Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

19:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το Παναιτωλικός-Ολυμπιακός για την 13η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤSports και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Μαρσιαλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσερο, Τσιγγαρας, Λιαβας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντιάζ και Μπαϊροβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά, Ποντένσε, Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Μαλής, Καββαδίας, Φυτόπουλος, Παρράς, Ντάλσιο κια Σίεστεντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αλέν, Μπουχαλάκης, Γκερέρο, Μπρούνο, Μεριά, Τοροσίδης και Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
19:50
Διαιτητής: Καραντώνης - Βοηθοί: Μπούξμπαουμ, Καραγκιζόπουλος, 4ος: Φωτιάδης, VAR: Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Ο Πέδρο Μαρτίνς επέλεξε τον Μπα στο πλευρό του Σεμέδο, αφού ο Αβράαμ Παπαδόπουλος είναι τραυματίας, ενώ ο Μεριά βρίσκεται στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να παραμείνει στην πρώτη θέση παρέα με τον ΠΑΟΚ, αφού ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 2-0 της Ξάνθης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
3' Πρώτη καλή στιγμή. Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά του Σουντανί (που μπερδεύτηκε με τον Μασούρα) και μπλοκάρει ο Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
6' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Εξαιρετική ανάπτυξη από τους Πειραιώτες που κυκλοφόρησαν πολύ γρήγορα την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, κάνοντας τριγωνάκι με Γκιγέρμε, Ελ Αραμπί και Ποντένσε, με τον Πορτογάλο να εκτελεί τον Κνετ με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
12' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Έπειτα από λάθος του Καμαρά, οι γηπεδούχοι πήραν την μπάλα και ο Μπαΐροβιτς έκανε το σουτ από κάπως πλάγια και κέρδισε ένα κόρνερ, αφού του έβαλε την κόντρα ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
17' Σουτ του Ελ Αραμπί με καλές προϋποθέσεις από το ημικύκλιο της περιοχής, βρήκε η μπάλα στον Γιοβάνοβιτς και απομακρύνθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
20:24
24' Κεφαλιά του Γκιγέρμε μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Χωρίς κάποια καλή στιγμή το ματς στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
33' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση του Αριγίμπι από τα αριστερά και γλυκό πλασέ με το δεξί, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο, ενώ στη συνέχεια ο Ντίας αστόχησε με δυνατό σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μετά από κάθετη του Μασούρα, ο Σουντανί βρέθηκε απέναντι (όντας λίγο πλάγια) από τον Κνετ, που πρόλαβε να προστατέψει την κλειστή του γωνία και να νικήσει τον Αλγερινό που σούταρε χαμηλά με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
38' Σουτ από τον Μασούρα που κόντραρε και σε πόδι και καθάρισε στη συνέχεια ο Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
40' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ποντένσε από τα αριστερά, βρήκε ελάχιστα την μπάλα ο Ελ Αραμπί και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό του Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
41' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Μασούρας έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί πρόλαβε την άμυνα του Παναιτωλικού και τον... Ποντένσε και με κεφαλιά νίκησε τον Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Οργισμένα συνθήματα από τον κόσμο για τους παίκτες του Παναιτωλικού. Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Αγρινίου είναι στην τελευταία θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
45+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Γύρισμα του Τσιμίκα από τα αριστερά, κίνηση... πίβοτ από τον Ελ Αραμπί και σουτ με το δεξί για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-3 .Ουσιαστικά έχει καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, που άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Ποντένσε και ακολούθησαν δύο τέρματα (41', 45+1') του Ελ Αραμπί προς το τέλος του α' μέρους. Συνολικά ανώτεροι οι Πειραιώτες, που, πάντως, δεν έφτασαν τόσο άνετα στο 3-0, αφού ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι με τον Αριγίμπι στο 33' και έκαναν "κοιλιά" κοντά στα μέσα του ημιχρόνου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Έχει τη δυνατότητα να δώσει και ανάσες ενόψει του «τελικού» της Τετάρτης με τον Ερυθρό Αστέρα ο Πέδρο Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
53' Ο Γκιγιέρμε πήγε να βάλει εντυπωσιακό γκολ με το εξωτερικό, αλλά δεν του βγήκε καθόλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Σέντρα του Σανιά, μπλοκάρει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
54' O Σιέστεντ αντί του Τσιγγάρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
56' Ραντζέλοβιτς αντί Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
60' Κίτρινη ο Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
61' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς εκτέλεσε από πλάγια θέση, μετά από συνεργασία με τον Τσιμίκα, με τον Κνετ να αντιδράει καλά, κρατώντας το 0-3 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
62' Απειλεί ο Ολυμπιακός και κόβει ο Σανιά την ύστατη στιγμή, μετά από γύρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
63' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό, αφού υποδείχθηκε φάουλ εις βάρος του Σεμέδο λίγο πριν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
63' Ντάλσιο αντί Μπαϊροβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
64' Μπουχαλάκης αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό. Θα μπορούσε να το κρατήσει -για παν ενδεχόμενο- ο Μαρτίνς, αφού πρόκειται για τελειωμένο ματς και ακολουθεί κρίσιμο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
69' Καββαδίας αντί Λιάβα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
71' Μπρούνο αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Έχει... σβήσει το ματς. Ο Ολυμπιακός κρατάει δυνάμεις και ο Πέδρο Μαρτίνς εκμεταλλεύεται την ευκαιρία για να δώσει ανάσες στους παίκτες του, ενώ ο Παναιτωλικός έχει αποδεχθεί τη μοίρα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
75' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι από μακρινή απόσταση, η μπάλα έξω, με τον Σα να ελέγχει την πορεία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Καλή προσπάθεια του Ολυμπιακού σε αντεπίθεση που ξεκίνησε ο Μπρούνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι έπιασε χαμηλό σουτ, έδιωξε ο Σα και στη συνέχεια απομάκρυνε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
82' Άστοχο σουτ του Μασούρα με το αριστερό λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Κίτρινη και στον Σουντανί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
Τρία λεπτά θα είναι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
90+1' Άστοχη κεφαλιά του Σουντανί, μετά από σέντρα του Τσιμίκα by Αποστόλης Λιβάνιος