Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Λαμία, για την 7η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

17:23
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Λαμία στην Τούμπα για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 3η θέση με 14 βαθμούς, ενώ η Λαμία στην 11η με 4. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Αστέρα στην Τρίπολη, ενώ η Λαμία από την εντός έδρας λευκή ισοπαλία με τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Ζίφκοβιτς – Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης – Αουγκούστο, Μίσιτς – Λημνιός, Στοχ – Μπίσεσβαρ – Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Εσίτι, Πέλκας, Βιεϊρίνια, Ζαμπά, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
Με το κλασικό 4-4-1-1 παρατάσσει ξανά τον ΠΑΟΚ ο Άμπελ Φερέιρα. Ο Ζίφκοβιτς είναι κάτω από τα δοκάρια με τους Μάτος και Γιαννούλη στα δύο άκρα της άμυνας. Ο Ίνγκασον για πρώτη φορά βασικός, παίρνοντας τη θέση του τραυματία Βαρέλα και παρτενέρ του στα στόπερ ο Κρέσπο. Αουγκούστο, Μίσιτς το δίδυμο στον άξονα, με τους Λημνιό και Στοχ στα δύο άκρα της μεσοεπιθετικής γραμμής. Ο Μπίσεσβαρ θα έχει ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Βύντρα, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Σκόνδρας, Βασιλόγιαννης, Ντελ Πίνο, Ρόμανιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
Στον πάγκο για την Λαμία οι Κάτσικας, Τζανετόπουλος, Τουράμ, Σάλιακας, Μπουλούλης, Καραγιάννης και Ανάκογλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Διαιτητής είναι ο Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς), με βοηθούς τους Άγγελο Ζήρδα (Αθηνών), Θεόδωρο Τζιουβάρα (Κοζάνης), ενώ τέταρτος είναι ο Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Γρεβενών). by Γιώργος Τσανάκας
17:53
Διαιτητής VAR ο Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς), ενώ AVAR ο Μιχαήλ Καρσιώτης (Κορίνθου). by Γιώργος Τσανάκας
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
18:02
2' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Ο Μίσιτς βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ, το οποίο κατευθυνόταν πάνω στον Βελλίδη ο οποίος έκανε τραγικό υπολογισμό και δέχτηκε ένα... φτηνό γκολ! 1-0 για τον ΠΑΟΚ χάρη στο... δώρο του Βελλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
Ο ΠΑΟΚ βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα από πολύ νωρίς και με την πρώτη του τελική προσπάθεια, διώχνοντας από πάνω του το άγχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:06
6' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:07
Μετά από εξαιρετική σέντρα του Γιαννούλη, ο Λημνιός νίκησε στον αέρα τον Βάντερσον και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Βελλίδη! 2-0 για τον ΠΑΟΚ πάρα πολύ νωρίς... by Γιώργος Τσανάκας
18:09
18:10
10' Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:11
Περνάει ανεκμετάλλευτο αφού διώχνουν οι αμυντικοί της Λαμίας. by Γιώργος Τσανάκας
18:11
11' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:13
Ο Γιαννούλης έβγαλε στα αριστερά για τον Στοχ, ο οποίος έκανε το παράλληλο με την εστία γύρισμα και ο Σφιντέρσκι με ωραίο τακουνάκι νίκησε τον Βελλίδη για το 3-0. Πάρτι των νταμπλούχων Ελλάδας κόντρα στην Λαμία, τρία γκολ σε έντεκα λεπτά και να δούμε που θα... σταματήσουν! by Γιώργος Τσανάκας
18:20
Φτάσαμε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ έχει καθαρίσει το ματς καθώς προηγείται με 3-0 της Λαμίας. Τρεις φάσεις τρία γκολ για τον ΠΑΟΚ, με τρεις διαφορετικούς σκόρερ, μάλιστα (Μίσιτς, Λημνιός, Σφιντέρσκι). by Γιώργος Τσανάκας
18:20
20' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Έχει πέσει ο ρυθμός, με τον ΠΑΟΚ να έχει... σβήσει το ματς μετά τα τρία γκολ που πέτυχε στο ξεκίνημα. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
61%-39% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Μισή ώρα στην αναμέτρηση, παραμένει το 3-0 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στην Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
Την ίδια ώρα, φυσικά, έχει ξεκινήσει και το μεγάλο ντέρμπι στην Αγγλία με την Γιουνάιτεντ να υποδέχεται την Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
34' Ο Λημνιός έκανε το σουτ, με τον Βελλίδη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
36' Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
41' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
42' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Στοχ, έπεσε και έδιωξε ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τρία γκολ νωρίς νωρίς, μέχρι το 11ο λεπτό και προηγείται με 3-0 της Λαμίας. Μίσιτς, Αουγκούστο και Σφιντέρσκι τα τέρματα των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Αλλαγή τερματοφύλακα για την Λαμία στο ημίχρονο! Ο Κατσίκας στη θέση του Βελλίδη, που ήταν πολύ κακός και φέρει ευθύνη στα δύο πρώτα γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Ο Βελλίδης έχει βγει από τον αγωνιστικό χώρο λόγω τραυματισμού. Αναγκαστική η αλλαγή της Λαμίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
52' Ωραία προσπάθεια του Μίσιτς, έδιωξε ο Κατσίκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:13
55' Τζανετόπουλος αντί Αντέτζο για τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο παιχνίδι, με το 3-0 υπέρ του ΠΑΟΚ να παραμένει κόντρα στη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
62' Κεφαλιά του Σφιντέρσκι, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
65' Εσίτι αντί Αουγκούστο για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
67' Προβολή του Ίνγκασον, μπλόκαρε ο Κατσικας. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
69' Σουτ του Κρέσπο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
71' Αδύναμο σουτ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Κατσικας. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Ετοιμάζεται να μπει στο ματς ο Βιεϊρίνια! Επιστρέφει ξανά ο αρχηγός του ΠΑΟΚ μετά τον τραυματισμό του που τον άφησε για πολύ μεγάλο διάστημα εκτός. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
74' Ζαμπά αντί Στοχ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
74' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
76' Σουτ του Σφιντέρσκι, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι και στην πλάτη του Κατσικα, ο οποίος εν τέλει θα μπλοκάρει την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
81' Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπά. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
84' Μέσα ο Βιεϊρίνια έξω ο Λημνιός. Αποθέωση για τον Πορτογάλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
93' Κόκκινη κάρτα στον Τζανετόπουλο. Παίρνει πίσω την κόκκινη και δίνει κίτρινη κάρτα ο διαιτητής αφού είδε το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 της Λαμίας και πήρε δεύτερο διαδοχικό τρίποντο, μειώνοντας τη διαφορά από τον Ολυμπιακό ξανά στους δύο βαθμούς. Μίσιτς, Λημνιός και Σφιντέρσκι τα γκολ των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας