Καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους! by Γιώργος Τσανάκας
16:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο που ανοίγει την αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Super League 1 και πρώτη του νέου έτους! by Γιώργος Τσανάκας
16:33
Στην 4η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς ο ΟΦΗ, ενώ ο Βόλος είναι 11ος με 18. by Γιώργος Τσανάκας
16:45
Ποδαρικό με... «Γεντί Κουλέ», λοιπόν, στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας και με ένα παιχνίδι που λογικά θα δούμε καλό και ανοιχτό ποδόσφαιρο. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
17:04
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σακόρ, Στάικος, Νέιρα, Φιγκεϊρέδο, Τσιλιανίδης, Σεμέδο. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Δερμιτζάκης, Κουτρουμπής, Νάστος, Μάνος, Βαζ, Μεγιάδο, Φερέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Βόλος (Βίκτορ Μπασάντρε): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φεράρι, Τσίκα, Οικονόμου, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Τόρες, Γέντρισεκ. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Μελίσσας, Δημόπουλος, Διαμαντης, Μπαλογιάννης, Ζοάο Ράφαελ, Τσαούσης, Μάντζης. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Ψάρρη (Ζακύνθου), Ανδρέα Μεϊντάνα (Αχαΐας), ενώ τέταρτος είναι ο Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων). by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:17
Διακοπή στο πρώτο λεπτό καθώς συγκρούστηκαν στον αέρα δύο συμπαίκτες, ο Σακόρ με τον Κοροβέση και έχουν χτυπήσει τα κεφάλια τους. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
O Σακόρ βγαίνει με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου και όλα δείχνουν πως δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά για τον παίκτη του ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Βόλο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
8' Πρώτο κόρνερ τώρα για τον ΟΦΗ. Ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
17:30
14' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Μετά από εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και κάθετη του Νέιρα, ο Φιγκεϊρέδο μπήκε διαγώνια αριστερά στην περιοχή και έκανε το πλασέ αλλά ο Γκαραβέλης έπεσε και έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Πρώτη καλή φάση στο ματς, ανήκει στους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Παραλείψαμε να αναφέρουμε πως ο Βαζ έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του τραυματία Σακόρ. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
20' Σέντρα-σουτ του Σεμέδο, έπεσε και έδιωξε ο Γκαραβέλης και στη συνέχεια κανένας από τους Τσιλιανίδη, Φιγκεϊρέδο δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
25 λεπτά στο ματς, παραμάνει το 0-0 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Βόλο στο «Γεντί Κουλέ». by Γιώργος Τσανάκας
17:42
Ντεμπούτο για τον Βόλο σήμερα κάνουν οι Οικονόμου και Γκουαροτσένα. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
28' Σουτ του Τσιλιανίδη, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
«Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ Ολλανδέ, Ολλανδέ», προς τιμήν του Ευγένιου Γκέραρντ, ο οποίος έφυγε από τη ζωή στις 2 Ιανουαρίου του 2018. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
Να πούμε, επίσης, πως οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Σακόρ έχει υποστεί διάσειση μετά το χτύπημα που είχε με τον Κοροβέση. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
35' Γκοοοολ για τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
17:51
Ο Λύρατζης έδωσε στον Ντεντάκη και έκανε την κίνηση προς την περιοχή, ο συμπαίκτης του τον είδε και του «σέρβιρε» έτοιμο γκολ, με τον Λύρατζη να σκοράρει με ωραία κεφαλιά λίγο έξω από την μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
38' Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Συμπληρώθηκαν 45 λεπτά στο ματς. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:05
45'+4' Μεγάλη επέμβαση του Γκαραβέλη με το... κεφάλι σε σουτ του Τσιλιανίδη μέσα από την περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
18:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Βόλος έχει καταφέρει στην μοναδική του ευκαιρία να σκοράρει με τον Λύρατζη... παγώνοντας το «Γεντί Κουλέ» και προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
48' Κακή εκτέλεση φάουλ του Νέιρα, η μπάλα βρίσκει στον Βαζ και περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
Δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς. Ο Βόλος συνεχίζει να προηγείται μέσα στην Κρήτη χάρη στο γκολ του Λύρατζη, με τον ΟΦΗ να ψάχνει αρχικά το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
18:33
57' Σουτ του Τσιλιανίδη, ο Γκαραβέλης έδιωξε εντυπωσιακά και κρατάει το μηδέν. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
58' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:35
Μετά από κακή αντόδραση της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Νέιρα πήρε το ριμπάουντ και με ωραίο σουτ με το αριστερό νίκησε τον Γκαραβέλη και ισοφάρισε για τον ΟΦΗ. 1-1 και το ματς ξεκινάει και πάλι από την αρχή... by Γιώργος Τσανάκας
18:36
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Ο Γκαραβέλης με τρομερή, εξ επαφής, επέμβαση, κρατάει το 1-1 για τον Βόλο μετά από πλασέ του Βαζ! Αγγίζει την ανατροπή ο ΟΦΗ αλλά ο πορτιέρε του Βόλου είναι καταπληκτικός σήμερα. by Γιώργος Τσανάκας
18:39
63' Μπαλογιάννης αντί Γκουαροτσένα για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
67' Σουτ του Σεμέδο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
70' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιλιανίδη, ο Νέιρα έπιασε την κεφαλιά που είχε κατεύθυνση προς την εστία αλλά ο Γέντρισεκ έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
71' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μετά από σέντρα του Τσιλιανίδη, ο Φιγκεϊρέδο έβαλε την προβολή αλλά για κακή του τύχη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
74' Ζοάο Ράφαελ αντί Γέντρισεκ για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
75' Σουτάρα του Στάικου από τα 30 μέτρα, ο Γκαραβέλης τον σταματάει και αυτόν και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια! by Γιώργος Τσανάκας
18:52
77' Μάνος αντί Βαζ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
78' Σουτ του Λύρατζη, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
18:54
79' Γκοοοολ για τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ράφαελ Ζοάο έκανε την γυριστή κεφαλιά και... έπιασε τον Σωτηρίου σε αναπόδη κίνηση, νικώντας τον για το 2-1 μέσα στο «Γεντί Κουλέ». by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Η «χρυσή» αλλαγή του Βίκτορ Μπασάντρε σκοράρει και δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους! by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι τα 90'... by Γιώργος Τσανάκας
19:03
87' Τσαούσης αντί Τόρες για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Βόλος... πάγωσε το «Γεντί Κουλέ» και επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ, ξεκινώντας με το δεξί το νέο έτος. by Γιώργος Τσανάκας