17:35
17:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Ξάνθη. by www.sport-fm.gr
17:36
Με αυτό το ματς ανοίγει το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Super League, που είναι και η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου. by www.sport-fm.gr
17:36
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την ισοπαλία στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 1-1 και είναι μαζί με τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας με 28 βαθμούς. Φυσικά, συνεχίζει αήττητος. by www.sport-fm.gr
17:37
Από την άλλη πλευρά, η Ξάνθη παρά το γεγονός ότι είχε προηγηθεί ένα κακό σερί, με τη νίκη επί του Ατρόμητου με 1-0 «εκτοξεύθηκε» στην 3η θέση της βαθμολογίας. by www.sport-fm.gr
17:39
17:40
ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς - Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μάτος - Μαουρίτσιο, Μίσιτς - Βιεϊρίνια, Λημνιός, Πέλκας - Σφιντέρσκι by www.sport-fm.gr
17:42
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Μπίσεσβαρ, Άκπομ by www.sport-fm.gr
17:44
Ξάνθη: Άμπαντ, Σόσα, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Καμαρά, Λούκας, Τζουρίτσκοβιτς, Τέρκι, Στάρτζεον, Ρενέλα, Κοβάσεβιτς by www.sport-fm.gr
17:44
17:44
Αξίζει να σημειωθεί ότι υπηρεσιακός τεχνικός για την Ξάνθη είναι ο Γιώργος Κόλτσης, ωστόσο από την εβδομάδα που έρχεται, αρχίζει η θητεία του Γιώργου Παράσχου που θα αναλάβει τους Ακρίτες. by www.sport-fm.gr
17:45
Διαιτητής ο Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας), Α’ βοηθός ο Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου), Β’ βοηθός ο Νικόλαος Πάγκαλος (Λασιθίου) και 4ος ο Γιώργος Βρέσκας. by www.sport-fm.gr
17:45
Δαιτητής VAR ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) και διαιτητής AVAR ο Παντελής Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής). by www.sport-fm.gr
18:00
18:01
18:03
18:03
Εικόνα από τα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ με τον Μαουρίσιο να έχει μια ιδιαίτερη στιγμή. Ο χαφ του ΠΑΟΚ αρχίζει για πρώτη φορά στην ενδεκάδα μετά τον σοβαρό τραυματισμό του. by www.sport-fm.gr
18:11
8' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Σφιντέρσκι με γυριστό δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
18:16
18:20
19' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σουτ του Πέλκα έξω από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Άμπαντ by www.sport-fm.gr
18:21
20' ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σουτ του Βιεϊρίνια εκτός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! by www.sport-fm.gr
18:26
18:27
25' ΤΡΙΤΟ ΔΟΚΑΡΙ Ο ΠΑΟΚ! Νέο σουτ του Πέλκα έξω από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και άουτ. by www.sport-fm.gr
18:28
18:37
18:42
Σκοράρει ο Σφιντέρσκι, αλλά το γκολ δεν μετράει. Υπάρχει οφσάιντ σε πρώτο χρόνο στον Πολωνό επιθετικό. by www.sport-fm.gr
18:43
41' Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ από τις πλευρές να ανοίξει την πολυπρόσωπη άμυνα της Ξάνθης, αλλά χωρίς επιτυχία by www.sport-fm.gr
18:44
18:47
18:48
Η μπάλα βρίσκει το χέρι του Καρασαλίδη από απόκρουση του συμπαίκτη του. Δεν δίνει τελικά πέναλτι ο Φωτιάς. by www.sport-fm.gr
18:49
18:49
18:49
18:51
Ο ΠΑΟΚ έχει τρία δοκάρια με τρία σουτ εκτός περιοχής. Τα δύο από τον Πέλκα και το άλλο από τον Βιεϊρίνια. Κατά τα λοιπά, οι γηπεδούχοι έχουν μετατρέψει σε μονόλογο το ματς και οι φιλοξενούμενοι αμύνονται στα όρια της μεγάλης τους περιοχής, εξ ου και τα πολλά σουτ του ΠΑΟΚ από μακρινή απόσταση. by www.sport-fm.gr
19:11
19:13
Ο Σφιντέρσκι πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Μάτος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
19:13
19:13
Ο Πολωνός επιθετικός φαίνεται ότι είναι εκτεθειμένος (το σώμα του) έστω και οριακά by www.sport-fm.gr
19:14
19:18
19:19
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Γιαννούλης έφτασε από αριστερά σε θέση τετ-α-τετ με τον Άμπαντ, έκανε το πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας της Ξάνθης με το χέρι του απέκρουσε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:24
63' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Ο Πέλκας από τις κόντρες βρέθηκε απέναντι από τον Άμπαντ, αλλά ο τελευταίος του είπε και πάλι «όχι». by www.sport-fm.gr
19:29
19:30
70' Σέντρα του Μίσιτς από τον άξονα, ο Λημνιός έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά πάνω από το δοκάρι του Άμπαντ by www.sport-fm.gr
19:32
72' Νέο σουτ, από τον Μαουρίσιο αυτή τη φορά, η μπάλα πάνω από την εστία του Άμπαντ. by www.sport-fm.gr
19:36
19:38
77' ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σέντρα του Μαουρίσιο, γυριστή κεφαλιά του Κρέσπο και η μπάλα χτυπάει το οριζόντιο δοκάρι! by www.sport-fm.gr
19:40
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ! Λημνιός και Ελ Καντουρί συνεργάστηκαν από τα δεξιά, ο τελευταίος γύρισε την μπάλα στο πέναλτι για τον Μπίσεσβαρ, το πρώτο σουτ απέκρουσε ο Άμπαντ, αλλά σε δεύτερο χρόνο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
19:45
19:48
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Κρέσπο με κεφαλιά από σέντρα του Μπίσεσβαρ κάνει το 2-0 και τελειώνει το παιχνίδι οριστικά. by www.sport-fm.gr
19:50
19:55
Λήξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 2-0 της Ξάνθης με άνθρωπο της αναμέτρησης να είναι ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ που είχε γκολ και ασίστ by www.sport-fm.gr