Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και την ΑΕΚ για την 16η αγωνιστική της Super League. by Κώστας Μιαούλης
ΑΕΚ (3-4-1-2): Τσιντώτας, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Παουλίνιο, Λόπες, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Λιβάια, Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
19:26
Λαμία (4-2-3-1): Θεοδωρόπουλος, Σκαρντοβέλι, Βύντρα, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Ρόμανιτς, Μπεχεράνο, Τουράμ, Τόματς, Σκόνδρας, Βασιλόγιαννης by Κώστας Μιαούλης
19:26
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Καχριμάν, Τζέραρντ, Σάλιακας, Ανάκογλου, Τζανετόπουλος, Βλαχομήτρος, Μπουλούλης by Κώστας Μιαούλης
19:27
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Σβάρνας, Σαμπανάτζοβιτς, Βέρντε, Γιακουμάκης, Αλμπάνης by Κώστας Μιαούλης
19:36
Η ΑΕΚ αναζητά την 4η συνεχόμενη νίκη της που θα αποτελέσει το μεγαλύτερο σερί της για φέτος, χωρίς τον Χουλτ που ήταν αδιάθετος, το απόγευμα ανέβασε πυρετό και έμεινε εκτός αποστολής. Άλλο ένα πρόβλημα για τον Καρέρα, πέρα από αυτά των Μπάρκα και Γαλανόπουλου. by Κώστας Μιαούλης
19:52
Διαιτητής ο Σκουλάς. Βοηθοί οι Νικολακάκης και Ζήρδας. by Κώστας Μιαούλης
19:55
Οι Πλιάτσικας και Δημούτσος απουσιάζουν από πλευράς Λαμίας. Στους 18 πόντους και την 10η θέση οι γηπεδούχοι, 3η με 27 πόντους η ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο αντίπαλοι. by Κώστας Μιαούλης
20:00
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
20:03
3' Φάουλ του Σιμόες στον Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:04
Φάουλ του Τουράμ στον Μπακάκη. by Κώστας Μιαούλης
20:05
5' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ: Ωραία προσπάθεια του Λιβάια, πασάρει στον Ολιβέιρα, αυτός το σουτ με το αριστερό, ο Θεοδωρόπουλος στην κλειστή γωνία σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:07
6' Όπως-όπως ο Θεοδωρόπουλος κάνει κακή απομάκρυνση σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
20:08
Ο σχηματισμός της ΑΕΚ είναι 4-2-3-1 με τον Παουλίνιο δεξί εξτρέμ τελικά, παρότι το γράφημα της ΠΑΕ ΑΕΚ, έδινε 3-4-1-2. by Κώστας Μιαούλης
20:08
7' Φάουλ για την Λαμία σε εξαιρετική θέση το κάνει ο Βράνιες στον Τουράμ. by Κώστας Μιαούλης
20:09
9' Απίθανη επέμβαση του Τσιντώτα στο φάουλ του Βασιλόγιαννη, η μπάλα πάει και στο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
20:10
10' Σκληρό φάουλ του Λιβάια στον Βασιλόγιαννη. by Κώστας Μιαούλης
20:15
15' Από μια μεγάλη φάση για κάθε ομάδα μέχρι στιγμής. Ο Τσιντώτας ήρθε να συνεχίσει, όπως τελείωσε το ματς με τον Αστέρα και άρχισε το παιχνίδι με μεγάλη επέμβαση στο φάουλ του Βασιλόγιαννη. by Κώστας Μιαούλης
20:17
16' Φάουλ για την ΑΕΚ κερδίζει ο Μάνταλος, μεταξύ σέντρας και περιοχής της Λαμίας. Ο Λόπες κάνει σέντρα και κόρνερ για την Ένωση. by Κώστας Μιαούλης
20:18
17' Σέντρα σουτ του Μάνταλου, η μπάλα κοντράρει, δύσκολα ο Θεοδωρόπουλος, ο Ολιβέιρα από κοντά αλλά πλάγια σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:19
19' Σουτ του Σκόνδρα, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Κώστας Μιαούλης
20:22
21' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Τιρόνε, η μπάλα περνάει απ' όλους. by Κώστας Μιαούλης
20:25
24' Ο Καρέρα έδωσε εντολή στον Μάνταλο να έρθει πιο κεντρικά, καθώς πήγαινε πιο αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
20:30
29' Φάουλ του Παουλίνιο στον Βάντερσον. by Κώστας Μιαούλης
20:31
30' Παραχωρεί κόρνερ ο Σιμόες. by Κώστας Μιαούλης
20:32
31' Χέρι του Παουλίνιο στο σουτ του Σκόνδρα εκτός περιοχής. Φάουλ για την γηπεδούχο. by Κώστας Μιαούλης
20:33
32' Κόντρα στο σουτ του Σκόνδρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:33
33' Μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Κώστας Μιαούλης
20:33
33' Φάουλ ο Σκόνδρας στον Μάνταλο. by Κώστας Μιαούλης
20:34
34' Σουτ του Σιμόες άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:38
37' Σέντρα του Βασιλόγιαννη, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Κώστας Μιαούλης
20:39
38' Φοβερό stop του Βύντρα στον Λόπες, μετά το 1-2 του τελευταίου με τον Λιβάια. by Κώστας Μιαούλης
20:42
42' Στο έδαφος ο Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
20:43
43' Αποχωρεί ο Ολιβέιρα, θα μπει ο Γιακουμάκης σε λίγο. by Κώστας Μιαούλης
20:45
44' Αναγκαστική αλλαγή, Γιακουμάκης στη θέση του Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
20:46
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
20:46
45+1' Φάουλ του Μπεχαράνο στον Παουλίνιο. by Κώστας Μιαούλης
20:47
Έπρεπε να δοθεί και κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
20:48
45+2' Κεφαλιά του Γιακουμάκη άουτ. Αυτή ήταν και η τελευταία φάση για το α' μέρος, 0-0 το αποτέλεσμα. Η ΑΕΚ έχασε στο φινάλε του ημιχρόνου και τον Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:03
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
21:04
46' Αλμπάνης αντί Μπακάκη by Κώστας Μιαούλης
21:05
Φυσιολογική επιλογή να ρίξει καθαρό εξτρέμ ο Καρέρα και να γυρίσει πίσω τον Παουλίνιο. by Κώστας Μιαούλης
21:05
47' Κίτρινη ο Κρίστιτσιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:07
49' Ο Βράνιες πάνω στη γραμμή διώχνει από την κόντρα που έγινε ανάμεσα σε Τιρόνε και Τσιντώτα μετά το λάθος του Σιμόες. by Κώστας Μιαούλης
21:09
Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι παίκτες της Λαμίας, αλλά ο Σιμόες στην λάθος εκτίμησή του έχει βρει την μπάλα με το κεφάλι. by Κώστας Μιαούλης
21:12
54' Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Κρίστιτσιτς, από τον Βασιλόγιαννη που βλέπει και κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
21:14
56' Κακή η εκτέλεση του Μάνταλου. Στη συνέχεια φάουλ υπέρ της Λαμίας και κίτρινη στον Λόπες για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
21:16
57' Ο Ο Κρίστιτσιτς έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή, αλλά δόθηκε φάουλ από τον Σκουλά, ίσως και αυστηρό. by Κώστας Μιαούλης
21:16
59' Φάουλ του Αντέτζο στον Γιακουμάκη. by Κώστας Μιαούλης
21:17
60' Με την μία ο Λιβάια μετά την εκτέλεση του Μάνταλου, έβαλε την κόντρα ο Βάντερσον για το κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:21
63' Κεφαλιά του Τουράμ άουτ, μετά την εκτέλεση του Βάντερσον. by Κώστας Μιαούλης
21:22
64' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:22
65' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ: Ο Μπεχαράνο πιάνει κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, δίπλα από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
21:24
66' Kόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:24
Πιάνει το χέρι του ο Βράνιες. by Κώστας Μιαούλης
21:27
69' Το γυρίζει σε 4-3-3 ο Καρέρα με τους Μάνταλο και Κρίστιτσιτς εσωτερικούς μέσους. by Κώστας Μιαούλης
21:29
71' Ο Ρόμανιτς πάει μόνο με τα χέρια στον Αλμπάνη, δεν έχει πρόθεση να παίξει την μπάλα. Ο Σκουλάς δίνει συνέχεια στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
21:30
72' Σουτ του Γιακουμάκη από πλάγια δεξιά, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:31
73' Ο Σάλιακας αντί του Τιρόνε. by Κώστας Μιαούλης
21:35
77' Σέντρα του Παουλίνιο, καθοριστική απομάκρυνση απόπ τον Βύντρα. by Κώστας Μιαούλης
21:36
78' Φάουλ του Τουράμ στον Αλμπάνη. by Κώστας Μιαούλης
21:36
79' ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΧΑΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ ΚΑΙ ΔΟΚΑΡΙ! by Κώστας Μιαούλης
21:37
Ο Λόπες εκτελεί, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία, ο Γιακουμάκης την προβολή και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
21:38
81' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:40
83' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
21:41
84' Κίτρινη ο Λιβάια για φάουλ στον Βασιλόγιαννη. by Κώστας Μιαούλης
21:42
85' Σουτ του Λιβάια, η κόντρα του Αντέτζο και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:43
Κεφαλιά του Βράνιες, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
21:45
88' Κίτρινη ο Παουλίνιο. by Κώστας Μιαούλης
21:46
89' Κίτρινη ο Σιμόες. by Κώστας Μιαούλης
21:48
90+1' Μπουλούλης αντί Βασιλόγιαννη. by Κώστας Μιαούλης
21:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
21:51
90+3' Ο Λιβάια το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
21:54
90+7' Ο Μπεχαράνο το σουτ ο Τσιντώτας δύσκολα σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:55
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να κάνει 4η σερί νίκη, φωνάζει για πέναλτι στο 71ο λεπτό του Ρόμανιτς στον Αλμπάνη, αλλά η εικόνα της ήταν κακή και έμεινε στο 0-0 με την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης