Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης-Αστέρας Τρίπολης για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
14:37
14:38
14:39
Αντίστοιχα, ο Αστέρας Τρίπολης έφερε 1-1 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και διεύρυνε το αήττητο σερί του (2-1-0). by www.sport-fm.gr
14:42
Η ενδεκάδα του Άρη: Έμαν – Σούντγκρεν, Ρόουζ, Δεληζήσης, Κόρχουτ – Ματίγια, Σάσα – Γκάμα, Φετφατζίδης, Ντιγκινί – Ιντέγε by www.sport-fm.gr
14:42
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Τασουλής – Βαλιέντε, Μουνάφο – Καπίγια, Μ. Φερνάντεθ, Λ. Φερνάντεθ - Μπαράλες by www.sport-fm.gr
14:46
14:46
14:54
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει να νικήσει τον Άρη από τον Απρίλιο του 2012 (4 ισοπαλίες, 3 ήττες έκτοτε). by www.sport-fm.gr
14:54
14:57
Στον πάγκο για τον Άρη οι Τσιλιγγίρης, Μπα, Λάρσον, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Τόνσο, Σόουζα. by www.sport-fm.gr
14:58
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Μιχαήλ, Βλάχος, Σίτο, Ριέρα, Μπ. Φερνάντεθ, Χαουρέγκι, Μαρτίνεθ. by www.sport-fm.gr
14:58
15:01
15:01
15:03
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγε μπήκε στην περιοχή, βγήκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο και σούταρε, αλλά ο Ματρικάρντι έπεσε με τάκλιν και έδιωξε. by www.sport-fm.gr
15:05
15:06
15:06
Ο Σάσα πήρε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
15:07
15:12
15:14
15:19
18' Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
15:19
15:22
15:26
Οι παίκτες του Αστέρα δεν έχουν καταφέρει να βγάλουν συνεργασίες μέχρι στιγμής και να γίνουν απειλητικοί. by www.sport-fm.gr
15:27
26' Ευκαιρία για τον Άρη. Γύρισμα του Γκάμα στην περιοχή, βρήκε τον Ντιγκινί, που επιχείρησε την προβολή, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε. by www.sport-fm.gr
15:29
28' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ στη θέση του Ματρικάρντι. Αλλαγή τακτικής από τον Χιμένεθ, αφού ο Αργεντινός στόπερ δεν είχε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
15:30
15:35
15:36
Ο Ντιγκινί πλάσαρε τον Παπαδόπουλο, αλλά το... μισό γκολ ανήκει στον Ρόουζ, που ξεκίνησε κούρσα από την άμυνα της ομάδας του, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σέρβιρε στον συμπαίκτη του. by www.sport-fm.gr
15:40
15:42
15:43
Στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία τους, οι φιλοξενούμενοι μειώνουν με κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ κι ενώ η μπάλα κόντραρε στον Δεληζήση κι άλλαξε ελαφρώς πορεία. by www.sport-fm.gr
15:47
15:47
15:48
Ανώτεροι για 35 λεπτά οι γηπεδούχοι, που προηγήθηκαν με κεφαλιά του Σάσα στο 5'. Το 2-0 στο 34' από τον Ντιγκινί. Στο 42' μείωσε ο Λουίς Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
16:03
16:05
16:06
16:11
51' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, που έχει ξεκινήσει καλύτερα το δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
16:11
51' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Μουνάφο, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ρόουζ. by www.sport-fm.gr
16:15
16:17
16:19
58' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες από τη μικρή περιοχή πλάσαρε, αλλά η μπάλα κατέληξε στο άλλο πόδι του! by www.sport-fm.gr
16:21
61' Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Τασουλή, έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του ο Έμαν. by www.sport-fm.gr
16:24
16:25
Στο 58' είχε γίνει η δεύτερη αλλαγή του Αστέρα, με τον Σίτο να αντικαθιστά τον Μουνάφο. by www.sport-fm.gr
16:47
87' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντεθ πλάσαρε τον Έμαν, που έδιωξε με το χέρι εκτός περιοχής. by www.sport-fm.gr
16:47
Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Άρη και φάουλ για τον Αστέρα έξω από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
16:49
Πάει στο VAR ο διαιτητής για να ελέγξει την προηγούμενη φάση και την πιθανότητα κόκκινης κάρτας στον τερματοφύλακα του Άρη. by www.sport-fm.gr
16:50
Μετά τη χρήση του VAR, ο διαιτητής του αγώνα βγάζει κόκκινη κάρτα στον Έμαν για την παράβαση που υπέπεσε. by www.sport-fm.gr
16:50
16:51
Καθυστερήσεις στο ματς μέχρι να ετοιμαστεί ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Άρη. by www.sport-fm.gr
16:52
Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο νεαρός γκολκίπερ Τσιλιγγίρης αντικαθιστά τον Ντιγκινί. by www.sport-fm.gr
16:52
16:53
16:55
16:56
Στο 5' το 1-0 από τον Σάσα, στο 34' το 2-0 από τον Ντιγκινί. Στο 41' μείωσε ο Λουίς Φερνάντεθ. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, που συμπλήρωσαν 4 ματς δίχως ήττα (3-1-0). by www.sport-fm.gr