Καλησπέρα σας by Γιώργος Τσανάκας
16:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Άρη για τη 14η αγωνιστική της Super League by Γιώργος Τσανάκας
16:32
Το ματς έχει φόντο την εξάδα, αφού και οι δύο ομάδες έχουν ίδιο στόχο by Γιώργος Τσανάκας
16:36
Ο ΟΦΗ είναι στην 5η θέση με 19 βαθμούς και προέρχεται από εκτός έδρας ήττα κόντρα στη Λαμία με 2-1 by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Από την άλλη πλευρά, ο Άρης είναι 7ος έχοντας έναν βαθμό λιγότερο (18) και προέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στον Ατρόμητο με 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
16:38
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Τσανάκας
16:40
ΟΦΗ: Σωτηρίου – Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης – Σακόρ, Νέιρα, Βαζ – Φιγκεϊρέδο, Σεμέντο, Τσιλιανίδης by Γιώργος Τσανάκας
16:42
Άρης: Κουέστα – Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Σάσα – Ματίγια, Αμπού Μπα – Φετφατζίδης, Λάρσον, Μπρούνο Γκάμα - Ιντέγε by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γουόλι, Νάστος, Ντίνας, Μάνος, Στάικος, Μπράουν, Σόουζα by Γιώργος Τσανάκας
16:55
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Έμαν, Μαρτίνες, Δεληζήσης, Ντιγκινί, Μενέντες, Μαντσίνι, Τόνσο by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Διαιτητές: Γεώργιος Κομίνης, Χρήστος Ακρίβος, Μιχαήλ Καρσιώτης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Διαιτητής VAR ο Αθανάσιος Σέζος, με AVAR τον Θεόφιλο Μωυσιάδη. by Γιώργος Τσανάκας
17:14
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:18
2' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ιντέγε έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε τον Σωτηρίου αλλά βγήκε πλάγια και γύρισε στον Λάρσον, ο οποίος έπιασε το σουτ από κοντινή απόσταση αλλά ο Σωτηρίου έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
Πρώτη πολύ μεγάλη φάση στο ματς για τον Άρη, με τον Ιντέγε να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Γιαννούλη που ουσιαστικά τον έβγαλε τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
7' Μακρινό σουτ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Σωτηρίου. Δεύτερη τελική για τον Άρη στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς. Ο ΟΦΗ έχει πιο παθητική στάση στο παιχνίδι, με τον Άρη να προσπαθεί με το γρήγορο passing game που έχει να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να δημιουργήσει ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα μόλις στο 2ο λεπτό αλλά οι Ντιγκινί και Λάρσον δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στο... πλεκτό! by Γιώργος Τσανάκας
17:27
12' Γκοοοολ για τον Άρη (0-1)! by Γιώργος Τσανάκας
17:28
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Βέλεθ τσίμπησε την μπάλα προς τα πίσω και ο αμαρκάριστος Ιντέγε με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, άνοιξε το σκορ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Προβάδισμα πολύ νωρίς για τον Άρη, ο οποίος είναι σαφώς ανώτερος και πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Η υπεροχή των φιλοξενούμενων έχει καρποφορήσει με το γκολ του Ιντέγε και μένει πλέον να δούμε την αντίδραση των παικτών του ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:32
17' Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ στο ματς, με τον Βαζ να σουτάρει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης βγήκε απέναντι από τον Κουέστα, ο οποίος αρχικά τον νίκησε και στη συνέχεια το νέο πλασέ του Έλληνα μεσοεπιθετικού πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
26' Νέα τελική για τον ΟΦΗ, με τον Βαζ να κάνει το συρτό σουτ αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
Μισή ώρα στην αναμέτρηση. Ο ΟΦΗ έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και στο τελευταίο δεκάλεπτο απειλεί, με κύριους εκφραστές τους Βαζ και Τσιλιανίδη. Ωστόσο, ο Άρης κρατάει το προβάδισμα που έχει πάρει από το 12ο λεπτό με τον Ιντέγε αλλά δέχεται πίεση από τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα να παίζει πιο κλειστά στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
17:45
30' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ (1-1)! by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Το φέρνει στα... ίσα ο ΟΦΗ! Μετά από εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας, ο Κοροβέσης γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Βαζ με ωραίο πλασέ στην κίνηση, νίκησε τον Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Όλα τα... λεφτά η ανάπτυξη της μπάλας από τους παίκτες του ΟΦΗ. Τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι πήγαν να φύγουν στην κόντρα με τον Λάρσον, οι γηπεδούχοι πίεσαν και τους έκλεψαν την μπάλα, την γύρισαν από την μία πλευρά προς την άλλη και με τελικό αποδέκτη τον Βαζ, που πατάει πολύ περιοχή παρότι είναι χαφ, βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
17:48
32' Διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουέστα νικάει αρχικά τον Τσιλιανίδη, με την μπάλα να καταλήγει στη συνέχεια έξω από την περιοχή και στον Σεμέδο, ο οποίος έπιασε το σουτ αλλά έφυγε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
33' Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
37' Φερέιρα αντί Σεμέντο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
18:00
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΟΦΗ και Άρης πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1, σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι από άποψη φάσεων και ρυθμού. Ο Ιντέγε άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε με τον Βαζ στο 30'. Ανώτερος στο πρώτο τέταρτο ο Άρης, στη συνέχεια ο ΟΦΗ ανέβηκε, πίεσε και έφτιαξε φάσεις με κύριο εκφραστή τον Βαζ και έφτασε τελικά στο γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
Να πούμε πως υπάρχει μία περίπτωση πέναλτι που διαμαρτύρεται ο Άρης στο 40ο λεπτό σε ανατροπή του Κουτρουμπή πάνω στον Μπα. Ο διαιτητής δεν είδε καν την φάση στο VAR, παρότι φαίνεται πως υπάρχει παράβαση! by Γιώργος Τσανάκας
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
18:21
48' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Απειλεί ξανά ο Βαζ, το... έβγαλε ο Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
18:28
55' Νέα φάση για τον ΟΦΗ, με τον Κουέστα να βγαίνει ξανά νικητής απέναντι στον Τσιλιανίδη. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Έχει μπει δυνατά στην επανάληψη ο ΟΦΗ και πιέζει, ψάχνει το γκολ της ανατροπής και που θα το δώσει το προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς. Από την άλλη μεριά, ο Άρης παίζει πιο σφιχτά, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
Μία ώρα στο παιχνίδι, παραμένει το 1-1 ανάμεσα στον ΟΦΗ και στον Άρη στο «Γεντί Κουλέ». by Γιώργος Τσανάκας
18:38
65' Κακό κοντρόλ του Βαζ, που δεν κατάφερε να πάρει σωστά μπροστά του την μπάλα και να απειλήσει τον Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
66' Ωραίο σουτ του Ιντέγε στην κίνηση, ο Σωτηρίου με υπερένταση το... έβγαλε! by Γιώργος Τσανάκας
18:44
71' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Τραγική έξοδος του Κουέστα, ο Σακόρ κάνει το σουτ που κοντράρει στον Βέλεθ και στη συνέχεια ο Φερέιρα από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για να σκοράρει και να φέρει... τούμπα το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
73' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Καθαρίζει το ματς ο ΟΦΗ! Ο Φιγκεϊρέντο έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας μετά την εξαιρετική κάθετη μπάλα του Τσιλιανίδη και με υπέροχη λόμπα νικάει τον Κουέστα για το 3-1! by Γιώργος Τσανάκας
18:50
76' Στάικος αντί Βαζ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
77' Δοκάρι για τον ΟΦΗ με τον Φιγκεϊρέντο! Άγγιξαν το τέταρτο γκολ οι Κρητικοί! by Γιώργος Τσανάκας
18:52
79' Ντιγκινί αντί Λάρσον για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
82' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
89' Μάνος αντί Φιγκεϊρέδο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
91' Κεφαλιά του Βέλεθ, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΟΦΗ με αντεπίθεση διαρκείας, έφερε... τούμπα το γρήγορο γκολ του Ιντέγε και «καθάρισε» τον Άρη με σκορ 3-1. Βαζ, Φερέιρα και Φιγκεϊρέντο οι σκόρερ για τους Κρητικούς που έπαιξαν μπαλάρα και πήραν δίκαιη νίκη! by Γιώργος Τσανάκας