Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-ΟΦΗ, για την 7η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Επιστροφή στη δράση έπειτα από τη διακοπή λόγω εθνικών ομάδων, με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας (που προέρχεται από τη νίκη επί του Άρη) να υποδέχεται την ευχάριστη έως τώρα έκπληξη του πρωταθλήματος, ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Οι Πειραιώτες έχουν 16 βαθμούς και οι Κρητικοί, που είναι τέταρτοι, έχουν 13. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Κούτρης, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Τοροσίδης, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Λοβέρα, Σουντανί και Γκερέρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου - Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο - Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέδο, Φιγκεϊρέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αλέν, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Μεριά, Μασούρας, Γκασπάρ, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γουάλει, Σακόρ, Κουτρουμπής, Μάνος, Βαζ, Στάϊκος και Μπράουν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Διαιτητής ο Παπαδόπουλος από την ΕΠΣ Μακεδονίας. Βοηθοί του οι Νικολαϊδης και Πάτρας. Τέταρτος ο Αγγελάκης. VAR ο Κουμπαράκης, AVAR ο Σάββας και παρατηρητής ο Ταπράντζης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
19:22
Μπρούνο και Τζολάκης έχουν μείνει εκτός αποστολής. Είναι ξεκάθαρο ότι παραμένει εκτός πλάνων ο Βραζιλιάνος. Αφού δεν βρίσκεται καν στον πάγκο κι ενώ ο Βαλμπουενά είναι στα... πιτς, ενώ δεν πρόκειται να παίξει ούτε την Τρίτη ο πρώην άσος του Ατρομήτου, διότι δεν έχει δηλωθεί στο Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Επίθεση με καλές προοπτικές από τον ΟΦΗ, αλλά στο τέλος ήταν εκτεθειμένος ο Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
3' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Λοβέρα έπιασε ωραίο σουτ, ο Σωτηρίου βρήκε την μπάλα με τα δάκτυλα και την έστειλε στο αριστερό του δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Δυνατό σουτ του Μεγιάδο για τον ΟΦΗ, μπλόκαρε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
19:38
8' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Σουντανί βγήκε κάθετα, πάτησε... φρένο και έστρωσε για τον Ποντένσε, που πάτησε για τον Γκιγέρμε σε κακό τάιμινγκ με αποτέλεσμα να "σβήσει" η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
11' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ωραία σέντρα του Ποντένσε από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Σουντανί και η μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
13' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από γρήγορη επίθεση, ο Γκερέρο έγινε αποδέκτης της μπάλας και έκανε άστοχο πλασέ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Έχει πολύ καλό ρυθμό το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
16' Σουτ του Ποντένσε στο όριο της μεγάλης περιοχής, βρήκε σε αντίπαλο και στη συνέχεια απομακρύνθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Περίτεχνη ενέργεια του Σουντανί από τα αριστερά, αλλά ο Σωτηρίου μάζεψε την μπάλα μετά τη σέντρα του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
19:48
19:51
21' Απίστευτη ευκαιρία του ΟΦΗ και σωτήρια επέμβαση του Αβραάμ. Ο Τσιλιανίδης έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Παπαδόπουλος με τάκλιν από πίσω πρόλαβε τα χειρότερα, αφού ο παίκτης των Κρητικών ήταν έτοιμος να βγει τετ-α-τετ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
24' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία συνεργασία από τα δεξιά ανάμεσα σε Σουντανί και Ποντένσε, με τον Πορτογάλο να μην προλαβαίνει να εκτελέσει και να κερδίζει το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Ο Γκερέρο δεν μπορεί να απειλήσει με τακουνάκι έπειτα από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Πρόβλημα με τον Σεμέδο, που βρίσκεται στο έδαφος. Ο Πορτογάλος έκανε επιθετικό φάουλ, αλλά στη συνέχεια ο Μεγιάδο τον έχει βρει ψηλά στην πλάτη με τον αγκώνα του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Επιστροφή στη δράση, σηκώθηκε ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
31' Πολύ σκληρό φάουλ του Κοροβέση πάνω στον Ποντένσε, με τον Πορτογάλο να βρίσκεται στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Σηκώθηκε ο Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
33' Επικίνδυνη επίθεση από τον ΟΦΗ που τελειώνει με το μαρκάρισμα του Σεμέδο στον Φιγκειρέδο. O Πορτογάλος στόπερ δεν βρίσκει την μπάλα, υπάρχει επαφή στο πόδι του παίκτη του Ολυμπιακού με αυτό του ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων μέσα στην περιοχή, αλλά πιθανόν έχει αρχίσει να πέφτει ο επιθετικός των φιλοξενούμενων, προτού γίνει η επαφή. Δύσκολη φάση, σίγουρα, θα μπορούσε να το δώσει ο διαιτητής, ο οποίος είχε ενδοεπικοινωνία με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Υπάρχει συνεννόηση με VAR! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Συνεχίζεται το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
38' Κεφαλιά Λοβέρα που μπλοκάρεται από τον Σωτηρίου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Φάουλ του Λοβέρα και κίτρινη για τον παίκτη του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε μπήκε μέσα στην περιοχή και μοίρασε για τον Σουντανί, που από δύσκολη θέση δεν μπόρεσε να βρει εστία, αλλά την εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
43' Τακουνάκι του Γκερέρο, κόντρα και στον Σωτηρίου που διώχνει η μπάλα, αλλά υποδείχθηκε άουτ στην προσπάθεια του Γκιγέρμε να κάνει το γύρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
44' Συρτό σουτ του Γκερέρο, μπλόκαρε ο Σωτηρίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
45+1' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-1! Ο Ναμπί έπιασε ΦΟΒΕΡΟ σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σα. Πανέμορφο τέρμα από τον παίκτη των φιλοξενούμενων. Η φάση ξεκίνησε από πούλημα της μπάλας από τον Γκερέρο κοντά στην αντίπαλη περιοχή, που έδωσε την ευκαιρία στους Κρητικούς να βγάλουν αντεπίθεση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Έδιωξε με γροθιές ο Σωτηρίου έπειτα από φάουλ του Κούτρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
45+4' Απειλεί ο ΟΦΗ, αλλά η φάση πιάνεται ως μη γενόμενη. Ύστερα από γύρισμα που έκανε ο Σεμέντο, ο Μαρινάκης αστόχησε από το μισό μέτρο, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο Ναμπί, που συμμετέχει στη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-ΟΦΗ 1-1! Ο Σουντανί άνοιξε το σκορ στο 11' με σκαστή κεφαλιά και ο Ναμπί ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με φοβερό σουτ. Οι Πειραιώτες είχαν και δοκάρι στο 3ο λεπτό με τον Λοβέρα. Πολύ ωραίο παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος, με καλό ρυθμό. Βοηθάει πολύ η προσέγγιση που κάνουν στην αναμέτρηση οι Κρητικοί, οι οποίοι παίζουν και πάλι ωραία μεσοεπιθετικά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Μασούρας, Καμαρά και Ελ Αραμπί κάνουν προθέρμανση από τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
51' Άστοχη κεφαλιά του Τοροσίδη μετά από κόρνερ του Λοβέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
52' Επικίνδυνη επίθεση με τον Σεμέντο για τον ΟΦΗ, αλλά είναι οφσάιντ ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
54' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Ωραία κίνηση του Σεμέντο από τα αριστερά και πάσα στον Ναμπί που με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Σα. Από ένα γκολ και ένα δοκάρι οι δύο ομάδες πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ποντένσε - Σουντανί και Γκερέρο συνεργάστηκαν ωραία μέσα στην περιοχή, αλλά ο Ισπανός δεν μπόρεσε να εκτελέσει από την καρδιά της περιοχής, αφού ο Μαρινάκης απομάκρυνε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
56' Μασούρας αντί Λοβέρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Φοβερός ο ρυθμός του αγώνα. Ασυνήθιστος -κατά διαστήματα- για ελληνικό ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
57' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Ύστερα από λάθος του Νάστου στην άμυνα, ο Γκερέρο γέμισε για τον Σουντανί που με άψογο τελείωμα νίκησε τον Σωτηρίου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Στο έδαφος ο Τοροσίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Θα κάνει ντεμπούτο ο Γκασπάρ, ο οποίος θα πάρει τη θέση του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Γκασπάρ αντί Τοροσίδη στο 63' by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
64' Κουτρουμπής αντί Νάστου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
66' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Οι Πειραιώτες βγήκαν τάχιστα στην αντεπίθεση, με Σουντανί και Γκασπάρ να κάνουν τη δουλειά από τα δεξιά και τον Μασούρα να δίνει στο... πιάτο το γκολ για τον Γκερέρο, που εκτέλεσε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
Συνεννόηση Παπαδόπουλου με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
ΔΕΝ υπάρχει γκολ! Ο Σουντανί είναι εκτεθειμένος την ώρα που γίνεται η μπάλα. Οπότε, το ματς είναι στο 2-1! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Κάρτα σε άνθρωπο του Ολυμπιακού στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Ο Μάνος αντί Φιγκεϊρέδο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
75' Άστοχο σουτ του Ποντένσε από το ημικύκλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Ετοιμάζεται ο Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
78' Άστοχο σουτ του Γκερέρο, έπειτα από γύρισμα του Ποντένσε. Θα μπορούσε να κάνει καλύτερο τελείωμα ο Ισπανός φορ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Καμαρά αντί Σουντανί στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
83' Δυνατό σουτ του Σεμέντο πάνω στον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Έχει κάτσει ο Ολυμπιακός, κυκλοφορεί την μπάλα ο ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
87' Βαζ αντί Τσιλιανίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
88' Κίτρινη στον Κοροβέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
90' Κίτρινη στον Ναμπί by Αποστόλης Λιβάνιος