Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

18:05
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
18:06
Θα μάθουμε, λοιπόν, ποιες ομάδες θα πάρουν τα τελευταία εισιτήρια για την φάση των «32» του Europa League αλλά και τους πιθανούς αντιπάλους του Ολυμπιακού, ο οποίος επικράτησε χθες με 1-0 του Ερυθρό Αστέρα και πήρε την πρόκριση στην δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Πάμε να δούμε σιγά σιγά τα ματς ανά όμιλο, να αναφέρουμε ποιες ομάδες έχουν προκριθεί και ποια είναι τα σενάρια πρόκρισης για κάθε μία. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Θα ξεκινήσουμε από τους αγώνες που ξεκινάνε στις 19:55. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
1ος όμιλος: ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη, Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ. Από τον πρώτο όμιλο έχουν προκριθεί ήδη η Σεβίλλη και ο ΑΠΟΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
2ος όμιλος: Κοπεγχάγη-Μάλμε, Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο. H Κοπεγχάγη με έναν βαθμό προκρίνεται, η Μάλμε θέλει νίκη, ενώ η Ντιναμό Κιέβου θέλει νίκη και να μην κερδίσει η Μάλμε. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
3ος όμιλος: Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ, Χετάφε-Κράσνονταρ. Η Βασιλεία έχει προκριθεί ήδη και παίζεται μια θέση ανάμεσα σε Χετάφε και Κράσνονταρ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
4ος όμιλος: Λίντσερ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ. Σπόρτινγκ και Λίντσερ έχουν προκριθεί και στο μεταξύ τους παιχνίδι θα κριθεί η πρώτη θέση. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
5ος όμιλος: Kλουζ-Σέλτικ, Ρεν-Λάτσιο. Η Σέλτικ έχει προκριθεί ως πρώτη, η Κλουζ χρειάζεται έναν βαθμό, ενώ η Λάτσιο πρέπει να κερδίσει και να ηττηθεί η Κλουζ στην έδρα της. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
6ος όμιλος: Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκιμαράες. Η Άιντραχτ με νίκη προκρίνεται. Η Άρσεναλ για να αποκλειστεί και να προκριθεί η Σταντάρ, πρέπει να ηττηθεί με 5-0 από τους Βέλγους. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Στη συνέχεια, θα δούμε και τα παιχνίδια που ξεκινάνε στις 22:00. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσουν οι πρώτες 12 αναμετρήσεις για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
20:03
8' Άιντραχτ-Γκιμαράες 0-1: Ο Ροσίνια με ωραίο διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ για τους Πορτογάλους. Γκολ το οποίο, πάντως, έχει ξεκινήσει από επιθετικό φάουλ αλλά δεν υπάρχει VAR για να ακυρωθεί
. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Πρώτο τέταρτο στα παιχνίδια, όλα στο μηδέν εκτός από αυτό της Άιντραχτ με την Γκιμαράες που είναι στο 0-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
21' Βασιλεία-Τράμπζονσπορ 1-0: Ανοίγουν το σκορ οι Ελβετοί με τον Βίντμερ.
by Γιώργος Τσανάκας
20:18
23' Λίντσερ-Σπόρτινγκ 1-0: Ο Τράουνερ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
20:19
22' Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 0-1: Ο Χέλαντ ανοίγει το σκορ για τους Νορβηγούς μέσα στην Ολλανδία.
20:26
30' Ρεν-Λάτσιο 1-0: Ο Νανιόν με σουτ μέσα από την περιοχή, δίνει προβάδισμα στους Γάλλους.
20:26
31' Άιντραχτ-Γκιμαράες 1-1: Θλιβερό λάθος του τερματοφύλακα της Γκιμαράες, Μιγκέλ Σίλβα, που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του για το 1-1. Η UEFA χρεώνει το γκολ στον Ντα Κόστα.
20:32
36' Λίντσερ-Σπόρτινγκ 2-0: Προβάδισμα δύο τερμάτων για την Λίντσερ με τον Κλάους από την άσπρη βούλα, με τον τερματοφύλακα της Σπόρτινγκ, Ριμπέιρο, να αποβάλλεται.
20:33
38' Άιντραχτ-Γκιμαράες 2-1: Το φέρνει... τούμπα η Άιντραχτ με τον Καμάντα, ο οποίος σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία.
20:41
45'+1' Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 0-1: Ο Αρατόρε με κεφαλιά... σοκάρει τους γηπεδούχους.
20:43
Ημίχρονα σε όλα τα παιχνίδια: ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 0-0, Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 0-0, Κοπεγχάγη-Μάλμε 0-0, Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 0-1, Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 1-0, Χετάφε-Κράσνονταρ 0-0, Λίντσερ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 2-0, Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 0-1, Kλουζ-Σέλτικ 0-0, Ρεν-Λάτσιο 1-0, Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 0-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκιμαράες 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
46' Σέντρα στην επανάληψη! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
47' Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 1-0: Ο Μπαστιέ έπιασε το σουτ που κόντραρε στον Παπασταθόπουλο και άλλαξε πορεία, καταλήγοντας στα δίχτυα του Μαρτίνες.
21:01
49' Κλουζ-Σέλτικ 1-0: Ο Μπούρτσα με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την Κλουζ που... αγκαλιάζει την πρόκριση!
21:05
55' Πέναλτι για την Σεβίλλη. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
57' ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 0-0: Ο Νταμπούρ δεν μπορεί να σκοράρει από την άσπρη βούλα αφού το... βγάζει ο Μπέλετς.
21:10
60' ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 1-0: Ο Σάβιτς με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στους Κύπριους.
21:14
63' Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 0-1: Προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους με τον Μπουγκρίν.
21:17
Φτάνουμε προς το 65ο λεπτό των αναμετρήσεων: ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 1-0, Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 0-1, Κοπεγχάγη-Μάλμε 0-0, Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 0-1, Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 1-0, Χετάφε-Κράσνονταρ 0-0, Λίντσερ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 2-0, Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 0-1, Kλουζ-Σέλτικ 1-0, Ρεν-Λάτσιο 1-0, Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 1-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκιμαράες 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
63' Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 1-1: Ισοφαρίζουν οι Ολλανδοί με γκολ του Ιχαταρεν.
21:21
69' Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2-0: Η μπάλα κοντράρει στον Μαυροπάνο μετά το σουτ του Αμαλά και αλλάζει πορεία, με την Σταντάρ να παίρνει αέρα δύο τερμάτων.
21:23
69' Kλουζ-Σέλτικ 2-0: Καθαρίζει το ματς η Κλουζ με κοντινό πλασέ του Τζόκοβιτς.
21:26
71' Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 2-0: Ο Στόκερ δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Βασιλεία. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Οδεύουμε προς το 75ο λεπτό σε όλα τα παιχνίδια: ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 1-0, Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 0-1, Κοπεγχάγη-Μάλμε 0-0, Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 0-1, Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 2-0, Χετάφε-Κράσνονταρ 0-0, Λίντσερ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 2-0, Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 1-1, Kλουζ-Σέλτικ 2-0, Ρεν-Λάτσιο 2-0, Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκιμαράες 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
75' Χετάφε-Κράσνονταρ 1-0: Ο Καμπρέρα δίνει το προβάδισμα στους Ισπανούς και γέρνει την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του αναφορικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση.
21:30
77' Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2-1: Μειώνει ο Λακαζέτ για την Άρσεναλ.
21:32
76' Κοπεγχάγη-Μάλμε 0-1: Αυτογκόλ από τον Παπαγιαννόπουλο και προβάδισμα για την Μάλμε. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
77' Χετάφε-Κράσνονταρ 2-0: Σκόρερ ο Μολίνα για τους Ισπανούς!
21:33
80' Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2-2: Ο Σάκα φέρνει το ματς στα ίσα για την Άρσεναλ.
21:38
85' Άιντραχτ-Γκιμαράες 2-2: Ισοφαρίζει η Γκιμαράες με τον Ελμουστράτι. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
86' Ρεν-Λάτσιο 2-0: Ο Νιανόν σκοράρει εκ νέου για την Ρεν. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
85' Χετάφε-Κράσνονταρ 3-0: O Kένεντι πετυχαίνει το τρίτο τέρμα των Ισπανών. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
87' Άιντραχτ-Γκιμαράες 2-3: Ο Έντουαρντ υπογράφει την ανατροπή για τους Πορτογάλους. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
90' Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 1-1: Ο Γκουεγιέ σκοράρει και ισοφαρίζει για τους Αζέρους. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
93' Λίντσερ-Σπόρτινγκ 3-0: by Γιώργος Τσανάκας
21:49
93' Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 1-1: by Γιώργος Τσανάκας
21:51
Τέλος σε όλα τα ματς: ΑΠΟΕΛ-Σεβίλλη 1-0, Καραμπάγκ-Ντουντελάνζ 1-1, Κοπεγχάγη-Μάλμε 0-1, Ντιναμό Κιέβου-Λουγκάνο 1-1, Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 2-0, Χετάφε-Κράσνονταρ 3-0, Λίντσερ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 3-0, Αϊντχόφεν-Ρόζενμποργκ 1-1, Kλουζ-Σέλτικ 2-0, Ρεν-Λάτσιο 2-0, Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2-2, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκιμαράες 2-3. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Τα ματς που ξεκινάνε στις 22:00 είναι τα: Ρέιντζερς-Γιουνγκ Μπόις, Πόρτο-Φέγενορντ, Εσπανιόλ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Λουντογκόρετς-Φερεντσβάρος, Γάνδη-Ολεξαντρίγια, Βόλφσμπουργκ-Σεντ Ετιέν, Ρόμα-Βολφσμπέργκερ, Γκλάντμπαχ-Μπασακσεχίρ, Σλόβαν Μπρατισλάβας-Γουλβς, Μπράγκα-Μπεσίκτας, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άλκμααρ, Παρτιζάν-Αστάνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Καλησπέρα και από μένα. Μαζί θα παρακαλουθήσουμε τα ματς της ζώνης των 22.00 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:01
Σέντρα σε όλα τα παιχνίδια by Γιώργος Σπανομανώλης
22:05
5' Παρτίζαν-Αστάνα 1-0, ανοίγει το σκορ με διπλή προσπάθεια ο Σουμά
by Γιώργος Σπανομανώλης
22:07
7' Γάνδη - Αλεσάντρια 1-0, με τον Ντεπουάτρ να ανοίγει το σκορ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:08
7' Ρόμα - Βόλφσμπεργκερ 1-0, εύστοχο πέναλτι του Περότι για τους "τζιαλορόσι"
22:11
10' Ρόμα - Βόλφσμπεργκερ 1-1, φοβερός συνδιασμός από τους φιλοξενούμενους η μπάλα από τα πόδια του Φλορέντσι στα δίχτυα
22:16
16' Γάνδη - Αλεσάντρια 2-0, και πάλι σκοράρει ο Ντεπουάτρ με κοντινό πλασέ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:19
17' Πόρτο - Φέγενορντ 2-0, μέσα σε ένα δίλεπτο η Πόρτο δείχνει να το καθαρίζει, με Λουίζ Ντίαζ και αυτογκόλ του Μαλάσια
22:20
19' Ρόμα - Βόλφσμπεργκερ 2-1, ο Περότι άφησε στον Τζέκο και εκείνος σκοράρει προ κενής εστίας by Γιώργος Σπανομανώλης
22:22
19' Πόρτο - Φέγενορντ 2-1 με γκολ του Μποτεγκίν by Γιώργος Σπανομανώλης
22:23
20' Παρτίζαν - Αστάνα 2-0, όμορφο τελείωμα του Σαντίκ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
22' Πόρτο - Φέγενορντ 2-2, απίστευτο ματς! Έχουμε τέσσερα γκολ σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο
22:26
26' Παρτίζαν - Αστάνα 3-0, το καθαρίζουν πριν το ημίωρο οι Σέρβοι με τον Ασάνο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:28
25' Λουντογκόρετς - Φερεντσβάρος 1-0, με γκολ του Λουκοκί by Γιώργος Σπανομανώλης
22:31
30' Ρέιντζερς - Γιουνγκ Μπόις 1-0, ο Μορέλος στην πλάτη της άμυνας ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Τζέραρντ
22:33
33' Γκλάντμπαχ - Μπασάκσεχιρ 1-0, ο Τουράμ από τη μικρή περιοχή
22:37
34' Πόρτο - Φέγενορντ 3-2, γκολ από τάκλιν με αυτοθυσία του Σοάρες by Γιώργος Σπανομανώλης
22:42
42' Σλόβαν Μπρατισλάβας - Μπράγκα 1-0, σκόρερ ο Σποράρ
22:45
44' Γκλάντμπαχ - Μπασάκσεχιρ 1-1, σουτ του Καβέτσι η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Ζόμερ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:45
45' Σλόβαν Μπρατισλάβας - Μπράγκα 1-1 ο Φοντέ ισοφαρίζει για τους Πορτογάλους by Γιώργος Σπανομανώλης
22:49
Ημίχρονο στα ματς: Ρέιντζερς-Γιουνγκ Μπόις 1-0, Πόρτο-Φέγενορντ 3-2, Εσπανιόλ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-0, Λουντογκόρετς-Φερεντσβάρος 1-0, Γάνδη-Ολεξαντρίγια 2-0, Βόλφσμπουργκ-Σεντ Ετιέν 0-0, Ρόμα-Βολφσμπέργκερ 2-1, Γκλάντμπαχ-Μπασακσεχίρ 1-1, Σλόβαν Μπρατισλάβας-Μπράγκα 1-1, Γουλβς-Μπεσίκτας 0-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άλκμααρ 0-0, Παρτιζάν-Αστάνα 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
Έναρξη για το δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:11
53' Μαν. Γιουνάιτεντ - Άλκμααρ 1-0, ο Μάτα στρώνει στον Γιανγκ και εκείνος σκοράρει by Γιώργος Σπανομανώλης
23:12
53' Βόλφσμπουργκ - Σεντ Ετιέν 1-0, σκόρερ ο Οτάβιο για τους Γερμανούς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:13
55' Γάνδη - Αλεσαντρίγια 2-1, μειώνουν με τον Μιροτσιτσένκο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:15
58' Γουλβς - Μπεσίκτας 1-0, κοντινή κεφαλιά του Ζότα
23:16
58' Μαν. Γιουνάιτεντ - Άλκμααρ 2-0, με τον Γκρίνγουντ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:19
62' Πέναλτι για τη Γιουνάιτεντ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:19
63' Μαν. Γιουνάιτεντ - Άλκμααρ 3-0, εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάτα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:21
64' Γουλβς - Μπεσίκτας 2-0, σουτ του Ντεντόνκερ στο δοκάρι ριμπάουντ ο Ζότα που τη στέλνει στα δίχτυα
23:21
64' Μαν. Γιουνάιτεντ - Άλκμααρ 4-0, ξανά ο Γκρίνγουντ... by Γιώργος Σπανομανώλης
23:23
64' Ρόμα - Βόλφσμπεργκερ 2-2, ισοφαρίζει ο Βάισμαν για τους Αυστριακούς
23:24
66' Γουλβς - Μπεσίκτας 3-0, κεφαλιά του Ντεντόνκερ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:26
69' Γουλβς - Μπεσίκτας 4-0, χατ - τρικ από τον Ζότα που μόλις μπήκε άλλαξε το ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:27
70' Σλόβαν Μπρατισλάβας - Μπράγκα 2-1, σκοράρει ο Μόχα και δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους by Γιώργος Σπανομανώλης
23:29
72' Σλόβαν - Μπράγκα 2-2, ισοφαρίζει ο Τρινκάο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
76' Παρτίζαν - Αστάνα 4-0, με το δεύτερο γκολ του Σαντίκ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
75' Σλόβαν - Μπράγκα 2-3, με αυτογκόλ προβάδισμα οι Πορτογάλοι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:34
79' Παρτίζαν - Αστάνα 4-1, το γκολ της τιμής ο Ροτάριου by Γιώργος Σπανομανώλης
23:41
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο των παιχνιδιών by Γιώργος Σπανομανώλης
23:43
85' Εσπανιλολ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1, σκόρερ ο Βλάσιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:48
89' Ρέιντζερς - Γιουνγκ Μπόις 1-1, αυτογκόλ από τους Σκωτσέζους, by Γιώργος Σπανομανώλης
23:49
90' Γκλάντμπαχ - Μπασάκσεχιρ 1-2, σκόρερ ο Κριβελί και έτσι... μένει έξω η Γκλάντμπαχ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:50
90' Σλόβαν - Μπράγκα 2-4, ο Παουλίνιο το τέταρτο γκολ των Πορτογάλων by Γιώργος Σπανομανώλης
23:51
Δοκάρι η Γκλάντμπαχ στις καθυστερήσεις, απίστευτη χαμένη ευκαιρία για σκορ πρόκρισης by Γιώργος Σπανομανώλης
23:52
93' Λουντογκόρετς - Φερεντσβάρος 1-1, ισοφάρισε ο Σίγκνεβιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:57
Τελικά αποτελέσματα:Ρέιντζερς-Γιουνγκ Μπόις 1-1 Πόρτο-Φέγενορντ 3-2, Εσπανιόλ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1, Λουντογκόρετς-Φερεντσβάρος 1-0, Γάνδη-Ολεξαντρίγια 2-1, Βόλφσμπουργκ-Σεντ Ετιέν 1-0, Ρόμα-Βολφσμπέργκερ 2-2, Γκλάντμπαχ-Μπασακσεχίρ 1-2, Σλόβαν Μπρατισλάβας-Μπράγκα 2-4, Γουλβς-Μπεσίκτας 4-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άλκμααρ 4-0, Παρτιζάν-Αστάνα 4-1 by Γιώργος Σπανομανώλης