Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, για την 7η αγωνιστική της Super League 1, στο Περιστέρι.

19:31
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, για την 7η αγωνιστική της Super League 1, στο Περιστέρι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Οι δύο νίκες που πέτυχε ο Ατρόμητος, με Παναιτωλικό και Βόλο, έφεραν ανακούφιση στις τάξεις της ομάδας του Περιστερίου, καθώς το ξεκίνημα δεν ήταν ευχάριστο και είχε προστεθεί στην στενοχώρια από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Τώρα η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, κάτι που σημαίνει ότι ο τεχνικός του Ατρομήτου θα βρεθεί για πρώτη φορά αντίπαλος με την ομάδα που τον απέλυσε στις 2 Νοεμβρίου 2015, πριν από τέσσερα χρόνια δηλαδή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Ο Αναστασίου πέρασε μεγάλο διάστημα στον πάγκο του «τριφυλλιού», καθώς πέρα από τα δυόμισι χρόνια που ήταν πρώτος προπονητής είχε και παρουσία ως συνεργάτης, αρχής γενομένης με τον Χενκ Τεν Κάτε! by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Από την άλλη πλευρά, βέβαια, και ο Γιώργος Δώνης θα βρεθεί σε γνώριμο περιβάλλον, όχι όμως για πρώτη φορά… Καθώς δούλεψε στον Ατρόμητο με επιτυχία την τριετία 2009-2012, φτάνοντας την ομάδα σε δύο τελικούς Κυπέλλου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Αν οι Περιστεριώτες… ανακουφίστηκαν με τις δύο νίκες, στον Παναθηναϊκό η ήττα από την Ξάνθη ήλθε να περιορίσει τη χαρά από την καλή εμφάνιση με τον Ολυμπιακό και τη νίκη επί του Πανιωνίου, που έδωσαν τέσσερις βαθμούς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Οι «πράσινοι» ψάχνουν λύσεις στο επιθετικό τους πρόβλημα, έχοντας πετύχει μόλις τέσσερα γκολ κι ενώ σε κανένα παιχνίδι τους δεν έχουν ξεπεράσει το ένα! Αμυντικά δείχνουν να βελτιώνονται, καθώς στα τρία πρώτα είχαν δεχτεί οκτώ γκολ, ενώ στα τρία τελευταία μόνο δύο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Τον περασμένο Απρίλιο, ο Ατρόμητος νίκησε με 2-0 στο Περιστέρι, σταματώντας έτσι ένα σερί επτά αγώνων στο οποίο ο Παναθηναϊκός ήταν αήττητος, με έξι νίκες και μια ισοπαλία! by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
Η ομάδα των δυτικών προαστίων έχει νικήσει έξι φορές τον σημερινό της αντίπαλο, όλες όμως από τον Δεκέμβρη και μετά. Αντιθέτως, σε δέκα αγώνες που έχουν γίνει μέχρι τέλος Νοεμβρίου, ο Παναθηναϊκός δεν έχει χάσει… by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Ανεξαρτήτως έδρας, οι δύο ομάδες έχουν μόλις μια ισοπαλία στα 12 τελευταία μεταξύ τους ματς, το Νοέμβριο του 2017 το 1-1 στο Περιστέρι. Στα υπόλοιπα, έχει οκτώ νίκες ο Παναθηναϊκός και τρεις ο Ατρόμητος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
Ενώ στην βασική 11άδα του Ατρομητου ξεκινούν οι Μανδάς, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Ταλόχα, Χαρίσης, Μπαένα, Ανδρούτσος, Ρόσα, Γιακουμάκης και Μανούσος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Μέγερι, Κατράνης, Γκάλο, Νταβιώτης, Ουγκράι, Ενσικουλού και Βέλλιος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Κότσαρης, Κολοβέτσιος, Μολό, Χατζηθεοδωρίδης, Περέα, Κολοβός και Αλεξανδρόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθήνας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
Οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών.. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Συνεχίζεται η προσέλευση των φίλων του Ατρόμητου έστω και στο... παρά πέντε! by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Ο Γιάννης Αναστασίου περνάει από τον πάγκο του Παναθηναϊκού για να χαιρετίσει παλιούς γνώριμους... by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
5' Ο Καμπετσής κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο, έξω κι αριστερά από την γωνία της περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
6' Εκτέλεση του Ζαχίντ, στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ατρόμητο, από την απομάκρυνση του Ινούα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
7' Νέο κόρνερ στην εξέλιξη της φάσης, αυτή την φορά από τα δεξιά, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
9' Καλή ανάπτυξη του Παναθηναϊκού από τα δεξιά, αλλά ο Ρισβάνης διώχνει σε πλάγιο το γύρισμα του Γιόχανσον για τον Καμπετσή... by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
13' Σουτ του Κουρμπέλη, είναι «χλιαρό» και η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Μανδά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
18' Η καλύτερη στιγμή στο ματς, με τον Χατζηγιοβάνη να ξεμαρκάρεται ωραία, να συγκλίνει προς την περιοχή και να σουτάρει λίγο έξω από αυτήν, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το τέρμα του Μανδά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
19' Νέα ευκαιρία για Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να στρώνει για τον επερχόμενο Χατζηγιοβάνη, το σουτ του οποίου από το ύψος του πέναλτι σταμάτησε πάνω στο σώμα του Ρισβάνη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ, στην αγκαλιά του Μανδά η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Έχοντας συμπληρώσει τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που έχει φτάσει περισσότερες φορές κοντά στο γκολ, με... μπροστάρη τον Χατζηγιοβάνη, μετρώντας τέσσερις τελικές, ενώ διατηρεί τον έλεγχο και την μπάλα στα πόδια του. Παράλληλα δεν έχει κινδυνεύσει από τον Ατρόμητο, ο οποίος ναι μεν πιέζει ψηλά, αλλά δημιουργικά δεν έχει βρει λύσεις για να επιτεθεί. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
26' Σουτ του Ρόσα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
29' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, από την επέμβαση του Πούγγουρα, το εκτελεί ο Ρόσα αλλά μπλοκάρει με έξοδο ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
32' Προσπάθεια του Καμπετσή από δεξιά, τον κόβει σε δεύτερη φάση ο Γούτας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
34' Κίτρινη κάρτα στον Διούδη, για διώξιμο της μπάλας με το χέρι εκτός περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
35' Εκτέλεση του φάουλ από τον Ρόσα, χαμηλά, ο Διούδης πέφτει και την μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
36' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για φάουλ πάνω στον Ρόσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
40' Ο Χατζηγιοβάνης μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, πέφτει κάτω, ενώ ο Μπαένα σπεύδει να τον μαρκάρει, ζητώντας πέναλτι αλλά ο διαιτητής Παπαπέτρου σωστά λέει να συνεχιστεί το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
43' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβάνη να πατάει περιοχή από τα δεξιά, μετά από εξαιρετική «βαθιά» μπαλιά του Μπουζούκη και με έναν «κεραυνό» να... εκτελεί τον Μανδά, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
44' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να μην βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε, απέναντι στον Μανδά, πιάνοντας αέρα αντί για να σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Δύο λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 1-0 του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος, απόλυτα δίκαια, με ένα γκολ κι ενώ θα μπορούσε να είχε σκοράρει τουλάχιστον μια ακόμα φορά! Καλύτερος του Ατρόμητου που δείχνει «ασύνδετος» και ότι έχει να επιδείξει είναι μόνο από κάποια «στημένα», με τον Χατζηγιοβάνη να εξαργυρώνει την πολύ καλή του εμφάνιση με ένα γκολ, ενώ... από κοντά είναι και ο Καμπετσής, που κινείται διαρκώς και δημιουργεί ρήγματα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Ο Χατζηγιοβάνης έχει μόλις πετύχει το 0-1 και ετοιμάζεται να το... χαρεί! Εικόνα live21962910/23375.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
47' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ανδρούτσο ωστόσο να μην κάνει καλό κοντρόλ και να μην μπορεί να σουτάρει ενώ είναι πλάγια από τον Διούδη... by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
51' Ρόσα και Ταλόχα συνεργάζονται ωραία, ο δεύτερος μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Γιόχανσον κάνει την προβολή την κατάλληλη στιγμή και αποσοβεί τον κίνδυνο της ισοφάρισης... by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
56' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για μαρκάρισμα πάνω στον Γιακουμάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
57' Σουτ του Μανούσου η μπάλα παίρνει φάλτσα αλλά καταλήγει αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
61' Βέλλιος αντί Ρόσα, η πρώτη αλλαγή του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
62' Ο Χατζηγιοβάνης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κόβει τη μπάλα, κάνει το σουτ αλλά ο Μανδάς μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
63' Χατζηθεοδωρίδης αντί Ζαχίντ, η πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
66' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον, για φάουλ στον Μανούσο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
68' Σουτ του Μπουζούκη, από θέση μέσα δεξιά, είναι αδύναμο και το μπλοκάρει ο Μανδάς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
69' Νταβιώτης μέσα, Ανδρούτσος έξω, για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
70' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Μανούσο να σουτάρει από την μικρή περιοχή, αλλά να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
71' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
72' Έξω ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Κολοβός για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Έχοντας συμπληρώσει τα 3/4 του αγώνα, ο Ατρόμητος έχει μπει πολύ καλύτερα από το πρώτο ημίχρονο. Παίζει πιο γρήγορα και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης αλλά παρότι έφταιξε δυο-τρεις φάσεις, εντούτοις δεν το έχει πετύχει. Με τον Παναθηναϊκό να είναι πιο παθητικός και τον Γιώργο Δώνη να αλλάζει το σύστημα σε 4-3-3, για να προφυλάξει το προβάδισμα της ομάδας του. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
73' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
74' Καλό σουτ του Μπουζούκη, αλλά δεν είναι δυνατό και επιτρέπει στον Μανδά να πέσει για να διώξει σε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
75' Αλεξανδρόπουλος αντί του Κουρμπέλη, ντεμπούτο για τον πρώτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
76' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά από τον Μπουζούκη, κεφαλιά του Δώνη πέφτει και αποκρούει ο Μανδάς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
77' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από αριστερά με τον Χατζηθεοδωρίδη, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
81' Ο Βέλλιος έσπασε για τον Μανούσο, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Πούγγουρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, ο Παναθηναίκός συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη για φάουλ στον Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Παναθηναϊκός πέρασε από το Περιστέρι, επικρατώντας με 1-0 του Ατρόμητου. Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε ο Χατζηγιοβάνης! Χλιαρές αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Ατρόμητου στο φινάλε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
Αυτά από εμάς, ακολουθεί το κείμενο του αγώνα και αναλυτικό ρεπορτάζ στο sportfm.gr. Καλό σας βράδυ. by Σπύρος Σιαμπλής