Παρακολουθήστε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Ζενίτ, στο ΣΕΦ, για την 3η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Ευρωλίγκας.

Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control room του www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, στο ΣΕΦ, για την 3η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:04
Απομένουν 27 λεπτά για το τζάμπολ και αυτή την ώρα γίνεται η είσοδος του Ολυμπιακού για το ζέσταμα μέσα σε χειροκροτήματα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:04
Περίπου 1.000 άτομα αυτή τη στιγμή στην κερκίδα, αλλά θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τζάμπολ για να δούμε πόσος κόσμος θα είναι στο ΣΕΦ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:05
Ο Κεστούτις Κεμζούρα αποφάσισε να αφήσει εκτός τον Αλέξανδρο Βεζένκοβ και να πάρει τον Ίθαν Χαπ, ο οποίος ήταν εκτός κόντρα στη Βαλένθια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:05
Η δωδεκάδα του Ολυμπιακού: Πάντερ, Μπόλντγουιν, Πολ, Κόνιαρης, Σπανούλης, Τσέρι, Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης, Παπανικολάου, Κουζμίνσκας, Ρούμπιτ, Χαπ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:06
Χωρίς τον τραυματία Ζούμπκοφ η Ζενίτ, ενώ εκτός δωδεκάδας έμειναν για λόγους τακτικής και οι Πούσκοφ και Μπαλασόφ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:07
Ο Ζοάν Πλάθα θα έχει στην διάθεσή του τους: Άιβερσον, Αλμπισί, Πονκρασόφ, Χόλινς, Τόμας, Ρένφρο, Χβοστόφ, Τρούσκιν, Βορόνοφ, Αμπρομάιτις, Πονίτκα και Αγιόν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:09
Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Ίλια Μπελόσεβιτς (Σερβία), Μίλος Κόλιενσιτς (Μαυροβούνιο) και Σέρτζιο Σίλβα (Πορτογαλία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:12
Η Ζενίτ μόλις 18 λεπτά πριν το τζάμπολ βγήκε για το κανονικό ζέσταμα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:19
Δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ της αναμέτρησης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:21
Αυτό θα είναι το πρώτο ματς των δύο ομάδων στην ιστορία τους. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:22
Στο ΣΕΦ και η εγκυμονούσα Ολυμπία, σύζυγος του Βασίλη Σπανούλη, με τα πέντε τους παιδιά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:23
Στο ΣΕΦ και ο πρώην αρχιδιαιτητής της Ευρωλίγκας, Κώστας Ρήγας, που είναι στέλεχος της διαιτησίας στην τουρκική λίγκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:23
Αρχίζει η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:25
Στο γήπεδο και οι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος μαζί με τον Γιώργο Σκινδήλια by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:27
Κόνιαρης, Σπανούλης, Πολ, Πρίντεζης και Μιλουτίνοφ η πρώτη πεντάδα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:36
Airball τρίποντο του Πολ από τη γωνία. Κάκιστο σουτ εντελώς ελεύθερο... by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:36
Τώρα, ο Αμερικανός με την καλή του άμυνα πήρε το... αίμα του πίσω. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:38
8-0 με κάρφωμα του Μιλουτίνοφ στο τρανζίσιον, ύστερα από ασίστ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:39
6:16'' για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:39
10-0 με τον Μιλουτίνοφ, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:40
12-0 με κάρφωμα του Πολ αιφνιδιασμό, ύστερα από δική του καλή άμυνα! by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:46
Επιθετικό φάουλ του Αγιόν, αυτό είναι το δεύτερο προσωπικό για τον Μεξικανό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:47
15-6 με τον Πρίντεζη, από το πλάι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:48
Φάουλ του Παπανικολάου στον Πονίτκα, με τους διαιτητές να το εξετάζουν αν αυτό είναι αντιαθλητικό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:53
Δύο βολές για τον Πονίτκα, ύστερα από φάουλ του Ρούμπιτ, που ήταν πεντακάθαρη τάπα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:53
1/2 και 19-17. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:53
Παιδικό λάθος του Ρούμπιτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:54
19-20 με buzzer beater τρίποντο του Τρούσκιν, από τα 9 μέτρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:54
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 20-19 κόντρα στη Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:57
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τη Ζενίτ στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:57
Κλέψιμο του Κουζμίνσκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:57
Δύο βολές για τον Κουζμίνσκας, ύστερα από φάουλ του Τρούσκιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:04
Απίστευτη φάση από τον Ολυμπιακό, ο οποίος πήρε τέσσερα σερί επιθετικά ριμπάουντ, χάνοντας ισάριθμα ελεύθερα τρίποντα! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:06
Δύο βολές για τον Σπανούλη, καθώς η Ζενίτ έχει συμπληρώσει τα πέντε ομαδικά φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:06
2/2 και 29-26. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:07
31-26 με κάρφωμα του Μιλουτίνοφ, ύστερα από ασίστ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:13
33-32 με τον Αγιόν, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:17
Νέο λάθος από τον Ρούμπιτ. Πάλι εκτός τόπου και χρόνου, χάνει ριμπάουντ, δύο φορές του έφυγε η μπάλα από τα χέρια... by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
Δύο βολές για τον Αλμπισί, καθώς και ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:21
36-38 με λέι απ του Αμπρομάιτις, ο οποίος διέσχισε όλο το γήπεδο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:21
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 38-36 από τη Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:24
Μόνο τα πρώτα τέσσερα λεπτά κρατάει ο Ολυμπιακός από την αναμέτρηση. Στη συνέχεια, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν πολύ κακοί, μετρώντας 1/12 τρίποντα, την ώρα που οι αντίπαλοι σουτάρουν με 5/10, ενώ δεν έχουν εκμεταλλευτεί τόσο πολύ και τα 8 επιθετικά τους ριμπάουντ, με τους Ρώσους από την άλλη να το έχουν πράξει με τα 7 που πήραν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:25
Μπόλντγουιν και Ρούμπιτ μέχρι στιγμής δεν είναι απλά κακοί, αλλά είναι αρνητικοί για τον Ολυμπιακό, όσο έχουν πατήσει το παρκέ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:38
Λάθος από τον Ολυμπιακό, καθώς δεν πρόλαβε να εκδηλώσει την επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:38
38-40 με τον Αγιόν, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:39
38-42 με τον Τόμας, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:40
38-44 με τον Αγιόν, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:42
Λάθος πάσα του Πολ και ο Μιλουτίνοφ κάνει φάουλ για να σταματήσει την επίθεση των Ρώσων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:47
Δύο βολές για τον Μιλουτίνοφ, ύστερα από φάουλ του Άιβερσον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:47
2/2 και 44-48. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:49
Απανωτά χαμένα λέι απ των Πάντερ και Τσέρι. Κρίμα γιατί ο Ολυμπιακός έχασε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:50
Δύο βολές για τον Μπόλντγουιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:51
1/2 και 45-48. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:52
45-51 με τρίποντο του Ρένφρο, αφού ο Μπόλντγουιν δεν πήγε ποτέ πάνω του... by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:52
45-53 με τον Άιβερσον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:53
Νέο λάθος από τον Ολυμπιακό, καθώς η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Κουζμίνσκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:54
47-53 με τον Παπανικολάου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:54
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 53-47 κόντρα στη Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:56
Έναρξη του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:56
50-53 με τρίποντο του Πάντερ. 1/7 ο Αμερικανός και 2/19 ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:01
Τελικά, το φάουλ του Πάντερ ήταν απλό, οπότε επαναφορά από το πλάι για τη Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:01
7:36'' για το τέλος του ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:03
Λάθος από τον Βορόνοφ, ύστερα από καλή άμυνα του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:07
50-57 με τον Άιβερσον, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:12
Φάουλ του Κόνιαρη στον Χβοστόφ. Τέταρτο ομαδικό για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:13
58-62 με τρίποντο του Χόλινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:13
Λάθος του Πάντερ, η μπάλα στη Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:14
Καλάθι και φάουλ του Πονίτκα. Κοιμήθηκε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:14
2:01 για το τέλος του αγώνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:15
58-64 με το καλάθι του Πονίτκα, που ήταν άστοχος στη βολή. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:18
61-64 με τρίποντο του Πάντερ, που κρατάει ζωντανό τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:23
Ολυμπιακός-Ζενίτ 64-64, με τους "ερυθρόλευκους" να εκμεταλλεύονται την αυτοκτονία των άπειρων Ρώσων, που δεν έκαναν φάουλ στην τελευταία επίθεση των γηπεδούχων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:27
65-68 με καλάθι του Πονίτκα στο τέλος της επίθεσης της Ζενίτ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:28
3:43 για το τέλος της παράτασης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:28
Άστοχο τρίποντο του Πάντερ, επιθετικό ριμπάουντ του Μιλουτίνοφ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:32
67-72 με λέι-απ του Πονίτκα, που κέρδισε και το φάουλ από τον Κόνιαρη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:35
Ο Μιλουτίνοφ πήρε το επιθετικό ριμπάουντ, αλλά έκανε λάθος πάσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:35
68-77 με λέι-απ του Αγιόν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:35
Άστοχο τρίποντο του Πάντερ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
23:36
Τέλος αγώνα, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 68-77 από τη Ζενίτ στην παράταση. by Παναγιώτης Κεφαλάς