Παρακολουθείστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Βόλο για την 7η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Βόλο για την 7η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:04
Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Βόλο στο "Γ. Καμάρας" της Ριζούπολης και όχι στο ΟΑΚΑ, αφού ο αγωνιστικός χώρος βρίσκεται σε διαδικασία αποκαταστάσης. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:05
Για την "Ένωση" η επιστροφή στις νίκες, μετά από δύο ισοπαλίες με ΠΑΟΚ και ΑΕΛ, κρίνεται αναγκαία για να μην χάσει κι άλλο έδαφος στη μάχη για ένα καλό πλασάρισμα ενόψει play offs. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:08
Μετά από 6 αγωνιστικές η ΑΕΚ βρίσκεται στην 5η θέση με 11 βαθμούς, ενώ ο Βόλος είναι στην 7η θέση με 9 βαθμούς by Γιώργος Σπανομανώλης
19:09
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
19:09
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τσιντώτας, Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Βέρντε, Λιβάια, Ολιβέιρα. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:10
Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Λύρατζης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μαξ, Τόρες, Ζοάο, Μουνίθ, Γέντρισεκ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:11
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι: Αθανασιάδης, Σβάρνας, Παουλίνιο, Κρίστιτσιτς, Γιακουμάκης, Ντέλετιτς και Αλμπάνης. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:11
Στον πάγκο για την τον Βόλο οι: Μελίσσας, Βιγιάρες, Ντεντάκης, Μπαλογιάννης, Αλάχ, Ηλιόπουλος, Μάντζης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:12
Διαιτητής ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης με βοηθούς τους Σινιοράκη και Φίλο. Τέταρτος είναι ο Βάτσιος, ενώ στο VAR ο Ευαγγέλλου και AVAR ο Φωτόπουλος. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:15
«Ο Κεμάλ αναγεννήθηκε, ο Χίτλερ ξαναζεί και εσείς όλοι σιωπάτε στα πτώματα των παιδιών» γράφει ένα πανό των οπάδών της ΑΕΚ που εκδράζουν την αλληλεγγύη τους στον κουρδικό λαό. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:16
Πρέπει να σημειώσουμε ότι η άφιξη του πούλμαν της αποστολής του Βόλου έγινε με καθυστέρηση, αλλά το ματς θα ξεκινήσει κανονικά στις 19.30 by Γιώργος Σπανομανώλης
19:39
4' Πέφτει στη γραμμή της περιοχής ο Μάνταλος από σπρώξιμο του Δημόπουλου, τίποτα λέει ο Ζαχαριάδης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:39
Το μαρκάρισμα είναι οριακά εκτός περιοχής, αλλά κακώς δεν δόθηκε φάουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
5' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτέλεσε ο Βέρντε, κεφαλιά του Οικονόμου άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:43
9' Σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:44
Πρώτη τελική στην εστία για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:46
12' Πατάει περιοχή ο Μάνταλος, το σουτ στα σώματα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:49
15' Καλό σουτ του Βέρντε από μακριά η μπάλα κοντράρει στον Δημόπουλο και κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:50
16' Σέντρα σουτ του Χουλτ από αριστερά η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:51
Μάλλον άθελα του ο Σουηδός έστειλε την μπάλα στο πάνω μέρος του δοκαριού by Γιώργος Σπανομανώλης
19:52
17' Ο Χουλτ πρόλαβε τον Τόρες και έδιωξε σε κόρνερ μετά από μπαλιά του Μουνίθ στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:53
Στο έδαφος ο Σιμόες, υπάρχει ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
19:54
Ο Σιμόες βρέθηκε στο έδαφος γιατί δέχθηκε μια αγκωνιά από τον από τον Ζοάο. Για αυτό διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
Καλύτερη η ΑΕΚ σε αυτό το πρώτο 20λεπτο. Έχει δύο καλές στιγμές με τον Λιβάγια στο 9' και το δοκάρι μετά από σέντρα σουτ του Χουλτ στο 15'. Σίγουρα έχει τον έλεγχο, έχει την πρωτοβουλία, αλλά δυσκολεύεται να πατήσει περιοχή. Ο Βόλος έχει κλείσει καλά τους χώρους μιας και αμύνεται μαζικά, πολλές φορές και με τους 11 παίκτες πίσω από τη μεσαία γραμμή, κάτι που εμποδίζει τους χαφ της ΑΕΚ να φέρουν την μπάλα πρους τους Ολιβέιρα και Λιβάγια. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
24' Πλασέ του Βέρντε, εύκολα ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
24' ΓΚΟΛ ο Βόλος! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
Ο Γέντρισεκ βγήκε έξω δεξιά, έβγαλε την μπαλιά στην περιοχή και ο Τόρες, τον οποίο είχε χάσει ο Τσιγκρίνσκι, νίκησε με υπέροχο τακουνάκι τον Τσιντώτα για το 1-0 του Βόλου. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
Το γκολ ελέγχει ο VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
Το γκολ μετράει κανονικά. Ο έλεγχος έγινε για τυχόν φάουλ του Γέντρισεκ στο ξεκίνημα της φάσης στον Οικονόμου. Δεν υπήρχε κάτι. Σωστά μέτρησε. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:06
ΓΚΟΛ η ΑΕΚ και 1-1! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:06
31' Σκόρερ ο Λιβάγια. Τρίτο γκολ στο πρωτάθλημα ο Κροάτης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:07
Ο Μάνταλος με φάουλ βγάζει την μπαλιά, η άμυνα του Βόλου έχει κοιμηθεί και ο Λιβάγια κάνει το κοντρόλ και πλασάρει ιδανικά τον Γκαραβέλη. Άμεση απάντηση για την ΑΕΚ. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:09
34' Σουτ του Τόρες η μπάλα κόρνερ από το σώμα του Οικονόμου by Γιώργος Σπανομανώλης
20:14
40' Ο Λιβάγια βρίσκει δίχτυα, ακυρώνεται ως οφστάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:15
Ο Ολιβέιρα έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης και στη συνέχεια ο Λιβάγια που πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε φάνηκε πως ήταν εκτεθημένος. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:17
43' Κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:19
45' Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ που συνεχίζει να πιέζει by Γιώργος Σπανομανώλης
20:20
Δύο λεπτά καθυστερήσεις by Γιώργος Σπανομανώλης
20:22
Κόκκινη ο Μουνίθ για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάνταλο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:22
Σωστά ο Ζαχαριάδης, διότι ο Ισπανός πάει με το πόδι απλωμένο στο γόνατο του αρχηγού της ΑΕΚ χωρίς να προσπαθεί καν να βρει μπάλα. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:24
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΕΚ - Βόλος 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:27
Ανώτερη η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν έχει καταφέρει να πάρει τα ηνία. Το υπέροχο γκολ του Βόλου με τον Τόρες στη μοναδική φάση που πάτησε περιοχή πάγωσε την Ένωση, που όμως ήταν τυχερή γιατί μέσα σε επτά λεπτά βρήκε απάντηση με τον Λιβάγια. Σίγουρα, το αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο 45λεπτο είναι αβαντάζ για την ομάδα του Κωστένογλου. Όσον αφορά τον Ζαχαριάδη και στις δύο δύσκολες φάσεις είναι σωστός. Στο γκολ του Βόλου, που η ΑΕΚ διαμαρτύρεται για επιθετικό του Γέντρισεκ ορθώς το μετράει, ενώ σωστή είναι και η απευθείας κόκκινη στον Μουνίθ για το μαρκάρισμα στον Μάνταλο. Δύσκολη φάση και το ακυρωθέν γκολ του Λιβάγια, αλλά νομίζω πως ο Κροάτης είναι οριακά πιο μπροστά. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:41
Αλλαγή για την ΑΕΚ, μέσα ο Γιακουμάκης στη θέση του Γαλανόπουλου by Γιώργος Σπανομανώλης
20:42
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:45
Ο Γιακουμάκης ήρθε δίπλα στον Ολιβέιρα. Οπότε τώρα η ΑΕΚ παίζει με 4-4-2 και Λιβάγια αριστερά, Βέρντε δεξιά, Μάνταλο και Σιμόες στα χαφ και Ολιβέιρα-Γιακουμάκη μπροστά. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:47
49' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες by Γιώργος Σπανομανώλης
20:51
55' Σουτ του Μάνταλου από μακριά, πέφτει και μπλοκάρει ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:53
Χωρίς φάση ως τώρα στην επανάληψη. Η ΑΕΚ δεν μπορεί να βγάλει φάσεις παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:54
58' Κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:54
Έπεσε και ένα μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:55
58' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ολιβέιρα το σουτ στην κίνηση έδιωξε στην γραμμή ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:57
Συστάσεις τώρα να μην πέφτουν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, αφού ο Ζαχαριάδης ενημέρωσε ότι αν επαναληφθεί θα διακόψει το ματς. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
62' Σέντρα του Λιβάγια στην περιοχή, κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
Μετά το κόρνερ χέρι από τον Οικονόμου, κατοχή για τον Βόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:01
64' Σουτ του Ζοάο, κόρνερ για τον Βόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:02
65' Γύρισμα του Λιβάγια στην περιοχή και πάλι μπλοκάρει ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
21:02
66' Ωραίο σουτ του Λιβάγια ο Γκαραβέλης θα πέσει και διώχνει σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:03
67' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ένωση. Ο Βέρντε πάνω στην μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:04
Η μπάλα στο τοίχος και στη συνέχεια το σουτ του Μπακάκη έφυγε άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:05
Η ΑΕΚ έχει 14 τελικές με 10 στην εστία by Γιώργος Σπανομανώλης
21:07
Παουλίνιο στη θέση του Οικονόμου by Γιώργος Σπανομανώλης
21:08
Πλέον στόπερ ο Μπακάκης μαζί με τον Τσιγκρίνσκι και ο Παουλίνιο δεξιά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:09
73' Κίτρινη ο Μαξ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
74' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης έβγαλε μόνο τον Ολιβέιρα τον ανέτρεψε ο Γκαραβέλης by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
Στην εκτέλεση ο Μάνταλος by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Σπανομανώλης
21:11
Ο αρχηγός της Ένωσης στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκαραβέλη και γράφει το 2-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:12
76' Μέσα ο Κρίστιτσιτς στη θέση του Βέρντε by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
21:15
78' Ο Μάνταλος με όμορφο τελείωμα μετά από ασίστ του Ολιβέιρα γράφει το 3-1 για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
79' Μέσα ο Μάντζης έξω ο Γέντρισεκ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
81' Κίτρινη ο Λιβάγια. Τέταρτη στο πρωτάθλημα και χάνει ένα από τα επόμενα ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
ΓΚΟΛ για τον Βόλο που μειώνει σε 3-2 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:20
Μπιλιάρδο... Ο Δημόπουλος εκτέλεσε φάουλ η μπάλα άλλαξε πορεία στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα του Τσιντώτα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Άλαχ και Ηλιόπουλος μέσα, έξω Μαξ και Τόρες by Γιώργος Σπανομανώλης
21:25
89' Κίτρινη ο Τσοκάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
21:26
90' Κοντά στο 4-2 η ΑΕΚ! Ο Λιβάγια εκτέλεσε δυνατά το φάουλ, ο Γκαραβέλης έκανε κακή εκτίμηση της φάσης και η μπάλα τον πέρασε, αλλά δεν φαίνεται (είναι δύσκολη φάση) συνέβη το ίδιο και με τη γραμμή της εστίας. Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Σπανομανώλης
21:31
Τέλος στο ματς! ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 3-2 και επιστροφή στις νίκες για την Ένωση, πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης