Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός

19:10
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός για τη 14η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι προέρχονται από το 1-0 επί του Ερυθρού Αστέρα με το οποίο εξασφάλισαν πρόκριση στους "32" του Europa League, θέλουν τη νίκη για να παραμείνουν στην κορυφή του πρωταθλήματος, ευελπιστώντας, παράλληλα, σε απώλεια του ΠΑΟΚ. Που την ίδια ώρα παίζει εκτός με τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Γκιγέρμε, Μασούρας, Ποντένσε, Σουντανί, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μιχαήλ, Χαουρέγκι, Λουίς Βαλιέντε, Ορτέγκα, Μπόρχα Φερνάντεθ, Δουβίκας, Ματρικάρντι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Μπουχαλάκης, Γκερέρο, Μπρούνο, Μπα, Ραντζέλοβιτς, Τοροσίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
19:18
19:19
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Δημήτριος Σαμοϊλης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
19:24
Υπενθυμίζεται ότι στο παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε επικρατήσει 1-0 ο Ολυμπιακός με γκολ του Ελ Αραμπί. Σε ένα παιχνίδι που είχε σηκώσει έντονη συζήτηση, με τη φάση του Μπαράλες λίγο πριν το φινάλε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει κάνει μικροαλλαγές, όπως αναμενόταν, αφού ο Αβραάμ Παπαδόπουλος παίρνει τη θέση του Μεριά (εκτός αποστολής) στο κέντρο της άμυνας και επιστρέφει ο Σουντανί (δεν ήταν δηλωμένος στο Champions League) στο αρχικό σχήμα. Εκτός ενδεκάδας βρίσκεται ο Ανδρέας Μπουχαλάκης, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε από μικροενοχλήσεις τις προηγούμενες ημέρες, αλλά όχι και ο Κώστας Τσιμίκας, που επίσης αντιμετώπισε μικροτραυματισμό μετά το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Έντονη η παρουσία του κόσμου του Ολυμπιακού στην Τρίπολη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
1' Επίσκεψη του Ολυμπιακού στην αντίπαλη περιοχή με το καλημέρα, αλλά υπόδειξη για οφσάιντ με λίγη καθυστέρηση! Τακουνάκι του Μασούρα (έπειτα από μακρινή μπαλιά), ο Ελ Αραμπί έπιασε το σουτ και νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Σέντρα του Σουντανί από τα δεξιά, σκαστό σουτ του Μασούρα και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
6' Πρώτη επίσκεψη του Αστέρα στην περιοχή του Ολυμπιακού. Σέντρα από τα δεξιά και αρκετά άστοχη του Μπαράλες, που δεν είχε καλή ισορροπία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
9' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2!Ο Καμαρά έκανε μακρινή μπαλιά από τον άξονα για τον Ελ Αραμπί που βρέθηκε αριστερά (και αρκετά μακριά από το πεδίο δράσης του) και ο έμπειρος φορ, με κάθετη βρήκε τον Ποντένσε, που απέναντι από τον Παπαδόπουλο έδειξε ψυχραιμία και τον πλάσαρε. Απούσα η άμυνα των γηπεδούχων σε αυτήν τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Πρόβλημα στον προσαγωγό μετά το γκολ. Δεν πατάει καλά. Του έβαλε ψυχτικό το ιατρικό τιμ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
19:43
19:45
Πρέπει να έχει τραυματιστεί πάνω στον πανηγυρισμό ο Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Πρόβλημα και με Γκιγέρμε έπειτα από μαρκάρισμα του Πασαλίδη. Μάλλον θα γίνει αλλαγή... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Θα γίνει χρήση VAR για το μαρκάρισμα του Πασαλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
16' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Αστέρα! Η κίτρινη στον Πασαλίδη γίνεται κόκκινη, έπειτα από χρήση VAR! Απολύτως δικαιολογημένη, όπως φάνηκε και από το replay by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
17' Μπουχαλάκης αντί Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ετοιμάζει αλλαγή για τον Αστέρα ο Ράσταβτς, λόγω της κόκκινης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
21' Βαλιέντε αντί Μαρκ Φερνάντεθ για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
21' Μπλοκάρει κεφαλιά του Σουάρεθ ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
23' Πολύ δυνατό σουτ του Καμαρά, έδιωξε με γροθιές ο Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
25' Σέντρα σουτ του Τσιμίκα με το δεξί, πέρασε από όλους η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
30' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Μπαράλες έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αφού δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης ο Παπαδόπουλος, αλλά ο Σα είχε απάντηση στο δυνατό σουτ του Αργεντινού φορ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Επίθεση με πολύ καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, αλλά δίχως το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ο Μασούρας ανέβηκε από τα αριστερά, έκανε γύρισμα για τον Ποντένσε, που άργησε και κόπηκε από τον Τασουλή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
34' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Ο Ελ Αραμπί έκλεψε την μπάλα κοντά στο κέντρο, έδωσε στον Σουντανί που κουβάλησε την μπάλα και τροφοδότησε τον συμπαίκτη του την κατάλληλη στιγμή και ο έμπειρος φορ με ωραίο τσίμπημα της μπάλας νίκησε τον Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Μετά το Αγρίνιο και στην Τρίπολη πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
37' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ραντζέλοβιτς αντί Ποντένσε στο ματς. Πιο πολύ για προληπτικους λόγους αυτή η κίνηση από τον Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
38' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, με τον Ραντζέλοβιτς, αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο Σέρβος. Πάντως δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο, παρότι είχε τον χρόνο και τον χώρο για να κάνει κάτι καλύτερο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Πολύ άστοχο σουτ του Σουντανί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
44' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Σέντρα του Ραντζέλοβιτς για το κεφάλι του Ελ Αραμπί που με σκαστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Σε... τρικυμία όλη την ώρα η άμυνα του Αστέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Κοντά σε πέμπτο γκολ ο Ολυμπιακός. Τακουνάκι του Σουντανί και συρτό σουτ του Ραντζέλοβιτς, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-4! Μασούρας (5'), Ποντένσε (9') και Ελ Αραμπί (34', 44') έχουν πετύχει τα γκολ των Πειραιωτών, που κάνουν... περίπατο στην Αρκαδία. Η ομάδα του Μαρτίνς, που παίζει με αριθμητικό μειονέκτημα από το 16' λόγω της κόκκινης στον Πασαλίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Γκιγέρμε, κάνει ό,τι θέλει στο παιχνίδι. Όποτε θέλει χάνει ευκαιρία. Σε... τρικυμία η άμυνα των γηπεδούχων, ακόμα και πριν την αποβολή, αλλά κυρίως μετά από αυτή. Το μυαλό των ερυθρόλευκων είναι κυρίως στο πρόβλημα του Γκιγέρμε που έγινε αναγκαστική αλλαγή μετά το πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Πασαλίδη. Μόνο μια καλή φάση με τον Μπαράλες στο 30' είχε η ομάδα του Ράσταβατς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα: Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Μπαράλες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
48' Άστοχο σουτ του Μπόρχα Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
51' Κίτρινη στον Τασουλή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
53' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας τσίμπησε την μπάλα και ξέφυγε από τον Παπαδόπουλο, αλλά και λίγο πλάγια, γύρισε για τον Ραντζέλοβιτς που με σκαστή κεφαλιά, έστειλε την μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
55' Ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο μεσοεπιθετικός των Πειραιωτών έφυγε στην πλάτη της άμυνας, νίκησε τον Παπαδόπουλο, αλλά ορθώς υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
58' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ελ Αραμπί από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και απομακρύνθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
61' Κεφαλιά του Καπίγια έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και εντυπωσιακή απόκρουση του Παπαδόπουλου. Ο Τσιμίκας έκανε ωραία σέντρα για το κεφάλι του Σουντανί, που είδε τον αντίπαλο πορτιέρε να του στερεί το γκολ με ωραία επέμβαση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Γκερέρο αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
66' Άστοχο σουτ του Ιγκλέσιας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
68' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Γλυκό σουτ του Μπουχαλάκη εκτός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο (και κοντά στη συμβολή) του Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
72' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Σέντρα του Σουντανί, προβολή του Μασούρα από κοντά για το δεύτερο προσωπικό του τέρμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
75' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, που θα μπορούσε να βγάλει εντυπωσιακό γκολ! Ο Ραντζέλοβιτς έκανε τη σέντρα, ο Γκερέρο έπιασε γυριστό, αλλά δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
89' Άστοχη κεφαλιά του Σουάρεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος