Αρμενία-Ελλάδα

18:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αρμενία-Ελλάδα, για την 9η αγωνιστική του 10ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 19:00 στο Ερεβάν και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesport2 και Open TV, ενώ, φυσικά, θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Επί της ουσίας, η Ελλάδα δεν έχει ελπίδες για παρουσία στα τελικά. Μόνο σε ένα εντελώς ακραίο σενάριο ελπίζει... by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
18:35
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα... by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
Ελλάδα (Τζον Φαν 'τ Σιπ/4-2-3-1): Βλαχοδήμος, Γιαννούλης, Χατζηδιάκος, Σταφυλίδης, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Λημνιός, Μπακασέτας, Παυλίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Αρμενία (Άμπραχαμ Χασμανιάν/5-4-1): Αϊραπετιάν, Χαμπαρτσουμιάν, Καλισίρ, Βοσκανιάν, Ισκανιάν, Χοβνανισιάν, Χοβσεπιάν, Γκριγοριάν, Μπαρσεγκιάν, Βαρντανιάν και Καραπετιάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
Στον πάγκο της Εθνικής: Πασχαλάκης, Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Σιόβας, Μπουχαλάκης, Τσιμίκας, Μαυρίας, Κουλούρης, Φετφατζίδης, Τάσος Δώνης, Μασούρας, Βασιλιάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπεγλαριάν, Κασπάροφ, Ντανιελιάν, Μανουκαριάν, Αβετισιάν, Μπαμπαγιάν, Σαρκίσοφ, Χοβχανισιάν, Εντιγκαριάν, Χαρουτιουνιάν, Σιμονιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Διαιτητής: Πάβελ Ρατσκόφσκι (Πολωνία), Βοηθοί: Μίχαλ Ομπούκοβιτς και Ράντοσλαβ Σιέκα (Πολωνία) - Τέταρτος: Ντάνιελ Στεφάνσκι. Πρόκειται για διαιτητή που ανήκει στην ελίτ της UEFA και διεύθυνε το πρόσφατο Μπάγερν-Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
18:48
Η Εθνική προέρχεται από καλή εμφάνιση σε δύο σερί ματς. Αφού είχε καλή παρουσία και στο εκτός έδρας ματς με την Ιταλία, παρά την ήττα με 2-0, αλλά και στη νίκη με 2-1 με τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη. Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο γύρο η Αρμενία επικράτησε 3-2 στο ΟΑΚΑ by www.sport-fm.gr
19:05
Δίχως κάποια φάση το ματς έως τώρα. Προσπαθεί να φτάξει παιχνίδι η Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
8' Διπλή ευκαιρία για την Εθνική! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Εκτός περιοχής σουτ από τον Λημνιό, έδιωξε ασταθώς ο Αϊραπετιάν και ο Μάνταλος που πήρε το... ριμπάουντ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
12' Άστοχη κεφαλιά του Σταφυλίδη, που έκανε καλό άλμα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Έχει μπει καλύτερα η Ελλάδα. Μας περιμένει πίσω η Αρμενία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
14' Εναέριο σουτ του Μάνταλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
21' Πτώση του Γιαννούλη μέσα στην περιοχή, του δίνει κίτρινη κάρτα για θέατρο ο Πολωνός. Φάνηκε από το replay ότι τον έχει βρει ο αντίπαλός του (Χαμπαρτσουμιάν), ο οποίος έχασε τον έλεγχο της κατάστασης, όταν ο παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε αλλαγή κατεύθυνσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Καλή αντεπίθεση των γηπεδούχων, διώχνει ο Σταφυλίδης προτού τα πράγματα γίνουν δύσκολα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
25' Άστοχο σουτ του Μάνταλου από το καλό σημείο, έπειτα από καλή κυκλοφορία της μπάλας της Εθνικής και στρώσιμο του Παυλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
19:34
35' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 0-1! Ωραία συνεργασία Γιαννούλη και Μπακασέτα, ο δεύτερος τροφοδότησε τον Λημνιό που με συρτό σουτ άνοιξε το σκορ, με το πρώτο του τέρμα στην Εθνική Ανδρών by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
39' Κίτρινη στον Μπαρσεγιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
Πιέζει η Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
41' Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
41' Καλή στιγμή για την Αρμενία. Μονοκόμματο σουτ του Καραπετιάν με το δεξί έπειτα από σέντρα, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου. Η πρώτη πραγματικά καλή φάση των γηπεδούχων στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Συνολικά ανώτερη σε αυτό το διάστημα η Ελλάδα. Έχει τον έλεγχο της κατάστασης, είναι αισθητά πιο επιθετική από τον αντίπαλό της και με το γκολ έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Φινάλε στο πρώτο μέρος. Αρμενία-Ελλάδα 0-1! Το τέρμα του Λημνιού (παρθενικό με την Εθνική Ανδρών) στο 35' χωρίζει τις δύο ομάδες. Συνολικά ανώτερη η ομάδα του Τζον Φαν 'τ Σιπ στο πρώτο μέρος. Έχει τις ευκαιρίες του αγώνα, τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και παράλληλα έχει απειληθεί ελάχιστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
47' Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Βγήκε στην κόντρα και ο Λημνιός έπιασε χαμηλό σουτ που έβγαλε ο Αϊραπετιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
52' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
56' Απειλεί η Εθνική. Ο Λημνιός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Παυλίδης εκτέλεσε από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας, αλλά κόντραρε η μπάλα από αντίπαλο στόπερ και μπλόκαρε ο Αϊραπετιάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
59' Σαρκίσοφ αντί Βαρντανιάν για την Αρμενία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
62' Η μπάλα στα δίχτυα από τους Αρμένιους, αλλά παραμένει το 0-1, λόγω οφσάιντ! Ο Μπαρσεγκιάν έπιασε δυνατό σουτ, ο Βλαχοδήμος έδιωξε και από κοντά ο -εκτεθειμένος- Σαρκίσοφ νίκησε τον Έλληνα τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
63' Άστοχο σουτ του Μπαρσεγκιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
66' Απειλεί και πάλι με τον Λημνιό η Εθνική, σε ετοιμότητα ο Αϊραπετιάν, που είχε κλείσει τη γωνία του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
66' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μασούρας στη θέση του Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Ετοιμάζεται να μπει ο Κουλούρης στον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
75' Απειλεί με τον Μασούρα πάλι η Εθνική. Αστόχησε ο παίκτης του Ολυμπιακού, που είχε καλό οπτικό πεδίο, αλλά δεν βρήκε εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
77' Κίτρινη στον Χοβσεπιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
78' Αλλαγή για την Αρμενία. Ο Εντιγκαριάν στη θέση του Χοβσεπιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
79' ΑΠΙΘΑΝΗ ευκαιρία για την Εθνική! Ο Παυλίδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μασούρας σε ανυπεράσπιστη εστία -λόγω της εξόδου του Αϊραπετιάν- αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
81' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Δώνης στη θέση του Μπακασέτα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
83' Αλλαγή για την Αρμενία. Ο Αβετισιάν στη θέση του Βοσκανιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Έχει δώσει θάρρος στους γηπεδούχους η Εθνική στα τελευταία λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
84' Κίτρινη στον Εντιγκαριάν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
85' Άστοχο σουτ για την Αρμενία με τον Εντιγκαριάν by Αποστόλης Λιβάνιος