ΑΕΚ-Πανιώνιος

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον Πανιώνιο για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η ΑΕΚ θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά τη νίκη επί του Ατρομήτου στις 3 Νοεμβρίου με 3-2 στο ΟΑΚΑ. Φυσικά, οι παίκτες έχουν και ένα έξτρα κίνητρο αφού στην κερκίδα θα βρίσκεται παρέα με τον Ίλια Ίβιτς και ο νέος τεχνικός της ομάδας, Μάσιμο Καρέρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Από την άλλη μεριά, ο Πανιώνιος είναι ανεβασμένος και προέρχεται από τη νίκη επί του Παναιτωλικού που τον... έβγαλε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Στην 5η θέση με 18 βαθμούς η ΑΕΚ, στην 13η με 6 ο Πανιώνιος. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας - Μπακάκης, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ - Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς - Βέρντε, Λιβάγια, Μάνταλος - Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Σβάρνας, Παουλίνιο, Σαμπανάτζοβιτς, Γιακουμάκης, Ντέλετιτς, Αλμπάνης by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ, Μασούρας, Σταυρόπουλος, Ευαγγέλου, Παπαγεωργίου, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Οικονομίδης, Άρτσε, Παπανικολάου, Αραμπούλι. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Κότνικ, Εμμανουηλίδης, Μιλόγεβιτς, Σαραμαντάς, Καμαρά, Τσιλούλης, Ρέντζας. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Διαιτητής είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Ανδρέα Μεϊντάνα, Γεώργιο Χριστάκογλου, ενώ τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
3' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Αραμπούλι έφυγε απέναντι από τον Μπάρκα αλλά το... τσιμπητό πλασέ που επιχείρησε έφυγε πολύ πλάγια. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Μπήκε πολύ επιθετικά στο ματς ο Πανιώνιος, προσπαθώντας να χτυπήσει με τον ταχύτατο Αραμπούλι. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
8' O Λιβάγια έκανε ωραία ατομική προσπάθεια αλλά ο Μαλέρμπ βγήκε ταχύτατα και κέρδισε το επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, με την ΑΕΚ να έχει πάρει τα ηνία και να προσπαθεί να δημιουργήσει ρήγματα, χωρίς αποτέλεσμα, στην άμυνα του Πανιωνίου. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
12' Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ευαγγέλου από τα 35 μέτρα, με τον Μπάρκα να το «βγάζει» εντυπωσιακά. by Γιώργος Τσανάκας
19:45
14' Ο Ολιβέιρα σκοράρει αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ! Φουλ οριακό, ίσως ήταν μισό βήμα μπροστά ο Πορτογάλος φορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
17' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Τραγικό λάθος του Μασούρα που... τροφοδοτεί τον Ολιβέιρα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από πλάγια αριστερά και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Μαλέρμπ για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Συμπληρώθηκαν τα μισά του πρώτου μέρους. Μετά το νωθρό ξεκίνημά της, η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμούς, γέμισε το αντίπαλο μισό του γηπέδου με παίκτες και ο Ολιβέιρα εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Μασούρα για να ανοίξει το σκορ. Η πρώτη τελική του αγώνα, πάντως, ανήκε στον Πανιώνιο με τον Αραμπούλι να κάνει κάκιστο τελείωμα απέναντι στον Μπάρκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Φτάσαμε στο 35ο λεπτό: Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του Πανιωνίου χάρη στα δύο τέρματα του Νέλσον Ολιβέιρα. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, εκμεταλλεύονται στο έπακρο τις ευκαιρίες που της έχουν παρουσιαστεί και έχει κάνει σημαντικό βήμα για να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα. Αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα στο αμυντικό σκέλος ο Πανιώνιος, ενώ δεν έχει και σωστές επιλογές στην επίθεση και στην πάσα από την οποία μπορούν να δημιουργηθεί κάποια ευκαιρία ή κάποια προϋπόθεση! by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Σουτ του Κρίστισιτς στην κίνηση, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Μαλέρμπ. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
41' Ο Παπαβασιλείου ετοίμαζε αλλαγή καθώς φαινόταν πως ο Αραμπούλι δεν μπορούσε να συνεχίσει αλλά τελικά είπε στον προπονητή του πως είναι «οκ». by Γιώργος Τσανάκας
20:14
43' Καταπληκτική ατομική προσπάθεια του Βέρντε που αδειάζει Λυμπεράκη και Κόρμπο αλλά κόβεται τελευταία στιγμή πριν εκτελέσει τον Μαλέρμπ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
44' Αλλαγή, τελικά, για τον Πανιώνιο. Τσιλούλης αντί Αραμπούλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ! Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του Πανιωνίου και έχει τον πρώτο λόγο για να πάρει το τρίποντο, εφόσον παρουσιαστεί σοβαρή και στο δεύτερο μέρος. Ο Νέλσον Ολιβέιρα πέτυχε και τα δύο τέρματα των «κιτρινόμαυρων» (17', 27'). by Γιώργος Τσανάκας
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
47' Σουτ του Ολιβέιρα, έπεσε και έδιωξε ο Μαλέρμπ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Μπάρκα να νικάει τον Παπανικολάου. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
50' Ο Τσιλούλης κάνει διαδοχικές προσποιήσεις στον Τσιγκρίνσκι αλλά ο Ουκρανός στόπερ τον προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ με προβολή. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
Όπως στο πρώτο, έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος μπαίνει επιθετικά και προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Μπάρκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο ματς. Η ΑΕΚ συνεχίζει να προηγείται με 2-0 του Πανιωνίου. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχουν δώσει χώρο στους αντιπάλους τους, με τους παίκτες του Πανιωνίου να είναι επικίνδυνοι αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Μπάρκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
62' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Ευαγγέλου ανέτρεψε τον Ολιβέιρα και ο διαιτητής έδειξε σωστά την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
63' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
64' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
20:51
3-0 για την ΑΕΚ με τον Ολιβέιρα να σκοράρει από την άσπρη βούλα και να πετυχαίνει χατ-τρικ! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Στο ματς έχει περάσει ο Εμμανουηλίδης στη θέση του Οικονομίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Βρικόμαστε στο 70ο λεπτό, η ΑΕΚ προηγείται με 3-0 του Πανιωνίου παίζοντας καλό ποδόσφαιρο υπό το βλέμμα του νέου της προπονητή, Μάσιμο Καρέρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
72' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Σαμπανάτζοβιτς αντί Λιβάγια. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
73' Μιλόγεβιτς αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
77' Γκοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Βέρντε, ο οποίος που περνάει πάνω από το τείχος, και αφήνει... άγαλμα τον Μαλέρμπ για το 4-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
79' Γιακουμάκης αντί Ολιβέιρα για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
81' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Αλμπάνη να αστοχεί από τα δύο μέτρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 90'. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
89' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Ο Βέρντε έσπασε στον Μάνταλο, αυτός έκανε το σουτ που κόντραρε στον Ευαγγέλου, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Μαλέρμπ για το 5-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Τέλος στην αναμέτρηση! Η ΑΕΚ διέλυσε με 5-0 τον Πανιώνιο υπό το βλέμμα του νέου της προπονητή, Μάσιμο Καρέρα. Χατ-τρικ ο Ολιβέιρα, σκόραραν οι Βέρντε και Μάνταλος για τους κιτρινόμαυρους που επιστρέφουν στις νίκες μετά από έναν μήνα. by Γιώργος Τσανάκας