Λαμία-ΟΦΗ

14:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΟΦΗ για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
14:51
Η απόρθητη ως τώρα έδρα της Λαμίας περιμένει τους Κρητικούς, σε μια καλή περίοδο και για τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
14:51
Οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται στη 10η θέση της βαθμολογίας, έχουν κάνει ντεμαράζ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια και διόρθωσαν την εικόνα των επτά πρώτων παιχνιδιών, στα οποία είχαν κατακτήσει μόλις τρεις βαθμούς. by www.sport-fm.gr
14:54
Οι Κρητικοί, από την άλλη, προέρχονται από τη μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ και θέλουν να αφήσουν οριστικά πίσω τις τρεις διαδοχικές ήττες. Η εντυπωσιακή αρχή που έκανε, πάντως, στο πρωτάθλημα, τους κρατάει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
14:57
14:57
Λαμία (Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκαρντοβέλι, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Σκόνδρας, Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος. by www.sport-fm.gr
14:57
Στον πάγκο έμειναν οι: Καχριμάν, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Σάλιακας, Βασιλόγιαννης, Ασίγκμπα, Μπουλούλης. by www.sport-fm.gr
14:57
ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Κοροβέσης,, Σακόρ, Τσιλιανίδης, Γιαννούλης, Μαρινάκης, Νέιρα, Μάνος, Ναμπί, Σεμέντο. by www.sport-fm.gr
14:57
Στον πάγκο έμειναν οι: Γουόλι, Κουτρουμ πής, Νάστος, Ντίνας, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Στάικος. by www.sport-fm.gr
15:00
15:00
15:03
Ευστάθιος Γκορτσίλας ο διαιτητής του ματς, με τους Δημητριάδη και Κωνστάντιο βοηθούς. by www.sport-fm.gr
15:09
6' Βγήκε από δεξιά ο Μάνος στο τετ α τετ με τον Θεοδωρόπουλο, πλάσαρε άουτ, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
15:09
15:10
Έπειτα από συστάσεις του VAR, ο Γκορτσίλας έλεγξε την προηγούμενη φάση και υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Μάνου από τον Θεοδωρόπουλο, ο οποίος είδε κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
15:11
15:12
Ο Ναμπί έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Θεοδωρόπουλου και άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ από τα έντεκα βήματα. by www.sport-fm.gr
15:13
12' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ! Ο Ναμπί αμέσως μετά την εκτέλεση του πέναλτι δείχνει να πονάει (αντιμετώπιζε πρόβλημα όλη την εβδομάδα και ήταν αμφίβολη η συμμετοχή του) και έφυγε από το γήπεδο υποβασταζόμενος. by www.sport-fm.gr
15:13
15:17
15:21
15:23
22’ Πρόλαβε τον Τουράμ ο Σωτηρίου, που βρισκόταν σε καλή θέση από ασίστ του Δημούτσου. by www.sport-fm.gr
15:24
15:24
15:27
15:28
15:35
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Δυνατό σουτ του Σεμέδο έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος. by www.sport-fm.gr
15:35
Στην εκτέλεση του κόρνερ ο τερματοφύλακας της Λαμίας μπλόκαρε εύκολα αδύναμο σουτ του Μαρινάκη. by www.sport-fm.gr
15:36
35' Αλλάζει τα πλάνα του ο Άκης Μάντζιος που κάνει νωρίς την πρώτη του αλλαγή. Στη θέση του Τιρόνε, ο Βασιλόγιαννης. by www.sport-fm.gr
15:43
42' Άουτ δίνει ο Γκορτζίλας σε φάση που ζήτησε πέναλτι η Λαμία, για σπρώξιμο στον Βασιλόγιαννη. Σε επικοινωνία με τον VAR ο ρέφερι της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
15:44
15:45
15:46
45+1' Γκολ για τη Λαμία ισοφαρίζει σε 1-1 με την εκτέλεση πέναλτι του Τουράμ.
15:47
15:49
15:49
15:49
15:50
15:52
Με δύο πέναλτι που υποδείχτηκαν με τη βοήθεια του VAR, Λαμία και ΟΦΗ πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλοι (1-1) για το ημίχρονο του ματς. Προηγήθηκαν στο 11’ οι Κρητικοί, με την εκτέλεση του Ναμπί, που αποχώρησε αμέσως λόγω τραυματισμού. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου απάντησαν οι γηπεδούχοι με τον Τουράμ από τα 11 βήματα. by www.sport-fm.gr
15:54
Η εκτέλεση πέναλτι του Ναμπί και η... αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο αμέσως μετά
16:06
16:10
16:11
16:11
16:12
Δυνατά μπήκε στο δευτερο μισό του ματς η Λαμία, που πιέζει τον αποδιοργανωμένο ΟΦΗ by www.sport-fm.gr
16:18
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σουτ του Μάνου, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
16:20
16:21
Γύρισμα του Καραμάνου στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ, με τον Δημούτσο -που ήρθε από πίσω- να σκοράρει με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι . by www.sport-fm.gr
16:24
16:27
16:30
69' Γύρισμα του Ρόμανιτς από αριστερά, έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Γιαννούλης. by www.sport-fm.gr
16:31
16:31
16:37
16:39
78' Εντυπωσιακή ενέργεια από αριστερά του Ρόμανιτς, το σουτ του όμως πέρασε άουτ by www.sport-fm.gr
16:42
81' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Τουράμ από το ύψος του πέναλτι περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου. Εξαιρετικό το γύρισμα του Βασιλόγιαννη που προηγήθηκε. by www.sport-fm.gr
16:44
16:48
16:52
16:55
16:56
Σπουδαία νίκη για την Λαμία που πανηγύρισε μεγάλη ανατροπή με σκορ 2-1 επί του ΟΦΗ και συνεχίζει το ντεμαράζ που της επιτρέπει να κοιτάει ψηλά by www.sport-fm.gr