Ξάνθη-Άρης

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ξάνθη-Άρης, για την 7η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

16:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ξάνθη-Άρης για την 7η αγωνιστική της Super League, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 17:00 στα Πηγάδια. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
Θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την κρατική τηλεόραση και φυσικά θα έχει κάλυψη από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν επικρατήσει 1-0 του Παναθηναϊκού στη Ριζούπολη πριν τη διακοπή, βρίσκονται στη 2η θέση με 15 βαθμούς έναντι 19 του Ολυμπιακού που νίκησε με 2-1 τον ΟΦΗ το Σάββατο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ηττήθηκαν με 2-1 από τον Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη στην 6η αγωνιστική, είναι στην 9η θέση με 5 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Υπενθυμίζεται ότι πρόκειται για το ντεμπούτο του Μίχαελ Ένινγκ στον πάγκο του Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Ξάνθη (Κίκο Ραμίρεθ): Αμπάντ, Ντίρεσταν, Λισγάρας, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Τερκί, Κοβάσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Εντουάρντο, Φάμπιο, Φοσέ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Άρης (Μίχαελ Ένινγκ): Έμαν, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόουζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Ντιγκινί, Γκάμα, Ιντέγε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπέντο, Μπαριέντος, Ντε Λούκας, Τσουρίσκοβιτς, Φασίδης, Μουλέν και Ρενέλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Τσιλιγγίρης, Σόουζα, Δεληζήσης, Λάρσον, Τόνσο, Μαντσίνι & Μαρτίνεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς) κ' Χατζηνάκος (Δράμας) - Τέταρτος: Μαλουτάς Δημήτριος - Κομίνης Γεώργιος (VAR) και Βλάχος Δημήτριος (AVAR) by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
16:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
1' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Ιντέγε "έσπασε" το οφσάιντ, βγήκε απέναντι από τον Αμπάντ που τον ανέτρεψε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Επιβεβαίωση και από VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
3' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-1! Ο Μπρούνο Γκάμα εκτέλεσε κάτω χαμηλά, ο Αμπάντ έπεσε στη δεξιά του γωνία, αλλά δεν απέτρεψε το 0-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Φάουλ από τα αριστερά για την Ξάνθη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
6' Πέρασε ανεκμετάλλευτο, έδιωξε η άμυνα του Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
Ελέγχει την κατάσταση ο Άρης μετά το 0-1, δεν έχει απειληθεί και έχει φέρει το ματς στα μέτρα του by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
17' Πρώτο σουτ για την Ξάνθη. Κίνηση του Ντε Αμορίμ εκτός περιοχής και δυνατό σουτ, που έδιωξε ο Έμαν σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
20' Πολύ άστοχο σουτ του Ντιγκινί εκτός περιοχής, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
21' Εξαιρετική κίνηση του Φετφατζίδη από τα δεξιά, αλλά κλείστηκε στο τέλος και βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
17:23
17:25
24' Απειλεί ο Άρης. Ο Φετφατζίδης πλαγιοκόπησε από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο τερματοφύλακας της Ξάνθης μπλόκαρε με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
Κατοχή της μπάλας στο 52% - 48% by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ιντέγε έκλεψε την μπάλα στο όριο της περιοχής, μπούκαρε, αλλά στο πλασέ του η μπάλα βρήκε στον Τέρκι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
30' Πολύ μακρινό σουτ του Λισγάρα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Έντονες διαμαρτυρίες λίγο πριν από τους παίκτες του Άρη για χέρι. Βρήκε στον Τέρκι, αφού πρώτα χτύπησε στο πόδι του, αλλά ούτως ή άλλως πρόκειται για φάση λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
38' Κεφαλιά του Ιντέγε από καλή θέση, με την μπάλα να φεύγει εκτός. Ίσως να ήταν και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
40' Άστοχο σουτ του Μπρούνο Γκάμα εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
43' Κίτρινη στον Σάσα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
44' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Φάμπιο έκανε κάτι σαν γύρισμα, κάτι σαν σουτ και ο Ντε Αμορίμ που έκανε την προβολή δεν βρήκε την μπάλα, που πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Εμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Ημίχρονο στα Πηγάδια. Ξάνθη-Άρης 0-1. Το πέναλτι του Γκάμα (που κέρδισε ο Ιντέγε) στο 3' χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάζονται πολύ αφοσιωμένοι στο πλάνο τους και έχουν φέρει με το "καλημέρα" τον αγώνα στα μέτρα τους. Βραχυκυκλωμένοι παρουσιάζονται οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν απειλήσει ελάχιστα και δυσκολεύονται πολύ να πατήσουν περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
18:01
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φασίδης στη θέση του Μαλεζά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
47' Χαμένο τετ-α-τετ του Φετφατζίδη, που λίγο μετά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγε πάτησε περιοχή, έφερε βόλτα σε αρχική φάση την αντίπαλη άμυνα, αλλά κέρδισε μόνο ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
54' Σουτ του Γκάμα εκτός εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
58' Αντεπίθεση της Ξάνθης με δύο παίκτες, χωρίς happy end. Ο Ντε Αμορίμ κουβάλησε την μπάλα και μοίρασε για τον Φάμπιο, που έστειλε την μπάλα πάνω στον Έμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
59' Ο Ιντέγε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Άρη. Ο Κόρχουτ μοίρασε στον Νιγηριανό, που εκτέλεσε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Ούγγρος ήταν εκτεθειμένος πιο πριν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
Καλύτερος και στο ξεκίνημα του β' μέρους ο Άρης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
63' Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Άρη, αλλά ο Φετφατζίδης άργησε να αποφασίσει τι θα κάνει, κλείστηκε και έκανε κακή πάσα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Πρόβλημα με Φετφατζίδη στον Άρη και διακοπή στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
64' Μπα αντί Κόρχουτ για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:20
65' Ντουρίτσκοβιτς αντί Φοσέ για την Ξάνθη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
Ο Λάρσον θα περάσει στο ματς για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
68' Αλλαγή για τον Άρη. Λάρσον αντί Φετφατζίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
72' Σουτ του Ντιγκινί πάνω στον Αμπάντ, που μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:28
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, που αγγίζει το 2-0! Ο Λάρσον έκανε γύρισμα από τα αριστερά, ο Ντιγκινί έστειλε την μπάλα στα σώματα από καλή θέση και ο Ιντέγε που έπιασε γυριστό σουτ, είδε τον Αμπάντ να του στερεί το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
77' Ρενέλα αντί Εντουάρντο για την Ξάνθη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
82' Σόουζα αντί Γκάμα για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Οι κιτρινόμαυροι βγήκαν στην κόντρα με τον Ματίγια, που μοίρασε στον Ιντέγε, αλλά δεν μπόρεσε και πάλι να νικήσει τον Αμπάντ, παρότι είχε τον χρόνο και τον χώρο να εκτελέσει καλύτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
90+4' Άστοχο σουτ του Κοβάσεβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος