Βόλος-Παναθηναϊκός

19:01
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, για την 13η αγωνιστική της Super League 1, στη Μαγνησία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Η νεοφώτιστη ομάδα μπήκε… δυνατά το καλοκαίρι στο πρωτάθλημα, κάνοντας τρεις νίκες στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια, αλλά στη συνέχεια… τα βρήκε δύσκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Συγκεκριμένα, σε οκτώ αγώνες, νίκησε μόνο τον Παναιτωλικό με μεγάλη δυσκολία, ενώ χρειάστηκε τα πέναλτι για να αποκλείσει τον Πανσερραϊκό στο Κύπελλο, αποφεύγοντας να γίνει η πρώτη ομάδα της Super League, που αποκλείεται από ομάδα τρεις κατηγορίες χαμηλότερα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Παράλληλα, ο Βόλος δεν έχει προηγηθεί σε κανένα από τα πέντε παιχνίδια στην έδρα του στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα σκόραρε μόνο σε ένα από αυτά, με τον Ατρόμητο, όταν έχασε 3-2, με ημίχρονο 2-2... by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Δηλαδή, στις δύο πρώτες νίκες της με Άρη και ΟΦΗ, η ομάδα της Μαγνησίας ήταν 0-0 στο ημίχρονο και με τον Παναιτωλικό έχανε 1-0, αλλά νίκησε. Και στην ήττα από τον ΠΑΟΚ, πάλι έχανε 1-0 στο ημίχρονο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Το «τριφύλλι» στον αντίποδα παραμένει αήττητο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του, κερδίζοντας δύο εντός και παίρνοντας ισάριθμες ισοπαλίες εκτός έδρας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Κοινώς, ο Παναθηναϊκός συγκέντρωσε οκτώ βαθμούς, όσους είχε και στα πρώτα οκτώ παιχνίδια, όπου έκανε τέσσερις ήττες! by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Αν και νίκησαν στα τελευταία δύο εντός, οι «πράσινοι» εξακολουθούν να έχουν καλύτερη συγκομιδή εκτός έδρας, έχοντας μαζέψει εννέα βαθμούς, ενώ στην έδρα τους έχουν πάρει επτά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Από την άλλη, παρά την πολύ καλή πορεία του μακριά από το γήπεδό του, ο Παναθηναϊκός δεν έχει νικήσει ακόμα σε ταξίδι του, καθώς τα «διπλά» του είναι σε Νέα Σμύρνη και Περιστέρι.... by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Πάντως από τις 15 Σεπτεμβρίου -και την μοναδική εκτός έδρας ήττα από τον Άρη- η ομάδα του Γιώργου Δώνη είναι αήττητη σε τέσσερις εξόδους της, με τις δύο προαναφερθείσες νίκες και τις ισοπαλίες με ΠΑΟΚ και Παναιτωλικό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Από εκεί και πέρα, αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες παίζουν αντίπαλες για πρώτη φορά στην ιστορία τους, σε οποιαδήποτε διοργάνωση. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Ο Παναθηναϊκός πάντως στο Πανθεσσαλικό έχασε δύο φορές το 2011 από τον Ολυμπιακό Βόλου, σε κανονική διάρκεια και πλέι οφ της Super League. Με τη Νίκη Βόλου το 2015 δεν πρόλαβε να αγωνιστεί, αφού η ομάδα της είχε αποσυρθεί από το πρωτάθλημα by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Στην αρχική 11άδα του Βόλου βρίσκονται οι Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μαξ, Ζοάο, Μουνίθ και Τόρες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Γκαραβέλης, Διαμαντής, Μήτογλου, Τσαούσης, Λύρατζης, Κυζιρίδης και Κορελας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Αποστολάκης, Μαυρομμάτης, Νούνες, Μπεκ, Περέα και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
Ο Παναθηναϊκός έχει την συμπαράσταση και αρκετών οπαδών του, που βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου και δη στο ένα «πέταλο»... by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Περίπου 1000 φίλοι του «τριφυλλιού» από τον Βόλο και τις γύρω περιοχές υπολογίζονται αυτή την ώρα στο Πανθεσσαλικό! by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
6' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, από το άτσαλο σπρώξιμο του Δημόπουλου στον Χατζηθεοδωρίδη, με τον διαιτητή Μανούχο να είναι δίπλα στη φάση και να καταλογίζει την παράβαση, μετά και την επιβεβαίωση του VAR! by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
8' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός από την εύστοχη εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη α λα Πανένκα, στο κέντρο της εστίας του Μελίσσα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
11' Σέντρα του Τσοκάνη από αριστερά, διώχνει αρχικά με κεφαλιά ο Κολοβέτσιος και στη συνέχεια ο Δώνης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
12' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό καθώς ο Κολοβός τροφοδοτεί τον Χατζηγιοβάνη αλλά εκείνος δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ μέσα από την περιοχή κι απέναντι από τον Μελίσσα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
15' Ο Μακέντα σουτάρει από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, αλλά ο Δημόπουλος βάζει την προβολή και αποκρούει την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Οι «πράσινοι» πανηγυρίζουν το γρήγορο 1-0 υπέρ τους... Εικόνα live21963339/109954.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
18' Νέα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό με τον Μακέντα να κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά, αλλά τη μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Φεράρι και δίπλα από τον επερχόμενο Χατζηθεοδωρίδη... by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
20' Σκάψιμο της μπάλας από τον Μουνίθ, για τον Τόρες, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
23' Πρώτη καλή φάση για τον Βόλο, με τον Φεράρι να βρίσκει χώρο, να σουτάρει από μακριά, αλλά τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
24' Ο Μακέντα βγαίνει τετ α τετ με τον Μελίσσα, σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ορθώς, για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
Φτάνοντας στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται με γκολ... από τα αποδυτήρια χάρη στο πέναλτι του Χατζηγιοβάνη, ενώ έχει φτιάξει κι άλλες φάσεις για να διευρύνει το προβάδισμά του, με πρωταγωνιστές τον σκόρερ και τον Μακέντα. Ο Βόλος δεν μπορεί να κρατήσει τη μπάλα ενώ δυσκολεύεται να ακολουθήσει και το γρήγορο πάσινγκ γκέιμ του αντιπάλου του, με αποτέλεσμα να είναι ευάλωτος αμυντικά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
31' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό, για φάουλ πάνω στον Μουνίθ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
33' Πέναλτι για τον Βόλο, με τον Δώνη να βρίσκει τον Ζοάο, σε μια φάση που ξεκίνησε από την απέναντι πλευρά του γηπέδου και λάθος του Κολοβού... by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
34' Γκολ! 1-1 ο Βόλος με τον Μουνίθ να νικάει τον Διούδη, που πέφτει σωστά πάντως, και να φέρνει το ματς στα ίσα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
40' Αλλάζει σύστημα ο Παναθηναϊκός πηγαίνοντας σε 4-4-2 και τον Κολοβό πίσω από τον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Γιόχανσον, συνεπικουρούμενος από τον Κολοβέτσιο, να κάνει την προβολή στο σουτ του Ζοάο και να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
44' Σουτ του Ντεντάκη, μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Τσίκα, για μαρκάρισμα πάνω στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45'+2' Σουτ του Μακέντα, συρτό, στο όριο της περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Μελίσσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλοι με 1-1 Βόλος και Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Ανάπαυλα στο Πανθεσσαλικό, με τον Βόλο να έχει ανεβάσει την απόδοσή του μετά το ημίωρο και να φτάνει στην ισοφάριση, χάρη σε πέναλτι του Μουνίθ, βάζοντας παράλληλα δύσκολα στον Παναθηναϊκό, που φτάνει έξω από την περιοχή του Μελίσσα αλλά δεν μπορεί να γίνει περαιτέρω απειλητικός, με το παιχνίδι να παραμένει ανοιχτό... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Οι γηπεδούχοι έχουν μόλις ισοφαρίσει και το... χαίρονται! Εικόνα live21963339/102780.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Περέα και Νούνες θα αντικαταστήσουν Κολοβό και Χατζηθεοδωρίδη αντίστοιχα, για τον Παναθηναϊκό. Χωρίς αλλαγές ξεκινάει ο Βόλος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Εντυπωσιακή η παρουσία των οπαδών του Παναθηναϊκού στον Βόλο! Εικόνα live21963339/31189.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
46' Σουτ του Μακέντα, από θέση μέσα δεξιά, είναι «χλιαρό» και περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
48' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
48' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Σένκεφελντ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
49' Ο Μπουζούκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Μελίσσας κάνει την έξοδο και προλαβαίνει να πέσει στα πόδια του, διώχνοντας τη μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
51' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον, για μαρκάρισμα πάνω στον Ζοάο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
54' Σουτ του Ινσούα από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ο Τσοκάνης σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο λόγω του φάουλ του Περέα στον Μελίσσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
56' Σουτ του Τόρες, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
59' Κίτρινη κάρτα στον Μαξ, για μαρκάρισμα στον Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
63' Τσαούσης αντί Μπαλογιάννη, η πρώτη αλλαγή του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
64' Γύρισμα του Χατζηγιοβάνη για τον Περέα, από τα δεξιά, ο Δημόπουλος κάνει την προβολή και διώχνει σε κόρνερ, που περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
66' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό, από την αριστερή πλευρά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μελίσσας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
67' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟ όταν μετά τη σέντρα του Μπουζούκη από αριστερά, ο Μακέντα κάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
70' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, η μπάλα περνάει εκτός εστίας του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
75' Νέο γέμισμα του Μπουζούκη από αριστερά, νέο κόρνερ μετά την απομάκρυνση της μπάλας από τον Τσίκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
Με τα 3/4 του αγώνα συμπληρωμένα, ο Παναθηναϊκός έχει μπει μεν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη στην πιο ορθολογική 11άδα του, αλλά και πάλι αναλώνεται σε ενέργειες που φτάνουν μέχρι το... κέρδος ενός κόρνερ. Ο Βόλος έχει «κλείσει» τους διαδρόμους και ψάχνει να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
76' Μπεκ αντί Γιόχανσον, η τρίτη κίνηση από πλευράς Δώνη, με τον Παναθηναϊκό να παίζει με τριάδα στην άμυνα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
80' Σουτ του Νούνες είναι αδύναμο όμως και καταλήγει στην αγκαλιά του Μελίσσα by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
81' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει τη σέντρα σουτ, ενώ ο Δημόπουλος διώχνει στη συνέχεια πριν ο Περέα σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
83' Σέντρα από τον Χατζηγιοβάνη, ο Μπεκ κάνει την κεφαλιά αλλά αυτή πέρασε άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
85' Λύρατζης αντί Ζοάο, για τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
86' Πρώτο κόρνερ για τον Βόλο στην επανάληψη, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
88' Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο, για φάουλ στον Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
89' Εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη, ο Μελίσσας διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
90' Σουτ του Νούνες, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπεκ, η μπάλα ψηλά άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+2' Φοβερή διπλή χαμένη ευκαιρία γι τον Παναθηναϊκό, με τον Δημόπουλο αρχικά να διώχνει πάνω στη γραμμή το σουτ του Περέα και τον Μακέντα να πλασάρει απελπιστικά άστοχα, με τον Μελίσσα εξουδετερωμένο, στη συνέχεια της φάσης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
90'+5' Λήξη του ματς. Βόλος και Παναθηναϊκός έρχονται ισόπαλοι 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής