Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ

16:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την Λάρισα. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 12η θέση με 11 βαθμούς και προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Από την άλλη μεριά, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 6η θέση με 18 βαθμούς και προέρχονται από την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Βόλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Ντεμπούτο για τον Μίλαν Ράσταβατς στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος διαδέχθηκε τον Μπόρχα Χιμένεθ. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στον πάγκο οι Μιχαήλ, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ορτέγκα, Χαουρέγκι, Ριτζις, Ματρικάρντι. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Καρανίκας, Μιχαήλ, Μόρας, Στάνκοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Μπράλιτς, Ουάρντα, Νούνιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στον πάγκο οι Σουλούκος, Ντάουντα, Ζίζιτς, Ασούμπρε, Μπέρτος, Κάτσε, Μπούστος. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Διαιτητής ο Γιώργος Τζοβάρας, με βοηθούς τους Ηλία Αλεξέα, Ηλία Κωνσταντίνου, ενώ τέταρτη είναι η Ελένη Αντωνίου. Διαιτητής VAR ο Παρεξιτέλης Ζαχαριάδης και AVAR o Πέτρος Πάτρας. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Σε ένα δεκάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς στην Τρίπολη. by Γιώργος Τσανάκας
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:22
3' Σέντρα του Καπίγια, ο Μπαράλες μπήκε στην φάση και έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κρίστινσον. Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση, με τον Αστέρα να έχει τον έλεγχο αλλά να δυσκολεύεται να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα της ΑΕΛ που περιμένει στο μισό γήπεδο και κλείνει τους διαδρόμους προς την εστία του Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
17:29
Ανεβάζει την πίεση του ο Αστέρας αλλά αμύνεται σωστά η Λάρισα, η οποία προσπαθεί να χτυπήσει κυρίως στην κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! 1-0 ΤΗΝ ΑΕΛ!. Ο Καπίγια έκανε τη σέντρα και ο Μπαράλες με κεφαλιά έγραψε το 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
17:41
21' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς by Γιώργος Τσανάκας
17:43
Φτάσαμε στο 25ο λεπτό του ματς, παραμένει το 1-0 του Αστέρα κόντρα στην ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
30' Σουτ του Τασουλή έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
30' Κίτρινη κάρτα στον Μόρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
32' Σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
33' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ, σουτ του Ουάρντα που κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
34' Ο Σουάρεθ δεν μπορεί να συνεχίσει και θα αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
35' Βαλιέντε αντί Σουάρεθ για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
37' Κεφαλιά του Νούνιτς, έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Πέντε λεπτά ακόμη για το φινάλε του πρώτου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
45'+3' Ο διαιτητής τσεκάρει το VAR και παίρνει πίσω την απόφασή του για πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ σε πέσιμο του Μιλοσάβλιεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:09
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ με το γκολ του Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
46' Κάτσε και Ασούμπρε αντί Σεσέροβιτς και Μιχαήλ για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
48' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
18:36
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα αλλά ο Μπαράλες δεν μπορεί να σκοράρει με κοντινή προβολή, σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
18:39
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ, 1-1! Ο Νούνιτς έκανε τρομερή ατομική προσπάθεια, γύρισε στον Ασούμπρε ο οποίος με πλασέ στην κίνηση ισοφάρισε σε 1-1, εκμεταλλευόμενος την κακή τοποθέτηση του Παπαδόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
62' Κρέσπι αντί Μαρκ Φερνάντεθ για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
64' Κίτρινη κάρτα στον Ασούμπρε. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
8-4 οι τελικές στο ματς, υπέρ του Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
65' Πέσιμο του Μπαράλες στην περιοχή, «παίζετε» λέει ο Τζοβάρας καθώς δεν θεωρεί πως υπήρξε παράβαση του Μόρα αφού συμβουλεύτηκε και τους διαιτητές στο VAR. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
68' Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
71' Γύρισμα του Κρέσπι, ο Κρίστινσον έπεσε και μπλόκαρε πριν σκοράρει ο Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
77' Μπούστις αντί Μιλοσάβλιεβιτς για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
78' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Γύρισμα του Στάνκοβιτς, ο Μπούστος έκανε το σουτ από το ύψης του πέναλτι και λίγο δεξιά αλλά ο Πασαλίδης έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
84' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
86' Σέντρα-σουτ του Κώτσιρα, ο Μπαράλες έβαλε την προβολή αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει αφού βρήκε λίγο την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
89' Eκτέλεση φάουλ του Φερνάντες, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
92' Σουτ του Ουάρντα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Τέλος στο ματς. Αστέρας και ΑΕΛ παίρνουν από έναν βαθμό αφού ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. by Γιώργος Τσανάκας