Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας

21:25
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του «τελικού» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ερυθρό Αστέρα, με έπαθλο ένα εισιτήριο για το Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Πρόκειται για την αυλαία της φάσης των ομίλων του Champions League. Οι Πειραιώτες θέλουν ΜΟΝΟ νίκη ώστε να συνεχίσουν στην Ευρώπη και ενώ είναι σίγουρα εκτός για τους «16» του Champions League, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» του Βελιγραδίου βολεύονται και με την ισοπαλία, διότι έχουν 3 βαθμούς έναντι ενός 1 της ελληνικής ομάδας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο γύρο, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Σεμέδο (37’), αλλά στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή, με Βούλιτς (62’), Μιλούνοβιτς (87’) και Μποάκιε (90’) να σκοράρουν. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Μόλις τώρα έγινε η είσοδος του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο, μέσα σε αποθέωση. Λίγο πριν βγήκαν οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Πάμε να δούμε μαζί τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Ποντένσε, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
21:33
Ερυθρός Αστέρας (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπόριαν, Ρόντιτς, Ντέγκενεκ, Μιλούνοβιτς Γκόμπελιτς, Πέτροβιτς, Ίβανιτς, Μάριν, Βουκάνοβιτς, Ματέο Γκαρσία, Τομανέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αλέν, Τοροσίδης, Ραντζέλοβιτς, Λοβέρα, Μπενζιά και Γκερέρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Πόποβιτς, Βούλιτς, Ρ. Πάνκοβ, Μ. Πάνκοβ, Μποάκιε, Ζάντερ, Φαν Λα Πάρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Θερμό καλωσόρισμα από τα μεγάφωνα στον Ερυθρό Αστέρα, αλλά και στους οπαδούς, που είναι αδερφοποιημένοι με αυτούς των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Μπροστά από τη φυσούνα βρίσκεται ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, μαζί με τον γ' αντιπρόεδρο της ΠΑΕ, Κώστα Καραπαπά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
O 43χρονος, Ντανιέλε Ορσάτο (Ιταλία), θα διευθύνει την αποψινή αναμέτρηση. Στο παρελθόν είχε αποδειχθεί γουρλής για τον Ολυμπιακό, αλλά και για την Εθνική Ελλάδος. Βοηθοί: Λορέντζο Μανιανέλι, Αλεσάντρο Τζιαλατίνι Τέταρτος: Ντανιέλε Ντοβέρι VAR: Μάρκο Γκουίντα - AVAR: Τσίρο Καρμπόνε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα του Ερυθρού Αστέρα. Ο Ολυμπιακός είναι ακόμα στο γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Αποσύρθηκε και ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
10 λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Και τώρα ακούγονται οι ενδεκάδες των δύο ομάδων. Πρώτα του Ερυθρού Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Και τώρα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
21:55
Στη φυσούνα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, σε λίγο θα γίνει η είσοδος του Ολυμπιακού και του Ερυθρού Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα που έχουν δημιουργήσει οι οπαδοί των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
5' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Γκόμπελιτς πλαγιοκόπησε, έκανε το γύρισμα και ο Βουκάνοβιτς από καλή θέση έστειλε την μπάλα ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
6' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Άστοχο σουτ του Μασούρα, μετά από γύρισμα του Ποντένσε. Ήταν σε καλή θέση, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, που δεν βρήκε καθόλου καλά την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
7' Μακρινό σουτ του Μεριά, μπλοκάρει ο Μπόριαν χωρίς δυσκολία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
8' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Τσιμίκα (έπειτα από ωραίο άνοιγμα του Μπουχαλάκη), έδιωξαν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι προ του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
9' Πολύ άστοχο σουτ του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Έχει πιάσει τέμπο ο Ολυμπιακός μετά την πρώτη φάση του αγώνα, την οποία έφτιαξε ο Αστέρας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
11' Καλή προσπάθεια του Ολυμπιακού, με Μασούρα και Μπουχαλάκη. Επιδίωξαν κάτι καλό αμφότεροι, αλλά δεν κατάφεραν να... εκτελέσουν, αν και ήταν στο ύψος του πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Φάουλ από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό. Σε καλή θέση για ένα γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
18' Το εκτέλεσε ο Μασούρας, πήρε την κεφαλιά ο Σεμέδο σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
19' Σουτ του Γκιγέρμε λίγο έξω από την περιοχή, μετά από προσπάθεια του Καμαρά, στην αγκαλιά του Μπόριαν η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα. Ο Μάριν πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
20' Εκτέλεσε και κέρδισε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
Μάζεψε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε σε θέση βολής, έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Γκιγέρμε και ο Γκόμπελιτς του πήρε την... μπουκιά απ' το στόμα μα σωτήριο τάκλιν. Διαμαρτυρήθηκαν χλιαρά για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Στη συνέχεια ο Βραζιλιάνος τροφοδότησε τον Ποντένσε, που μπορούσε να απειλήσει, αλλά ήταν εκτεθειμένος ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
26' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή και λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπόριαν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
27' Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση του Ερ. Αστέρα (και τον Ολυμπιακό να μη βρίσκεται σε αμυντική ισορροπία), με την μπάλα να καταλήγει στον Μάριν, που δοκίμασε συρτό σουτ πάνω στον Βουκάνοβιτς, που -ορθώς- υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
29' Κίτρινη στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
32' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε βγήκε από τα δεξιά, έπιασε διαγώνιο σουτ και βρήκε τον Μπόριαν σε ετοιμότητα, όπως και ο Ομάρ αμέσως μετά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
33' Άστοχο σουτ του Καμαρά, λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ποντένσε από τα δεξιά και ο Ελ Αραμπί, που πήρε καλή θέση, έκανε πολύ άστοχη κεφαλιά, από... αγαπημένη του θέση. Έπρεπε να τελειώσει καλύτερα τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
37' Ακόμη ένα άστοχο σουτ του Καμαρά. Το έχει... παρακάνει, με το που του έρχεται η μπάλα σουτάρει. Και συνήθως δίχως καλό αποτέλεσμα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40
41' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Η μπάλα χάθηκε κοντά στο κέντρο με τον Ποντένσε να φωνάζει για φάουλ, οι φιλοξενουμενοι έπαιξαν εξαιρετικά την κόντρα επίθεση και ο Γκιγέρμε κλάδεψε τον Μαριν μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
42' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα! Η μπάλα στο δοκάρι μετά την εκτέλεση του Τομανέ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
Απειλεί και πάλι με τον Μάριν ο Αστέρας. Ο Γερμανός μπήκε από τα δεξιά, αλλά την ύστατη στιγμή καθάρισε ο Γκιγέρμε τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
45' Κίτρινη στον Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας 0-0! Η μεγάλη ευκαιρία του πρώτου μέρους ανήκει στους φιλοξενούμενους, που έχασαν πέναλτι με τον Τομανέ στο 42’. Είχαν καλά διαστήματα οι Πειραιώτες, θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ στο 34’ με την κεφαλιά του Ελ Αραμπί, αλλά γενικότερα οι Σέρβοι έχουν καταφέρει να πάνε καλά το παιχνίδι βάσει των δικών τους «θέλω». by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
46' Καλό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό. Γλυκό σουτ του Γκιγέρμε από τα αριστερά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπόριαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
50' Άστοχο-συρτό σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από την περιοχή. Είχε και επιλογή δίπλα του by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
54' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Γεμάτο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, έδιωξε ο Μπόριαν με καλή επέμβαση στη δεξιά του πλευρά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
55' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον Ολυμπιακό. Έπειτα από γέμισμα, ο Μασούρας έπεσε κάτω σε διεκδίκηση με τον Ρόντιτς. Έχει βάλει το χέρι στον ώμο του Έλληνα μεσοεπιθετικού ο ποδοσφαιριστής του Αστέρα. Ο Ιταλός έδειξε να συνεχιστεί το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
55' Συρτό του του Μάριν μετά από λάθος του Μεριά, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
58' Φαν Λα Πάρα αντί Τομανέ για τον Ερυθρό Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
Πάει ακόμα πιο σφιχτά ο Ερυθρός Αστέρας, που δεν έχει καθαρό φορ πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
59' Κίτρινη στον Ρόντιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
59' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε ωραία σέντρα του Τσιμίκα, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπόριαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
61' Γκερέρο αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
62' Απειλεί ο Αστέρας με τον Βουκάνοβιτς να μπαίνει μέσα στην περιοχή, αλλά να μην μπορεί να βρει συμπαίκτη του by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
64' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, αφού νικήθηκε από τον Μπόριαν, που του έκλεισε το πεδίο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
65' Μποάκιε αντί Βουκάνοβιτς για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
66' "Δώρο" του Μεριά με την άμυνα του Ολυμπιακού να είναι ψηλά, μπλόκαρε ο Σα το σουτ του Φαν Λα Πάρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
68' Άστοχο σουτ του Μασούρα από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
69' Σέντρα σουτ του Μάριν, στον Σα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
70' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!Ο Ποντένσε αστόχησε με σουτ λίγο μπροστά από το πέναλτι, με τον Μπόριαν να είναι εξουδετερωμένος ουσιαστικά. Τραβάει τα μαλλιά του ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
71' Λοβέρα αντί Μασούρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
72' Κίτρινη στον Ντέγκενεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
74' Σουτ του Φαν Λα Πάρα από το ημικύκλιο, σε κόρνερ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
81' Άστοχο σουτ του Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
82' Ζάντερ αντί Ρόντιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Έχει.. βραχυκυκλώσει ο Ολυμπιακός επιθετικά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
86' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Για χέρι του Ζάντερ, που είδε κίτρινη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
Δεν βλέπει ο Σα την εκτέλεση! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
Ο Ελ Αραμπί πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
88' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
Ο Ελ Αραμπί ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Μπόριαν και άνοιξε τον δρόμο για πρόκριση στο Europa League! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
90' Μπενζιά αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:49
90+2' Πολύ καλή στιγμή με άστοχο σουτ του Μπενζιά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
90+3' Κίτρινη στον Γκερέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
90+4' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ποντένσε, που νικήθηκε από τον Μπόριαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:54
Τέλος στο ματς. Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας 1-0 με γκολ του Ελ Αραμπί στο 88' με πέναλτι και στο Europa League οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος