Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ολυμπιακό για την 9η αγωνιστική της Super League. by Κώστας Μιαούλης
Ολυμπιακός: Σα, Ομάρ, Τσιμίκας, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Σουντανί, Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
19:33
Ξάνθη: Αμπάτε, Φασίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Σόσα, Κοβάσεβιτς, Τερκί, Αμορίμ, Μουλέν, Ντουρίτσκοβιτς, Στάρτζεον by Κώστας Μιαούλης
19:35
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σάο Μπέντο, Τεσέιρα, Ντίρεσταμ, Καμαρά, Φοσέ, Ντε Λούκας, Ρενέλα by Κώστας Μιαούλης
19:36
Στον πάγκο για τους "ερυθρόλευκους": Αλέν, Γκερέρο,Λοβέρα, Μασούρας, Μεριά, Γκασπάρ, Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
19:37
Με 4-3-3 θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός με τον Μαρτίνς να ρίχνει τρία χαφ στο ματς και κλασσικό κόφτη τον Καμαρά. Σε 4-2-3-1 η ακριτική ομάδα με τον Στάρτζεον σέντερ-φορ και πίσω του την τριάδα των Αμορίμ, Ντουρίτσκοβιτς και Μουλέν. by Κώστας Μιαούλης
19:39
Διαιτητής ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Νικολακάκη και Πετρόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
19:57
Tο γράφημα της στατιστικής στην ΕΡΤ δίνει και την ακριτική ομάδα με 4-3-3, με τον Μουλέν στα χαφ. by Κώστας Μιαούλης
19:59
Οι δύο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
20:00
Λισγάρας και Αβραάμ Παπαδόπουλος στο στρίψιμο του νομίσματος. by Κώστας Μιαούλης
20:01
Με μπλέ εμφανίσεις ο Ολυμπιακός. by Κώστας Μιαούλης
20:04
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
20:04
Με μικρή καθυστέρηση λόγω εισόδου ενός οπαδού στο τερέν. by Κώστας Μιαούλης
20:05
2' Ο Σουντανί έφυγε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε από δεξιά με το αριστερό, μπλόκαρε ο Αμπάτε. by Κώστας Μιαούλης
20:07
3' Ωραία πάσα του Ποντένσε για τον Καμαρά, αυτός πιάνει άσχημα το σουτ και η μπάλα φεύγει πολύ έξω. by Κώστας Μιαούλης
20:07
4' Φάουλ του Σουντανί στον Στάρτζεον. by Κώστας Μιαούλης
20:08
5' Σέντρα του Ομάρ, διώχνει ο Λισγάρας σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
20:09
5' Σουτ του Μπουχαλάκη, τελείως άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
20:10
6' Φάουλ κερδίζει ο Καμαρά, από τον Μουλέν. by Κώστας Μιαούλης
20:10
Μεταξύ σέντρας και περιοχής της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
20:10
7' Πολύ ωραία εκτέλεση του Γκιγιέρμε από τα 29 μέτρα, μόλις άουτ η μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
20:11
8' Φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς στον Αβραάμ. by Κώστας Μιαούλης
20:12
Σε 4-2-3-1 πάντως φαίνεται ο σχηματισμός της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
20:13
10΄Σκαφτή μπαλιά του Καμαρά για Ελ Αραμπί είναι δυνατή. by Κώστας Μιαούλης
20:15
11' Προσπάθησε να σουτάρει ο Ντε Αμορίμ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του. by Κώστας Μιαούλης
20:16
12' Μπαλιά του Καμαρά για τον Ελ Αραμπί βγήκε ο Αμπάτ. by Κώστας Μιαούλης
20:16
13' Από την πίεση των "ερυθρολεύκων" έρχεται το πρώτο κόρνερ από σφάλμα του Ντουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:18
14' Γύρισμα του Σουντανί, η μπάλα στο πόδι του Λισγάρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:19
15' Φάουλ του Αβραάμ στον Ντε Αμορίμ για να μην βγει αντεπίθεση της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
20:20
16' Σέντρα του Τσιμίκα, ο Σόσα σε κόρνερ, το 3ο για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:20
17' Σέντρα του Ομάρ, διώχνει ο Φασίδης. by Κώστας Μιαούλης
20:23
19' Πάσα του Ντουρίτσκοβιτς στον Ντε Αμορίμ, που έπεσε και δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια. by Κώστας Μιαούλης
20:24
21' Ο Γκιγιέρμε, μακρινή μπαλιά για τον Ποντένσε αλλά αυτός δεν θα προλάβει. by Κώστας Μιαούλης
20:25
22' Ο Αβραάμ κοντράρει το σουτ του Ντε Αμορίμ, μετά το γύρισμα του Κοβάσεβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:26
23' Ο Σουντανί πατάει περιοχή από δεξιά, σουτάρει με το αριστερό άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:27
24' Μονομαχία Ντε Αμορίμ και Σεμέδο, συνέχεια στο παιχνίδι δείχνει ο Διαμαντόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:28
24' Έξοχη κούρσα και σέντρα του Τσιμίκα ο Ελ Αραμπί μπερδεύεται και ενώ φαίνεται να βγαίνει φάτσα με το τέρμα, γυρνά προς τα πίσω και η φάση χάνεται για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:29
Νωρίτερα ο Σεμέδο, φαίνεται να έχει χρησιμοποιήσει το αριστερό χέρι στο μαρκάρισμα του Ντε Αμορίμ by Κώστας Μιαούλης
20:30
26' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:30
27' Από την εκτέλεση του Μπουχαλάκη, η κεφαλιά του Αβραάμ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:32
28' Άλλη μια όμορφη ενέργεια του Τσιμίκα, αυτή τη φορά τελειώνει μόνος του την φάση με το δεξί, η μπάλα όχι πολύ πάνω από την εστία της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
20:35
31' Για πρώτη φορά κράτησε την μπάλα κάμποσο στην κατοχή της η Ξάνθη, αλλά έγινε λάθος. by Κώστας Μιαούλης
20:37
33' Σέντρα του Τσιμίκα, ο Σουντανί κάνει φάουλ στον Σόσα. by Κώστας Μιαούλης
20:39
35' Ο Ολυμπιακός παίζει ανάποδο τρίγωνο στο 4-3-3 με τον Καμαρά πιο προωθημένο από τα χαφ, αλλά οι πάσες του δεν είναι αυτές που θα έπρεπε ως τώρα. Ανάλογα έχει ματσάρει τον σχηματισμό η Ξάνθη με τον Μουλέν σε αυτόν τον ρόλο. by Κώστας Μιαούλης
20:39
36' Εξαιρετική διαγώνια πάσα του Μπουχαλάκη, ο Τσιμίκας γυρίζει από αριστερά, ο Αμπάτ μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
20:40
36' Κακό γύρισμα του Σόσα με το κεφάλι, νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:40
37' Σουτ του Μπουχαλάκη μετά την απομάκρυνση της άμυνας, ο Αμπάτ μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
20:41
38' Γύρισμα του Ομάρ, ζητούν χέρι οι "ερυθρόλευκοι". by Κώστας Μιαούλης
20:42
Αν την έχει βρει ο Σόσα, είναι εκτός περιοχής. Παίζετε έδειξε ο Διαμαντόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:42
39' Ο Ποντένσε τσιμπάει την μπάλα για τον Σουντανί, μπλόκαρε ο Αμπάτ. by Κώστας Μιαούλης
20:43
40' Άλλη μια προσωπική προσπάθεια του Ποντένσε, που συγκλίνει από αριστερά, αφού φτάνει στον άξονα, αλλάζει πόδι και σουτάρει με το αριστερό άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:46
42' Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Μουλέν και μερικά νεύρα. by Κώστας Μιαούλης
20:48
45' Σέντρα του Μπουχαλάκη, ο Σουντανί κάνει φάουλ στην διεκδίκηση. by Κώστας Μιαούλης
20:50
45' ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ. Χωρίς να κρατηθεί καθυστέρηση στο 0-0 τελειώνουν οι αντίπαλοι το πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός πίεσε, είχε πολλές δημιουργίες από αριστερά, αλλά δεν είχε ουσία στο φινάλε των φάσεων. Ούτε τελική η Ξάνθη, πέρα από δύο σουτ που κόντραρε ο Αβραάμ. by Κώστας Μιαούλης
20:54
Η καθυστέρηση στην σέντρα του αγώνα, οφείλεται στην είσοδο στον αγωνιστικό χώρο του Τάκη Τσουκαλά με έναν ακόμα φίλο των "ερυθρολεύκων". by Κώστας Μιαούλης
21:05
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
21:06
46' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:07
47' Σέντρα του Ομάρ, πάει για γυριστό ο Ελ Αραμπί και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:08
47' Φοβερή επέμβαση του Αμπάτ, αφού στο κόρνερ του Μπουχαλάκη, ο Κοβάσεβιτς έστειλε την μπάλα προς την εστία της ομάδας του. by Κώστας Μιαούλης
21:09
48' Σέντρα του Ομάρ, μπλοκάρει ο Αμπάτ. by Κώστας Μιαούλης
21:12
51' Καλά οργανωμένη η άμυνα της Ξάνθης, θα χρειαστεί κάποια ατομική έμπνευση ο Ολυμπιακός για να την διασπάσει. by Κώστας Μιαούλης
21:12
52' Χέρι στον Σουντανί και φάουλ για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
21:13
53' Ο Αμπάτ κόβει σε κόρνερ, γύρισμα του Ελ Αραμπί. by Κώστας Μιαούλης
21:13
54' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:15
54' Ο Τσιμίκας βγάζει σέντρα, η μπάλα διεκδικείται από τους Σεμέδο και Λισγάρα, μένει στην μικρή περιοχή, αλλά ο Αμπάτ μαζεύει. by Κώστας Μιαούλης
21:17
57' Στάρτζεον και Ντουρίτσκοβιτς, συνεργάζονται το σουτ του Πορτογάλου και κόρνερ, το πρώτο για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
21:19
59' Ο Φοσέ ετοιμάζεται να περάσει στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:20
60' Φοσέ αντί Ντουρίτσκοβιτς για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
21:20
Για τον Ολυμπιακό, ετοιμάζονται οι Μασούρας και Γκερέρο. by Κώστας Μιαούλης
21:23
62' Σέντρα του Ομάρ, κεφαλιά του Σουντανί ο Ελ Αραμπί με τον Αμπάτ διεκδικούην την μπάλα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:23
Πεσμένος ο πορτιέρε της Ξάνθης. by Κώστας Μιαούλης
21:24
64' Καταπληκτικό stop του Αβραάμ στον Στάρτζεον μετά από το ωραίο άνοιγμα του Φοσέ. by Κώστας Μιαούλης
21:25
65' Γκερέρο αντί Σουντανί και Μασούρας αντί Καμαρά. by Κώστας Μιαούλης
21:26
66' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:28
68' Ο Τεσέιρα αντί του Μουλέν. by Κώστας Μιαούλης
21:29
69' Κίτρινη ο Μασούρας by Κώστας Μιαούλης
21:30
70' Βολ πλανέ του Γκερέρο, μετά από το στρώσιμο της μπάλας από τον Μασούρα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:31
70' Κίτρινη ο Αβραάμ για μαρκάρισμα στον Φοσέ. by Κώστας Μιαούλης
21:34
74' Σέντρα του Ποντένσε, μπλοκάρει ο Αμπάτ. by Κώστας Μιαούλης
21:35
75' Ο Αμπάτ σταματά τον Γκερέρο που έπιασε κεφαλιά ψαράκι μετά την σέντρα του Ομάρ. by Κώστας Μιαούλης
21:38
77' Ετοιμάζεται ο "πασπαρτού" της Ξάνθης, Ντίρεσταμ. by Κώστας Μιαούλης
21:39
79' Σουτ του Μπουχαλάκη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:40
80' Ο Ντίρεσταμ αντί του Σόσα. Ο Μαρτίνς ετοιμάζει τον Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
21:41
81' Κόρνερ για την Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
21:41
81' Έχει βγει η μπάλα άουτ στην εκτέλεση του Τεσέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:42
82' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε σέντρα του Μπουχαλάκη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:43
83' Ο Βαλμπουενά αντί του Ποντένσε. by Κώστας Μιαούλης
21:45
85' Ο Τσιμίκας κατέβασε τον Τεσέιρα και βλέπει κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
21:45
Φάουλ για την Ξάνθη σε καλή θέση. by Κώστας Μιαούλης
21:46
86' Στην εξωτερική πλευρά των γκολπόστ η εκτέλεση του Τεσέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:47
87' Πεσμένος στο τερέν ο Στάρτζεον. by Κώστας Μιαούλης
21:48
88' Φάουλ κερδίζει ο Αβραάμ από τον Τεσέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:49
89' Ο Αμπάτ μπλοκάρει την εκτέλεση του Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
21:49
90' Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. by Κώστας Μιαούλης
21:50
90' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Κώστας Μιαούλης
21:50
90' Άλλο ένα κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:50
90' Πέντε λεπτά έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
21:51
90+1' Κίτρινη στον Αμπάντ. by Κώστας Μιαούλης
21:53
90+3' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
21:54
90+4' Κίτρινη ο Λισγάρας. by Κώστας Μιαούλης
21:55
90+5' Φάουλ κερδίζει ο Τσιμίκας μεταξύ σέντρας και περιοχής. by Κώστας Μιαούλης
21:55
Ο Αμπάτ μπλοκάρει σταθερά. by Κώστας Μιαούλης
21:56
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο Ολυμπιακός αφήνει για δεύτερη φορά φέτος δύο πόντους, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό, θα μείνει ισόπαλος, αυτή τη φορά χωρίς τέρματα στα Πηγάδια. by Κώστας Μιαούλης