Ατρόμητος-Λαμία

19:07
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη μάχη του Ατρόμητου με τη Λαμία στο Περιστέρι για τη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
19:08
Οι Περιστεριώτες έχουν κερδίσει τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στην έδρα τους, ενώ με τον Σάββα Παντελίδη στον πάγκο μετράει δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Αν κερδίσει σήμερα, θα είναι η πρώτη φορά φέτος που θα μένει αήττητος σε τρία διαδοχικά παιχνίδια. by www.sport-fm.gr
19:08
Το θεαματικό ντεμαράζ πέντε αγωνιστικών της Λαμίας σταμάτησε την περασμένη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός, με τους Λαμιώτες όμως να έχουν καλύψει το χαμένο έδαφος από το στραβό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και να πηγαίνουν... φουριόζοι στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
19:08
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς και η Λαμία ακολουθεί μια θέση παρακάτω με 17, ενώ αμφότερες κυνηγούν μια θέση στην εξάδα. by www.sport-fm.gr
19:11
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ατρόμητος έφυγε με θεαματική ισοπαλία (2-2), από τη Λαμία. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί δύο φορές (11’ Σάλιακας, 78’ πεν. Τουράμ), όμως οι Περιστεριώτες πήραν τον βαθμό ισοφαρίζοντας αρχικά με κεφαλιά του Γούτα (35’) και στη συνέχεια με φανταστικό ανάποδο ψαλίδι του Βέλλιου (79’). by www.sport-fm.gr
19:11
Αξιοσημείωτο είναι πως και οι δύο ομάδες θα παίξουν με διαφορετικούς προπονητές από αυτούς που είχαν στο 2-2 του πρώτου γύρου, αφού ο Σάββας Παντελίδης αντικατέστησε Γιάννη Αναστασίου στον πάγκο του Ατρόμητου, ενώ ο Άκης Μάντζιος διαδέχτηκε τον Σωτήρη Αντωνίου στη Λαμία. by www.sport-fm.gr
19:21
19:21
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ρόσα, Ουγκράι, Βέλλιος. by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο έμειναν οι: Μανδάς, Μπαένα, Κάχιλα, Ανδρούτσος, Ούμπιδες, Γιακουμάκης, Γκάλο. by www.sport-fm.gr
19:21
Λαμία (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης, Ασίγκμπα, Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος, Σκόνδρας. by www.sport-fm.gr
19:21
Στον πάγκο έμειναν οι: Θεοδωρόπουλος, Βύντρα, Ρόμανιτς, Ανάκογλου, Τζανετόπουλος, Σάλιακας, Μπουλούλης,. by www.sport-fm.gr
19:29
Λευκό είναι το απουσιολόγιο του Ατρόμητου, ενώ για τη Λαμία εκτός έμεινε ο τιμωρημένος Μπεχαράνο. by www.sport-fm.gr
19:30
Το ματς θα διευθύνει ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης, με βοηθούς τους Κολοσιώνη και Καλαμπόκη και τέταρτο διαιτητή τον Μπακογιάννη. Διαιτητής VAR είναι ο Διαμαντόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:32
19:36
4' Εκτέλεση φάουλ από αριστερά για τη Λαμία με τον Τιρόνε, σταματάει με επιθετικό by www.sport-fm.gr
19:37
19:41
19:45
13' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο είναι ο Βάντερσον που δείχνει να πονάει. Επιστρέφει χωρίς πρόβλημα στο παιχνίδι ο αρχηγός της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
19:46
19:47
Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που διατήρησε τον έλεγχο στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με τη Λαμία να έχει αρχίσει να ανεβάζει ρυθμούς, με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου. by www.sport-fm.gr
19:52
19' Εκτέλεση φάουλ του Τιρόνε, απομακρύνει η άμυνα του Ατρόμητου χωρίς πρόβλημα by www.sport-fm.gr
19:54
19:56
19:57
19:59
20:01
28' Ασίστ του Τιρόνε, δεν έπιασε την κεφαλιά ο Τουράμ και απομάκρυνε η άμυνα του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
20:06
20:10
36' Εξαιρετική ασίστ του Ουγκράι από αριστερά, ο Μανούσος σούταρε όμως η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ. Χέρι ζητάει ο Μανούσος στη διεκδίκηση. by www.sport-fm.gr
20:11
20:12
Δύο τελικός έχει ως τώρα ο Ατρόμητος, τέσσερις η Λαμία, όμως καμία από αυτές δεν είναι στην εστία του αντιπάλου. by www.sport-fm.gr
20:12
40' Καλό σουτ του Δημούτσου από τα όρια της περιοχής, πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
20:38
49' Δυνατό σουτ του Κατράνη πέρασε άουτ. Εξαιρετική μπαλιά από τον Ρόσα νωρίτερα, πέρασε ανεκμετάλλευτη για τον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
20:43
20:53
64' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο!Κεφαλιά του Βέλλιου, από ασίστ του Μανούσου, πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κάχριμαν. by www.sport-fm.gr
20:54
20:54
21:00
21:02
Με τον πρώτο της σκόρερ, Τουράμ, να νικάει τον Μέγερι σε τετ α τετ, βγαίνοντας στην πλάτη της άμυνας από ασίστ του Δημούτσου, η Λαμία άνοιξε το σκορ απέναντι στον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
21:03
21:05
76' Εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και απομακρύνθηκε by www.sport-fm.gr
21:06
21:08
79' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Κατράνη, ο Ούμπιδες έκανε την προβολή, όμως ο Κάχριμαν μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:09
21:11
21:12
21:13
21:14
Σέντρα του Ούμπιδες από δεξιά, ο Βέλλιος με κεφαλιά «κάρφωσε» τη μπάλα στα δίχτυα του Κάχριμαν και ισοφάρισε (1-1) για τον Ατρόμητο by www.sport-fm.gr
21:19
21:20
90' Επιθετικό φάουλ του Βέλλιου έχει δώσει ο διαιτητής, όμως ελέγχεται από τον VAR by www.sport-fm.gr
21:20
21:23
21:23
21:27
Ο Ατρόμητος ισοφάρισε (1-1) με τον Βέλλιο (84')τη Λαμία, που είχε προηγηθεί με τον Τουράμ στο 72' και γλίτωσε τα χειρότερα σε ένα παιχνίδι που δεν είχε ρυθμό στη μεγαλύτερη διάρκεια. by www.sport-fm.gr