς 30 λεπτά απομένουν για το τζάμπολ της αναμέτρησης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:20
Μερικοί φίλοι του Ολυμπιακού χειροκρότησαν τον Κεστούτις Κεμζούρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:29
Με τους Μιλουτίνοφ, Πρίντεζη, Πολ, Σπανούλη και Κόνιαρη ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:31
Έναρξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:32
2-0 με κάρφωμα του Μιλουτίνοφ, ύστερα από ασίστ του Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:32
Αντιαθλητικό φάουλ του Λόιντ στον Πολ, ύστερα από κλέψιμο του παίκτη του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:33
Οι διαιτητές εξετάζουν ξανά τη φάση στο βίντεο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:34
Επιβεβαιώθηκε το σφύριγμα και είναι αντιαθλητικό το φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:34
2/2 και 4-0 και επαναφορά για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:35
6-0 με νέο κάρφωμα του Μιλουτίνοφ, ύστερα από ασίστ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:35
9-0 με τρίποντο του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:36
11-0 με λέι απ του Πρίντεζη, ύστερα από νέα ασίστ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:38
11-3 με τρίποντο του Λόιντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:38
Δύο βολές για τον Πρίντεζη, ύστερα από φάουλ του Ντούμπλιεβιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:42
Τρία σερί επιθετικά ριμπάουντ ο Ολυμπιακός και δύο πολύ κακά σουτ του Πολ. Φάουλ, όμως του Λόιντ στον Πρίντεζη, οπότε η κατοχή παραμένει στους Πειραιώτες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:44
17-12 με τον Μιλουτίνοφ, κάτω από το καλάθι, ύστερα από ασίστ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
Δύο βολές για τον Πάντερ, καθώς η Βαλένθια συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
1,7'' για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
2/2 και 31-22. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:51
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 31-22 της Βαλένθια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:54
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τη Βαλένθια στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:54
31-24 με τον Τόμπι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:55
Λάθος του Παπανικολάου, αλλά δεν το πληρώνει ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:58
Μπρος-πίσω από τον Αλμπάλδε, ο οποίος πάτησε τη γραμμή του κέντρου, μετά την καλή άμυνα του Παπανικολάου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:59
Τάπα του Τόμπι στον Μπόλντγουιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:59
Τάπα του Ρούμπιτ στον Βίβες τώρα, αλλά η μπάλα είναι για τη Βαλένθια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:00
39-24 με τρίποντο του Παπανικολάου, από τη γωνία. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:01
39-26 με λέι απ του Βίβες, ύστερα από ΤΕΡΑΣΤΙΑ κουταμάρα του Μπόλντγουιν... by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:02
41-26 με τον Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:02
Δύο βολές για τον Εντούρ, ύστερα από φάουλ του Μιλουτίνοφ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:05
Δύο βολές για τον Μιλουτίνοφ, ύστερα από φάουλ του Εντούρ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:06
Σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά βλέπουμε έναν πολύ αλλαγμένο Ολυμπιακό, σε σχέση με το... Βατερλώ της πρεμιέρας. Και πολύ απλά γιατί οι παίκτες του κάνουν τα... αυτονόητα! Κίνηση συνεχώς χωρίς την μπάλα, σωστή αξιοποίηση της έξτρα πάσας και αρκετή ενέργεια και στην άμυνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:09
Το δίδυμο Σπανούλη-Μιλουτίνοφ κάνει ό,τι θέλει την άμυνα της Βαλένθια! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:11
Βήματα από τον Βίβες και η κατοχή στον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:11
3:04'' για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:14
Επίσης, πολύ καλός μέχρι στιγμής και ο Αντώνης Κόνιαρης! Στον χρόνο που έχει αγωνιστεί, μπορεί να μην έχει πάρει καν προσπάθεια επιθετικά, αλλά έχει δύο κλεψίματα, καλή πίεση στον αντίπαλο γκαρντ και γενικά πολύ σωστή συμμετοχή στο παιχνίδι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:17
Έβγαλε την άμυνα ο Ολυμπιακός, με τάπα του Κόνιαρη στον Αμπάλδε! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 54-30 της Βαλένθια! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:26
Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο από τον Ολυμπιακό με 13/23 δίποντα, 6/12 τρίποντα, 10/11 βολές, 18 ριμπάουντ (8 επιθετικά), 12 ασίστ 7 κλεψίματα και 5 λάθη. Κοντά στο νταμπλ-νταμπλ ο Μιλουτίνοφ με 13 πόντους και 9 ριμπάουντ (7 επιθετικά!), με τον Σπανούλη να έχει 11π. και 5ασ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:32
Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με τη Βαλένθια στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς