Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που κλείνει την αυλαία της 10ης αγωνιστικής, ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
ΑΕΛ (3-5-2): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς, Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Σεσέροβιτς, Κάτσε, Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα, Ντάουντα by Κώστας Μιαούλης
19:19
Λαμία (3-5-2): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Καραμάνος, Τουράμ by Κώστας Μιαούλης
19:19
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ρίστιτς, Ζίζιτς, Καρανίκας, Ασούμπρε, Μπούστος, Νούνιτς, Φατιόν by Κώστας Μιαούλης
19:20
Στον πάγκο για την φιλοξενούμενη: Κατσίκας, Τζανετόπουλος, Τιρόνε, Ασίγκμπα, Σάλιακας, Μπουλούλης, Βασιλόγιαννης by Κώστας Μιαούλης
19:22
Διαιτητής ο Καραντώνης, με βοηθούς του Καραγκιζόπουλο και Δημητριάδη. by Κώστας Μιαούλης
19:25
Αν η ΑΕΛ νικήσει, θα περάσει μόνη στην 3η θέση της κατάταξης, έναν πόντο πάνω από την ΑΕΚ. Η Λαμία που την περασμένη αγωνιστική πέτυχε την πρώτη της νίκη 1-0 τον Βόλο, βρίσκεται στην 12η θέση με 7 βαθμούς. by Κώστας Μιαούλης
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο αντίπαλοι. by Κώστας Μιαούλης
19:28
Με τρεις στόπερ και η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
19:30
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:31
1' Σκληρό μαρκάρισμα στην μεσαία γραμμή από τον Καραμάνο στον Μπέρτο. by Κώστας Μιαούλης
19:34
4' Η ΑΕΛ θέλει να πάρει τα ηνία του ματς από το ξεκίνημα. by Κώστας Μιαούλης
19:35
5' Σέντρα του Ουάρντα, απομάκρυνε ο Αντέντζο. by Κώστας Μιαούλης
19:37
7' Σέντρα του Σκόνδρα κόβει ο Μόρας. by Κώστας Μιαούλης
19:38
8' Σέντρα του Τσετσέρβιτς, κεφαλιά του Ουάρντα, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
19:39
9' Φάουλ κερδίζει ο Σκόνδρας. by Κώστας Μιαούλης
19:42
12΄Πολύ κακό παιχνίδι ως τώρα, με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες. by Κώστας Μιαούλης
19:44
14' Η ΑΕΛ πήγε να βγει στην κόντρα, αλλά ο Ουάρντα, δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ στην πάσα του Μπράλιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:47
17' Καλά τοποθετημένη ως προς το ανασταλτικό κομμάτι η Λαμία. Αρκετά νεύρα ήδη από τον Ουάρντα. by Κώστας Μιαούλης
19:49
18' Ο Ουάρντα βάζει πλάτη τον Αντέτζο, αλλά δεν μπορει να γυρίσει, διώχνει η άμυνα της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
19:51
20' Σέντρα του Κάτσε, ο Ουάρντα στο έδαφος, συνέχεια στο ματς αφήνει ο Καραντώνης. by Κώστας Μιαούλης
19:51
22' Φάουλ για την Λαμία πάγια δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
19:54
24' Συνεχή γεμίσματα από τους γηπεδούχους από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα ωστόσο η μπάλα βγαίνει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:54
25' Φάουλ κερδίζει ο Ουάρντα από τον Αντέτζο. by Κώστας Μιαούλης
19:57
27' Σουτ ο Κάτσε, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
19:57
28' Νέο κόρνερ του Κάτσε, κεφαλιά του Ουάρντα, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:00
30' Σουτ του Ουάρντα, βάζει την κόντρα ο Πλιάτσικας, κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
20:02
32' Η ΑΕΛ προσπαθεί να βρει χώρους για συνδυαστικό παιχνίδι, αλλά δεν μπορεί μέχρι τώρα να φτάσει σε καθαρή ευκαιρία. by Κώστας Μιαούλης
20:03
33' Καλό σουτ του Μπέρτου, λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Κώστας Μιαούλης
20:04
34' ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ: Συγχυση στην άμυνα της ΑΕΛ, ο Δημούτσος σουτάρει από το όριο της περιοχής, πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
20:08
38' Νέα καλή στιγμή για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς πάει χαμηλά στα αριστερά και κόβει ωραία στον Τουράμ που σουτάρει πάνω στον Κρίστινσον. by Κώστας Μιαούλης
20:08
39' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Τουράμ. by Κώστας Μιαούλης
20:09
Ίδια φάση με αυτή πριν από ένα λεπτό, ο Ρόμανιτς είχε ν' αντιμετωπίσει τον Μόρα, έβγαλε την τέλεια συρτή σέντρα στον Βραζιλιάνο φορ και αυτός αφού έκανε άψογα το κοντρόλ, "σκότωσε" τον Κρίστινσον για το 0-1. by Κώστας Μιαούλης
20:11
42' Κίτρινη ο Κάτσε για θέατρο. by Κώστας Μιαούλης
20:14
44' Κόρνερ για την ΑΕΛ by Κώστας Μιαούλης
20:15
45' Σουτ του Ουάρντα, τον σταματά ο Αντέτζο. by Κώστας Μιαούλης
20:16
45' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος για το α' μέρος. by Κώστας Μιαούλης
20:18
45+1' Φινάλε πρώτου μέρους.Εξαιρετικό πρώτο μέρος τακτικά για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς έκανε δύο φορές την ίδια σέντρα στην αντεπίθεση, στην πρώτη περίπτωση ο Τουράμ σούταρε πάνω στον Κρίστινσον, αλλά στο 38' ήταν αποτελεσματικός για το 0-1. by Κώστας Μιαούλης
20:31
Οι δύο αντίπαλοι επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
20:32
46' Ο Μπούστος αντί του Μιλοσάβλιεβιτς και ο Ασούμπρε αντί του Μπράλιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:32
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:32
Σε 4-3-3 το αλλάζει η ΑΕΛ by Κώστας Μιαούλης
20:33
Φάουλ για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
20:35
Ο Ασούμπρε πάει να παίξει πλέον σε τριάδα με Ουάρντα και Ντάουντα. by Κώστας Μιαούλης
20:38
51' Ο Ασούμπρε πήγε να βρει τον Μπέρτο, αλλά έκανε λάθος. Πιέζει η ΑΕΛ ωστόσο δεν βρίσκει διαδρόμους ακόμα για καθαρή φάση. by Κώστας Μιαούλης
20:39
52' Φάουλ ο Τουράμ σε διεκδίκηση με τον Μιχαήλ. by Κώστας Μιαούλης
20:40
53' Πεσμένος στο έδαφος ο Πλιάτσικας. by Κώστας Μιαούλης
20:42
54' Πήγαν να μπερδευτούν Θεοδωρόπουλος και Πλιάτσικας, στη συνέχεια όπως απομακρύνει ο δεύτερος, συγκρούεται με τον Μπέρτο που τραυματίστηκε, ευτυχώς όχι σοβαρά. by Κώστας Μιαούλης
20:43
56' ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ: Ο Μόρας βγάζει σέντρα από πολύ μακριά ο Στάνκοβιτς ολομόναχος από κοντά δεν μπορεί με το δεξί και σουτάρει άουτ από κοντά. by Κώστας Μιαούλης
20:47
60' Κίτρινη ο Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
20:47
61' Διαδοχικά σουτ του Ουάρντα πάνω στα σώματα. by Κώστας Μιαούλης
20:49
62' Σουτ του Μπούστος, εύκολα ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:51
64' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σκόνδρας για την Λαμία και 0-2. by Κώστας Μιαούλης
20:52
Ο Ρόμανιτς από αριστερά βλέπει τον Σκόνδρα έρχεται με φόρα του στρώνει την μπάλα και ο πρώην αμυντικός του Ατρόμητου πιάνει ένα εκπληκτικό σουτ από μακριά για να γίνει το 3-5-2. by Κώστας Μιαούλης
20:53
65' Σάλιακας αντί Τουράμ by Κώστας Μιαούλης
20:53
67' Σουτ ο Μπούστος, σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
20:55
Παραμένει σε τριάδα στην άμυνα η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
20:58
71' Νούνιτς αντί Σεσέροβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:59
72' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σκόνδρας πάλι ασίστ ο Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:01
Φοβερά πράγματα στο AEL FC Arena με τον Γιάννη Σκόνδρα να σκοράρει για δεύτερη φορά σε λιγότερο από δέκα λεπτά. Και τις τρεις ασίστ στο ματς ο Ρόμανιτς.Ο σκόρερ έκλεψε την μπάλα, έξω από την περιοχή, έδωσε αριστερά στον Ρόμανιτς που του την επέστρεψε για να κάνει το 0-3 σαν σε προπόνηση. by Κώστας Μιαούλης
21:04
77' Εκτέλεσε ο Κάτσε, ο Νούνιτς πιάνει την προβολή, ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
21:06
80' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:08
81' Τιρόνε αντί Καραμάνου by Κώστας Μιαούλης
21:09
82' Δύσκολη επέμβαση του Θεοδωρόπουλου σε σουτ του Ουάρντα. by Κώστας Μιαούλης
21:10
84' Κόρνερ για την ΑΕΛ. by Κώστας Μιαούλης
21:12
85' Κίτρινη στον Νούνιτς για μαρκάρισμα στον Σκόνδρα. by Κώστας Μιαούλης
21:15
88' Σουτ του Ουάρντα, πάλι αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
21:17
90' Τζανετόπουλος αντί Σκόνδρα. by Κώστας Μιαούλης
21:18
Έξαλλος ο Μόρας με απρέπεια από την κερκίδα. Έχουν αρχίσει εδώ και ώρα και τα συνθήματα από μερίδα οπαδών, κατά του Αλέξη Κούγια. by Κώστας Μιαούλης
21:22
Φινάλε αγώνα, με το γκολ του Τουράμ στο 39' και τα τέρματα του Σκόνδρα στο 64' και το 72' θριάμβευσε μέσα στο AEL FC Arena με 3-0. by Κώστας Μιαούλης