Σπορ FM LIVE EventsΠαναιτωλικός - ΑΕΛ 2-2

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΛ για την 7η αγωνιστική της Super League.

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μοράρ by Κώστας Μιαούλης
ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα, Νούνιτς by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Κνετ, Τσιγγάρας, Μπαϊρόβιτς, Μπάλμπι, Ντουάρτε, Ρομάν, Λιάβας by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την ΑΕΛ: Ρίστιτς, Ντάουντα, Γκόλιας, Καρανίκας, Ασούμπρε, Ζίβκοβιτς, Φατιόν by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Πάγκαλο και Δίπλαρη. by Κώστας Μιαούλης
O Παναιτωλικός αναζητά ακόμα την πρώτη του νίκη με τον Μάκη Χάβο να έχει επιστρέψει στον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου. by Κώστας Μιαούλης
Η ΑΕΛ είναι αήττητη εδώ και τρεις αγωνιστικές. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
3'Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής. by Κώστας Μιαούλης
3' Σέντρα του Αριγίμπι, κακή εκτίμηση του Κρίστινσον, έδιωξε ο Μπράλιτς, όπως-όπως. by Κώστας Μιαούλης
5' Φοβερή ντρίπλα του Ουάρντα στον Σίεστεντ, το σουτ με το αριστερό φεύγει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
6' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
9' Ο Παναιτωλικός έχει μεγαλύτερη κατοχή ως τώρα, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση. by Κώστας Μιαούλης
11' Μαρκάρισμα του Ταχάρ στον Σεσέροβιτς, φάουλ για την ΑΕΛ, μεταξύ σέντρας και περιοχής των γηπεδούχων. by Κώστας Μιαούλης
14' Στο τελευταίο τρίλεπτο κράτησε την μπάλα στην κατοχή της η ΑΕΛ και "πάγωσε" το παιχνίδι. by Κώστας Μιαούλης
15' Σέντρα του Μπέρτου, κακή απομάκρυνση της άμυνας, ο Μιλοσάβλιεβιτς με τη μία άουτ, by Κώστας Μιαούλης
16' Φάουλ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
17' Άστοχη η εκτέλεση του Μοράρ. by Κώστας Μιαούλης
20' Αρχίζει να κερδίζει τις περισσότερες μάχες στο κέντρο η ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
24' Η ΑΕΛ ελέγχει το ματς μετά το 10ο λεπτό, έχει δύο σουτ από καλή θέση, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έχουν θέματα στην ανάπτυξη ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
25' Πεσμένος στο τερέν ο Σανιά. by Κώστας Μιαούλης
26' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
27' ΓΚΟΛ Η ΑΕΛ, δεν μετράει. by Κώστας Μιαούλης
Πρώτη κεφαλιά ο Μόρας, δεύτερη ο Μιχαήλ, δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ. by Κώστας Μιαούλης
VAR. by Κώστας Μιαούλης
ΓΚΟΟΟΟΛΛ για την ΑΕΛ. Μετράει το γκολ του Μιχαήλ. by Κώστας Μιαούλης
30' Σουτ του Ντάλσιο, κόντρα στα σώματα και μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Κώστας Μιαούλης
31' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
34' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ντίας ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός. by Κώστας Μιαούλης
Από μπαλιά του Ντάλσιο, ο Ταχάρ με τον Μοράρ, δεν μπορούν από κοντά, όμως η μπάλα στρώνεται (από λάθος του Μόρα) στον Ντίας που από το σημείο του πέναλτι κεραυνοβολεί τον Κρίστινσον για το 1-1. by Κώστας Μιαούλης
38' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
Η μπάλα μετά από μια απομάκρυνση της άμυνας της ΑΕΛ, έχει βρει πρώτα στα πόδια, μετά στο σώμα και μετά στο χέρι του Κάτσε. Ο Φωτιάς κοντά στην φάση είπε να συνεχιστεί το ματς. by Κώστας Μιαούλης
ΕΛΕΓΧΟΣ VAR, επιβεβαίωσε την απόφαση του διαιτητή. by Κώστας Μιαούλης
42' Φάουλ στον Ουάρντα. by Κώστας Μιαούλης
43' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
45' Δύο λεπτά επιπλέον. by Κώστας Μιαούλης
45+2' Σουτ του Σιενστεντ, η μπάλα πάνω από την εστία του Κρίστινσον. by Κώστας Μιαούλης
45+2' Φινάλε πρώτου μέρους με το σκορ ισόπαλο 1-1. Ο Μιχαήλ το 0-1, μετά από ασίστ του Μόρα, αλλά επτά λεπτά μετά ο Ντίας ισοφάρισε μετά από λάθος του Μόρα. by Κώστας Μιαούλης
46' Ντάουντα αντί Νούνιτς by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
46' Φάουλ του Σιένστεντ στον Κάτσε. by Κώστας Μιαούλης
47' Κεφαλιά του Μόρα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
48' Σουτ του Ντάλσιο άστοχο, ενώ έκανε ωραίο κοντρόλ. by Κώστας Μιαούλης
53' Χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το β' μέρος. by Κώστας Μιαούλης
55' Ντουάρτε αντι Αριγίμπι by Κώστας Μιαούλης
56' Ο Γιαννακόπουλος στην προσπάθεια του να κάνει κοντρόλ, δεν είδε τον Μιλοσάβλιεβιτς να έρχεται έγινε η κόντρα, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Τυχερός ο πορτιέρε του Παναιτωλικού. by Κώστας Μιαούλης
60' Σέντρα του Ουάρντα, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
61' Ο Ντάλσιο στρώνει με το στήθος στον Μοράρ, ο Κρίστινσον δύσκολα σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
62' Από το κόρνερ του Μοράρ, ο Λουσέρο την κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
65' Φάουλ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
66' Ο Ντάλσιο εκτέλεσε, ο Κρίστινσον μπλόκαρε εύκολα. by Κώστας Μιαούλης
68' Σέντρα ο Σανιά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Κώστας Μιαούλης
68' Κόρνερ για τους Αγρινιώτες. by Κώστας Μιαούλης
68' Φατιόν αντί Σεσέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
69' Από την εκτέλεση του Λουσέρο, ο Μαρσιάλ έπιασε άσχημα την κεφαλιά από καλή θέση άουτ. by Κώστας Μιαούλης
72' Κόρνερ για την ΑΕΛ by Κώστας Μιαούλης
74' Ρομάν αντί Ντάλσιο by Κώστας Μιαούλης
75' Ο Μοράρ είδε κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
77' Μπαϊροβιτς αντί Μοράρ by Κώστας Μιαούλης
77' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς με το που μπήκε στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
Φοβερός συνδυασμός των Ντίας-Ντουάρτε με κλασσική κίνηση φορ ο Μπαϊροβιτς με το αριστερό δίνει προβάδισμα στον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
80' Κίτρινη ο Σιένστεντ. by Κώστας Μιαούλης
80' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Μόρας ισοφαρίζει με κεφαλιά. by Κώστας Μιαούλης
Κάκιστη έξοδος του Γιαννακόπουλου και ο Μόρας ισοφαρίζει σε 2-2. by Κώστας Μιαούλης
85' Κίτρινη ο Μιλοσάβλιεβιτς. by Κώστας Μιαούλης
88' Σέντρα του Σανιά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Κώστας Μιαούλης
90' Κίτρινη στον Σανιά για φάουλ Ουάρντα. by Κώστας Μιαούλης
90' Ασούμπρε αντί Ουάρντα. by Κώστας Μιαούλης
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
90+2' Σουτ του Ασούμπρε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2-2! Όπως και πέρσι οι δύο αντίπαλοι θα έρθουν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ. Ο Μιχαήλ στο 27' το 0-1, ο Ντίας στο 34' το 1-1. Ο Μπαϊροβιτς έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό για το 2-1, όμως ο Μόρας έσωσε τον βαθμό για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης