Παρακολουθήστε μέσω του sportfm.gr την εξέλιξη των οκτώ σημερινών αναμετρήσεων του Champions League που ρίχνουν την αυλαία της 4ης αγωνιστικής.

17:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ σημερινών αναμετρήσεων που ρίχνουν την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του Champions League. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Όπως σε κάθε αγωνιστική ημέρα έτσι και σήμερα, δύο αγώνες ξεκινάνε στις 19:55 και άλλες έξι στις 22:00. Θα τις παρακολουθήσουμε όλες παρέα! by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στη... μάχη ρίχνεται σήμερα και ο Ολυμπιακός, ο οποίος φιλοξενείται από την Μπάγερν στο Μόναχο. Το παιχνίδι των Πειραιωτών ξεκινάει σε 25 λεπτά, στις 19:55. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Tα δύο παιχνίδια που ξεκινάνε στις 19:55: Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός και Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Τα έξι παιχνίδια που ξεκινάνε στις 22:00: Παρί Σεν Ζερμέν-Κλαμπ Μπριζ, Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι, Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ, Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ, Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι, Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
19:33
19:34
Είκοσι λεπτά ακόμη για την έναρξη των δύο πρώτων αναμετρήσεων. Το ματς του Ολυμπιακού με την Μπάγερν μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Να πούμε ότι υπήρξε και ένα ματς για το Europa League σήμερα, με την Γκιμαράες να μένει στο 1-1 με την Άρσεναλ στην Πορτογαλία. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
1' Σέντρα στις δύο αναμετρήσεις σε Μόναχο και Μόσχα. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
4' Λοκομοτίβ-Γιουβέντους 0-1: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο εκτελεί το φάουλ, η μπάλα φεύγει κάτω από τα πόδια του Γκιγέρμε που κάνει τραγική εκτίμηση και δέχεται ένα... αστείο γκολ! Το γκολ χρεώθηκε στον Ράμσεϊ καθώς φαίνεται πως πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα πριν αυτή περάσει ολόκληρη την γραμμή. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
12' Λοκομοτίβ-Γιουβέντους 1-1: Ο Μίραντσουκ πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας αλλά του επιστρέφει και σε κενή εστία σκοράρει για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
17' Μπάγερν-Ολυμπιακός 0-0: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Γκερέρο να σπάει στον Ραντζέλοβιτς, το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
30 λεπτά στις δύο αναμετρήσεις: Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός 0-0 και Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
35' Μπάγερν-Ολυμπιακός 0-0: Δύο μεγάλες επεμβάσεις σε διάτημα δύο λεπτών στα σουτ των Γκνάμπρι και Μίλερ από τον Σα! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις: Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός 0-0 και Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Φτάνουμε στο 60ο λεπτό των δύο αναμετρήσεων: Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός 0-0 και Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
70' Μπάγερν-Ολυμπιακός 1-0: Ο Λεβαντόφσκι... χτυπάει και η Μπάγερν προηγείται! by Γιώργος Τσανάκας
21:38
Τελευταίο πεντάλεπτο δεν έχει αλλάξει κάτι στα δύο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
89' Μπάγερν-Ολυμπιακός 2-0: Ταχύτατη αντεπίθεση από τους Βαυαρούς, με τον Τολισό να κάνει το γύρισμα, τον Τσιμίκα να μην μπορεί να γυρίσει και ο Πέρισιτς από την μικρή περιοχή εκτελεί τον Σα. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
93' Λοκομοτίβ-Γιουβέντους 1-2: Ο Ντάγκλας Κόστα με τρομερή ατομική προσπάθεια γράφει το 2-1 για την ομάδα του Μαουρίτσι Σάρι. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Τέλος στα δύο ματς. Μπάγερν-Ολυμπιακός 2-0 και Λοκομοτίβ-Γιουβέντους 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
22:00
1' Σέντρα στις έξι αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
22:04
4' Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατσαράι 1-0: Ο Ροντρίγκο μετά από σέντρα του Μαρσέλο έκανε ωραία προσπάθεια και με άψογο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στην Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
7' Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Ο Ζέσους πάτησε άψογα για τον Στέρλινγκ και αυτός με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
7' Ρεάλ-Γαλατά 2-0: Δεύτερη ασίστ του Μαρσέλο και δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ροντρίγκο, αυτή τη φορά με κεφαλιά! by Γιώργος Τσανάκας
22:13
13' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 0-1: Ο Μοράες βρίσκει τον Πατρίκ μέσα στην περιοχή και αυτός με πλασέ στην κίνηση δίνει το προβάδισμα στους Ουκρανούς.
by Γιώργος Τσανάκας
22:14
14' Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι 3-0: Ο Σέρχιο Ράμος με πέναλτι αλά... Πανένκα δίνει αέρα τριών τερμάτων στην Ρεάλ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο.
22:22
22' Παρί Σεν Ζερμέν-Κλαμπ Μπριζ 1-0: Ο Ικάρντι με κοντινό τελείωμα δίνει προβάδισμα στην Παρί.
22:25
25' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 1-1: Ο Πέτκοβιτς με ωραία κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσα για τους Κροάτες.
22:35
34' Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-1: Αφού οι Σον και Τότεναμ δεν κατάφεραν να σκοράρουν στην ίδια φάση, σημαδεύοντας δύο φορές το δοκάρι αλλά ο Λο Σέλσο πήρε το ριμπάουντ σε φάση διαρκείας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
41' Λεβερκούζεν-Ατλέτικο 1-0: Οι Γερμανοί παίρνουν το προβάδισμα χάρη σε αυτογκόλ του Παρτέι. by Γιώργος Τσανάκας
22:42
42' Πέναλτι για την Σίτι σε χέρι του Ίλιτσιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:43
43' Αταλάντα-Σίτι 0-1: Ο Ζέσους από τα έντεκα βήματα κάνει τραγική εκτέλεση και στέλνει άουτ την μπάλα.
22:45
45' Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι 4-0: Ο Μπενζεμά σκοράρει και αυτός μετά από ασίστ του Ροντρίγκο.
22:47
Ημίχρονο στις έξι αναμετρήσεις: Παρί Σεν Ζερμέν-Κλαμπ Μπριζ 1-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι 4-0, Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-1, Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 1-1, Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι 0-1, Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:01
46' Ξεκινάνε τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
49' Αταλάντα-Σίτι 1-1: Ο Γκόμες βγάζει άψογη σέντρα και ο Πάσαλιτς με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει για τους Μπεργκαμάσκι.
23:11
55' Λεβερκούζεν-Ατλέτικο 2-0: Ο Φόλαντ δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Γερμανούς.
23:17
57' Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-2: Ο Σον με ωραίο τελείωμα δείχνει να... καθαρίζει το ματς για τους Λονδρέζους. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
61' Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-3: Ο Σον σκοράρει ξανά και οι Λονδρέζοι κάνουν... πάρτι! by Γιώργος Τσανάκας
23:32
74' Παρί-Μπριζ 1-0: Πέναλτι για την Μπριζ. by Γιώργος Τσανάκας
23:32
76' Ο Νάβας... βγάζει το πέναλτι ! Παραμένει το 1-0 υπέρ της Παρί! by Γιώργος Τσανάκας
23:38
Με δέκα παίκτες συνεχίζουν Ντινάμο και Σαχτάρ. Αποβλήθηκαν οι Μορό και Μάρλος, αντίστοιχα. by Γιώργος Τσανάκας
23:39
81' Αποβάλλεται ο Μπράβο, που είχε περάσει στη θέση του Έντερσον στο ημίχρονο! Να δούμε ποιος θα κάτσει στο τέρμα τώρα για την Σίτι! by Γιώργος Τσανάκας
23:40
81' Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι 5-0: Ο Μπενζεμά σκοράρει για την Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
84' Αποβάλλεται ο Αμίρι για την Λεβερκούζεν. by Γιώργος Τσανάκας
23:42
83' Ντινάμο-Σαχτάρ 2-1: Ο Ιβάνουσετς δίνει προβάδισμα στους Κροάτες! by Γιώργος Τσανάκας
23:43
Ο Γουόκερ θα καθίσει τέρμα για την Σίτι! Απίστευτα πράγματα για ακόμη μία ημέρα στο Champions League. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
86' Ερυθρός Αστέρας-Τόντεαμ 0-4: Ο Έρικσεν σκοράρει και αυτός για την Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
89' Ντινάμο-Σαχτάρ 3-1: Ο Όλμο σκοράρει σε κενή εστία και αγκαλιάζει τη νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
23:50
93' Λεβερκούζεν-Ατλέτικο 2-1: Ο Μοράτα μειώνει για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
23:51
93' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ 3-2: Μειώνει ο Ζούνιορ Μοράες. by Γιώργος Τσανάκας
23:52
93' Ρεάλ-Γαλατά 6-0: Χατ-τρικ ο Ροντρίγκο. by Γιώργος Τσανάκας
23:53
96' Ντινάμο-Σαχτάρ 3-2: Πέναλτι για την Σαχτάρ! by Γιώργος Τσανάκας
23:56
98' Ντινάμο-Σαχτάρ 3-3: .Ο Τετέ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο τερματοφύλακας της Σαχτάρ, Πιάτοφ, ο οποίος είχε προωθηθεί για την τελευταία φάση! by Γιώργος Τσανάκας
23:58
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις: Παρί Σεν Ζερμέν-Κλαμπ Μπριζ 1-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι 6-0, Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-4, Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 3-3, Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι 1-1, Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1. by Γιώργος Τσανάκας