Καλησπέρα σας! by Γιώργος Πετρίδης
21:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Μπάγερν-Παναθηναϊκός για τη 10η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Γιώργος Πετρίδης
21:07
Ο Παναθηναϊκός έρχεται από σπουδαίο διπλό (85-86) στην έδρα της Ζαλγκίρις την Τρίτη. by Γιώργος Πετρίδης
21:07
Οι "πράσινοι" έχουν ρεκόρ 5-4 στην Ευρωλίγκα, ενώ θα πορευτούν με υπηρεσιακό τεχνικό τον Γιώργο Βόβορα. by Γιώργος Πετρίδης
21:14
Η Μπάγερν επικράτησε 85-82 του Ολυμπιακού την Τρίτη και ανέβηκε στο 4-5. by Γιώργος Πετρίδης
21:14
Στις 21:30 το τζάμπολ του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
21:16
Διαιτητές του αγώνα οι Ματέι Μπολτάουζερ, Κάρλος Κορτές και Γιόζιπ Ραντοΐκοβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
21:18
Περισσότεροι από 700 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο γήπεδο! by Γιώργος Πετρίδης
21:25
Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για 5η φορά στην ιστορία τους σε επίπεδο Ευρωλίγκας και έχουν μοιραστεί τις νίκες στα 4 προηγούμενα ματς (2-2). by Γιώργος Πετρίδης
21:25
Ξεκίνησε η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Γιώργος Πετρίδης
21:26
Εκτός μάχης για τους Βαυαρούς ο Τζέντοβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
21:27
Με Καλάθη, Φριντέτ, Παπαπέτρου, Τόμας και Παπαγιάννη θα ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Πετρίδης
21:28
Λο, Λούτσιτς, Τσίπσερ, Μπάρτελ και Μονρό η πεντάδα της Μπάγερν. by Γιώργος Πετρίδης
21:37
17-10 με καλάθι του Μονρό, που κέρδισε και το φάουλ από τον Παπαγιάννη. by Γιώργος Πετρίδης
21:37
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ. by Γιώργος Πετρίδης
21:38
Στα πρώτα λεπτά, η Μπάγερν "χτυπάει" τον Παναθηναϊκό κάτω από τη ρακέτα, με τον Μονρό να εκθέτει ανεπανόρθωτα τον Παπαγιάννη. by Γιώργος Πετρίδης
21:39
Ο Μονρό έχει σημειώσει τους 10 από τους 18 πρώτους πόντους της Μπάγερν. by Γιώργος Πετρίδης
21:47
Τέλος της πρώτης περιόδου, η Μπάγερν Μονάχου προηγείται 24-16 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
21:48
Οι Γερμανοί "χτυπούν" την ομάδα του Βόβορα κάτω από τη ρακέτα, με τον Μονρό να έχει ήδη 11 πόντους. Δεν είναι τυχαίο επίσης πως έχουν πάρει 11 ριμπάουντ (4 επιθετικά) έναντι 5 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
21:52
27-23 με καλάθι του Γουάιλι από κοντά. Πολύ καλή συνεργασία του Αμερικανού ψηλού με τον Παππά. by Γιώργος Πετρίδης
22:10
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται 36-35 της Μπάγερν Μονάχου. by Γιώργος Πετρίδης
22:11
Ο Παναθηναϊκός βελτίωσε αισθητά την άμυνά του στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήρε αυτοπεποίθηση από εκεί, ενώ επιθετικά είχε πιο ορθολογικές επιλογές σε σχέση με την πρώτη περίοδο. by Γιώργος Πετρίδης
22:12
Πρώτος σκόρερ για τους "πράσινους" ο Φριντέτ, που έχει 10 πόντους. by Γιώργος Πετρίδης
22:12
Τη μεγαλύτερη ζημιά στους φιλοξενούμενους έχει κάνει ο Μονρό, που έχει 13 πόντους και 4 ριμπάουντ. by Γιώργος Πετρίδης
22:26
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Πετρίδης
22:26
35-38 με λέι-απ του Καλάθη. Η φάση ξεκίνησε από πολύ καλή άμυνα του Μήτογλου. by Γιώργος Πετρίδης
22:27
Με Καλάθη, Παπαπέτρου, Τόμας, Μήτογλου και Μπέντιλ ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Πετρίδης
22:33
Ο Παναθηναϊκός ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα σε αυτό το σημείο και έχει "πνίξει" την Μπάγερν με την άμυνά του. by Γιώργος Πετρίδης
22:37
39-53 με 2/2 βολές του Μπέντιλ. 15-0 το σερί του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
22:38
39-55 με καλάθι του Γουάιλι στον αιφνιδιασμό. Απολαυστικός ο Παναθηναϊκός, που παίζει άμυνα για... σεμινάριο! by Γιώργος Πετρίδης
22:38
22:40
39-58 με τρίποντο του Παπαπέτρου! Στο 20-0 το σερί του Παναθηναϊκού! by Γιώργος Πετρίδης
22:43
Τάιμ άουτ από τον Βόβορα. Πολύ σωστή κίνηση του προπονητή των "πράσινων", που θέλει να κόψει το ρυθμό των γηπεδούχων. by Γιώργος Πετρίδης
22:46
Τέλος της τρίτης περιόδου, ο Παναθηναϊκός προηγείται 65-53 της Μπάγερν. by Γιώργος Πετρίδης
22:48
Ο Παναθηναϊκός κυριάρχησε και σε αυτή την περίοδο, ειδικά στα πρώτα 7 λεπτά της. Οι "πράσινοι" έπαιξαν εξαιρετική άμυνα, δεν επέτρεψαν στην Μπάγερν να... ανασάνει και με καλές επιλογές στην επίθεση έφτασαν μέχρι και το +19. Πλέον, οι παίκτες του Βόβορα έχουν φέρει το παιχνίδι στο δικό τους ρυθμό. by Γιώργος Πετρίδης
22:49
Ράις, Τζόνσον, Παπαπέτρου, Τόμας και Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
23:03
Ο Παναθηναϊκός θα φύγει με το διπλό από το Μόναχο, αφού ελέγχει απόλυτα την κατάσταση. by Γιώργος Πετρίδης
23:07
Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 87-75 της Μπάγερν στο Μόναχο! by Γιώργος Πετρίδης
23:10
Έξι παίκτες του Παναθηναϊκού είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, πρώτος σκόρερ ο Τόμας με 14. Καθοριστικοί οι Μήτογλου, Μπέντιλ και Ράις, που βοήθησαν σε άμυνα και επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
23:11
Το "τριφύλλι" έπαιξε άμυνα για... σεμινάριο, ειδικά στη δεύτερη και την τρίτη περίοδο, όταν και έχτισε διαφορά νίκης. Στο 6-4 πλέον οι "πράσινοι". by Γιώργος Πετρίδης