Ολυμπιακός-Ατρόμητος

16:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Παύλος Κουστέρης
16:48
O Ολυμπιακός βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας και εφοσον πάρει το τρίποντο κόντρα στον Ατρόμητο θα ανέβει ξανά μόνος πρώτος, ενώ θέλει να επιστρέψει και στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Ξάνθη. by Παύλος Κουστέρης
16:51
Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος... αυτοκτόνησε την προηγούμενη αγωνιστική και κατάφερε να μην πάρει ούτε βαθμό κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανέβει στην βαθμολογία αλλά και να πάρει ψυχολογία ενόψει της συνέχειας. by Παύλος Κουστέρης
17:00
Στους 23 βαθμούς και στο -1 από τον ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός, στους 11 ο Ατρόμητος και στο -4 από την εξάδα. by Παύλος Κουστέρης
17:02
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Παύλος Κουστέρης
17:03
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Σα - Ομάρ, Αβραάμ, Σεμέδο, Τσιμίκας - Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε - Ποντένσε, Σουντανί, Μασούρας - Ελ Αραμπί by Παύλος Κουστέρης
17:04
Στον πάγκο: Αλέν, Μπενζιά, Γκερέρο, Λοβέρα, Μεριά, Γκασπάρ, Καμαρά by Παύλος Κουστέρης
17:04
17:06
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μέγερι - Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης - Γαρουφαλιάς, Χαρίσης, Νταβιώτης - Γιακουμάκης, Μανούσος, Ταλόχα by www.sport-fm.gr
17:07
Στον πάγκο: Μανδάς, Ούμπιντες, Νάτσος, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Ρόσα, Ενσικουλού by www.sport-fm.gr
17:07
17:07
17:08
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς, Α' βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης, Β' βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος, 4ος διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης by www.sport-fm.gr
17:11
Διαιτητής VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, διαιτητής AVAR: Χρυσούλα Κουρομπύλια by www.sport-fm.gr
17:13
17:15
17:18
3' Από νωρίς ο Ολυμπιακός έχει κλείσει τον Ατρόμητο στα καρέ του και προσπαθεί να πετύχει ένα γκολ που θα διώξει το όποιο άγχος by www.sport-fm.gr
17:19
17:24
9' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Εξαιρετική κάθετη του Μπουχαλάκη στον Τσιμίκα που μπήκε σφήνα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε με το δεξί του πόδι ο Μέγερι by www.sport-fm.gr
17:25
17:26
12' Μεγάλη ευκαιρία και για τον Ατρόμητο! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, κεφαλιά του Νταβιώτη στο δεύτερο δοκάρι και ο Σα απέκρουσε με υπερένταση by www.sport-fm.gr
17:31
16' Σκοράρει ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Αβραάμ, ωστόσο το γκολ δεν μετράει αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
17:31
17:32
17' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας κέρδισε κατά κράτος τον Γκάλο, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν κακό και πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:38
23' Συνεχίζει απολύτως φυσιολογικά ο Ολυμπιακός να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ο Ατρόμητος διαχειρίζεται λίγο καλύτερα την κατάσταση by www.sport-fm.gr
17:40
26' Σουτ του Γκιγέρμε έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας. Τελικά δίνεται κόρνερ by www.sport-fm.gr
17:44
17:44
17:49
17:50
36' Εκπληκτική επέμβαση του Μέγερι! Αδυναμία του Ατρόμητου να διώξει την μπάλα από την περιοχή του, ο Αβραάμ τη βρίσκει στρωμένη μπροστά του και κάνει το σουτ με το αριστερό, αλλά ο Μέγερι απέκρουσε εντυπωσιακά. by www.sport-fm.gr
17:55
18:00
18:01
18:04
Κερδισμένος σε αυτό το πρώτο μέρος είναι ο Ατρόμητος. Έχει απειλήσει σε μία περίπτωση η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, αλλά έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της, γεγονός που μέχρι τώρα είναι άλυτο πρόβλημα για τον Ολυμπιακό. Είναι αξιοσημείωτο ότι οι «ερυθρόλευκοι» έχουν απειλήσει με στατικές φάσεις και ακόμα μία φορά με τη μοναδική στιγμή που ο Μπουχαλάκης μπόρεσε να τρυπήσει την άμυνα των φιλοξενούμενων. Συν τοις άλλοις, μέσω των πολλών τρεξιμάτων των παικτών του, ο Ατρόμητος προσπαθεί να εκμεταλλευθεί τη φυσιολογική κόπωση του Ολυμπιακού από το ματς κόντρα στην Μπάγερν. by Παύλος Κουστέρης
18:17
18:17
18:19
47' Προσπάθεια για προβολή του Σουντανί που βρήκε την μπάλα, αλλά ο Μέγερι σε σωστή θέση μπλόκαρε by www.sport-fm.gr
18:23
18:28
18:29
18:31
59' Διαρκώς στην επίθεση ο Ολυμπιακός, αφού ο Ατρόμητος δεν μπορεί να αλλάξει τρίτη πάσα by www.sport-fm.gr
18:31
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΠΟΝΤΕΝΣΕ! Ωραία πάσα του Μπουχαλάκη στον Ποντένσε, αυτός έφερε την μπάλα στο αριστερό, κόντραρε στον Γούτα, αλλάζοντας πορεία και 1-0 ο Ολυμπιακός. by www.sport-fm.gr
18:34
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 2-0 ΜΕ ΤΟΝ ΣΟΥΝΤΑΝΙ! Γύρισμα του Ελ Αραμπί από τα αριστερά στον Σουντανί κι αυτός με σουτ με τη μία κάνει το 2-0. Η μπάλα πέρασε κάτω από το χέρι του Μέγερι by www.sport-fm.gr
18:36
64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Τσιμίκα στον Σουντανί, η μπάλα κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:39
67' Με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός. Αποβολή για τον Αβραάμ. Ο Νταβιώτης του τσίμπησε την μπάλα και ο σέντερ μπακ του Ολυμπιακού τον κατέβασε με χέρια και με πόδια. Είναι απευθείας κόκκινη και όχι δεύτερη κίτρινη by www.sport-fm.gr
18:41
18:41
18:42
18:43
71' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ταλόχα αντί να τελειώσει μόνος του τη φάση, πάσαρε και η άμυνα του Ολυμπιακού έδιωξε by www.sport-fm.gr